Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Силициевите са значително по-меки.

    Друго свойство на магнезиевите е че имат навика при недобър режим на машината или замърсяване на електрода, да правят чернилка по детайла. Дължи се на факта че магнезия кипва преди алуминия. Това особено много си личи при заваряване с телоподаващо.

    Накратко - магнезиеви сплави ти трябват там, където искаш заварката да е твърда. И обратното - силициева - за мека заварка.

    Другото е цяла наука.

    Болшинството автомобилни джанти например се заваряват с магнезиева сплав. Те и без това са си от такова, или подобно на него.

    В крайна сметка каква машина взе?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Силициевите са значително по-меки.

      Друго свойство на магнезиевите е че имат навика при недобър режим на машината или замърсяване на електрода, да правят чернилка по детайла. Дължи се на факта че магнезия кипва преди алуминия. Това особено много си личи при заваряване с телоподаващо.

      Накратко - магнезиеви сплави ти трябват там, където искаш заварката да е твърда. И обратното - силициева - за мека заварка.

      Другото е цяла наука.

      Болшинството автомобилни джанти например се заваряват с магнезиева сплав. Те и без това са си от такова, или подобно на него.

      В крайна сметка каква машина взе?
      На фирма DEL AC/DC Puls invertor 200A. Отзивите за нея утре вечер.

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Честита да ти е.

        За аргон - вземи си и от двата вида. Пак в DEL би трябвало да имат. После ползвай спрямо нуждите ти. Мек материал - с мека заварка. Твърд - според нуждата и натоварването.

        Ако не си работил алуминий с аргон - ще помагаме с настройките. Главното е достатъчно газ (не прекалено, не и недостатъчно), чист електрод, чист детайл около заварката и баланса топене/чистене. Всяко едно от тия може да те вбеси, ако не е както трябва.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Честита да ти е.

          За аргон - вземи си и от двата вида. Пак в DEL би трябвало да имат. После ползвай спрямо нуждите ти. Мек материал - с мека заварка. Твърд - според нуждата и натоварването.

          Ако не си работил алуминий с аргон - ще помагаме с настройките. Главното е достатъчно газ (не прекалено, не и недостатъчно), чист електрод, чист детайл около заварката и баланса топене/чистене. Всяко едно от тия може да те вбеси, ако не е както трябва.
          Машинката пристигна, но снимки утре че днес нямаше с какво да снимам. Вече мога да се възползвам от съвети за настройките макар че постигнах дота добри резултати и на тънък алуминий /1мм тръбичка с фи 10/. Въпросите са за импулсния режим.
          1-Колко процента горе-долу трябва да е пулсовия ток спрямо основния
          2-Продължителноста на пулса колко процента е за предпочитане
          3-Честотата на пулса колко трябва да е.Имам избор от до 70 Hz

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Това според целите ти. Най-ценното на пулса на тая машина е "magic pulse" функцията, или там както се казваше. Това ти позволява с ръкохватката (по спомен с втория бутон, ако е двубутонна) да си избираш между 2 тока, ръчно, докато заваряваш.

            Бавен автоматичен пулс съм ползвал много рядко, но рядко и работя аргон. Вероятно когато ти потрябва, сам ще се сетиш и за съответните настройки. Една от идеите е с по-малко ток да свършиш същата работа като с по-голям, но да загряваш детайла по-малко. По-добър контрол върху ваната, по-фокусирана дъга (колкото по-висока честота, толкова по-фокусирана). Въобще - трябва сам да опиташ и да си направиш съответните изводи.

