Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Гледай да има пилотна дъга .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Гледай да има пилотна дъга .
      И да няма, Данчо ще я преправи . Моята е китаец 60А и отдавна е с пилотна дъга правена от Данчо . Горелката е "Трафимет s70".

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
        И да няма, Данчо ще я преправи . Моята е китаец 60А и отдавна е с пилотна дъга правена от Данчо . Горелката е "Трафимет s70".
        Ако може някаква насока за марка и модел ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Ако е същото - внесох му го отдавна от Stahlwerk, ама те от тогава си смениха доставчика. Пък и тогава поръчвахме групово и със сериозна отстъпка (над 30% беше).
          Можеш направо да звъннеш на Данчо и да питаш какво има при него в момента с пилотна дъга.
          Моята преди сигурно 2 години си я взех от него - монофазна, 40А, с пилотна дъга и вграден в нея регулатор на налягането. Само не ме питай каква е ръкохватката - не помня точно, но не е екзотика. Ползвам я рядко, но съм доволен. 10мм вече е зор, но до към 5-6 си се справя перфектно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ако е същото - внесох му го отдавна от Stahlwerk, ама те от тогава си смениха доставчика. Пък и тогава поръчвахме групово и със сериозна отстъпка (над 30% беше).
            Можеш направо да звъннеш на Данчо и да питаш какво има при него в момента с пилотна дъга.
            Моята преди сигурно 2 години си я взех от него - монофазна, 40А, с пилотна дъга и вграден в нея регулатор на налягането. Само не ме питай каква е ръкохватката - не помня точно, но не е екзотика. Ползвам я рядко, но съм доволен. 10мм вече е зор, но до към 5-6 си се справя перфектно.
            Същото е! Внесено с групова доставка от Германия. Ама си е чист китаец - 25мм реже с "Трафимет 75" . Данчо прави пилотна и на един съфорумник от Варна - той също остана доволен. И още - монтирано е и регулируемо закъснение на въздуха. При работа на CNC-то има значение.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Колега гледай каквато и да е само да не е тази която е показана на снимката по горе 40-ка.Това е макет на плазмен източник,вервай ми ! Ако ще е китаец поне 60А да е.Разликата е ....... голема.
              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Ако визираш Роен-а 40-ка, наистина съм рязал тия неща с нея и не се шегувам 10мм реже...И то хубаво 60-тка,ама там вече сме на трифазен,а много хора съм сигурен,че нямаме трифазен ток /то затова и аз взех 45XP то.../

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Виж сега ,аз не казвам че се шегуваш или лъжеш ,аз си казвам мнението на човек срещал се и с други източници включително произвеждащ източници ! С такъв боклук ми се е налагало да се срещам мисля четири пъти и в два от тях го връщаха, защото тръгваше когато му скимне!!!В четирите случая обаче, съжалих че се съгласих да го ползват и да ми създават проблеми !
                  Ей това исках да кажа.А 60-ката наистина не може да е монофазна,прав си.
                  Да отбележа и нещо друго, с моя трансформаторна 50-ка ръчно можеш да отрежеш и 20мм ,на CNC да пробиваш 10мм и да режеш 12мм,но струва ... малко повече разбира се ,но пък има 5 годишна гаранция и работен живот поне 15години.
                  Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                    ... работен живот поне 15години....
                    Тези години по каква методика са пресметнати ?
                    Или имаш предвид , че от 15 години произвеждаш трансформаторни плазми и съществуват доказано работещи екземпляри за целия този период ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      По много проста методика Владко и ако вляза в надменния ти тон,ще посоча че няколко пъти вече, ми се е налагало към моя машина, да куплирам източници на две български фирми,на по над 10-12 години.Схемата на моите източници се различава и от двете споменати ,но е много близка,влаганите компонени са на 90% еднакви (основните - трансформатори и дросели са от същата фирма с която работят и те) ,като смея да твърдя че не слагам маркучи за пералня (червен с пластмасови накрайници) и нагревател за пералня, каквито са сложени на твоя източник.
                      Та оттам ,защо да не изкара колкото техните ?Щото на теб не ти се иска ли ?
                      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                        ...По много проста методика Владко и ако вляза в надменния ти тон.....Щото на теб не ти се иска ли ?...
                        Ма що се нервиш , бе човек ?! Питам какви източници произвеждаш , може пък ако ми хареса да си купя . Нали все пак с комерсиална цел си тука
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Е тука ти е грешката,не ми е това целта,целта е да си помагаме,ти на мене - аз на тебе.Ако излиза така, че се рекламирам, то е защото съм длъжен да кажа, че ако ще купуваш, може да купиш и от мен, а не че всички други са маскари ,само мойто е хубаво.
                          Реално нямам и капацитета да правя серийно бройки на склад, така че за всяко нещо се чака от 1 до 3 месеца.
                          Иначе нямам нищо лично против теб, просто винаги си се изказвал снисходително, което ме дразни много,а може и да си свестен пич на живо и беше хубаво да се познаваме, но .... сме малко далече.
                          Относно източниците - правя от 50 до 150А. С от 1 до 4 степени за регулиране ,филтър дехидратор ,редуцирвентил,предпазен пресостат ,превключване на запалващото съпротивление заедно със степените (за удължаване живота на консумативвите за по-малките степени) запалване на дежурна дъга, при преминаване през прорез или извън листа, с възможност за преминаване към режеща дъга, след като отново достигне листа. Евроконектор или контактни байонети 25мм2 по избор .Управление по RS485 (запалване ,регулиране на мощността,арк ок и напрежение на дъгата).Гаранция 5 години,отстраняване на дефект, в рамките на деня в който е получен.
                          Последно редактирано от stivemaster; 17-11-18, 20:20. Причина: допълнение
                          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            А къде в сайта има нещо за тези машини?Принципно монофазна за CNC(смисъл с порт и делител) и машинен торк колко ще излезне като цена,консуматива какъв ще е и приблизителна сила на сряз?...Заинтригува ме...Аз незнаех,че правиш и източници Ако не е за публично,дай на Л.С. въпреки ча на доста ще е интересно. Ако има някъв линк с повече по случая дай го направо

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Монофазни трансформаторни нема.Дори най малкия траф 36А е трифазен .
                              Цените са - 36А-1500лв.с една степен;50А-1800лв.с една степен;60А-2000лв.с една степен;72А-2300лв.с две степени;100А-2500лв.с две степени ;100А-2700лв.с четири степени;120А- 3350лв. с две степени.Моделите 100A и 120А могат да имат управление по RS485 което струва допълнително 200лв.Всички цени са без ДДС.
                              Снимки ще публикувам, когато си направя професионални,щото аматьорските с телефон, не представят добре нещата.
                              Всички имат 60%ПВ и за разлика от инверторните, според мен не могат да умрат внезапно от дефектен чарк .Всички трансформатори са български ,възможно най качествени с вградени термоизключватели.При каквито и да е екстремни условия (при изправна инсталация) машината просто спира и може да се пусне пак, след като се самовъзстановят защитите,за което има индикатор.Машините имат защитен пресостат и не могат да бъдат пуснати с налягане на въздуха под 4 бара ,за разлика от китаец-инвертор.
                              Последно редактирано от stivemaster; 18-11-18, 21:20.
                              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Деаа....Липсата на тоя трифазен....Много ме спъва....Е и са за компресор мисля всякакви галимации :/ ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X