Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Айде фрезисти от ТНТМто какъв е този уред и за какво служи ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0210.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5525967Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0206.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5525965 А тоя профил защо съм го сложил ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0209.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5525966
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      А тоя профил защо съм го сложил
      За да превключва "автоматично" хода на масата от ляво на дясно и обратно.
      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        http://polymeta.bg/?page=newmach&cat=36&pid=121 последното в листата само 80 кинта, че тая пружина ако се скъса като си в оборот

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Същото в ебай, пак китайско, се намира значително по-евтино. Има и такива за намиране на център на отвор, както и комбинирани.
          Освен това, с показаният инструмент не се работи на 3000 оборота.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
            За да превключва "автоматично" хода на масата от ляво на дясно и обратно.
            Друго е за превключването си има ограничители и полуавтоматичен режим .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Центрификатор. Така се казва този уред. С него се взема база.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Е тоя профил що си го сложил, ми сигурно да включваш хода от кревата. Майтапя се Станьо, нека други колеги погадаят пък ще ти кажа.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Уредчето има доста имена центротърсач ; мек опипвач и тнт. Служи за лесно намиране на начална точка (база). То не че и с инструмента е трудно ама иска повече внимание . Вчера научих как е фрезист на сръбски Седиме си аз и сругарчето в обедната почивка на пейките пред работата и пиеме кафе . По едно време към нас идва един човек огледа ни и двамата с мазни работни дрехи явно прецени че моите са по чисти и ми вика : Друже тражим металогладъц . Ние със сругара се озъбихме а човека отви един парцал и показва един прясно стругован вал и една шпонка . Аз стоплих пръв и викам друже трябва ти фрезист да ти фрезова шпонков канал . Сърбина се хили и кима с глава . Тръгваме към цеха и човека дава вала в ръцете на стругара а той му вика друже не на мен помисли няколко секунди и изтърси я съм не металогладъц а металокръглъц от което сърбина се озъби щото стругар и на сръбски си е стругаръц
                  Последно редактирано от sek.1; 11-10-13, 05:47.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Гледам няма други предложения относно желязото Та да тръгнем по от далече . ФУ 321 определено не е най неудобната за работа фрезова машина но определено не е и най удобната . При нея лостовете за управление по трите оси са отпред но винаги има едно но . Изнесения нониус за управление и измерване на надлъжния ход е в съотношение 2 към 1 спрямо страничния на който един оборот е равен на 6 мм на предния е равен на 3 мм . Освен това той има предпазен съединител и като включим някой от надлъжните ходове отцепва колелото . Това е направено с цел да не се върти на бърз ход защото ако те прасне ръчката при тия обороти жална ти майка поне ще се напикаеш и гласа ти ще надвика останалите машини . Когато изместваме с малко не е страшно но когато имаме като при мен много отвори на разстояние 90 мм един от друг това са 30 оборота на предния и съответно 15 на страничния нониус . За капак целия детайл е с габаритни размери 600 х 800 мм . Та някак си трябва хем да гледам страничния нониус хем да мога да управлявам лоста на самохода а как да стане тая работа като ръцете не са ми дълги по 2 метра За целта импровизираме с наличните материали . Включваме някой от бързите самоходи броим до 14 оборота и дозавъртаме на ръка до точния размер . Цялата тази работа е много лесна ако имаме инкрементални линии ама като няма това е начина . На времето Стефан беше обещал едни линии ама нещо работата се разсъхна .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Да разбираме това желязо като "Дистанционно управление"
                      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                        Да разбираме това желязо като "Дистанционно управление"
                        По същество е точно това .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Как се нарязва този детайл:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131023_170156.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5530075
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131023_170028.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5530076
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Не мога да разбера от снимката как се зацепва. Ако е с с някакъв винт, то решението е червячна фреза. Ако е просто рейка зацепена с цилиндрично/наклонено зъбно колело, тогава дискова фреза със съответния профил или на зъбонарезна машина.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Не мога да разбера от снимката как се зацепва. Ако е с с някакъв винт, то решението е червячна фреза. Ако е просто рейка зацепена с цилиндрично/наклонено зъбно колело, тогава дискова фреза със съответния профил или на зъбонарезна машина.
                              Това е рейка бре, хайманата. Само не знам като за автомобил, или някаква друга, ама с тоя къс ход на това ми прилича.

                              Аз не вдявам пък въпроса. На какво се прави фабрично, или на какво си я направил ти? Или на какво искаш да я направиш? Щото това и на нишкова ерозия може да се направи, ама ще излезе златно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Аз не вдявам пък въпроса. На какво се прави фабрично, или на какво си я направил ти?

                                Автомобилна рейка е,ще се ползва за дрегел като този на аватара.Фабрична не може да се използва по ред причини,много дълга,не достатъчно здрава,странен ъгъл на пиньона,много бавна(стандартно въртиш от край до край волана пълни 3,5 оборота).Въпросът ми е как може да се изработи във домашни условия като разполагаме със фреза.

                                P.S. Рейката е готова,даже със си издялал две,останаха пиньоните,днес ще се занимавам с тях.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X