Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Да, помагалото общо взето е добро . Визирам обаче първата част с челни съединения, където дават възможност за заваряване без скосяване на дебелини до 6 мм. Сам можеш да пробваш (дори при дебелина 4 мм. , да не говорим за 5 и 6) , независимо при какъв луфт и каква големина на тока, дали ще успееш да получиш пълен провар. Апропо , да "напичаш" неръждавейка с 300 А е почти лудост
    Да абсолютно си прав!Докато за 5 и 6 мм. ,на два прехода ,може да са имали в предвид двустранно заваряване.За 4 мм. с един преход ,наистина си е странно!Може би и там трябва да бъде с два прехода и с условието за двустранно заваряване.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Колеги два въпроса:
      Не ми харесват прозрачните силиконови маркучи които ползвам и искам да ги сменя. Бях из практическите магазини - хоум макс, бриколаж и т.н. Има някакви италиански маркучи, които са брандирани съответно като за ацетилен и кислород.Цената е една и съща и са 8 мм...за мен обаче са абсолютно идентични като параметри маркучи (поне според идентификацията на маркуча) единия е просто розов, а другия черен. Някакви съвети откъде и как и имена?
      Другия малко по практически проблем. Предстои ми да шия една неръждавейка. Обаче идея си нямам каква е неръждавейката и съответно какъв добавъчен да ползвам. Ползвам готов артикул в случая и го пригаждам за мои цели. Киселинно-устойчива е и мисля че е хромирана ако ще даде някакви насоки -
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IGT-Game-King-I-Game-Slant-Top-Slot-Machine.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5806953 Материала е изпълнявал функция на бутон-дека на слот машина, металната част. Ако някой има идеи благодаря предварително!

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от den_zuk Преглед на мнение
        ...Предстои ми да шия една неръждавейка. Обаче идея си нямам каква е неръждавейката и съответно какъв добавъчен да ползвам. Ползвам готов артикул в случая и го пригаждам за мои цели. Киселинно-устойчива е и мисля че е хромирана ...
        Е хем идея нямаш каква е , хем си сигурен , че е киселинно-устойчива
        Виж дали я лови магнит първо.
        Апропо, "хромирана неръждавейка" е тафтология.

        ps. ...за маркучите : що не ти харесват - грозни ли са ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Е хем идея нямаш каква е , хем си сигурен , че е киселинно-устойчива
          Виж дали я лови магнит първо.....
          Че не я лови, не я лови. Киселинно-устойчива ми предвид на това за какво се е ползвала примерно 10-15 години. И не е мръднала, мисля че е подлагана на доста чистене с какви ли не глупости. Няма и следа от минимална дори корозия.

          Пък маркучите, не че имам някакви претенции за визуален пърформанс. Ама са прекалено меки и тънки според мен, без значение че ги водят армирани или от сорта и последния установих, че е срязан от скобата която го хваща за щуцера и половината бутилка замина без дори да разбера. Имам под ръка тефлонови, food grade, такива от постмиксове и сходни машини, те пък са прекалено твърди. Нещо средно търся.
          Личното ми мнение е кислорода е доста по-агресивен към средата и маркуч за кислород би държал и на аргон.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Не знам защо толкова се палиш за маркуча, слагай за въздух,вода,пропан.... Аргона е инертен газ, не взаимодейства с материалите.. докато кислорода е на другия край.. ако искаш си слагай кислороден, ама и от другите става... моя е за пропан, такъв имах под ръка..

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              На едната ми машина е гумен, горивен, 6 или 8мм. На другата е двуслоен силиконов с оплетка между слоевете, син, непрозрачен, купуван от Редко навремето. Никога не е имало грижи с никой от двата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Аз съм с полиуретанови и съм наслагал бързи връзки на всичките машини, така е от години и няма загуби на газ. Крановете са постоянно развити.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от den_zuk Преглед на мнение
                  ...Че не я лови, не я лови. Киселинно-устойчива ми предвид на това за какво се е ползвала примерно 10-15 години. И не е мръднала, мисля че е подлагана на доста чистене с какви ли не глупости. Няма и следа от минимална дори корозия.....
                  В такъв случай : добавъчен тел 316L и няма драма.

                  Първоначално публикуван от den_zuk Преглед на мнение
                  ....Пък маркучите, не че имам някакви претенции за визуален пърформанс. Ама са прекалено меки и тънки според мен, без значение че ги водят армирани или от сорта и последния установих, че е срязан от скобата която го хваща за щуцера и половината бутилка замина без дори да разбера. Имам под ръка тефлонови, food grade, такива от постмиксове и сходни машини, те пък са прекалено твърди. Нещо средно търся.
                  Личното ми мнение е кислорода е доста по-агресивен към средата и маркуч за кислород би държал и на аргон...
                  Е щом като нямаш изисквания за вижуъл пърформънс, защо предпочиташ фууд грейд , пост микс и т.н. - демек мъчиш се да преоткриваш топлата вода, ами просто не си купиш един маркуч, предназначен за кислород ?!
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    защо се получават такива шупли при заваряване на лят алуминий? Освен заради моето незнание де [emoji1]
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      ...
                      Е щом като нямаш изисквания за вижуъл пърформънс, защо предпочиташ фууд грейд , пост микс и т.н. - демек мъчиш се да преоткриваш топлата вода, ами просто не си купиш един маркуч, предназначен за кислород ?!
                      Ми щото такива му изпадат от инсталациите които коландри.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        защо се получават такива шупли при заваряване на лят алуминий? Освен заради моето незнание де [emoji1]
                        Вариянти има поне два,нисък ток и не добро разплавяване или грозен алуминий със чернилка вътре.
                        Визуално е първото,пробвай
                        със по-висок ток.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Вариянти има поне два,нисък ток и не добро разплавяване или грозен алуминий със чернилка вътре.
                          Визуално е първото,пробвай
                          със по-висок ток.
                          Ще го изпържа утре и на по голям ток, но това ограденото в жълто изцяло липсваше и съм го наварявал, с един ток работих, тук шупли няма на границата между навареното и лятото.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Детайла ти е масивен със различни дебелини.Там където са шуплите ти трябва ток от порядъка на 150-170а и електрод 3,2мм.След като стопли и започне да сплавява при започване на ваната да потъва връщаш тока с 20а примерно.Ухото което си изградил на топъл детайл тока ти е бил към 60-70а.
                            Ето нагледно на едни джанти трябваше да се запушат оригиналните отвори.Дебелина на материяла към 30мм,електрод 4мм и първоначален ток 220а,който постепенно смъквам и на последните отвори е 165--170а.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190211_161826.jpg
Прегледи:2
Размер:274.0 КБ
ID:5809075
                            Последно редактирано от petroffbg; 17-02-19, 07:51.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              А може да са газове от отливката.
                              В алуминия много лесно изплуват в най-нежелания момент
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Детайла ти е масивен със различни дебелини.Там където са шуплите ти трябва ток от порядъка на 150-170а и електрод 3,2мм.След като стопли и започне да сплавява при започване на ваната да потъва връщаш тока с 20а примерно.Ухото което си изградил на топъл детайл тока ти е бил към 60-70а.
                                Ето нагледно на едни джанти трябваше да се запушат оригиналните отвори.Дебелина на материяла към 30мм,електрод 4мм и първоначален ток 220а,който постепенно смъквам и на последните отвори е 165--170а.
                                [ATTACH=CONFIG]981666[/ATTACH]
                                Само изглежда масивен [emoji1] там където са шуплите дебелината е 3мм и 170А направо ще го издухат.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X