Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Прилагам кратък материал, който сме получили от Трафимет, относно сравнение на червения и тюркоазения електроди. Ясно са изброени предимствата на единия пред другия. Дори изобщо да не отчитаме "радиоактивния" фактор на червения, тюркоазения пак е по-добрия избор.
    Няма и "търговски" фактор, понеже цената и на двата цвята е еднаква.
    Много ще ми е интересно някой да обоснове защо след като цял живот си работи с червен трябва да продължи да работи с такъв, при положение че вече има по-добри електроди на същата цена.
    Прикачени файлове
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
      Прилагам кратък материал, който сме получили от Трафимет, относно сравнение на червения и тюркоазения електроди. Ясно са изброени предимствата на единия пред другия. Дори изобщо да не отчитаме "радиоактивния" фактор на червения, тюркоазения пак е по-добрия избор.
      Няма и "търговски" фактор, понеже цената и на двата цвята е еднаква.
      Много ще ми е интересно някой да обоснове защо след като цял живот си работи с червен трябва да продължи да работи с такъв, при положение че вече има по-добри електроди на същата цена.
      E ясно за всички е че този НЯКОЙ съм аз а камъчетата са в моята градина!?Що не питаш директно ами по тоя интересен начин ,още повече че вече се познаваме лично!
      Статията ,обявата или както още ти го наричаш -материала ,започва точно с "радиоактивния" фактор който е причина за подмяна на червения електрод с тюркоазения!И в т.3 отново е споменат- фактора безопасност !Но както и да e! Ако качеството и продължителността на работа и на двата електрода е аналогично или в полза на единия –то тогава определящия фактор за подмяната и използването на даден вид електрод спрямо друг негов аналог винаги е бил търговския фактор!
      И причината че цял живот съм ползвал червен електрод е именно цената а това че не съм умрял ….е не само че вредността на електродите е в границите на допустимите норми но и при тяхното използване съм се старал да се придържам към изискванията за безопасност!Досега не съм намерил аналог на червен електрод с еднаква цена! В магазините в които се продават волф.електроди винаги златния е малко по скъп ,а тюркоазения е със значителна разлика в цената ! И ми е страшно интересно че при Вас тюркоазения и червения са на една и съща цена!А пък ми още по интересно че, щом тюркоазения и червения са на еднаква цена ,то златните трябва да са още по евтини !?
      В настоящата фирма в която работя съм правил два опита за подмяна на червения електрод с негов аналог но уви, не успешно,винаги определящия фактор беше "търговския"!
      Преди няколко години бях прочел за електродите MULTI-STRIKETM опитах се да проявя инициатива за подмяна на червения с тези по нови електроди ,но ми бе казано че цената е по висока и съответно разходите при производство се увеличават!!
      При втория опит,закупих със собствени средства златен електрод ,който беше на малко по висока цена от червения –експериментът който проведох в специфичните производствени условия с двата електрода имаше за цел да покаже че издръжливостта златния спрямо червения оправдава вложените средствата , НО отговора бе категорично НЕ –щом е по скъп –не може да си го позволим!
      Преди около няколко месеца явно наистина търговците бях спрели дистрибуцията на червени електроди и започна закупуването само на златни, които са както казах малко по скъпи и във фирмата бяха изпаднали в паника -какво ще се прави след като и разходите се увеличават –резултата бе: по строг лимит при експлоатация на волф.електроди !!! Но това положение не се задържа дълго ,защото явно пак започна набавяне на червени електроди……!!!!
      Сега с Вас ако искате може да се опитаме да направим един нов опит за подмяна червените електроди с тези тюркоазени, ако предложите тюркоазени или златни на конкурентна цена на фирмата в която бачкам и успете да им ги доставяте -ефекта от сделката ще бъде взаимно изгоден -Вие ще имате нов клиент а заварчиците във фирмата ще ползват по добри електроди!!
      Поздрави !
      Последно редактирано от welderargon; 26-09-14, 20:55.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Вчера станах собственик на ето този китаец,може ли някои от знаещите да ми преведе и напише както сте направили на колегата Владо кои потенциометър за какво служи че вече нещо ми изпръщя вътре във машината да не я изгоряНатиснете снимката за да я уголемите

Име:034095930.jpg
Прегледи:2
Размер:115.3 КБ
ID:5613008
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          На снимката се вижда какви настроики съм му дал,има ли безконтактно палене
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
            Вчера станах собственик на ето този китаец,може ли някои от знаещите да ми преведе и напише както сте направили на колегата Владо кои потенциометър за какво служи че вече нещо ми изпръщя вътре във машината да не я изгоря[ATTACH=CONFIG]742657[/ATTACH]
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:119.3 КБ
ID:5613026
            СТАРТОВЫЙ ТОК -Стартов ток е силата на тока при запалване на дъгата .
            Интересното тук е че има регулировка на силата на стартовия ток а няма време за неговото повишаване!Но при тия машини явно вече не трябва нищо да ме изненадва!Правят ги както си искат а не както трябва да бъде!
            Тази регулировка трябва да работи в режим 4Т.


