Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Как го "вардиш" тоя изваденият електрод!?Аз пробвах на два-три пъти и все го закачам,гледам да не е изваден на повече от 5-6мм.Изключения правя само ако трябва да бъркам някъде на шибано място.
    Не го " вардя",въпрос на практика е вероятно.Даже и в учебните помагала е указано че електрода търпи излаз до към 8мм.при използване на стандартни дюзи.В зависимост от това ,какво и как ще се заварява.За челни шевове излаза е по малък ,за ъглови -малко по голям.....на шибано място също......и .т.н.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Как го "вардиш" тоя изваденият електрод!?Аз пробвах на два-три пъти и все го закачам,гледам да не е изваден на повече от 5-6мм.Изключения правя само ако трябва да бъркам някъде на шибано място.
      Това ще ти свърши ли работа?


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.JPG
Прегледи:1
Размер:7.1 КБ
ID:5806263
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
        Това ще ти свърши ли работа?


        [ATTACH=CONFIG]978702[/ATTACH]
        Имам си,преди две години ги пазарих от вас,но още не съм ги ползвал.То и толкова заварявам черно,по-често се налага алуминий.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???


          всяка мръсотия изплува от горе на шева...
          И последно не разбрах ъгъла на горелката спрямо детайла оказва ли влияние на качеството на заварката или е само препоръчителен?
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Указва разбира се. Ъгъла на водене, ъгъла на заточване на електрода, тока, диаметър на тела, пространствена позиция, материал на заваряване, скорост на заваряване...... са неща неизменно зависими едни от други. Добрият заварчик знае какво трябва да промени за сметка на другото при заваряване.....имаме също корен, пълнеж, декорация.
            В никоя книга няма да срещнеш точни указания нито пък някой ще седне да ти обяснява нагледно. Трябва практика и да се знае какво да се гледа през маската. И още нещо, 4Т не е тунинг да не се държи постоянно бутона......

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Доста неща влият на качеството и вида на шева,включително и ъгъла на водене на горелката.Но като гледам снимките -проблемите са доста по различни.Ъгъла на водене ,според мен, не е причината за тия шупли.
              И преди писах и сега пак "казвам "-публикуването на снимки и гадаене по тях не е начин за обучение.

              -
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                ....Ъгъла на водене ,според мен, не е причината за тия шупли.
                И преди писах и сега пак "казвам "-публикуването на снимки и гадаене по тях не е начин за обучение.

                -
                Причината е замърсяване на самия материал, тръбите са "алуминизирани" и явно не съм ги почистил съвсем добре

                Обучение ще има като ми дойде машината до тогава ще си играя с китаеца през свободното време.
                Четенето на учебна литература, както и съвети от по-опитни в занаята винаги са полезни.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Китаеца не е ли машина?
                  Не бива да си минлиш че точно той е причина за каквито и да е проблеми.И смяната му с друга машина, ще ти ги реши!
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Е ми той проблема не е само един.....!
                    Надявам се от АИГ да ги обяснят научно обосновано ? Аз проблемите ги виждам от опит и в крайния резултат.

                    Коментар


                    • Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Китаеца не е ли машина?
                      Не бива да си минлиш че точно той е причина за каквито и да е проблеми.И смяната му с друга машина, ще ти ги реши!
                      все си мисля, че ще е една идея по-лесно ако машината е малко по-истинска.
                      И не- не обвинявам нея за моето незнание [emoji1]

                      Искам обучението да е на новата машина, за да ми разяснят и кое от настрийките и за какво служи и кога се ползва.
                      Последно редактирано от mmtrance; 10-01-19, 13:14.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Няма да е по-лесно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          В случая аргончика е прав. Машината няма да реши проблема. По снимките ми се струва, че бавно водиш и работиш на малък ток.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Няма да е по-лесно.
                            Това малко ме депресира

                            Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                            В случая аргончика е прав. Машината няма да реши проблема. По снимките ми се струва, че бавно водиш и работиш на малък ток.
                            Аз не твърдя, че машината ще ми реши проблемите
                            Прав си, все още водя бавно, просто не съм свикнал с движенията... а за тока - понякога е малко, понякога повече, липсва ми усета за каква дебелина колко ток трябва, все още на места добавям и повече материал от нужното.
                            Трябва си четене и практика... за жалост свободното време не е достатъчно.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???




                              Колкото повече чета, толкова по-голяма каша става [emoji1]

                              Човека тук заварява с електрод стърчащ 1”

                              Вярна ли е зависимостта:
                              Колкото по-широка е чашката, толкова повече газ пускаш и толкова повече електрода може да стърчи?
                              И как се подбира правилната чашка?
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                все си мисля, че ще е една идея по-лесно ако машината е малко по-истинска.
                                Нищо и няма на машинката много си е читава даже.Има малки частни фирми които ползват такива машинки за производство.
                                Ако ще ползваш ВИГ машина за собствени нужди и за обучение -тази ти е напълно достатъчна и достатъчно читава.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X