Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Значи,аргонът като химически елемент се съдържа около 0,93% в земната атмосфера.Тва с което заваряваш принципно е аргон 18,което само по себе си означава смес,още повече че ти говориш за чистота....

    Коментар


    • Хора , намалете алкохола де . То верно че покрай тЕя вируси си требе , ама ....
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Хора , намалете алкохола де . То верно че покрай тЕя вируси си требе , ама ....
        Много са кефа на менторския тон на Уелдъра....Не разбрах при това извънредно положение ,що требе да намалим бъш тва що помага https://offroad-bulgaria.com/forum/%...38#post5017838

        Коментар


        • Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
          Значи,аргонът като химически елемент се съдържа около 0,93% в земната атмосфера.Тва с което заваряваш принципно е аргон 18,което само по себе си означава смес,още повече че ти говориш за чистота....
          Друго няма да коментирам.... а само това за чистотата. Не става въпрос за техническата степен на чистота 99.996%или 99.998%, не че и това няма значение! Но понякога (може да е много рядко) се случва, Аргона в бутилките да е мръсен! В смисъл че бутилката най вероятно не е била почистена добре преди да го" налеят" в нея. А от употребата на такъв мръсен газ, повярвай ми, се случват доста неприятни неща!
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • kosta-s
            kosta-s коментира
            Редактиране на коментар
            За последното ти вярвам,ама неприятните неща са комлекс от други неща.Арг18 не е инвестиционно злато все пак,чак такава чистота във техническите газове е непосилна

        • Тук проблема е в нулевия опит, и работата с желязо . Силно препоръчвам на колегата да остави желязото и ъгловите шевове и да си намери неръждавейка за материална база . Нека започне с водене без добавъчен патериал от най-малък ток, като постепенно усилва , след като започне да прави хубави черти може да капва и по някоя какпка във ваната .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • жеко
            жеко коментира
            Редактиране на коментар
            Май така ще направя , неръждавейка имам достатъчно парчета

        • Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
          ...Тва с което заваряваш принципно е аргон 18,което само по себе си означава смес,още повече че ти говориш за чистота....
          Ся , не знам Уелдъра с какво и как заварява , ама мноо се чудих и чесАх по темето какво имаш предвид с това "аргон 18" и стигнах до 3 възможни извода :
          1. Аргон 18 имаш предвид , че е с пореден номер 18 в Менделеевата таблица ?
          2. Аргон 18 означава , че заваряваш с газова смес , в която аргона е 18 % ?
          3. Аргон 18 означава , че заваряваш с газова смес , в която освен аргон са смесени и 18 % "други " газове ?

          .... щото аз никъде не съм виждал фирма , произвеждаща газове и смеси за заваряване да има търговска марка " аргон 18" .

          .. и за сведение : аргонът , предназначен за ВИГ заваряване е с чистота минимум "две деветки" , т.е. 99,99 % . Съществуват няколко степени на чистота , но то е друга тема.

          Що се отнася до "мръсния" механично аргон - то очевидно и двамата с Уелдъра търпите корекция . То той ( аргона) затова и в по- голяма част от случаите е мръсен - заради такива като вас... образно казано И да не се засегнете , нищо лично .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • В бутилката с аргон, газа става мръсен ако:
            1. Преди пълнене в пълначната не са вакуумирали
            2. Не е останало остатъчно налягане и някой я е забравил отворена и вътре е влязал въздух.
            3. Преди тебе някой е вкарал коргон щото му е трябвало за нещо и не е вакуумирана преди пълнене.
            4. Преди тебе някой е преточил формовъчен газ и не е вакуумирана
            и сигурно има още поне 10 други причини и варианти на тези които съм написал.
            А мръсния газ може да те докара до тиха лудост
            Последно редактирано от aig; 15-03-20, 09:00.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • Ако се окаже, че колегата заварява с коргон или старгон или както искате му казвайте с 18% Цо2 или нещо си там, че и успехи в заваряването има... ебаси
              Оставал съм без газ и съм пробвал черно да заварявам - пълен провал. Неръждавейка - нямам представа.

              А на колегата мисля, че първо газта му е малко. Прекалено са опушени първите заварки. Много голяма дъга държи. Пробвай да държиш дъгата в рамките на 1-4 мм. Толеранса е голям, но ако се задържиш в него ще започнеш да разбираш какво се случва. Неръждавейката е много лесна за учене, НО като се научиш на неръждавейка ще пропуснеш особеностите на черното и после ще се побъркаш от шупли и ще намразиш черното, а там е истината. Обратно - ако се научиш на черно, неръждавейката после ще е детска игра.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар



              • Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                А мръсния газ може да те докара до тиха лудост
                Да бе, тиха. Хич не е тиха в общия случай.

