Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Звучи чудесно.Не съм бил там, но така трябва да се работи.Ако някой е бил и знае - да каже.
    Изобщо не се съмнявам, че САЩ пестят муниции и гориво.Звучи смешно.
    Друго е по-важно.Тези проекти струват (стотици) милиарди.Не са лесни за преглъщане даже и от Хамериканците.
    По-скоро ме вълнува това вундервафе дали е истинско, или просто има очаквания, и те се покриват.ВПК е сериозна сила там.Не случайно и Обама се отказа от промяна на закупуване (законно) на оръжие.Населението им е свикнало на това, и сигурно ще видим протести и антипротести, но истината е, че ВПК на USA показаха, че никой (даже и Обама) не трябва да се ебава с тях.
    Та за самолета - вероятно машината просто ги устройва.Биха могли да го направят както трябва.Но това вече не ги устройва.И казват - супер е!Бие всичко живо!.....Аплодисменти!!!!
    И си ги получават.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: F-35

      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
      Та за самолета - вероятно машината просто ги устройва.Биха могли да го направят както трябва.Но това вече не ги устройва.И казват - супер е!Бие всичко живо!.....Аплодисменти!!!!
      И си ги получават.
      Значи. Слоутравълър изглежда няма претенции към самолета, аз (за себеси поне мога да твърдя с категоричност) определено нямам, руснаците не са се изказали директно тук, но ето че ти не си доволе-ен... Мноу кофти за американците като цяло и Ф-35 в частност.
      Между другото, без майтап, но дори и да допуснем, че те не просто по принцип искат от него още и още и още повече, а той наистина не е точно това, което би могъл - не смяташ ли, че същността на ситуацията е в самия край на изказването ти! Ако още минимални подобрения костват нереципрочно количество усилия (от всякакво естество)? При положение, че конкуренция от която и да е посока ще бъде на настоящето им ниво след десетилетие/я? При положение, че нищо не им пречи да отложат допълнителното усилие до когато си поискат (въпросната конкуренция ги поприближи)?

      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
      Не случайно и Обама се отказа от промяна на закупуване (законно) на оръжие...
      Ти сериозно ли си мислиш, че точно ВПК-то им се противопоставя конкретно на това? Продажбата плякалки на населението!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: F-35

        Davc, аз като не особено привлечен от вътрешнополитическата обстановка в САЩ това разбрах/усетих.Не населението, дето се позова на N- тата поправка, а точно "други" сили попречиха на Обама.
        За самальота.Съвсем правилно си ме разбрал.Смотан е.Даже не са малко разбиращите от авиация в САЩ, дето не се радват на JSF.Не по една причина.И остава точно това - скоро друг сериозен конкурент няма да има, и това топли генералите.
        За непретенциозното количества усилия не аз и ти можем да съдим, мисля?!
        Факт е, че аероплана вероятно е от много добър.... до най-добрия в класа си.Надявам се скоро да не разберем с точност.
        Това, което ме учудва в тази тема е неподправената радост, че нероден Иванчо вече е професор.Сто пъти казах - пуснете предното поколение и новото.Ако има драстична разлика в изпълнението и реултата - съгласен, правете ютии.
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • От: F-35

          Годишният оборот на споменатите "плякалки", едва ли се доближава до стойността (поне към момента, при тираж от 200 бройки) на единствен Ф-35. Например.

          Инак, много неща си зачекнал, но едно особено ме интригува: Кога - двеста броя и номинално приемане на въоръжение в 10-ина държави, явно не е достатъчно - Иванчото може да се счете за роден (айде, професор и да не е).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: F-35

            Аз друго мислех.Баткото F-22 е пак къде 200 броя, приет от около 15 години, а като изключим последните действия срещу могъщият противник ИД (където беше нещо като прикритие на старите 4-то поколение), никъде не се мярка....
            Е защо ручахме жабета по 150 000 000 бройката, като не ни трябва?Или е секретен?Или си го пазим нещо?Скъп ли идва за ползване?
            Аз такива неща си мисля.Не съдя машината, додето не съм я видял.
            Франсетата си пуснаха самолета "на месо".Оцеля.Чакам нещо подобно, просто.От F-35 се очаква да е по-безпроблемен, лесен за пилота, и ефективен от един F-16 поне в пъти.Да видим.
            Иначе за купуване в над десет държави....няма какво да ти обяснявам - предлагане, логистика, възможни опции на конкуренти, политика, икономика......качествата на конкретна машина са назад в списъка.За това ще спорим ли?
            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
            0887/осемпет 66 4осем

            Коментар


            • От: F-35

              А "плякалките" годишно не се наемам да кажа колко пари са в САЩ.Benz-а може би има наблюдения, но хващат повечко от една бройка F-35.
              А ВПК прави и двете, все пак.
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: F-35

                Забавна е загрижеността за американския данъкоплатец.

                Колеги, в момента има три вида производители

                - първи вид - Русия и Китай
                Никаква вероятност в близко бъдеще за мащабна война, помпят мускули и общо взето предоставят недоказуеми параметри.

                - вторите - европейските
                Участие в мисии на НАТО, често като спомагателни сили, което задължава самолета и оръжието да съответстват на зададените параметри.

                - третите - САЩ
                Почти перманентно участват в някой конфликт и задължително побеждават. Това значи, че нямат никакви отклонения от зададените параметри, които са най-високите в света.

                Вярно, на някой не им харесва, че нашият най-голям съюзник има най-добрите самолети, ама реалността е такава.

