Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Със сигурност не е това което пишат. Не пречи да пробваш, аз бих събрал още малко пари.

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Инвертора на всичкото отгоре е прекалено тежък за параметрите си, даже да са реалните такива. И аз бих събрал още малко пари. Въобще - не мисля че големите вериги са мястото за пазаруване на такава техника.

      ...телоподаващото изобщо не го коментирам. Там от коментар няма нужда. Ако го видиш отворено, смеха ще е голям. Немощно моторче за телоподаване, захранено по измислена схема, предполагам и алуминиев трансформатор и т.н.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Имам богат опит с телоподаващите на Айнхел и също не ти ги препоръчвам. Независимо от това, че синята серия е с по-човешко изпълнение, пак не си струва купуването. Не, че няма да можеш да си изкърпиш колата с него, но катастрофално ще ти се увеличи бройката на белите косми по главата. С "алуминиевото" телоподаващо съм изкърпвал изчезналите задни рогове на Вектра и съм сменял ботуши на Лада, но не бих повторил. Накрая, малко преди да го откраднат, само алуминиевия трансформатор и кутията бяха останали от купешкото изпълнение.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          Инверторен електрожен BT-IW 160

          Технически характеристики


          ● Mains: 230 V ~ 50 Hz
          ● Fuse: 16 A
          ● Welding current (coated rod electrode): 20 – 150 A
          ● Welding current (TIG-Welding): 20 – 160 A
          ● Idle voltage: 80 V
          ● Electrodes-Ø: 1.6 – 4.0 mm
          ● Power-on time (coated rod electrode): 25 % at 150 A / 60 % at 105 A / 100 % at 20 A
          ● Power-on time (TIG-Welding): 25 % at 160 A / 60 % at 103 A / 100 % at 80 A

          Това за мен не струва и 5 лева. Потърси нещо друго, дето ще ти върши работа. Промоциите са буквално набутване за рециклирани, рекламирани и калпави стоки. Да не казвам, че са и опасни за потребителя. За по-малко пари може да си намериш супер машинка.........

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Значи 60% на 105 ампера... това са електроди 1.6 и 2.5-а за по нагоре, ще се включа защитата и на практика това означава, че ако решиш да си направиш една конструкция от по дебели винкели и профили, примерно беседка на двора или дори един работен тезгях за гаража, ще трябва да пушиш почти след всяка заварка и то не само една цигара.За ВИГ заваряване, пак може да се ограничиш до по тънки неща, обаче ако няма високочестотно палене на дъгата, почва едно неприятно драскане и лепнене на електрода, а след всяко залепване следва и заточване... страшно изнервяне става.
            С "телоподаващато" нещата са аналогични.Тези машини, не че не могат да направят някоя заварка, но са толкова спънати и скромни на възможности, че веднага след като започнеш горе долу да водиш шланга/електрода и да се получава някакъв шев, те ще те спъват.И ще ти трябва по добра машина, за да си покриеш целите.Но като си потрошил половината пари за един свестен апарат, такова решение не се взима лесно, а и такава машина втора ръка е продаваема за символична сума.
            Предполагам, че имаш някои познат, който си заварява от известно време с такава машина, там въпроса опира в това, че със малко знания и умения заварките се получават и с енхелче, но възможностите им стигат само до определени дебелини на материала.За по дебели неща и телоподаващото и електрожена просто не могат да се справят без да им се включи защитата.А ако това не се случи, неминуемо се стига до повреда, защото вложеното в тази машина е много скромно откъм материали.
            Специално телоподаващото има и ред други проблеми-неравномерно подава телта, поради некачествен шланг, на по ниски режими почва да приплъзват ролките на моторчето, което директно обрича шева на провал, телта е под непрекъснато напрежение което е неудобство, особенно за начинаещ, особенно ако нямаш соларна маска-дето се вика, докато се нагласиш си се осветил.Най масово тези машини се използват от тенекиджии за прикапване на кръпки, но замисли се дали за малко повече пари, не е по добре да вземеш машина, която да може да прави безгрижно заваръчни шевове?А и да, честно казано с хубава машина и прикапването на кръпки е по леко.
            Едит:сетих се и още нещо-в старите телоподаващи на енхел, моторчето за тела (което е всъщност самото телоподаващо устройство, останалото е токоизточник) беше захранено от откъдето не трябва.Съответно, като започне заваръчния процес, започват и едни колебания на захранването на мотора, тела почва да присецва и въобще шев се формира изключително трудно.В този модел не знам как е, но ако е по същия начин, значи дори и този лъч надежда че в ограничен диапазон от режимите му може да заварява, изгасва.С други думи, без преправяне няма да може нищо да направи, а да се научиш да заваряваш ще е невъзможно.Освен това имат и много калпава щипка за масата, със доста скромен кабел.
            Последно редактирано от Frysco; 07-10-13, 23:53.

