Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
    Предполагам при затръбяването.
    Да, най общо казано, което включва типа тръби, запълване с филц... Разместване на пластовете

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      За да се говори за налягане на поливната система е добре да се уточни и каква е поливната система. Ако поливната система е маркуч + Параграфа който го мести по лехите то допълнително налягане не е нужно.
      Параграфа мисли да хитрее и да сложи поливна система, (тръби, пръскалки, от тия дето се скриват в земята и комп за поливане)...
      Всъщност по-важното е, има ли нужда от някакъв филц около тръбата...

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Най-добре е дълбочинна помпа /вид бибо/ и резервоар с нивомер,който да спира помпата когато се се напълни дадено ниво на резервоара.Допълнително втора помпа хидрофор за къщата и поливната.Система с две помпи,защото при тая дълбочина ,това е по-удачния вариант за дълга експлоатация на помпите,ако е една ще се товари с двойно натоварване.Лошо е че за домакински нужди сондажните води са кофти работа заради варовика,който от своя страна скапва всички домакински уреди.
      За варовика и много прав и за съжаление, тука е най-варовитата вода, която съм виждал...
      Мисля да слагам някаква система за омекотяване и филтрация, номтова е друга тема.
      Системата съм намислил да е помпа Грундфус SQ 2 на 65-70 метра, разширителен съд 80 литра и пресостат Грундфус РМ 2, ама дали съм на прав път, ще се разбере...

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        На прав път си .Гледай помпата да е по -мощна от необходимото.За варовика си трябва омекотителна система,но не са евтини,също и патроните с химия за тези филтри.Внимавай да не те прецакат само с някакви филтри.Мога да попитам за подробности ако искаш и разбира се най-евтиния вариант.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          На прав път си .Гледай помпата да е по -мощна от необходимото.За варовика си трябва омекотителна система,но не са евтини,също и патроните с химия за тези филтри.Внимавай да не те прецакат само с някакви филтри.Мога да попитам за подробности ако искаш и разбира се най-евтиния вариант.
          Патроните с химия са чували със соли
          Омекотителна система за еднофамилна сграда е от 1000 лв нагоре.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Не само ,покрай басейни и варовици съм доста наясно с химията на водата.При някои силни на РН води тия соли и чували не вършат работа на 100% и техниката работеща с такава вода си заминава за норматив.Разбивал.съм нагревател за басейн работил с такава вода и надали може да си представи човек за какво става дума.При басейните обаче е лесно ,защото си въртят една и съща вода и минаваш с 5-10литра антикалкер за сезона,ма и това не са соли,само с тях не става ,с тях можеш да я докараш на вкус малко.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Може ли да дадете някакво мнение по един нов сондаж?
              Преди два дни е сондирано на един приятел. 12 метра е в момента. На 6 метър им изчезнала водата/кашата/ докато дълбаят. Доколкото разбрах са вкарали 3 торби бентонит за спрат изтичането. На 11 метър излиза "мергел" и сондьорите казват че няма смисъл по-надолу. В момента сондажа вади смешно количество-15 л./ Час. Според тях щяло да се "разработи" още,понеже всичко е омазано с бентонит,в което има някаква логика. Проблема е че с тези 15л. тоя сондаж ще се чисти половин година.
              Аз направих на едно място и при дебит 2 куб./час го точих един месец докато се избистри.
              Може ли да се направи нещо по въпроса? Промиване или нещо от сорта?
              Имам съмнение че няма да се случат чудеса но поне до куб/ден да го докара пак е нещо.
              Интересното е че на 5 м. от сондажа има кладенец 3 метра който съм го виждал пълен почти до горе. В момента обаче е спукан и от 3 мес. няма вода в него.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Щом в кладенеца няма вода-няма логика на 3 метра от него да има.
                Щом водата е намерила къде да бяга от кладенеца-същото е положениетп и с новия сондаж. Всичко под земата е свързано, и на толкова малко разстояние не може да има разлика.

                Лично мнение, без да съм професионалист в областта.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Аз съм силно скептичен! Това"ще се разработи" съм го гледал много пъти,и все още го чакам......на 4 места!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    11 метра според мен е кладенец. Сондаж е нещо над 15 -20 метра.

                    Може и да бъркам, че не съм специалист, ама при мен /Нови хан/ водата излезе на 85 метра.
                    5 кубика на час, без да има идея да се изчерпи.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Малко вдигна. Сега е на около 25 л./час.
                      Още малко ако се увеличи и ще му е на кантар за домакинството.
                      Ще обаче е доста тинесто.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        На 12 метра ще обира всички мизерии. Дано не съм прав!

                        А какво управлява помпата?
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          В момента е с щепсел и е вибрационна,докато поизсмуче пясъка.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Здравейте колеги, предстои ми профилактика на кладенец в Банкя. Ако познавате някой от района, моля препоръчайте.
                            Nissan Pathfinder 4.0L

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Добър вечер,

                              няколко въпроса по тази тъмна за мен материя:

                              Има ли технология да се удълбочаване на съществуващ (12 м) кладенец със сонда?

                              Колко струва нормална сонда в софийско тези дни?

                              Колко струва ръчно удълбочаване на кладенец?

                              Коментар


                              • Здравейте,

                                моля за препоръки за фирма за изработка на сондаж. Района е искърското дефиле, с Владо Тричков. Според съседи водата е на 40-45м.
                                Танки грязи не боятся!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X