Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Да тясна е!Но не са му от това проблемите. Много добре си работят тези дюзи.
    Аз никъде не съм казвал дали работят или не. Казах само че е тясна. Тясна дюза + много ток + много газ + много наклон на горелкака = ? Сигурен съм че знаеш отговора.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
      Привет,

      Нямаме от този модел....

      Поздрави,
      Георги
      Благодаря за отделеното време.
      Да се похваля - ще живее

      Сега остава да си взема цанги 1.6мм и да оправим сметките. Ще пробвам още утре да мина.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Дали е правилно и какво ще кажат технолозит- ами чакам някой технолог да каже, защото аз идея си нямам.
        А дали после ще ми е по-лесно с черната добавка - да. Сега още правя бавни и несигурни движения, и с ползването на неръждавейка поне добавъчния материал не го мисля [emoji1] защото с черното а съм се забавил малко а е кипнало... Аз и сега ги редувам една заварка с неръждаема, една с черна......
        Съвети и критики приемам всякакви защото все още съм прекалено зелен в тоя занаят.
        Аз ще започна направо с критиката. Черно се заварява с черна тел, неръждавейката с неръждаема и т.н. Заваръчен шев направен така - ред неръждавейка, ред черно не е никаква заварка.....ако показаното кубче си го заварил така то ще върши работа само като кутия за инструменти, столче или за подпиране на гаражната врата.
        Все пак ако продължаваш да заваряваш така поне си купи тел 309L, а не каквато имаш подръка или каквато е имало и са ти продали в магазина. Повярвай ми, при това положение телта ще свърши много по-полезна работа отколкото теб.

        Не искам да те обидя, така пиша за да подчертая грешките, които начинаещи и искащи да се научат хора ще попият като информация четейки тоя форум.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          Аз ще започна направо с критиката. Черно се заварява с черна тел, неръждавейката с неръждаема и т.н. Заваръчен шев направен така - ред неръждавейка, ред черно не е никаква заварка.....ако показаното кубче си го заварил така то ще върши работа само като кутия за инструменти, столче или за подпиране на гаражната врата.
          Все пак ако продължаваш да заваряваш така поне си купи тел 309L, а не каквато имаш подръка или каквато е имало и са ти продали в магазина. Повярвай ми, при това положение телта ще свърши много по-полезна работа отколкото теб.

          Не искам да те обидя, така пиша за да подчертая грешките, които начинаещи и искащи да се научат хора ще попият като информация четейки тоя форум.
          Кутийката е от неръждавейка и добавъчния е 308L
          Няма от какво да се убиждам, критиката е полезно нещо.
          Трябва да си намеря парчетии сгодни за тренировки, установих, че ми е по-трудно да направя прав тигел върху плоча, от колкото ако заварявам 2 парчета.
          Заваръчния шев колко трябва да надстърча над детайла?
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Заваръчния шев колко трябва да надстърча над детайла?
            Не трябва да надстърча много,трябва да е равен(много бързо трябва да пипаш) или със съвсем малка арка без подрязвания.Зависи какво заваряваш и как искаш да изглежда,но това като му свикнеш.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Здравейте,
              Неръждавейката предназначена за заваряване е с много ниско въглеродно съдържание.
              При смесване на черно с неръждавейка се получава навъглеродяване и в резултат от това се получават хромни карбиди.
              Хромните карбиди са твърди и крехки образувания, от които може да тръгне пукнатина в последствие.
              Това е правилото.
              Изключенията са за дълбоко аустенитните материали които могат да разтварят в себе си значителни количества въглерод без особени проблеми.
              Като пример това е мод 307 (18 хром 8 никел 6 манган). Това е материал с универсално приложение и е добре всеки да го има в работилницата.
              Друг който върши работа е мод 312 (29 хром 9 никел). Дуплексна стомана - аустенит-феритна. Идеална за заваряване на ресори, пружини и др.

              Който се интересува повече - телефон на доверието 0889 522 036 Асен. Без допълнителни импулси....
              Последно редактирано от aig; 08-01-19, 06:12.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Аз никъде не съм казвал дали работят или не. Казах само че е тясна. Тясна дюза + много ток + много газ + много наклон на горелкака = ? Сигурен съм че знаеш отговора.
                На тясна дюза само многото газ е проблема.При много ток и много наклон,проблем лично за мен няма ,а и не би трябвало да има.Не знам къде си го прочел или чул това.На практика обаче,нито високия ток,нито големия наклон създават проблеми.
                Всеки които иска може да пробва да направи шевове с различните наклони на горелката и да види какво се получава.Разлика в шевовете разбира се има ,но проблем -никакъв!
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Не трябва да надстърча много,трябва да е равен(много бързо трябва да пипаш) или със съвсем малка арка без подрязвания.

