Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амперклещи или мултицет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Да попитам феновете на китайските отпадъци - използвали ли сте хубави уреди (не от чайника) за продължителен период от време, и ако да - какви?
    Под продължително време, нямам предвид да цъкнете галетата у лево, у десно и да сте му се нарадвали, а да сте работили с уреда да кажем половин година или повече?
    Ако отговорът на горния въпрос е отрицателен, с какво сравнявате китайските бангии?
    Незнам как да отговоря ,не съм фен на себе си...камо ли на на уреди някакви,просто ползвам това което ми върши работа за дадените задачи които трябва да се решат.

    Оръжието на решението съм АЗ...а не уреда в ръцете ми...дали ще е китаец за 200 лв или американец за 1000 лв...ми е почти все тая.

    Проблемите които решаваме с лопата да ги ринеш ежедневно .

    Работил съм със спектроанализатор роде шварц ...кутия метър на метър за четвърт милион......
    Работил съм смело казано...един живот не стига да се научиш да работиш с това.

    В ежедневието си работя с уреди по няколко хиляди евро...някои от тях са маркови японски,други маркови китайски ...

    Чисто субективно,намирам и + и - във едните и другите....

    Имал съм един случай който докато съм жив ще се сещаме за него....

    Работим по терминал 2 на летище София

    Януари месец ,срокове ,жестоко натоварване работим денонощно .ние осигуряваме оптика от майната си по бул Брюксел.....осигурих още няколко наши групи ...не стигат...наехме три фирми от Монтана Враца и Видин...работят с нас денонощно.....спим в колите и сменяме колегите ...така около 10 дни...и за капак на всичко...една вечер заваля сняг....колите ни отцепени с конуси...през деня патрули на полицията пазят нас...но през ноща сами...и колите ни блъскаха луд екшън...


    ​​​​​Работим със всякакви машини от възможно най скъпите японски до скъпи китайски....

    Всичко вървеше добре,до момента в който заваля сняг и температурите паднаха под нулата следващите няколко денонощия.....

    Японските флагмани,спряха да работят.....
    Китайските висок клас продължиха ...
    Едно момче от Монтана,в 2-3 през ноща,не му издържаха нервите и почна да рита машина за 15 000 евро по булеварда...такива неща не се забравят ....

    От тогава са минали 15 години ,всичко работи все още.
    Има вероятност някой да се познае като участник..поне 20-25 човека бяхме като на война....

    Каква е машината,ми е все тая,стига да свърши поставените задачи.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Незнам как да отговоря ,не съм фен на себе си...камо ли на на уреди някакви,просто ползвам това което ми върши работа за дадените задачи които трябва да се решат.

      Оръжието на решението съм АЗ...а не уреда в ръцете ми...дали ще е китаец за 200 лв или американец за 1000 лв...ми е почти все тая.
      Виждам че не знаеш как да ми отговориш и затова си се отнесъл към словоблудството, с признаци на логорея...
      Да, кадрите са съществена част при решаване на проблеми. Разполагаш с кадърен екип с онанистко оборудване (на фирмата Онан). Отиват на обект и оборудването вместо да работи, се подпич... абе бъзика се (реална случка, но не с Онан).
      И какво като имаш кадърен екип?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Работил съм със спектроанализатор роде шварц ...кутия метър на метър за четвърт милион......
      Работил съм смело казано...един живот не стига да се научиш да работиш с това.
      Само ще ти подскажа, че не сме на мегданя или в кръчмата и с подобни хоремашки лафове нямаш шанс. "Шварцовете" нямат уред с размери метър на метър. Опитай отново, и то ако може с конкретни модели?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Едно момче от Монтана,в 2-3 през ноща,не му издържаха нервите и почна да рита машина за 15 000 евро по булеварда...
      Мноооого прочувствено, но това са елементарни спекулации от твоя страна. Дали споменах, че не сме на мегданя или в кръчмата?
      15к ойро за каква машина? Ако е за пуканки може и да е много. Ако е специализирано оборудване да кажем за сплайсване на оптика може да не стигат дори за втора употреба евтин чайник...
      Тоест какво трябва да ми подскаже цитираната сума? Да попитам ли коя сума е по-голяма - 15к или 15 000?
      Ма ти ти да не ме взе за блондинка, че да се опитваш да ме манипулираш с тия елементарни похвати?
      Настинката минавала с лекарства за седмица, а без за седемн дни...