            Според скромния ми опит, бързия пулс (10 херца и нагоре), играе добра роля при заварка на месинг, например, поради специфичното свойство на цинка да кипва и гори преди медта. Заварка на месинг всъщност трябва някой да ти покаже. Уникална гадост. За предпочитане - или с маска с приток на свеж въздух, или на открито. Щото после боли глава и се вдига температура.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Моята машина е доста по-далеч от моделите на Дел поради липса на бюджет. Като цяло чист китаец с доработка от Данчо за по-стабилна дъга при малък заваръчен ток. Модела е точно този http://rsmarket.by/silovaya_tehnika/..._apparat/3949/

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Ето и снимките на апрата и на заварките. След като ми изпратиха инструкцията, и разбрах кое точно за какво е, успях да го настроя да работи както аз искам. Модела на машината мисля че е малко по стар и няма 2/4 такта и е с един потенциометър по-малко от актуалните китайци което предполагам е за настройка на тока на 4те такта или за честотата (или поне така мисля, Спарки ще каже), както и че честотата е фиксирана на 60HZ, но съм доволен от резултата на заварките което според мен е най-важно.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012007290.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5304593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012007292.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5304594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020120072931.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5304595

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Първоначално публикуван от intermax Преглед на мнение
                  Ето и снимките на апрата и на заварките. След като ми изпратиха инструкцията, и разбрах кое точно за какво е, успях да го настроя да работи както аз искам. Модела на машината мисля че е малко по стар и няма 2/4 такта и е с един потенциометър по-малко от актуалните китайци което предполагам е за настройка на тока на 4те такта или за честотата (или поне така мисля, Спарки ще каже), както и че честотата е фиксирана на 60HZ, но съм доволен от резултата на заварките което според мен е най-важно.

                  [ATTACH=CONFIG]364328[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364329[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364330[/ATTACH]
                  Силовата част си е все същата. Разликата е в управлението.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Днес както си правех работна маса за аргоновия апарат и си заварявах с кеф с телоподаващото Вики в един момент се включи защитата. Като погледнах шланга и изолацията на водещата броня се бяха разтопили в съседния крак на масата който заварявах преди това а на кабелите и маркуча за газта нищо им нямаше. В резултат почти успешно заварих телта в бронята. Махнах бронята и сега ще купувам нова. Дотук всичко ок. Питането ми е, не трбва ли и бронята и изолацията на шланга да са термоустойчиви.

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Те са гумени. Термоустойчиви са, ама до определена температура, все пак. Това поне Binzel-ските и 1-2 китаеца, дето са ми попадали. Какво са сложили на викито - не знам.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        На някои апарати слагат буквално "комплекти" а не шлангове. Всички проводници и маркучи са набутани в един малко по-дебелостенен пластмасов шлаух като единия край е защипан в ръкохватката а другия някъде около ролките на телоподаващия механизъм в пластмасов накрайник. Познай колко е термоустойчив такъв "комплект" ?.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          На някои апарати слагат буквално "комплекти" а не шлангове. Всички проводници и маркучи са набутани в един малко по-дебелостенен пластмасов шлаух като единия край е защипан в ръкохватката а другия някъде около ролките на телоподаващия механизъм в пластмасов накрайник. Познай колко е термоустойчив такъв "комплект" ?.
                          До колкото знам на Вики са с евроконектор. Ако не са - толкова по-зле. Аз говоря за Binzel MB15, MB25 и подобните им. С друго не съм работил, а и не искам да работя. За мен машина без евроконектор за шланга е неприемливо решение.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            До колкото знам на Вики са с евроконектор
                            Зависи от модела,както струна и редко така и вики имат хоби модели с цял шланг !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Не знам какви чудеса трябва да направиш за да прогориш гумената броня на бинзелски шланг . Моя на старото телоподаващо е Бинзел и съм сигурен че външния му гумен слой е температуроустойчив до много високи градуси . Може да се смени само средната част на шланга ръкохватката и еврокънектора се отвиват двете кабелчета на спусъка са на клеми . Вече един шланг е стотина лева бинзелския 130 - 150 при Данчо има олекотени.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                В #251 колегата е пуснал снимки на апарата на Вики Б. По мое мнение той е окомплектован точно с пластмасов " комплект " . По отблясъците от шланга личи, че не е гума.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X