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              И в синята серия моторчето на редуктора за телоподаване се захранва от заваръчния траф. Подкрепям изказването на колегата преди мене на 100% и то поради натрупан горчив личен опит. Само не знам, защо на автотенекеджиите тук се гледа като на хора, които не знаят какво е това животно "заварка"?
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Колеги въздържах се от мнение в тази тема но мисля, че няма нищо лошо да споделя и моят реален опит с телоподаващото от тази марка, не правя реклама на тези машини просто си споделям опита. Та моето телоподаващо е Einhell SGA 150 имам го вече от 5 години и за сега освен шланга който малко влияе на скоростта на телоподаване в зависимост колко е загрял други оплаквания нямам.В момента съм с шестата 5 килограмова ролка тел от които 5 бяха 0.6мм., и понеже машината не е много мощна почти винаги заварявам на максимален ампераж досега защита не ми се е включвала. Това което съм подобрявал по машината е, че улесних въртенето на самата ролка с тел като я направих на лагери. А иначе за заварките, ами прави си шевове без прекъсване, плякане и тн. ако искате ще направя снимки, даже от време на време се случва да наварявам с него някакви детайли които после престъргвам без да остават шупли.
                Не знам моето ли се е улучило какво е що е, но това което пиша е факт.

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Добре де, дай да видим снимките... не че не ти вярвам, просто наистина ми е интересно.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Ето този шев го правих без прекъсване от начало до край върху стара шина от резачка(6мм).
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN8221.JPG
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5525854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN8222.JPG
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5525855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN8224.JPG
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5525856

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Браво, колега! Значи освен късмета, който си имал при купуването, имаш и късмета да си вързан направо за трафопоста. Такова чудо може да се получи само при много добро захранващо напрежение, без никакви падове при самото заваряване. Когато имах същото телоподаващо, в гаража на комшията и то пееше понеже от гаража до стълба имаше 5м. СВТ, но у нас при 150м. рекордоман до касетата се чудеше какво се иска от него.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Е специално за това, не може да бъде обвиняван апарата, макар и да е глупаво да си купува човек апарат, съобразявайки се със законите на ЧЕЗ, ЕОН и ЕВН, (частни случаи на закона на Ом).
                        Иначе шева на колегата е добър.Това с тел 0.6 ли е?

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          По-скоро с 0.8. От първия му пост останах с впечатление, че вече работи с 0.8. Между другото, първия "чип-тунинг" на моето беше именно преминаването към тел 0.8.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                            Е специално за това, не може да бъде обвиняван апарата, макар и да е глупаво да си купува човек апарат, съобразявайки се със законите на ЧЕЗ, ЕОН и ЕВН, (частни случаи на закона на Ом).
                            Иначе шева на колегата е добър.Това с тел 0.6 ли е?
                            Точно обратното. Това е измежду най-съществените разлики между читава и калпава машина. На наистина новите читави машини малко им пука от захранването - преди инвертора вътре имат стабилизатор. Тоест от понижено напрежение на входа резултата ще е че машината няма да може да работи на максималните си амперажи, но от едно ниво надолу ще работи точно както би работила и при нормално мрежово напрежение. Калпава машина при същите условия ще работи гадно в целия си диапазон.

                            Относно макарата и слагането и на лагери - на читава машина макарата умишлено върви леко стегнато. Има си нарочни спирачки за това. Идеята е телта върху нея да стои стегната, а върху телоподаващия механизъм да има що-годе постоянно натоварване. Това осигурява по-плавна работа, независомо как си нагънал шланга, дали работиш с 0.6, 0.8 или 1.0 тел, дали дюзата отпред е нова или леко износена и т.н. Двигателя от трабантче дори и в купе на мерцедес да го сложиш, пак няма да даде повече от това, на което е способен.

                            Относно инвертора споменат по-горе - преди малко си поръчах 400А трифазна машина с тегло под 20кг. Толкоз по отношение на теглото. Явно са изкупили някой склад със стара техника, която вече никой не иска.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              Иначе шева на колегата е добър.Това с тел 0.6 ли е?
                              Да с 0.6 е.
                              Между другото пробвал съм го и с агрегат заварява по същия начин.
                              Последно редактирано от Emil_Pz; 10-10-13, 19:28.

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Според мен шева е напластен,не добре загрята вана или там както се казва....с една две идеи по високо напрежение иска!В крайна сметка всяка машина трябва да си избива парите,коя по бавно друга по бързо,щом върши работа!
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X