Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Като е толкова добър Ф 117 защо го пенсионираха още през 2008 година ? Чисто статистически това е самолет който се е представил изключително добре във всички войни в които е участвал . В първата война в залива на него се падат около 40% от целите и има около 80% успех . 1300 полета 1600 директно поразени цели . Единствената издънка е сръбската и то тя не е по вина на самолета а е грешка в тактиката на използването му . Със само една загубена в бойна мисия от вражески огън машина спокойно си влиза на челно място сред най успешните самолети .
    Последно редактирано от sek.1; 27-02-17, 22:56.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: F-35

      Хайде за връщане към темата малко картинки от комай най-безспорния вариант на F-35 - този за морската пехота. За него няма спорове, че морските кашици ще получат повече от достойна замяна на Хариър.





      Между другото, за тези, които сънуват Ф-35, излитащи от контейнеровоз, май е необходимо едно уточнение: Вярно че има опция за вертикално излитане, ама този номер може да го прави само без въоръжение и с минимален запас от гориво. Т.е. вертикално излитане при бойно използване на самолета не се предвижда.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: F-35

        Добър вечер!
        + 1 от мен имат тези, които смятат, че 4, 5 и повече в едно не водят до нищо добро.
        Ако Чавдар е прав и Ф-35 за да излети вертикално от някъде трябва да търпи такива ограничения по въоръжение и гориво, а пък именно заради този му начин на излитане търпи други летателни ограничения + една камара пари за бройка... Ми то Хариъра ще да е по-добрият избор.
        Оръжията му като на другите, пардон, като на безперспективните от 4 и 4++ поколение изтребители, бойният му радиус равен и по-малък от на същите от 4-то поколение, ограниченията по максимална приборна скорост при земята, максимално число М, статичен и динамичен таван, максимално експлоатационно положително нормално претоварване, вариации и комбинации във въоръжението/ каквито май беше показал някои на предните страници / ми то друго освен електроника или информационно обезпечаване и "Stealth" режим не остана. Като електрониката спокойно се нагъчква в един от 4-то поколение и информационната му осигуреност става на същото ниво като на Ф-35. Остана опасният и безпрецедентен Stealth режим , за който аз лично съм скептичен и мога да напиша защо. Дали са пари на вятъра? За мен -Да! Stealth технологията и VTOL са глътнали повечето пари.
        Дали ще пращат Ф-35 в зони с плътно, ефективно или другояче казано - стабилно ПВО , твърдо - НЕ. Защо ли? Ми защото тактиката им е такава.
        За прословутото учение Red Flag:
        Сериозно учение със сериозни участници. Много добра както тактическа така и летателна подготовка на самите екипажи участващи в събитието. Аз лично не разбрах как да тълкувам резултатите от него. Или: победи 15:1. Само , че по колко бройки са от едната и от другата страна. Или 10 броя Ф-35 нападат линия отбранявана от колко броя Ф-16? Десет, петнадесет или сто и петдесет Ф-16? Това резултат от единоборства ли е? /Еди срещу един/? Кой Блок е въпросният Ф-16? Имал/имали ли е/са Ф-16 информационно осигуряване от AWACS? Колко броя и какво наземно базирано ПВО е участвало? Защо пък точно срещу Ф-16? И други въпроси...В близкият бой е имало 7 загуби. Само отбелязвам, че за да се стигне до такъв бой противника трябва да те открие. Не ме учудва, че има загуби в близкия бой, защото и двата самолета ползват еднакви оръжия за близък бой и принципно еднакви системи за насочване. Мисля , че му правят малко по-висока реклама от колкото е необходимо с цел поръчки и доставки. За това не вярвам в тези резултати.
        Някой запита, защо ще махнат А-10. Ами или трябва да му произвеждат чисто нови части или да възобновят производството му като бройки, на А-10. И в двата случая ще трябва да отделят доста пари за А-10, което не е добре за Ф-35 или ще ореже от парите за по-нататъшно разработване на Ф-35. Той и сега гълта пари, така че.
        За това, че един самолет е преминал по цялото ПВО безнаказано и е кацнал еди къде си направо е несериозно и даже глупаво да съди за ефективността или каквото и да е било друго за въпросното ПВО. Ако Ф-35 участва в конфликти то тои ще влита в състав на ескадрили за да може даима някакъв резултат от атаката. А такива по характер формации се наблюдават доста от далечко и са в пъти по слабо маневрени от единични самолети. Да не говорим , че разузнаването вече от доста време ще е информирало атакуваната страна. Ще бъдат обстрелвани от комплексите и дивизионите за далечно действие , а в техните арсенали и сега бройките ракети са в пъти повече от бройките Ф-35 , които някога ще бъдат произведени. И колкото повече навлизат във вражеска територия, толкова повече ще е нестабилна връзката им с пунктовете за управление и насочване до невъзможна такава. Целият, ама абсолютно целият информационен ефир ще бъде jam-нат. И така ще им се наложи да се оправят сами. Каквото пропуснат дивизионите с далечно действие ще отстрелят тези за средно и непосредствено прикритие заедно със свръхзвуковите от 4-то +++ поколение изтребители на подчинение на ПВО.