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                ...Неръждавейка - нямам представа...
                В общия случай е по-чиста (като сплав) и по-трудно кипва. Някак "по-мазно" се работи с нея и търпи някои неопитности по отношение на скоростта на работа и прегряването на ваната. Нещо подобно е и с мед например, но тя пък много бързо "дърпа" топлината и додето се усетиш колко се моташ, целия детайл е "ръждясал".

                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                  Ся , не знам Уелдъра с какво и как заварява , ама мноо се чудих и чесАх по темето какво имаш предвид с това "аргон 18" и стигнах до 3 възможни извода :
                  1. Аргон 18 имаш предвид , че е с пореден номер 18 в Менделеевата таблица ?
                  2. Аргон 18 означава , че заваряваш с газова смес , в която аргона е 18 % ?
                  3. Аргон 18 означава , че заваряваш с газова смес , в която освен аргон са смесени и 18 % "други " газове ?

                  .... щото аз никъде не съм виждал фирма , произвеждаща газове и смеси за заваряване да има търговска марка " аргон 18" .

                  .. и за сведение : аргонът , предназначен за ВИГ заваряване е с чистота минимум "две деветки" , т.е. 99,99 % . Съществуват няколко степени на чистота , но то е друга тема.

                  Що се отнася до "мръсния" механично аргон - то очевидно и двамата с Уелдъра търпите корекция . То той ( аргона) затова и в по- голяма част от случаите е мръсен - заради такива като вас... образно казано И да не се засегнете , нищо лично .
                  Прави ми впечатление,че след умишлено зададения от мен провокативен въпрос,Уелдъра спря да дава съвети.Да ,под "аргон18" точно това имах предвид.Щот аргонът е и легиращ елемент.Но да не предизвиквам повече лирични отклоненияНе,не се засягам.Асен и Георги са ми обяснили когато е трябвало.Иска ми се да не сгагичосфаме форума,ама....

                  Коментар


                  • Днес ми преподадоха урок по ВИГ заваряване , наистина държа дълга дъга но и бутилката ми е мръсна посъветваха ме да си купя нова бутилка а на моята да се сложи кран за въглероден двуокис и да си имам 2 .

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      Да бе, тиха. Хич не е тиха в общия случай.


                      В общия случай е по-чиста (като сплав) и по-трудно кипва. Някак "по-мазно" се работи с нея и търпи някои неопитности по отношение на скоростта на работа и прегряването на ваната. Нещо подобно е и с мед например, но тя пък много бързо "дърпа" топлината и додето се усетиш колко се моташ, целия детайл е "ръждясал".
                      В общи линии,температурата на кипене и температурата на заваръчнатавана са много близки.Поради тази причина се използват инертни газове

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение

                        В общи линии,температурата на кипене и температурата на заваръчнатавана са много близки.Поради тази причина се използват инертни газове
                        Кипването на заваръчната ваната не зависи само от температурата на кипене на основния материал, а при ВИГ винаги се използва инертен газ, та не виждам какво целиш със споменаването му.

                        Това за легиращия елемент ще се направя че не съм го видял.

                        Пак - черно кипва и прави шупли в пъти по-лесно от неръждавейка. Много по-вероятно е и черния материал да е със замърсявания и шупли още от завода. Това от практиката.
                        Ваната в неръждавейка "мокри и се лее" много по-лесно от тази при черно. Поради тия 2 причини е много по-лесно за новак да се учи на неръждавейка, отколкото на черно.

                        От колко теоретични кладенеца ще ми носиш вода сега, за да ми кажеш колко не съм прав - все ми е тая.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          Кипването на заваръчната ваната не зависи само от температурата на кипене на основния материал, а при ВИГ винаги се използва инертен газ, та не виждам какво целиш със споменаването му.

                          Това за легиращия елемент ще се направя че не съм го видял.

                          Пак - черно кипва и прави шупли в пъти по-лесно от неръждавейка. Много по-вероятно е и черния материал да е със замърсявания и шупли още от завода. Това от практиката.
                          Ваната в неръждавейка "мокри и се лее" много по-лесно от тази при черно. Поради тия 2 причини е много по-лесно за новак да се учи на неръждавейка, отколкото на черно.

                          От колко теоретични кладенеца ще ми носиш вода сега, за да ми кажеш колко не съм прав - все ми е тая.
                          С тая мангалска терминология нема къ да комуникирам,та ако ще да си супер дупер......Чао.На черното му векаме стомана.На неръждайката също...

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение

                            Прави ми впечатление,че след умишлено зададения от мен провокативен въпрос,Уелдъра спря да дава съвети.Да ,под "аргон18" точно това имах предвид.Щот аргонът е и легиращ елемент.Но да не предизвиквам повече лирични отклоненияНе,не се засягам.Асен и Георги са ми обяснили когато е трябвало.Иска ми се да не сгагичосфаме форума,ама....
                            И какъв точно беше провокативния въпрос, че не можах да го отсея от толкова многото глупости които си написал?
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X