Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверено - паленето на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проверено - паленето на газ

    Нещо не разбирам проблема , печката гори и ми е топло какви експерименти и защо да ги правя .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • До: Проверено - паленето на газ

      Е, не ти казвам да правиш експерименти. Просто ти разказах два много близки до реалния живот случаи, в които проблемът възниква. Въпрос на време и късмет е и ти да ги упражниш.

      Коментар


      • От: Проверено - паленето на газ

        Здравейте!
        Прочетох цялата тема много внимателно.От много време насам мисля за същата система със свещ от дизелов автомобил.Сигурен съм ,че работата ще стане.Изпарителя ми е Ловато и може да захранва автомобил до 90кW.Разгледах го много внимателно и установих,че без проблем ще стане да му сложа една свещ от дизелов автомобил.Знам,а и не само аз,че газта е в пъти по-добра за двигателя ,отколкото бензина.
        Свещ намерих от дизелов Голф и ще го пробвам при първа възможност.А няма да използвам никакви релета,просто едно мързеливо ключе и ще си я гася сам,когато аз реша.В никакъв случай намя да изгори,защото охлаждането на свеща е много интензивно,не е като в дизеловия двигател да се охлажда от вуздуха във горивната камера.Пък и такава свещ в дизеловия двигател работи на много и големи натоварвания,които допълнително скъсяват живота й.

        Коментар


        • От: Проверено - паленето на газ

          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
          Здравейте!
          Прочетох цялата тема много внимателно.От много време насам мисля за същата система със свещ от дизелов автомобил.Сигурен съм ,че работата ще стане.Изпарителя ми е Ловато и може да захранва автомобил до 90кW.Разгледах го много внимателно и установих,че без проблем ще стане да му сложа една свещ от дизелов автомобил.Знам,а и не само аз,че газта е в пъти по-добра за двигателя ,отколкото бензина.
          Свещ намерих от дизелов Голф и ще го пробвам при първа възможност.А няма да използвам никакви релета,просто едно мързеливо ключе и ще си я гася сам,когато аз реша.В никакъв случай намя да изгори,защото охлаждането на свеща е много интензивно,не е като в дизеловия двигател да се охлажда от вуздуха във горивната камера.Пък и такава свещ в дизеловия двигател работи на много и големи натоварвания,които допълнително скъсяват живота й.

          Това със марзеливото копче е обречена кауза. Релето е задължително.

          ПП. Внимавай да не си запалиш колата.

          Поздрави
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • От: Проверено - паленето на газ

            Според мен трябва да има отделен малък акумулатор монтиран наблизо.
            И с дебели кабели само за подгревните свещи, който да се зарежда с подходящо реле равномерно по време на движение.

            Коментар


            • От: Проверено - паленето на газ

              Ти, някога пробвал ли си да инсталираш два акумулатора в един автомобил? Ако не, прегледай Форума. Задачата не е тривиална, а подгряването не го налага.

              Коментар


              • От: Проверено - паленето на газ

                Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                А няма да използвам никакви релета,просто едно мързеливо ключе и ще си я гася сам,когато аз реша..
                Свеща обикновено дърпа 20тина Ампера. И това на 10-11Волта. на 14 е повече. Без реле не става.
                И друго се сещам. Свеща се нагрява над 1000градуса. Да няма БУМ?
                Последно редактирано от Пенчо; 17-05-11, 17:14. Причина: доп

                Коментар


                • От: Проверено - паленето на газ

                  Дълга тема... Преди доста години тършувахме из Холандските морги за газови уредби,та в един vw транспортер въздухар намерих газова.Ония бяха решили вапроса много хитро.На входа на изпаритела топлеха газта с нагревател подобен на "поялник"във вътрешното сечение на "поялника" беше прекарана медната траба на газта.Явно се изпарява преди изпаритела.За контрол на температурата не знам как е било, не сам имал интерес да оглеждам.Това е като идея.

                  Коментар


                  • От: Проверено - паленето на газ

                    Миналата зима карах Москвич Алеко и не палеше на газ ако не го поливам обилно с гореща вода, а ми беше писнало в службата да си нося бързовар и канче.На вакумен ловато си бях сложил свещ от дизел за подгряване и беше чудно. За минута испарителя топъл и пали сравнително леко.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lovato_dizel.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5314713

                    Коментар


                    • От: Проверено - паленето на газ

                      вчера случайно забелязах в колата не един приятел подгревател за антифриза с 3 подгревни свещи, днес купих един от морга, тези дни ще го монтирам на входа на изпарителя и ще пиша какъв е резултата

                      Коментар


                      • От: Проверено - паленето на газ

                        Първоначално публикуван от lizaastar Преглед на мнение
                        вчера случайно забелязах в колата не един приятел подгревател за антифриза с 3 подгревни свещи, днес купих един от морга, тези дни ще го монтирам на входа на изпарителя и ще пиша какъв е резултата
                        Дай повече подробности, че ми стана интересно.
                        JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

                        Коментар


                        • От: Проверено - паленето на газ

                          Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
                          Миналата зима карах Москвич Алеко и не палеше на газ ако не го поливам обилно с гореща вода, а ми беше писнало в службата да си нося бързовар и канче.На вакумен ловато си бях сложил свещ от дизел за подгряване и беше чудно. За минута испарителя топъл и пали сравнително леко.

                          [ATTACH=CONFIG]376043[/ATTACH]
                          Ако беше монтирал свещта по-интелигентно нямаше да чакаш и минута. А ако беше го регулирал правилно щеше да си пали и без подгряване
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Проверено - паленето на газ

                            Днес го монтирах, сега чакам студоветеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6792xx.jpg
Прегледи:1
Размер:250.9 КБ
ID:5326065

                            Коментар


                            • От: Проверено - паленето на газ

                              Струва ми се, че или подгревателя не си монтирал както трябва, или изпарителят ти е свързан правилно с охл. система
                              Не мога да преценя добре от снимката, но входът за антифриза, би трябвало да е отдолу на изпарителя.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Проверено - паленето на газ

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Струва ми се, че или подгревателя не си монтирал както трябва, или изпарителят ти е свързан правилно с охл. система
                                Не мога да преценя добре от снимката, но входът за антифриза, би трябвало да е отдолу на изпарителя.
                                да, отдолу е входа на изпарителя, просто на снимката не се вижда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X