            ТОК СВАРКИ- "Заваръчен ток" е "Заваръчен/пиков импулсен ток"

            ОСНОВНОЙ ТОК е "Фонов импулсен ток" - охлажда основния материал и подържа дъгата активна между импулсите на тока

            ЗАВАРКА КРАТОРА -"Затихващ ток" е време за затихване на тока ,за избягване на кратери в края на шева.
            Збележка:
            Трябва да пробваш дали тоя "Затихващ ток" работи и двата режима (2Т и 4Т) или само единия!?

            ЧАСТОТА ИМПУЛЬСОВ -
            "Импулсна честотата" - показва колко импулса има в секунда.

            РЕЖИМ ИМПУЛЬСА
            - "Продължителност на пулса" –регулира се в % т.е. това е процентното съотношение между фоновия и импулсния ток с други думи колкото е по голям % толкова времето в което ще работи импулсния ток е повече. За по ефективно охлаждане на основния материал се избира по нисък процент

            ВРЕМЯ ПРОДУВКИ - "обдухване на електрода" е време на подаване на газ след края на заварката


            ШИРИНА ОЧИСТКИ (БАЛАНС) "Баланс на АС "- съотношението между положителния и отрицателния полупериод на променливия заваръчен ток . При положителен баланс се почиства много по добре окисния слой но електрода се нагрява силно –и може да се образува точе на върха на електрод
            Последно редактирано от welderargon; 27-09-14, 10:44.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              E ясно за всички е че този НЯКОЙ съм аз а камъчетата са в моята градина!?Що не питаш директно ами по тоя интересен начин ,още повече че вече се познаваме лично!
              Извинявай ако волно или неволно съм те засегнал. Категорично нямам теб пред вид в предишния ми постинг. Приятно ми беше да се запознаем на старозагорския панаир и очаквам да ни посетиш на пловдивския!

              Дискусията по темата за волфрамовите електроди "червени vs. останалите" поради естеството на нашата дейност се случва при нас по няколко пъти на месец. Учудващо единодушно е мнението на заварчиците с по-дълъг професионален опит, че червените са единствени и незаменими. Причините за това са много, една от тях е незнанието за предимството в работните режими на другите електроди. Изключвам легендата за радиоактивността, нея вече всички я знаят.

              Затова и пуснах по-горния постинг. Нашето убеждение е, че има по-добри електроди от червените и ще се радваме, ако повече хора се възползват от това.

              Поздрави,
              Георги
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Много благодаря за подробното описание
                0885 297985,мтел-Радо
                0876 556870,виваком като домашен

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Учудващо единодушно е мнението на заварчиците с по-дълъг професионален опит, че червените са единствени и незаменими.
                  Ако някой про заварчик твърди това, вземи му ръкохвадката и му дай гега да ходи де пасе козите . Всеки електрод от цялата цветова гама си има конкретно предназначение.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    Ако някой про заварчик твърди това, вземи му ръкохвадката и му дай гега да ходи де пасе козите . Всеки електрод от цялата цветова гама си има конкретно предназначение.
                    Не става. Ще го загубя като клиент. Затова обясняваме, показваме, со кротце, со благо ... и т.н.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Вчера в редко освен червени,имаха и зелени.....друго няма,не се търсели..
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Вчера в редко освен червени,имаха и зелени.....друго няма,не се търсели..
                        Нямате ли Камартон в Пловдив?Там има доста добър асортимент!При теб паленето е контактно, затова не е лошо да пробваш и друг вид електроди напр.златен(WL15) и тюркоазен (Рядка земя или WR2).Подобен съвет бях дал на един наш съфорумец и твой съгражданин. От пробите които направи, (доколкото си спомням) му хареса повече червения но това си е индивидуално !
                        Последно редактирано от welderargon; 28-09-14, 08:28.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Не е по темата ,ама да попитам.-Защо на "лампата " за прегряване пише О.С. От къде идва абревиатурата?
                          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                          Mark Twain
                          СтоЕнчA

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Може би е: Операционна Система (ОС)!?
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • Овърлей контрол
                              Контрол на претоварване
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Овърлей...
                                Overload.


                                ...макар че, в английски абревиатури, писани от китаец, не бива да се задълбаваме да търсим дълбок смисъл.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X