      Сега виждам че по-напред в темата не съм прецизирал въпроса, което позволява по-широко тълкуване и затова сега ще уточня. Та:
      Да попитам феновете на китайските отпадъци - използвали ли сте хубави мултимери (не от чайника) за продължителен период от време, и ако да - какви?
      Под продължително време, нямам предвид да цъкнете галетата у лево, у десно и да сте му се нарадвали, а да сте работили с мултимера да кажем половин година или повече?
      Ако отговорът на горния въпрос е отрицателен, с какво сравнявате китайските бангии?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #48
        Уреди от различна ценова / и не само/ категория Както виждаме добре по снимките, точноста не е проблем за евтин Юнит - около 80-90 лева по спомени.
        По документи точноста е Юнит 0.05% а Брайман е 0.03% за постоянно напрежение
        Моля да се знае, уреди от 15-20 лева при мен няма и ако някой иска сравнение с такъв...съжалявам.
        Та освен точноста която е ОК, има и други разлики. Мисля излишно да ги споменавам. Добре се различават.
        Познайте с кой спокойно измервам напрежения над 100 волта и защо...

        За протокола - Юнит 39Е+ и Брайман 857S
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от pansim; 02-03-24, 10:36.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
          Познайте с кой спокойно измервам напрежения над 100 волта и защо...
          С кой мериш не знам ма тоя с големите бушони откъм безопасност е по-истински.

          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • pansim
            pansim коментира
            Редактиране на коментар
            Само двата предпазителя са на стойност колкото целия Юнит 39Е+
            Естествено че Брайман е с реални параметри по отношение на категорията за напрежение. Безопасност е първото нещо. Няма на никой да му бъде приятно, да не кажа нещо повече, да му се запали в ръцете мултицета при измерване на постоянно напрежение над 300 волта че и до 700 понякога се налага
            Последно редактирано от pansim; 02-03-24, 10:51.

        • #50
          Малко надписи не се вижда докрай - 1000V CAT III
          Прикачени файлове
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #51
            BM869 изгледа много добре, особено предвид цената си от 200 евра, която към момента е 1/4 от цената на вездесъщия Fluke 87.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Ъъъ, спрямо твоя и позициите и копчетата му са дори по-малко. 867 даже е на съшите пари, 869 е с 45 евра нагоре.

              Перфектен си е за ежедневен уред. И моето има повечко функции, които в 99% от времето не се ползват, но ги има когато ти потрябват.

              Например можеш да мериш съпротивление, с офсет на напрежение върху него. И ти показва и офсета и съпротивлението. Не знам дали въпросния има подобни функции де, но мен това никога не ме е плашило.

            • pansim
              pansim коментира
              Редактиране на коментар
              Затова сме различни хората...това съм искал, това съм купил.

              То и Fluke 289 e чудесен уред, ама не за обща употреба.
              Специфичен и с висока консумация, за сметка на това зарежда при първоначално пускане около 10 секунди.
              Чудесен, но трябва и втори към него...например 87 V.

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Чак 10 секунди не са но за последното си абсолютно прав.
              Без 87 си като без голф - немаш нищо

              При мен си е основен инструмент, нещо като EDC.
              Банално прост, непретенциозен и бръз, не ме ангажира със себе си.
              Не помня да съм сменял батерия, дори не зная от кой тип е а редовно забравям да го изключа.
              Покрай него се “подхлъзнах” с приставката за мерене на ток - беше изгодна.
              Без комплексната цена вероятно нямаше да инвестирам точно в нея.


              То и на 289 не съм че там наших литиеви но и работя с него достатъчно рядко.
              Всъщност само в случаите, когато се налага да записвам някакъв процес.
              Аз навремето научих по трудният начин точно това, което казваш.
              Че тези серии са безкрайно далеч от универсален уред.
              Предполагах но не бях сигурен.

