Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Колеги бихте ли обяснили как се сваля оста за лирата на делителен апарат за фу 251 за да може да се променя ъгъла на фрезоване

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Колега може ли да качиш снимки да видим за какво става въпрос.
      Ако е продължение на шпиндела на делителния апарат е на резба и се развива.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Колега оказа се, че се отвива една гривна и се избива с голям чук. След няколко дена опити видях от друг свален апарат и се ориентирах в операциите . Мерси за желанието но просто свърших работа.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Да събудим малко темата,няколко "елементарни" операции които могат да се извършат на фреза със подходящ инструмент,Изделието е шпер,ето и линкче,разгледайте и назад,може да ви се стори интересно:http://www.offroad-bulgaria.com/show...59#post1972759
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Да посвестим малко темата . Един изостанал тунинг проект за един колега от форума качване на по големи спирачни дискове и апарати . Първо преди време беше това дисковете от 4 х 100 да станат 5 х 100 . Диаметъра на диска не позмолява да се качи на делителния апарат и се налага двата диска да се съберат с дорник и крепежи и стария да се използва като шаблон . Това си има и хубави страни можем да изберем оптималното положение на отворите. Снимките странно защо излязоха отдолу . Като цяло работа само на фреза . Първия проблем дойде още с избора на новите апарати присъединителните отвори се покриваха на 50% което автоматично запрати лесния вариант с използването на права плоча в небитието . Започна се едно чесане по главата Вече е ясно че се налага пробиване на нови отвори на супортите там друга изненада не са стоманени а от темперован чугун . Това наложи качване на супортите на машината и зачистване на допълнителна повърхност . Нов проблем как супортите да се озоват здраво закрепени и центровани в машинното менгеме ? И това се получи след цигара време .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0085.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5427036 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0084.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5427035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0083.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5427038 Ето го резултата супорт с зачистена достатъчна площ . Отливката позволява без механично да я отслабим да преместим отворите на нужното ни място . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0087.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5427037 Почваме игра в центъра отстраняване на излишното което опира в главите на двата присъединителни болта на адаптора Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0090.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5427039 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0012.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5427040От тук още по голяма игра по окончателната форма на адаптора . Тя се налага защото както споменах супортите са чугунени и пипането на комфигурацията която държи наклатките не е желателна .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0088.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5427041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0009.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5427042 Адаптора сдоби почти окончателна форма .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0010.jpg
Прегледи:1
Размер:174.1 КБ
ID:5427043 Следва пробиване и нарязване на новите резби стъпка 12 х 1.25. Окончателната сборка тука изкочи още една изненада апарата опираше в адаптора и се наложи още малко дооформяне . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0007.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5427044
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от sek.1; 19-11-12, 06:36.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Добре измислено.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                В общи линии и на мене ми хареса как стана . Контактната повърхност на всякъде е почти 2 пъти по голяма от заводската . Материала за адапторите е Ст 45 но по моето виждане от стружките май е хиксова ама то в Ангел Стоилов или печелиш или губиш . Дупчих с кобалтови свредла и охлаждане защото на нормалните почна да ми корегира диаметъра на свредлото Накладките съм ги изтеглил да работят максимално нагоре в голямата периферия на диска . Даже ми се върти една идея да отрежа на лазера едни основи за накладки които да покрият почти 100% диска и надолу . Отливането на феродото не е проблем .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Даже ми се върти една идея да отрежа на лазера едни основи за накладки които да покрият почти 100% диска и надолу . Отливането на феродото не е проблем .
                  Добре се е получило,но със последната идея може да има обратен ефект,преждевременно блокиране на колелата.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Довършителните работи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0013.jpg
Прегледи:1
Размер:196.6 КБ
ID:5427417Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0015.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5427418Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0016.jpg
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5427419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0018.jpg
Прегледи:1
Размер:197.8 КБ
ID:5427420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0020.jpg
Прегледи:1
Размер:212.7 КБ
ID:5427421 И настана време машината да си отдъхне от мене Миналата седмица както си работех и в главата ми се завъртя една мисъл : Хубава машина 5 - 6 години ядове не ми е давала един вагон стружки одялах с нея и си работи . Няма и след пет минути два от трите самохода изчезнаха и утрепах половин ден да ги търся Викам си какво ми трябваше да дърпам дявола за опашката . Та днеска ден профилактика доливане на масла притягане на ел връзките в таблото и продухване на контакторите . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0023.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5427422
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Определено е хубава.
                      След около година, живот и здраве, ще търся подобна за да купя.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Станьо, за какво е допълнителната врътка, която аз нямям? Иде реч за тая до бутоните?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Станьо, за какво е допълнителната врътка, която аз нямям? Иде реч за тая до бутоните?
                          За надлъжният ход на масата,дублирана е за удобство(пропускваш разходката до левия край на масата),на 251 я няма и се налага крачене напред-назад.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            За да не тичаш отстрани за надлъжния ход.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Определено е хубава.
                              След около година, живот и здраве, ще търся подобна за да купя.
                              Аз лоша машина нямам гледам си ги дет се вика като писани яйца Моите и двете са серия 321 и е по скоро към тежкото машиностроене имам и моя 250 ама и тя си е тежичка . На теб за твоята работа ти трябва нещо такова . Това е така наречения руски Декел фреза Комунарис изключително функционална машина много леко се работи на нея . Сега машини се намират проблема е да намериш кадърен оператор . Около теб помещения намират ли се ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2942.jpg
Прегледи:3
Размер:144.4 КБ
ID:5427479
                              Последно редактирано от sek.1; 20-11-12, 18:20.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                ....Около теб помещения намират ли се ?
                                Намират се, ама на 2 Евро за квадратен метър без ДДС - наем.
                                За мен специално като любимец на администрацията цената е по-висока - 2.50 Евро без ДДС.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X