Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засрещна клапани с буталата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поздравления за това че не се отказа както те съветваха някои хора.Бая труд си хвърлил.Когато на мен някой ми каже че нещо не става,тогава два пъти се надъхвам и се старая да го направя.Браво.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      По спомен го съветваха да не ремонтира стария мотор , и да търси някой работещ , та явно се е вслушал в съветите.

  • И като се сетя ,че за тая работа взимам 200-250 лв ,и ми става едно "мило" на душата...Като някой реши да си сменя мотора на улицата ,ще го пратя да прочете темата.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      Да , но ти ще го направиш за един ден и няма да ги има тези 227 мнения.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Дефектовка на стария двигател, изваждане, монтаж на новия, прехвърляне на цялата горивна система и други чаркове от стария на новия, ремонт на щетите дето се възникнали след тегленето и всичко това за 200-250лв?До сега си мислех, че аз на село работя за без пари, но явно има и други

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Момци и кой ти гарантира че двигателя който ще вземеш е по читав от твоя ? Това лято последния дето беше "читав" беше с 2 криви биели .

  • Баси, в кое село работите, че тук тая работа за под 500 - 600 никой няма пипне, а пък за капак ще чакаш няколко месеца...

    Коментар


    • Възможно е да има хора които са по-организирани , разполагат с нужните инструменти , пособия , техника , и 250лв. надница на ден им стига.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • Йес ,това е работа за ден ,и мен ме устройва надницата...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • Тоест за един ден разглобяваш стария двигател, установяваш че е тотал щета, свързваш се с клиента, разбирате се за друг двигател, намираш го, превозваш го, сравняваш ги, прехвърляш половината периферия от стария на "новия" двигател, възпламеняваш,намираш части, после обслужваш новия двигател и пътьом оправяш останалите "дребни" щети по колата?Няма да питам колко часа е този работен ден.

          Коментар


          • kalin09
            kalin09 коментира
            Редактиране на коментар
            Тоест ,за 1,5 часа свалям главата, установявам щетите ,въжето и вЪнка. Намира си друг мотор ,идва му реда (че има опашка) вкарва се и въскръсва. 8 часа работен ден.

          • motor_men
            motor_men коментира
            Редактиране на коментар
            Достатъчно е да се прочете първото мнение от темата , и става ясно , че пораженията по стария двигател са големи. Няма нужда да се разглобява за да се установи , че е тотал щета. И човека ви каза цена за смяна на двигател , ремонта по окачването и каквото излезе допълнително , би трябвало да се доплати.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Навремето в АМК на старите баничарки с двигател от типа на XUD 9 имаха една опция смяна на двигател със заводски ремонтиран . Двигателя беше почти изцяло комплектен почти нищо не се прехвърляше от стария и дори и във фирмен сервиз където имат всички условия пак не ставаше за един ден .

        • За три дни това е невъзможно да стане цялата работа,на мен чисто ми отне две съботи и недели ,тоест 4 дни.В тях не влизат разглобяването на стария двигател,свалянето на новия двигател,транспортирането.Доставката на новите части.Стенд предница.

          В тези 4 дни влизат смяна на къси и дълги накрайници и някои други неща по предницата.

          Един ден има само да прехвърлиш карантиите от стария на новия двигател.Работата е много ,за 1к няма да се хвана да го правя на чужда кола.

          Погледнато от друга страна,примерно,кола за 3 к.двигател за 1к...500 лв.за репатрак.колко да му вземеш за труд...така погледнато и 250 са много.
          Последно редактирано от Roninn; 24-12-19, 23:16.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Йес ,това е работа за ден ,и мен ме устройва надницата...
            Сваляне на помпата,дюзите ,подгревните свещи,монтаж на моите обратно, с това смяна на веригата, ангренажен ремък и ролка.Лагери на макферсона и тампони на носачите общо 4 броя.

            От мен,помпата,дюзите,анг.ремък,ролка за ангренажа,верига комплект с касетата,силикон между двете ролки,нов капак който върви със семеринг на помпата,лагери за Макферсън и тампоните.

            Дай цена за труд,не ми е проблем да дойда до Своге за ден
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Йес ,това е работа за ден ,и мен ме устройва надницата...
              Сваляне на помпата,дюзите ,подгревните свещи,монтаж на моите обратно, с това смяна на веригата, ангренажен ремък и ролка.Лагери на макферсона и тампони на носачите общо 4 броя.Смяна на датчик абс на предно дясно колело.

              От мен,помпата,дюзите,анг.ремък,ролка за ангренажа,верига комплект с касетата,силикон между двете ролки,нов капак който върви със семеринг на помпата,лагери за Макферсън и тампоните.Датчик абс.

              Дай цена за труд,не ми е проблем да дойда до Своге за ден,не те изпитвам,не ми се занимава

              п.п Ще трябва и комплект за зацепване на валовете след смяната на веригата за форд-мазда от теб.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Това при вече поставен в коша двигател е друга бира.

              • kalin09
                kalin09 коментира
                Редактиране на коментар
                минаваме на лс

            • Калине,имаме сделка,ще се чуем след Нова година.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • 2500 км.Никакви проблеми!
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • 53 000 км. за 11 месеца,Със "новия" мотор,никакви проблеми,пали леко,разхода падна средно с около 1.5 литра.Масло не гори,или поне не забелязвам.Карам с пълна синтетика и я сменям на 20 000 км.обикновенно 23-25 000 км.за три смени,не доливам масло.


                  Подменени трите тампона на мотора.Хидравличния тампон е 170 лв.само,другите два са по евтини.
                  Новите подгревни свещи,сменени 6 месеца преди да умре стария двигател,се оказа че от 4 броя,само една работи.Та преди седмица нови свещи.Сутрин Пали за секунда докато комънрейла си намери датчиците на коляновия и разпределителния вал.

                  Миналата седмица протече вакуум помпата,оказа се че нитовете са се отпуснали .Помпата е завряна на кофти място,сваляне,разпробиване на нитовете,болт с две гайки общо 6 или 7 болта ,мивка и продължава да трупа километри.

                  От два месеца,през повечето време,влачи и ремарке ,а от месец и нещо, ремаркето стана двуосно.

                  Среден разход на нафта 6.68 лт./100 км.засечен за тези 50 к.километра.
                  Последно редактирано от Roninn; 21-11-20, 23:50.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Днес погледнах километража,67 000 км.след смяната на мотора ,никакви грижи.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • За 70 000 км. Среден разход 6.54/100 км. Нафта...
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • 91 000 км.със "новия мотор" никакви проблеми с мотора.Среден разход за тези 91 к е 6.51/100 км. литра
                        На ГТП получи 3 еко група!
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X