Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверено - паленето на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Проверено - паленето на газ

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    ....компенсиращите удължения по тръбите за високо налягане.....
    Би ли пояснил за какво става въпрос ?
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

    Коментар


    • От: Проверено - паленето на газ

      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      Здравейте при мен ключа е ''автоматичен'' и когато е на полежение 2 пали на бензин и след 3к оборота прехвърля на газ,а когато е на междинно ми се струва,че пали на газ.Възможно ли е при палене на газ да се чуват шумове от изпарителя?
      Поздрави
      Възможно е и си се чуват.

      Примерно, при подаване на контакт преди да завъртиш стартера се чува съскането на газ в клапаните на изпарителя (то после пак си съска, ама двигателят вдига повече шум). Някои изпарители, като са студени, първите 1-2 минути направо си свирят при работа и това се чува въпреки двигателя.

      Коментар


      • От: Проверено - паленето на газ

        Благодаря,значи не е нещо опасно.И аз мисля да почна да паля на газ,че за около 150-200 литра газ изгорих около 20 литра бензин...
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Проверено - паленето на газ

          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
          Благодаря,значи не е нещо опасно.И аз мисля да почна да паля на газ,че за около 150-200 литра газ изгорих около 20 литра бензин...
          Абе не знам дали е опасно. Нищо чудно изпарителят да се износва по-бързо, това са си сериозни вибрации. На мен не ми пука защото изпарител рециклирам за един час докато си почивам, а бензин си нося винаги и на път няма да остана.

          Имай предвид, че ако на 100 литра газ не изгаряш поне 5л бензин рано или късно ще береш ядове с бензиновата уредба.

          Коментар


          • От: Проверено - паленето на газ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Абе не знам дали е опасно. Нищо чудно изпарителят да се износва по-бързо, това са си сериозни вибрации. На мен не ми пука защото изпарител рециклирам за един час докато си почивам, а бензин си нося винаги и на път няма да остана.

            Имай предвид, че ако на 100 литра газ не изгаряш поне 5л бензин рано или късно ще береш ядове с бензиновата уредба.
            Да.А газ в туба няма как да занесеш на колата!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Проверено - паленето на газ

              От време на време ще я черпя на бензин тогава.От много приятели съм чувал,че от време на време карат на бензин (по спортно) "да продухат инжекторите". Малко ме дразни примерно когато не съм пуснал на газ,при плавно ускорение,изведнъж да придъра и да обърне на газ.
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • От: Проверено - паленето на газ

                На газ, карам от много време, цяло лято Пасат б3 и нямам проблеми, при много ниски температури,обаче паля на бензин,защото не е много добре за мембраните на изпарителя. Изпарителят ми е вакуумен и след подаване на контакт , почерпвам 2-3 пъти да пусне газ в системата за ниско налягане и паля без никакви проблеми. Падне ли обаче температурата под нулата си паля на бензин. Обаче ми е направило впечатление , че на бензин пали няколкократно по-трудно на студено,докато на газ пали с врътването на контактния ключ, и разбира се след почерпката.
                Приятел на скоро си взе Ауди 1.8т и сложи газов инжекцион, с опция да го запалиш на газ студено като задържиш контактния ключ докато прехвърли на газ. Пробвали сме го много пъти и си пали без никакви проблеми на газ и върви доста добре на газ. Даже за да се убедим, че пали на газ изключвам бензиновата помпа за всеки случай и двигателя заработва след 2-3 секундно въртене на стартер.

                Коментар


                • От: Проверено - паленето на газ

                  Пробвах да махна релето на бензиновата помпа и може да запали само ако е на междинно положение ключа за газ.Но върти малко повечко...По късно пробвах с няколко давания на контакт и запали от четвърт.
                  Поздрави!
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • От: Проверено - паленето на газ

                    Ако ти е вързан електрическия клапан на изпарителя директно за газовия клапан ще пали пак от четвърт, ако задържиш малко по-дълго на контакт и завъртиш!
                    Ако обаче оставиш повече време така ще я задавиш и ще ти е много трудно последващо палене , след първоначалното припукване.
                    Поздрави!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X