Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    А шлифоване няма ли да мине преди да се инсталира на машината? Така като го гледам не е шлифовано. На мене ми предстои изработка на една фтулка, но ми трябва да е закалена и да е шлифована като лагерна черупка. Ползва се за лагер в една косачка. Имам едно парче 18ХГТ и се чудя от него да го направя, пък после да търся в университета да ми го закалят и шлифоват. Диаметъра външния ще е ф30 а вътре ф20 и дълго 8мм

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Няма да го пипаме повече . В случая не се и налага защото не правим двойка и второто колело също има износване което частично съм компенсирал .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Аз на теория знам че е необходимо да се шлифова за да не се износват взаимно двата детайла. А това че няма да се прави дръгата зъбна двойка е отделен въпрос. Но всеки детайл си има определена грапавост, от която зависи и триенето в зацепването. Всичко това е теория.
        Ние имаме една мотогреза. Баща ми обработва около 7-8 дка земя с нея. Там пиньона и короната се чупят доста често. На 3-4 години се сменят комплект. Обикновенно се чупи зъб на пинщона и износва короната. Преди 3 години обаче се счупи зъб на короната. Хванат я веднага и не я мъчихме да работи със счупения зъб. Имахме стара корона видимо в добро състояние. Викам си сега ще поръчаме, а временно ще сложим здравата. Пристигането на нови отнема около седмица, а работата беше неотложна. Така зглобих и чакам все още да се счупи че да сложа новите. Вече като че ли мина повече време от колкото с нов комплект изкарва.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Искам малко да поразнообразя темата, а именно да ви покажа с едно не много качествено клипче и късо при това (свършиха ми батерийте) За какво най често ползвам фрезата си. Фрезоване на изкривени след прегряване автомобилни глави.
          http://vbox7.com/play:d25130123d
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Отдавна се канех да си направя разстъргваща глава за фрезата не,че нямам,но китаеца е със много дребни борщанги и на по-голям диаметър тръпнат.Идеята е за по-масивна глава,със по-прецизен нониус 0,01мм и отвори за щанги 16мм.Ето и какво се получи след седмица чесане зад тила и работа по машините:








            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Много добре изглежда! Лястовичата сглобка с фрезер ли я прави?
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                както казва R2D2 на 3pо в междузвездни войни...това е лудост, машини правят други машини..

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                  Много добре изглежда! Лястовичата сглобка с фрезер ли я прави?
                  С фрезер,пробвах с теслата,с секача,не става,сглобката трябва да е много прецизна!Трябват ми дребни цифри за да завърша нониуса,имам но са големи и ще изглежда грозно,чудя се дали да не бележа със център,но ми изглежда глупаво.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Питам, понеже в Русе не мога да намеря такъв фрезер. Допускам, че е възможна направата на тази сглобка с подобна фреза, като тази най-горе http://www.dschel.ru/u_dirs/u1033880...b0H468W518.jpg или с глава на фрезата на която е закрепен нож под 45*.
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      С това от снимката може и да стане,но трябва да се измисли как да се фиксира така,че под инструмента да не стърчи нищо.И ако се наложи да се прави по-малък канал от инстумента,не може да се използва.За целта може да си презаточиш палцев фрезер с необходимият ъгъл 45гр,или да си направиш такъв със един режещ ръб(еднопер фрезер).При едноперия,трябва да се действа много внимателно,на малка стъпка и по-високи обороти,ако ще се прави серия е малко тегаво защото няма производителност.Ето и няколко вариянта,със средния правя канали на релси за оптики:

                      Този е едноперия,главата е правена със него:
                      url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2790/155434034919405978631360482679mJVTH5su3Qmbi6GVL6PX.JPG] [/url]
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Аз съм си поръчал от английския ибей комплект лястовичи опашки 45 градуса, излезнаха около 90 лева 4 броя преди 2 години сега цената е друга. ето линк http://www.ebay.co.uk/itm/HSS-Doveta...item53ea331cd6 , но не знам колко време ще е активен. Това е че англичаните предлагат масово 45 и 60 градуса.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Добре изглеждат,тъй като ги гледам всичките са на 60гр.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Тези 60гр. вероятно са по-здрави, иначе не виждам логика в използването им, а с 45гр става и за двата детайла. Няма ли в България някой, който да ги предлага?
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                              Тези 60гр. вероятно са по-здрави, иначе не виждам логика в използването им, а с 45гр става и за двата детайла. Няма ли в България някой, който да ги предлага?
                              На времето се правеха в завод "БОЛШЕВИК" ( "Инструмент") Габрово. Сега са част от CERATIZIT.
                              Обаче отдавна не съм ходил във фирмения им магазин там.

                              Отдавна не съм преглеждал производството и на Инструментален завод Дряново (ВСК КЕНТАВЪР), а на времето правеха и там.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Е кво мъдрите толкова, като при Румбата има всичко? Хубави, големи, с много режеши ръбове, които правят детайла почти идеален. Аз такова 55 градусово съм си взел да си откоригирам долната шейна на струга. Със все фланеца. На битака също съм вижал, с разни диаметри и ъгли.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X