                Коментар


                • От: F-35

                  И американците така си мислиха...до скоро.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: F-35

                    Lt. Col. David "Chip" Berke, a former F-35 squadron commander, told Business Insider that "we don't even know 50-80% of what this airplane can do," as it's awaiting final software upgrades and pilots are finding new ways to use the data link and fused sensors.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Няма ли малко противоречие в две последователни изречения?

                      The F-35 does everything well ......
                      The F-35 has limited range and ability for close combat, but unlike the Chinese and Russian fifth-gens that try to score kills on their own, the F-35 plays like a quarterback, sending targeting information to any platform available. ...
                      По начало имам определени съмнения по отношение на универсалните инструменти. Да, в определени ситуации могат да бъдат много полезни, но истинската работа професионалистите все пак я обикновено вършат със специализирани инструменти, а не със (иначе много качествен) swiss army knife ...

                      Та и с F-35 така. Можел да работи в мрежа и да получава/подава информация от/на каквото там друго имат. Чудесно! Ама как това ще помогне на кашиците, които са притиснати на някой баир с противник в непосредствена близост. Летящият компютър трудно ще им свърши работа, щото нито може да носи достатъчно джепане, нито е достатъчно дебелокож за да оцелее. Пък А-10 ще е в пенсия ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        ...Вярно, на някой не им харесва, че нашият най-голям съюзник има най-добрите самолети, ама реалността е такава.
                        Забавно са този тип хвърчащи в облаците твърдения Ама е добре да уточниш все пак за кой съюзник говориш
                        За мащабна война - кажи го на тези в Сирия... Щото последните 'мащабни' конфликти на американците все са били към единични и предимно слаби държави...
                        В момента, в който се появи реален противник и замлъкнаха (заедно и с европейските)... В момента, в който руснаците решиха да се включат с техника, хора, самолети и ракети, и нещата рязко се промениха откъм ефективност..
                        Така, че гръмките слова ги остави за митинга
                        Наслушали сме се на такъв тип лозунги 'най-добрия в света, недостижим от другите и т.н.'.... Реалността не е такава...
                        Просто трябва да приемеш, че нещата (и) в самолетостроенето са на кантар..
                        'Големите' играят в своя лига, и там има равновесие... Недоказуеми параметри има и от двете страни... Но не винаги нещата изглеждат толкова прости - спомни си Калибър - 'ама то по параметри летял 500км, що така хвъркна на над 2000км'?
                        Колкото и да се джавкаме тук - 'големите' се почукват по кокалчетата, съревновават се, ама накрая си се разбират на масата, щото има паритет... В съвременния информационен свят няма как някой да избяга много напред - 'врага' не спи

                        Така, че davc е разбрал тезата ми - Ф-35 може да е добър или много добър самолет... Но това не значи, че е 'най-най-най'... В техниката няма такова нещо... В реалността винаги един параметър е за сметка на друг.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          По начало имам определени съмнения по отношение на универсалните инструменти. Да, в определени ситуации могат да бъдат много полезни, но истинската работа професионалистите все пак я обикновено вършат със специализирани инструменти, а не със (иначе много качествен) swiss army knife ...

                          Та и с F-35 така. Можел да работи в мрежа и да получава/подава информация от/на каквото там друго имат. Чудесно! Ама как това ще помогне на кашиците, които са притиснати на някой баир с противник в непосредствена близост. Летящият компютър трудно ще им свърши работа, щото нито може да носи достатъчно джепане, нито е достатъчно дебелокож за да оцелее. Пък А-10 ще е в пенсия ...
                          Малко голямата картина ви бяга.
                          Американците си имат супер самолет - Ф22,
                          Трябва им работен самолет, самолет който да е евтин и универсален. Това е и ролята на Ф-35. Ф35 трябва да подкрепя 22 , но трябва и да патрулира

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Малко голямата картина ви бяга.
                            Американците си имат супер самолет - Ф22,
                            Трябва им работен самолет, самолет който да е евтин и универсален. Това е и ролята на Ф-35. Ф35 трябва да подкрепя 22 , но трябва и да патрулира
                            Специалиста по големите картини, Ф22 е предимно изтребител за завоюване на господство във въздуха. Би ли ни разяснил как той би помогнал при споменатия от мен силно реален сценарий?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Какво за ефективността в Сирия!

                              А ф-35 никога не е представян като щурмов самолет, може би изтребител бомбардировач, но не и щурмов. Та А-10 може и да го пенсионират, може и да не го пенсионират, но Ф-35 няма никакво отношение към това.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Няма ли малко противоречие в две последователни изречения?



                                По начало имам определени съмнения по отношение на универсалните инструменти. Да, в определени ситуации могат да бъдат много полезни, но истинската работа професионалистите все пак я обикновено вършат със специализирани инструменти, а не със (иначе много качествен) swiss army knife ...

                                Та и с F-35 така. Можел да работи в мрежа и да получава/подава информация от/на каквото там друго имат. Чудесно! Ама как това ще помогне на кашиците, които са притиснати на някой баир с противник в непосредствена близост. Летящият компютър трудно ще им свърши работа, щото нито може да носи достатъчно джепане, нито е достатъчно дебелокож за да оцелее. Пък А-10 ще е в пенсия ...
                                Май пропускаш основната идея на 5-то поколение, а именно, че няма да им е нужно да носят джепане, а стратегията е, че прекия двубой ще е изключение
                                И вече имат успешно сваляне на цел, с ракета от земята стартирана от бутона на фърчилото горе.(който факт говори за наличие на едни успешно работещи в реално време компютърни и комуникационни неща)

                                Но е забавно като чета, 200 самолета са "нероден иванчо" - ми то братушките нямат авиация? (кой е съвременния им самолет в 200 бройки )
                                Последно редактирано от DBRS; 24-02-17, 10:09.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X