          • #52
            Ами юнита е с предпазители като за сешоар за коса или като за готварска печка.

            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
            Малко надписи не се вижда докрай - 1000V CAT III
            И в надписите личи китайски почерк. Повечето ми уреди са с предпазители като на Браймана, но производителите им не са счели за необходимо да обяснят, че са HBC fused...
            Общо взето когато няма какво да се напише на лицевия панел, пък производителя види че другите слагат разни надписи, и започва да пише каквото му падне, като CE, колко "counts" е уреда и всякакви подобни глупости...

            И една дребна подоробност - в много дъртите маркови уреди предпазителите също не са супер-дупер...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • pansim
              pansim коментира
              Редактиране на коментар
              Надписите правят ли уреда по-лош или по-хубав? Това е качествен мултицет с РЕАЛНИ характеристики. И лекичко не е китайски, не че има значение.
              Последно редактирано от pansim; 02-03-24, 12:39.

          • #53
            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            И една дребна подоробност - в много дъртите маркови уреди предпазителите също не са супер-дупер...
            Когато много дъртите маркови уреди са проектирани, такива са били стандартитте. Не казвам че само едни бушони правят уреда качествен, а че уред, съдържащ качествени компоненти, е потенциално (а на пpактика почти винаги винаги) по-добър, включително и откъм безопасност.

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #54
              С риск да бъда оплют да попитам:

              Какво точно значение има дали 10.0041 или 10.005 V ???? Тия 0.001 волта ли са разликата за 300-400 лв(между марков и унит) ??? Егати - според мен този 1миливолт спокойно може да дойде от неизмити мазни пипки примерно... Или недобър конктакт... или както Ицо казва - от въздуха буквално...
              Лично за мен 10.1 - тоест един знак след запетаята ме устройва напълно - вие какво точно мерите??

              Не мисля и че бушоните са признак - не виждам и проблем за 600 волта при стандартния стъклен бушон.По скоро скъпите бушони са точно калибрирани(също не виждам проблем) и най вече бързодействащи - това вече е фактор мисля аз...
              Не мога да коментирам думите на рansim за безопастност защото нямам опит си високоволтови неща но не вярвам да има проблем.

              Сега след години опит и много работа - най са верни думите на Анатолий - уреда (машината) се проверява в бой и се делят на върши или не върши работа !

              Между другото - имаме проблеми с измерването на кондензатори... всякакви..
              При съмнение на кондензатор (smd) - мерим с 3 различни уреда и пак нямаме гаранция - тоест съмнението остава...
              P.S
              "Мишевско" мнение - нормалните кондензатори имат нормален брак но smd 0805 брака е 5 пъти увеличен спрямо нормалните а пък при 0402 направо ужас - поне 10 пъти повече...направо ги сменяме с по големи(ако мястото позволява)


              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Абе пич - не ги знам тия поляци ама що да е от Европа?
                Не може ли директно от България? Има гаранция сериозни са и по евтино?
                https://newtek.bg/shop/izmervatelna-...metri/ut39c-2/

                37 лева братко - излъгал съм с 2 лева само!
                Повечето при нас са от 51 серия нагоре...Вършат добра работа...

              • pansim
                pansim коментира
                Редактиране на коментар
                Мише, днес не ти е ден, вярвай ми.

                Утре пробвай пак - току виж си уцелил модела

              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Уф прав си ! Сега видях че било 39Е а не 39С
                Верно че са по скъпи
                https://protonbg.bg/izmervatelen-ure...-t-ut39e-21558
                Иначе моя грешка - извинявай ! Виновен съм

            • #55
              И аз не разбрах ако ти върнат консервата след смяна на водна помпа с тел по маркучите за колко ще е ОК?
              Враг усраине

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Не е правилно това сравнение по 2 причини!
                1.Реален оборотен майстор - няма да търпи неработещ уред-всичките му инструменти са изпитани в бой - ако е китайски то е проверен китайски а не боклук.
                2. По твоята логика - за да си добър майстор вади Флуке Тектроник и си велик . Инструмента е допълнение той не прави майстора велик

