Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Ако колегата снима дъската и от долу, ще се разбере дали е само напластен. Все пак това парче желязо е 6мм.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Шина от резачка 6 мм. Моите са 2-3 mm май.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        За "Дружба" гарантирам, че е над 4мм.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          Айде и от другата страна:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN8227.JPG
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5526094
          5.5мм е точно.

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Ми прав съм,макар че 5 мм си е дебело
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Прав си. Само на тези места има наченки на провар

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN8227.JPG
Прегледи:1
Размер:209.4 КБ
ID:5526096
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                И кво сега......тия четири нули характеризират идеално Енхела.

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Ще обясни ли някой какво значи провар, че друго си мислех, че е.
                  Не мисля, че е коректно за заварката да се съди според обратната страна на детайла. Вижда се че самата заварка е "разлята" по краищата което според мен говори за достатъчна температура.
                  Последно редактирано от Emil_Pz; 11-10-13, 15:35.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    ok
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Тц...Не...трудно ще ми е да ти покажа,ако някой има снимков материал да дава...Всъщност изобщо не е разлята ,даже напротив !Андро160 някъде във форума със Спарки пробваха някаква китайска 200А Цо2 и там се виждаше много добре какво значи провар !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Относно макарата и слагането и на лагери - на читава машина макарата умишлено върви леко стегнато. Има си нарочни спирачки за това. Идеята е телта върху нея да стои стегната, а върху телоподаващия механизъм да има що-годе постоянно натоварване. Това осигурява по-плавна работа, независомо как си нагънал шланга, дали работиш с 0.6, 0.8 или 1.0 тел, дали дюзата отпред е нова или леко износена и т.н. Двигателя от трабантче дори и в купе на мерцедес да го сложиш, пак няма да даде повече от това, на което е способен.
                        Точно така е.Има си спирачка.Даже при мен се получава инерция на ролката и телта пада от ролката и става усукване.
                        Аз работя само с 0.8 тел.То толкова и работя де, ама една голяма ролка ми стига за година.

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Има едно Еinhell SGA 150 прашасало от години. Парите за него са дадени, въпроса е има ли смисъл да го подкарвам? Не е критично нужно, дразни ме че стои като паметник. От прочетеното тук разбирам че трябва да се направи следното:
                          1. добавяне на траф и грец за захранване на мотора на телоподаващото и електрониката. До колкото разбрах трябва напрежение 24V и ток 4А трябва да стигне. Импулсно захранване дали би било по добре?
                          2. Добавяне на вентилатори на кутията за да се осигури стабилно охлаждане. Какъв дебит трябва?
                          3. Контактор на първичната?
                          4. Смяна на заваръчние траф. Имам инверторен електрожен правен от pansim. Предполагам, че би било възможно да се ползва вместо оригиналния траф. Ако се ползва оригиналната схема с постоянно захранена тел не виждам пречка. Ако реша да спирам напрежението примерно през веригата на копчето за вклюване pansim трябва да каже как би му понесло непрекъснато пускане и спиране на инвертора. За сега не го обмислям сериозно.

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Не е възможно да ползваш електрожена на pansim като траф за телоподаващо. А останалите неща са загуба на време. В най-добрия случай ще се получи лайноягодка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Те тия производители на тая (калпава )техника , даже и нямат идея как работи ....
                              Т.Е. как я ползваме извън Китай .

                              Пък тука инженерите са в пъти (процентно) колкото в Китай .
                              Особена зависимост са установили учените от БАН , колкото по далеч живееш от центъра , толкова си повече ЕйнЖинеРите .
                              Ронин споменава едни неща , казва други , прави едни интересни работи - може да си го позволи .
                              Друга е гледната точка на хора дето се опитват да ЗАКЪРПЯТ нещо с друго нещо ,навивано лаишки преди 30 години от някой дето е чувал как става .
                              И после чака отзиви ...на принципа проба /грешка

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Тц...Не...трудно ще ми е да ти покажа,ако някой има снимков материал да дава...Всъщност изобщо не е разлята ,даже напротив !Андро160 някъде във форума със Спарки пробваха някаква китайска 200А Цо2 и там се виждаше много добре какво значи провар !
                                То нямаше провар, щото нямаше скос, и тенекето беше 10-ка. Е, беше напълнило повече от половината де.

                                ...то минали 8 години от тогава, баси!

                                Ама още си го търкалям същото. При това в 90% от времето работи на максимума си (200А) с тел 1-ца. То не че и работи кой-знае колко де... Сигурно по голяма ролка тел на година му се събират. Оказа се неубиваемо и неизключваемо по температура.
                                Последно редактирано от sparkybg; 04-04-16, 01:20.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X