Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Горе май бях пускал линк от сайта на Пентагона.. Имах предвид ограничаването (умишлено намаляване на първоначално заложени) на параметрите заради сериозни неразчетни технически проблеми... Дали се работи - няма начин да не се работи, защото със самолет, издържащ максимално претоварване 7.5G няма да е лесно да се води маневрен бой...
    Аз пак не разбрах кое е химера. Сериен самолет (със все по-интезивно производство), на въоръжение в десетина държави, със съответните му технически характеристики. Твоите очаквания ли не удовлетворява, моите ли (руснаците ли са разочаровани)...
    Той, че ще се усъвършенства, ще се усъвършенства, та и друг самолет рано, или късно ще има, но това не дефинира този да е химера по никакъв начин.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: F-35

      Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
      Това е вярно за F-35B и F-35C.
      За F-35A дават 9G.

      Друго интересно над което се замислям е че вероятния противник трудно би разбрал с коя точно вариация си има работа.
      И в един момент... шах с пешкатааа, я с кой вариант съм си имал работа. Майтапя се.

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Твоите очаквания ли не удовлетворява, моите ли (руснаците ли са разочаровани)...
      Нали четеш тук... явно руснаците са разочарованиии...
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: F-35

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        До николко не е вярно!
        Въпросната химикалка е разработена от часто лице, по лична инициатива, със собствени средства (без поръчка и финансиране). НАСА просто харесва готовия продукт и започва да го купува. Единична бройка струва десетина долара и впрочем се ползва и от руснаците - още от '60-те, времето на най-остро съперничество, та до днес. Фирмата произвеждаща химикалките си е собственост на изобретателя (днес може би наследниците му) и изобщо няма ангажимент да работи само за НАСА (и Роскосмос), такива химикалки се ползват от какви ле не хора, работещи в екстремни условия, защото освен в безтегловност, пише под вода, върху всевъзможни повърхности, в голям диапазон екстремни температури и т. н.
        А доколкото решаването на въпросите с огромен финансов ресурс. Имат хората ресурс - експлоатират го. Същественото е, че преди всичко са в състояние да го формират. Впрочем, пропорционално на икономиките си, руснаците харчат невъобразимо повече от американците в оръжейната сфера. Освен това, докато това, което харчат американците подлежи на някакво изчисление, контрол и оценка, то при руснаците това е невъзможно - не е голямо преувеличение да се каже, че държавата им е придатък на военщината им.
        До 1967 година и руснаците и американците пишат с химически молив горе .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: F-35

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Не знам до колко е вярно дето се бъзикаха че американците похарчили милиони да разработят химикалка на която в безтегловност в космоса да не и изтича мастилото
          Първата поръчка на НАСА за космическите химикалки е 400броя за 2,39$ през февруари 1968 - това не са милиони! Следващата година и руснаците купуват същите химикалки на същата цена!


          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          До 1967 година и руснаците и американците пишат с химически молив горе .
          Първата космическа станция е през 1971г., преди това са били само кратки полети където запрашаването не е проблем!
          Последно редактирано от ardmin; 22-02-17, 10:37.

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            До 1967 година и руснаците и американците пишат с химически молив горе .
            Химически доколкото не е с натурален графит, но съвсем не става дума за онова, дето плюнчиш и пишеш. Руснаците са ползвали нещо като пастели, а американците флумастер.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: F-35

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Аз пак не разбрах кое е химера. Сериен самолет (със все по-интезивно производство), на въоръжение в десетина държави, със съответните му технически характеристики. Твоите очаквания ли не удовлетворява, моите ли (руснаците ли са разочаровани).......
              Ти как би нарекъл обявяване на технически параметри, вкарване в серия, и след започване на експлоатацията установяване на несъответствия и невъзможност да се покрият тези параметри при експлоатацията на самолета?
              Разбира се, че говоря за непокриване на техните си американски очаквания.
              Абе хора, вие да не сте платени американски тролове? На всяко мнение, различаващо се от вашето замесвате руснаците... Сега очаквам да намесите и Путин
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: F-35

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Ти как би нарекъл обявяване на технически параметри, вкарване в серия, и след започване на експлоатацията установяване на несъответствия и невъзможност да се покрият тези параметри при експлоатацията на самолета?
                Щом на Ред Флага са мачкали тотално, значи са си свършили работата. И то перфектно. Ако търсиш под вола теле, все ще намериш нещо - например що е с шестограми този детайл, а не с кръстатки...

