Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
    Какво прави 251 толко кофти машина. Какво ще кажете за фу 320. При нея има ли много оплаквания?
    Нищо машината си е добра просто който вземе по добра почва веднага да оплюва предишната . Имам над 20 години наблюдения и опит в поддръжката на тия машини и мога да кажа с чиста съвест че са много здрави. В работата имам 2 броя ФУ 251 ; 3 броя ФУ 321 ; 2 броя ФУ 320 ;1 брой Комунарис ; 1 брой Чепел и 1 брой Декел FP 3 (виждал си го при Пепи в края на коридора ) 1 брой ФУ 250 лична (виждал си я на гарата ). Българските фрези много рядко имат някъкъв механичен проблем всичките са електрически поради наличието на много кабели и ключета изолацията на кабелите старее стружките маслото и борьола също допринасят за това . За всичките ми години поддръжка на серията фрези 251 и 321 съм регулирал само двата електромагнитни съединителя и съм брал много ядове с ел. инсталацията а на серията 250 и 320 даже и не знам къде са . Едната служебна ФУ 251 искубна гайката на винта който движи масата нагоре/надолу след като един левак я заби на бърз ход но това не е от машината също и от забиване се чупят двете чугунени конзоли на масата но това е като някой е свалил крайните изключватели . Точноста на нониус си е много добра стига да си свикнал с машината а екрементални линий можеш да сложиш винаги . Естествено Декел и Комунарис са много по функционални но ако я няма комплектацията за Декел струва повече от машината . За наще има всичко и инструмент и резервни части . На комунариса като му се счупиха пиньона и короната на вертикалната глава с триста зора успяха да ги направят в Бета Червен бряг няма нищо като резервна част и няма и от къде да го поръчаш. За Декел има всичко но като им видиш цените ще се изприщиш на нашия истърва резбата на стержена който държи инструмента една седмица сме си играли да му наточим профилен нож и да направим нов .
    Последно редактирано от sek.1; 18-02-11, 17:12.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      ок благодаря за съдействието
      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Гледай да отговаря на условията които ти писах по-горе и да е окомплектована,моята я вземах гола и дадох сумати пари за лира,делителен апарат и други джунджории.Това животно е практически неразрушимо,малко е тежко да се работи с нея(мое мнение)но ще и свикнеш.Да не забравиш да пуснеш снимки!
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Искам да ви попитам с какво фрезовате цилиндрови глави с бренери? От половин година се мъча да намеря нещо подходящо но без успех, съвсем скоро си взех фрезата (ФВ 325 02). За сега използвам плосък шлайф, но блок, глава трябва да се фрезоват!

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Бренерите са отвратително нещо,ако не шават на малки обороти,малка стъпка и мин.подаване,става с бор-щанга(на чугунена глава,алуминиевата я забравяш),но винаги някой може да се размърда и да се наложи да купуваш друга глава.Отделно са много твърди и ножът се мъчи да ги заобикаля,понеже се изхабява бързо,за всяка стружка трябва презаточване.Най-добре на шлайф,камбанен на голяма стъпка или на координат.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Бренерите са отвратително нещо,ако не шават на малки обороти,малка стъпка и мин.подаване,става с бор-щанга(на чугунена глава,алуминиевата я забравяш),но винаги някой може да се размърда и да се наложи да купуваш друга глава.Отделно са много твърди и ножът се мъчи да ги заобикаля,понеже се изхабява бързо,за всяка стружка трябва презаточване.Най-добре на шлайф,камбанен на голяма стъпка или на координат.
              Знаеш ли, забелязал съм на чисто новите глави, бренерите не са фрезовани с алуминия, и "стърчат" с около десета, друг въпрос е че на почти всяка глава бренерите са напукани, мисълта ми че явно трябва да се сменят при всяко отваряне, но кой го прави, "кви 20лв. за бренер". Мерси за помоща, в интерес на истината си търся борщанга за ИСО 50, можете ли да ме насочите от къде да си поръчам тъй като съм от Добрич? Полиметата имаха само до ИСО 40.

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Колега,имаш ли снимка ,на фрезата? Иначе ще се ослушвам за дорник .

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Я и от мене едно въпросче - предстои ми да си престъргам голямата (долната) лястовича опашка на струга. Ще е с 55 градусова HSS фреза, без охлаждане (още не е пуснато в действие). Та, въпроса е, да изкарам на веднъж грубото (примерно 3 десети), и после да го мина на финно, или да ко направя на финно на няколко паса, примерно през 1 десета.

                  След това евентуално ще се шлайфа и донапасва, разбира се. Въпроса е кое е по-добре по отношение на износване на инструмента. С каква скорост да е самохода? Какви обороти? (фрезата е с много режещи ръбове, примерно 20, и с диаметър около 80-100мм в широката и част. Материала е чугун.

                  И друго - откъде да намеря парче темперован чугун, от който да си направя и нов клин? Може ли да се направи от друго и от какво евентуално.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първо провери с шлайфан клин и индикатор за успоредност на масата спрямо главата ако масата е въртяна някога може да не фиксирана в точното положение. Тръгни с 200 оборота на шпиндела 20мм/м подаване и 0.2мм стружка и ще си покаже . Обикновенно чугуна от който са изработени тези машини е изключително качествен и леко се работи но понякога има и изненади . Обикновенно фрезите с много режещи ръбове дават много добра гладкост и може да не се наложи допълнително пришлайфване.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20110422_175851.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5271054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20110422_180037.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5271055

                      Това са фрезата както и шлайфа. Фрезата си има плюсове като цифровата индикация (програматор 1000), хубавото за нея е че автоматично си смазва паралелите, при работа автоматично си "стяга" масата и движението не го взема от оборотите на винта, а от ппреместването на масата. Абе елементарна е работата с нея, за 30мин. и свикваш.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Колега,може ли малко повече инфо за фрезата -това снс ли е? защото не виждам серво мотори, а тоя панел само за цифроиндикация няма кък да е
                        И ако не е тайна на какви пари си я взел?

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Значи кажи какво те интересува повече? Значи има един серво мотор, с магнитни клапи превключва между осите, за съжаление е един моторът и не може да се движи по повече от една ос едновременно, тоест фреза е , не е център. Да таблото не е само за индикация, има 3 режима на работа, ръчен, полуавтоматичен където и задаваш параметри и тя ги изпълнява и 999 реда за програма ако искаш да и пишеш за изпълнение. Големичка е, малко над 3 тона, има големи ходове на масата, скоростта на шпиндела е до 1600 оборота, много е лесна работата обаче с нея. Шпиндела се изнася навън и се прибира ако е нужно за по-големи детайли. На 5мин. сама си смазва паралелите, при работа сама си пуска спирачките. Правена е в Казанлък, може да се преработи с още 2 мотора и да и се сложи Фанук и да стане център, но не виждам смисъл, цените са от 6-10 000лв. в зависимот от състоянието.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Ясно,това ме интересуваше.Мерси за инфото.А нещо да ти е припадало наскоро? не че ще купувам ,но събирам инфо за сега.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Ами един български център напълно рециклиран имаха тези от които взех фрезата, направо се влюбих в него, на 20 000лв. Хеброс с Фанук. Друго не се сещам, иначе при нас разпродадоха скоро механотехникума, много стругове ц11 няколко фрезички и един шлайф, незнам какво е останало вече.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Единствения читав български център е МС 032 CNC в него е събрано най доброто . Нашия за над 25 години интензивна работа е дал само 3-4 грешки . Перфектна машина !
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X