                По отношение на телта върху маркучите:
                Това ми е преподадено от стар (2-поколение) майстор (майстор и в душата си). Та неговите думи:
                Мултицета си има душа - трябва да си има име : )) да го уважаваш - да го чистиш и да се грижиш за него) Тогава той ще ти се отблагодари като намери бързо проблема) Същото важи и за поялника (или който и да е основен инструмент).
                Когато правиш едно изделие - още като го отвориш вътре - трябва да е красиво - примерно елементите по платката подредени в редица доколкото позволява кабелите прибрани по снопове с миши опашки.
                Идеята е че в това изделие е вложена душа - съответно то работи по добре и по малко се поврежда.Ако ли пък се повреди - като го отворят майстора като види подредбата ще му доде вдъхновението и по лесно и приятно ще го направи...
                Да ти кажа - биха ме набиваха ми го - Отначало мислех излишни глупости и ресурс но почнах да го спазвам..
                Сякаш...има истина...някаква..

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Да се притегнат маркучи с тел също е “проверена в боя” практика.

                Сравнението е просто за илюстрация на отношението към работата - свършена е реално.

                Или впечатлението, което оставя.

            • #56
              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              С риск да бъда оплют да попитам:

              Какво точно значение има дали 10.0041 или 10.005 V ???? Тия 0.001 волта ли са разликата за 300-400 лв(между марков и унит) ??? Егати - според мен този 1миливолт спокойно може да дойде от неизмити мазни пипки примерно... Или недобър конктакт... или както Ицо казва - от въздуха буквално...
              Лично за мен 10.1 - тоест един знак след запетаята ме устройва напълно - вие какво точно мерите??
              В повечето случаи цитираната разлика е без значение. Въпреки това, дори за по-обща употреба мултимер с по-голяма резолюция в някои случаи върши повече работа от такъв за 20 кинта.
              Понеже си споменавал, че чоплиш и в аудио техники и по-конкретно усилватели, прост пример. Настройваш тока на покой, като измерваш пада на напрежение в/у емитерните резистори. В зависимост от конкретните дадености той е между 5 и 20 mV. Уред от 20 пари на обхват 200 mV показва 10.х, като не малка част от показанието е в процента грешки според TFM на уреда. Същото нещо на 5.1/2 разредния мултимер се вижда като 10.0000 или 10.000 в зависимост от конкретния уред.
              Та, на кое показание би се доверил когато видиш 12.х или 12.ххх? Да предположа ли?

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Не мисля и че бушоните са признак - не виждам и проблем за 600 волта при стандартния стъклен бушон.По скоро скъпите бушони са точно калибрирани(също не виждам проблем) и най вече бързодействащи - това вече е фактор мисля аз...
              Предпазителите освен ток при който прекъсват имат и други параметри - максимален ток или енергия при които все още са цели. Не си ли виждал стъклен предпазител на който са останали само металните капачки, а стъклената част е на сол или липсва? Е, точно по тоя параметър не е устискал. Защото при късо съединение пиковият ток докато прекъсне предпазителя не е колкото е номиналът му, а е стотици или хиляди ампери.

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Между другото - имаме проблеми с измерването на кондензатори... всякакви..
              При съмнение на кондензатор (smd) - мерим с 3 различни уреда и пак нямаме гаранция - тоест съмнението остава...
              P.S
              "Мишевско" мнение - нормалните кондензатори имат нормален брак но smd 0805 брака е 5 пъти увеличен спрямо нормалните а пък при 0402 направо ужас - поне 10 пъти повече...направо ги сменяме с по големи(ако мястото позволява)
              Въпросът "какъв е капацитетът на кондензатора" има почти философско измерение.
              Зависи с какъв като форма сигнал се измерва, има ли постояннотоков биас, каква е честотата на измервания сигнал, че и други.
              За измерване на запоени кондензатори са подходящи уреди с ниско ниво на измервателния сигнал - за да не отпушват полупроводниците. Също така е желателно да работят със синусоидален сигнал.