                Платените тролове по форумите не са американски. Ама това е друга тема.

                Коментар


                • От: F-35

                  Не че нещо, но Red Flag не са ли нещо като вътрешни учения в реалистична среда на американците... Та кого са мачкали перфектно - себе си?! И при такива факти изключваш политическия натиск?
                  Такъв тип учения винаги са ми приличали на изводите от статистиката - задаваш правилни изходни критерии, и винаги можеш да получиш желания от теб статистически резултат То и ние на времето 'мачкахме' де що враг видехме по книгите (а сега го мачкаме още по-добре - наскоро нали имаше изключително успешни 'стрелби по документи' май в Шабла - утепААме врага)
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: F-35

                    Точно тези са доста мащабни и определено много специалисти ги следят супер от близо- едни да защитят проекта, а много други да докажат колко е зле.
                    Така че може да са с голяма достоверност.
                    Имайте в предвид че още не е демонстрирана електрониката, четох ще може от земята да се изстрелват ракети. Така че основните неща още не са демонстрирани ( учуди ме , но се оказа истина- Ф35 може да ръководи дронове) Трудно ми е да си представя закакво са му на изребител дронове- радар- прицел ???

                    Иначе оставам приятно впечатлен, как русофилите са се загрижили за американските данъкоплатци, как им харчат парите.

                    Коментар


                    • От: F-35

                      В Ред Флаг са участвали и руснаци преди време, дано не бъркам. Никой не спира желаещите.... само да имат желание

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      Имайте в предвид че още не е демонстрирана електрониката, четох ще може от земята да се изстрелват ракети. Така че основните неща още не са демонстрирани ( учуди ме , но се оказа истина- Ф35 може да ръководи дронове) Трудно ми е да си представя закакво са му на изребител дронове- радар- прицел ???
                      Точно така. Освен изтребител, Ф-35 е и платформа за насочване на други оръжия.



                      Просто гледаме бъдещето.

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Точно така. Освен изтребител, Ф-35 е и платформа за насочване на други оръжия.
                        Просто гледаме бъдещето.
                        Да друзья, това е наистина ново поколение военен самолет, вече не е достатъчно само да лети.
                        Имаше информация, че на земята в реално време ще се правят симулации на бойното поле, явно на тяхна база могат да се изстрелват ракети от друг самолет или наземна техника.

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Абе хора, вие да не сте платени американски тролове? На всяко мнение, различаващо се от вашето замесвате руснаците... Сега очаквам да намесите и Путин
                          Опааа , интересна мисъл ти идва на ум , ние ли сме троловете?
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Химически доколкото не е с натурален графит, но съвсем не става дума за онова, дето плюнчиш и пишеш. Руснаците са ползвали нещо като пастели, а американците флумастер.
                            Восъчни моливи . И сега си ги има .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Опааа , интересна мисъл ти идва на ум , ние ли сме троловете?
                              Trollo trollini lupus est
                              Вкарал си ги в авариен режим. Trollis pugna trolli.
                              Те не са тролове. Още по-малко мурзилки. Малко се нервят като ги надтроли някой, но то не е паниката на надцаканата мурзилка, а справедливото възмущение на моралния победител
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Въобще не може да се допуска вариант ,че точно тия ,пък и не само те ще си подценят учението и обучението!Пълен абсурд! Тия горят много гориво и вкарват много амуниции във всяка подготовка .Там не е като на Шабла ,не че и тука не се пуца,но американските военни академии и школи са на много друго ниво.Особено когато става въпрос за нова техника ,то тя трябва да се докаже до откат,ако я надцениш си загубил предварително в реална ситуация.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X