Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Първоначално публикуван от a_stoev Преглед на мнение
    Има едно Еinhell SGA 150 прашасало от години. Парите за него са дадени, въпроса е има ли смисъл да го подкарвам? Не е критично нужно, дразни ме че стои като паметник. От прочетеното тук разбирам че трябва да се направи следното:
    1. добавяне на траф и грец за захранване на мотора на телоподаващото и електрониката. До колкото разбрах трябва напрежение 24V и ток 4А трябва да стигне. Импулсно захранване дали би било по добре?
    2. Добавяне на вентилатори на кутията за да се осигури стабилно охлаждане. Какъв дебит трябва?
    3. Контактор на първичната?
    4. Смяна на заваръчние траф. Имам инверторен електрожен правен от pansim. Предполагам, че би било възможно да се ползва вместо оригиналния траф. Ако се ползва оригиналната схема с постоянно захранена тел не виждам пречка. Ако реша да спирам напрежението примерно през веригата на копчето за вклюване pansim трябва да каже как би му понесло непрекъснато пускане и спиране на инвертора. За сега не го обмислям сериозно.
    Първото и най-важно нещо е да премериш напрежението в помещението, където мислиш да работиш с "апарата". Ако напрежението е ниско нищо не може да ти помогне. Също и ако има голям пад по време на заварката, т.е. ако са тънки захранващите проводници.

    П.П. Ако си от София, драсни едно лично и ще ти покажа на живо поне някои от регулировките.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      На село е. Тока по дефиниция е зле. Да речем, че си го направя за ползване във Варна на добро захранване. Остават т. 1 и 2.
      За захранване на платката и двигателя на телоподаването трябва ли да е променливо или става да е постоянно? Ако е постоянно мисля да ръгна някое импулсно захранване заради по-добрата работа при нестабилно захранване.
      Има ли смисъл от т. 3?

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Според схемата, платката и двигателчето са захранени от прав ток от заваръчния изправител. Значи трябва да се захрани пак така. Докато работех с това чудо не ми липсваше чак толкова спрягания контактор. Важното е да не забравяш, че го няма и всичко винаги е под напрежение.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img189-1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5709954
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          гледам цената на трансформатор и на импулсно и затова предпочитам импулсното. Теглото е допълнителен +

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Първоначално публикуван от a_stoev Преглед на мнение
            гледам цената на трансформатор и на импулсно и затова предпочитам импулсното. Теглото е допълнителен +
            На авантата теглото не се гледа!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Здравейте искам да попитам какво трабва точно да се преустрой при телоподаващото енхел 170 А за да не прекъсва докато заваря да искам да отделя телоподаването от трансформатора

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                3 поста по-нагоре са обяснили - откачаш управляващата платка на моторчето от текущото и захванване и добавяш допълнителен трансформатор + изправител само за него.

                ...ама телоподаващо дето да заварява добре ще имаш когато смениш въпросното недоразумение въобще. С трици маймуни - трудно. Такива са му даденостите.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Предварително се извинявам, че пиша тук но не можах да пусна нова тема. Питането ми е за избор на телоподаващо за гаражна дейност (смяна на вежди и прагове) колебая се между elektrik90.com и elektrik90.com.
                  Благодаря Ви предварително!

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Първоначално публикуван от boreto_lom Преглед на мнение
                    колебая се между elektrik90.com и elektrik90.com.
                    Изобщо няма място за колебание! Избираш elektrik90.com.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Изобщо няма място за колебание! Избираш elektrik90.com.
                      Аз пък за разлика от теб съм на мнение , че elektrik90.com е по- добро .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Аз пък за разлика от теб съм на мнение , че elektrik90.com е по- добро .
                        Това е щото не си отварял машина на elektrik90.com. Като ти попадне погледни, и сам ще разбереш защо тия на elektrik90.com са по-добри.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Борка, я си прочети пак поста и виж дали нещо не си объркал! И като решиш за какво точно се колебаеш, пиши пак.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Хахаха, оправихте ми настроението...

                            Колега Борето, просто напиши двата модела, ние ще си ги намерим в нета.Линковете като цяло се допускат в форума само в изключителни случаи.

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Много се извинявам за линковете. Моделите са Струна Lider 200A и Fox Weld Mig 200 Synergic.

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Второто, освен ако не си решил заварявайки да си правиш цитнес с едни 60-100 кила. Само дето няма нищо синергично в него, ама това е друга тема.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X