              А керамичните кондензатори са "сладури". Имат неприятното свойство капацитетът им да изфирясва в процеса на работата. Колкото по-евтин е диеликтрикът им, например Y5V, толкова по-изразен е ефектът.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                "10 битов ADC, който е безсмислен без 0.1% резистори в усилвателя, има и микроамперови дискретни източници на ток и опорни напрежения, които ако не са с точност 0.1% обезсмислят всичко останало"

                Ууу може и да си прав - то там наистина с малки токове бачкат ...ама 0.1% резистор - тоест 1килоом и 1010 ома - и е проблем?? Ай стига бе то от спойки ще го докарам тая разлика)))
                Абе де се пъхам и аз да играя с големите батковци ... спирам и отивам да гледам новия руски сериал шеф

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Ми 10 битов ADC значи показание от 0 до 1023. Опростено казано, 0.1% точност на резисторите в усилвателя значи +/- един знак на ADC-то, а ако е 12 битово +/- 4 знака. Слагаш 1% резистори и грешката става +/-10 и +/-40. И това е оптимистична сметка.

                ПП: бачкат със всякакви тоци. Има и тлъст шънт с усилвател, пак с 0.1% точност. Което ме променя факта че когато мериш прецизно, има значение дори от къде минават тоците, даже да текат по цял слой само за захранване или маса. Има значение и колко далече покрай усилвателите минава някоя писта с по-голям ток.
                Те разни дръпнати се пробваха да преправят платките ми. С трагичен резултат. При една и съща схема и компоненти.
                Последно редактирано от sparkybg; 03-03-24, 01:27.

              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                В datasheet -а на измерителните резистори с 0,1%, 0.05% ... и малки номинали има указано положение на изводите на което се монтират или мерят !

            • #57
              Еййй, интересно стана тук. Загледах големите и малките бушони, има малко разлика, големите са до 1000V, малките има Т до 500V, ама повечето са до 250V. Ако е до 250V с FF крива, може и да е малко по-сигурен от скъпите големи керамични. Пък в колата 250 волта и нагоре рядко се очакват. Някои си имат на бобината, ама там май са повече от 1000, та ако държим на безопасност и скъпия не става (пък и токовете се очаква да са по-малки).

              Имам и китайски и скъпи не-китайски. Всички сте прави, но ако се ползва вместо пробна лампа да покаже има/няма, свети/не свети, дали зарежда и т.н. някак си не си заслужава илядата лева. Ако ще мериш микро, каквото си там, истинското върши повече работа. Малко като обяснение на предимствата на Ламборджини пред жигула изглежда темата.

              Макар, че и за ниски съпротивления гледах една схемка с LM317 и китаец.
              Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
              Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

              Коментар


              • #58
                Инструмента не дава умения. Някои от най-тежките осакатявания от лекар са направени в клиниките с най-модерната и най-скъпа апаратура.
                Всеи инструмент е подходящ за определена задача - ако нещо за 200Е ще свърши работа перфектно , то да взимаш за 1200 си е комплексарщина.

                Коментар


                • #59
                  По-скоро сравнението е между ново Volvo и дърт ЗАЗ по татово време.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Няма значение дали е дърт или нов.
                    Само ЗАЗ е достатъчно за нарицателно

                  • pansim
                    pansim коментира
                    Редактиране на коментар
                    ЗАЗ - това звучи гордо. От магазина го купих....ехххх кога беше....

                • #60
                  Първоначално публикуван от mdim Преглед на мнение
                  ...ако се ползва вместо пробна лампа да покаже има/няма, свети/не свети, дали зарежда...
                  Факт, но когато китаеца е на неправилно мнение, и заради такъв направиш пълен ремонт на алтернатора - диоден блок, регулатор, ако си изтеглил късата клечка и той се управялва от ЕКУ на автомобила, друго ЕКУ или поне баене на съществуващото, те налазват едни философски размисли за "евтиното", и едва се удържаш да запознаеш китаеца с гравитацията, а след това да му скочиш трупешката.
                  Същата работа, като се сетя разни хора какви героизми са правили заради менте термостат...
                  Но си прав де...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X