                  Няма да "надстърча" когато е без дабавъчен материал.Ако ползваш добавъчен и правиш равен шев,то тогава нищо не правиш.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение

                    Няма да "надстърча" когато е без дабавъчен материал.Ако ползваш добавъчен и правиш равен шев,то тогава нищо не правиш.
                    На железата които заварява(видимо около 4-5мм дебели),трябва да има скос за провар който да се запълни.
                    Ако е без скос,ясно е,че на равен шев няма никаква заварка.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Заваряване със скосяване и провар е на доста по късен етап от обучението.В момента на нашия колега му трябва един първоначален курс на обучение в заваръчен център.Начина които е избрал да се учи е неподходящ.Съветите от разстояние и по картинки, трудно се дават.А както се вижда ,някой от съветите са грешни,и са предпоставка за създаване на вредни навици.
                      Последно редактирано от welderargon; 08-01-19, 09:19.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        На тясна дюза само многото газ е проблема.При много ток и много наклон,проблем лично за мен няма ,а и не би трябвало да има.Не знам къде си го прочел или чул това.На практика обаче,нито високия ток,нито големия наклон създават проблеми.
                        Всеки които иска може да пробва да направи шевове с различните наклони на горелката и да види какво се получава.Разлика в шевовете разбира се има ,но проблем -никакъв!
                        Проблема с големия наклон при тясна дюза е точно същия като при много газ - увлича въздух. По-тясна дюза при константно количество газ, значи по-голяма скорост на излизащия от нея газ, което значи повече увличане на въздух. Комбинирано с по-голям наклон - още по-голямо количество въздух. Физика.

                        При много ток разлика във външния вид категорично има, към зле, откъм окисляване. Дали има и в самата заварка - ако не кипи по-скоро не, но не мога да знам.

                        Споделям собствените ми грешки, когато бях на същия хал (не че сега съм много далече).

                        Сега ползвам само лещи от малките, когато изобщо ползвам ВИГ, което и без друго е рядко. Много по-приятно се работи от всичко друго, ама тук такива никой не предлага такива - чашките им са като на шланг с водно, но се слагат и на шланг без. Поръчвах ги от Полша или Чехия, не помня вече.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          sparkybg , специално за теб направих две бързи проби.На два път по два шева -единия с много голям наклон на горелката ,другия с малък -почти 90 гр.И с два различни тока.По силен и по слаб.
                          Нарочно избрах дюза #4, електрод 2.4мм. с доста голям излаз на електрода , и разход на газ -8 Л/мин..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0574.jpg
Прегледи:1
Размер:194.3 КБ
ID:5806245
                          Пробичките са правени на черна ламарина без добавъчен материал.За да са възможно най трудните условия за заваряване.
                          Ето и резултатите :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0584.1.JPG
Прегледи:1
Размер:768.9 КБ
ID:5806246Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0587.1.jpg
Прегледи:1
Размер:405.8 КБ
ID:5806247Камерата на телефона ми не е много добра ,но въпреки това може да се види че проблем по шевовете няма,с изключение на лекото опушване в края на единия,но това в никакъв случай не може да се отчете като проблем.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Как го "вардиш" тоя изваденият електрод!?Аз пробвах на два-три пъти и все го закачам,гледам да не е изваден на повече от 5-6мм.Изключения правя само ако трябва да бъркам някъде на шибано място.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              На тясна дюза само многото газ е проблема.При много ток и много наклон,проблем лично за мен няма ,а и не би трябвало да има.Не знам къде си го прочел или чул това.На практика обаче,нито високия ток,нито големия наклон създават проблеми.
                              Всеки които иска може да пробва да направи шевове с различните наклони на горелката и да види какво се получава.Разлика в шевовете разбира се има ,но проблем -никакъв!
                              Тогава защо в учебните материали качени нейде из началото на темата пише, че ъгъла между електрод и детайл трябва да е към то 70-80градуса
                              Не се заяждам, просто искам да знам кой е правилния начин.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                Тогава защо.........
                                За да видите какво става когато горелката се държи по различен начин от указания в бумагите.И за да се избегнат грешни впечатления и заблуди ,от грешни съвети.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X