        Хайде , лека!

        Коментар


        • От: F-35

          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
          ...
          Ако Чавдар е прав и Ф-35 за да излети вертикално от някъде трябва да търпи такива ограничения по въоръжение и гориво, ...
          Обърни внимание, че F-35B го водят STOVL (Short Take-Off Vertical Landing) а Хариър е V/STOL (Vertical/Short Take-Off Vertical Landing)


          П.П. Между другото, Хариър е един от най-проблемните и опасни самолети на въоръжение в Щатите. Инцидентите с него са в пъти повече, отколкото с "класическите" машини. Бойните му възможности също не са кой знае колко впечатляващи.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-02-17, 22:39.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: F-35

            Тия слухове за използване на F35 разглеждахте ли ги

            Някой попадал ли е до момента на определение с какви, и с колко самолета е станала атаката в мезе
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: F-35

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Тия слухове за използване на F35 разглеждахте ли ги

              Някой попадал ли е до момента на определение с какви, и с колко самолета е станала атаката в мезе
              Това дали не го коментирахме в темата за Сирия? И, в същност, какво има да се коментира, когато на първо място не е ясно дали изобщо ударът е бил нанесен с използване на авиация или става въпрос за нещо друго? А, дори и да са използвани самолети, и дори те да са били Ф-35, това пак не дава никакъв отговор на въпроса дали и как са били засечени от руските средства за ПВО в Сирия. И да са ги засекли, това ще го знаят много тесен кръг посветени, защото еднозначно е ясно, че руснаците в Сирия не стрелят и няма да стрелят по израелски цели, освен ако не бъдат пряко атакувани от такива, което обаче също няма как да стане при позиция на Израел "Не стреляме по нищо руско".
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: F-35

                Забавно първи тестове на F-35 и C400
                Радва позицията на феновете на руското оръжие- щом не е свален Ф35 , значи не е бил, или засечен ама нали е приятелски все пак екип от Lockeed Martin са изпратени да събират информация

                Коментар


                • От: F-35

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  Забавно първи тестове на F-35 и C400
                  Пак демонстрираш задълбочени познания и достъп до секретна информация или просто ти извира отвътре? Нещо по-горе се спотаи, когато беше попитан да споделиш знанията си руските радари за ПВО ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: F-35

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ... И, в същност, какво има да се коментира, когато на първо място не е ясно дали изобщо ударът е бил нанесен с използване на авиация или става въпрос за нещо друго? ..
                    Точно това е интересното. Имаме хвалба за разгърната интегрирана С400(руски)+С300(сирийски). Факт е атаката, а дори бройката атакували самолети е неизвестна
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Точно това е интересното. Имаме хвалба за разгърната интегрирана С400(руски)+С300(сирийски). Факт е атаката, а дори бройката атакували самолети е неизвестна
                      Може ли един тъп въпрос? Ти откъде знаеш на кого какво е известно? Някой от Цахал или от РВКС да ти шепне на ушенце?!? В общодостъпните източници има само спекулации и то за няколко възможни версиЙ: въздушен удар, ракетен удар или взрив на ИВУ в следствие на пробив в сигурността на обекта. Кое от всичките - ние не знаем и никой не ни казва засега.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Чавдаре, хората мислят първосигнално - щом има самолет (ако въобще е имало) - трябвало е да се свали... Щом не е свален, значи не е видян
                        И въобще не обмислят други варианти, от рода 'договорихме се и ни устройва да стреляте срещу еди-кои си'...
                        Или 'ще преглътнем даденото действие, но ще получим еди-какви си реципрочни отстъпки'...
                        Или пък да погледнат картата, че например от Латакия до Дамаск са едни 250км, и то преминаващи по пряка линия над територията на друга държава...
                        Войната е нещо много по-комплексно от 'виждам/не виждам'...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • Re: F-35

                          Преди време стана въпрос за инфрачервени камери и не помня вече кой, но колеги казаха че не ставало.
                          Слагам малко снимки от камера която можеш свободно да си купиш на пазара с 1200 мм обектив, самолетите са видими и опознаваеми до 20 км.
                          Първата снимка е на 7.6 мили с 1200 мм зум. Сигурен съм, че за военни цели камерите са много по добри.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bonanza-comparison-6.6-nm-1200-mm-zoom.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5744541
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e019187d-5fc4-4630-86a9-b0454838db1e.jpg
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5744542
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_9e20a2b4-4622-4402-bfd8-63c0918b47ad.jpg
Прегледи:1
Размер:2.2 КБ
ID:5744543

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                            . Оръжията му като на другите, пардон, като на безперспективните от 4 и 4++ поколение изтребители, бойният му радиус равен и по-малък от на същите от 4-то поколение, ограниченията по максимална приборна скорост при земята, максимално число М, статичен и динамичен таван, максимално експлоатационно положително нормално претоварване, вариации и комбинации във въоръжението/ каквито май беше показал някои на предните страници / ми то друго освен електроника или информационно обезпечаване и "Stealth" режим не остана. Като електрониката спокойно се нагъчква в един от 4-то поколение и информационната му осигуреност става на същото ниво като на Ф-35.
                            САЩ сменят цялата платформа, вместо да преработват постоянно старата, в Ф-35 новите неща са много, не е само електрониката.
                            Може да доработваш и усъвършенстваш нещо дълго време, но в един момент разбираш, че просто трябва да го проектираш наново, защото всяка доработка и усъвършенстване изискват след това тестове, проверки, сертификация, а и достигаш до ограничения заложени в самата платформа, за които не е мислено някога когато е създавана.

                            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                            .В близкият бой е имало 7 загуби. Само отбелязвам, че за да се стигне до такъв бой противника трябва да те открие. Не ме учудва, че има загуби в близкия бой, защото и двата самолета ползват еднакви оръжия за близък бой и принципно еднакви системи за насочване. Мисля , че му правят малко по-висока реклама от колкото е необходимо с цел поръчки и доставки. За това не вярвам в тези резултати.
                            Не е заради реклама - обяснението е просто - в близък бой голяма роля играят визуалния контакт и термовизията, ракети и прицелни механизми с инфрачервено насочване.
                            Стелт-технологията, ако и да са взети мерки за намаляване на инфрачервеното излъчване, не прави самолета "невидим" в инфрачервената област.

                            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                            Целият, ама абсолютно целият информационен ефир ще бъде jam-нат. И така ще им се наложи да се оправят сами. Каквото пропуснат дивизионите с далечно действие ще отстрелят тези за средно и непосредствено прикритие заедно със свръхзвуковите от 4-то +++ поколение изтребители на подчинение на ПВО.
                            То така се jam-ва целия ефир , имаш ли доказателства, че някой който и да е вкл. марсианците може да jam-не целия ефир в една област да речем 100х100км. за по-вече от 10сек. ?
                            Дай линк - не за конкретното оръжие (щото е толкова секретно че само посветени като ... знаят за него), а поне за теоретичната обосновка за подобно нещо, с примерни идеи за необходимите съоръжения и енергия.
                            Интересно ми е какво е това устройство, което може да заглуши плътно ефира от 100КHz до 100GHz, дори и в локална област 100х100 км. ( не забравяй и в посока към космоса, т.е да заглуши и насочена сателитна връзка) ?
                            Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              Забавно първи тестове на F-35 и C400
                              Радва позицията на феновете на руското оръжие- щом не е свален Ф35 , значи не е бил, или засечен ама нали е приятелски все пак екип от Lockeed Martin са изпратени да събират информация
                              Факт е че се допускат всякакви възможности, но вариант при който да не са могли да бъдат усетени не се коментира много много...
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Re: F-35

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Преди време стана въпрос за инфрачервени камери и не помня вече кой, но колеги казаха че не ставало.
                                Даниеле, навярно не съм се изразил добре...
                                Система, 'гледаща' целия кръгозор не може да се сравни с телескоп...
                                Това, че с домашния си фотоапарат мога да направя снимка от 12км и да се види на коя тераса стои човек, и да различи номер на автомобил от километър, не означава, че на широкоъгълният DVR на колата номерата са различими от повече от 15-20 метра...
                                При всички случаи оптиката (независимо в какъв обхват - IR или видим) изисква приближаване до визуален контакт... А стигне ли се до визуален контакт, май Ф-35 не е в изгодна позиция..
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X