Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: F-35

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    Ако случайно не знаеш, великите сили не се интересуват от пари, защото те ги произвеждат.
    В определени разумни граници . Колкото голям и велик да си увлечеш ли се с печатането неизбежно в един момент закъсваш яко . В този свят няма икономика която да е затворена и самодостатъчна в рамките на една държава . Има опити Северна Корея до скоро и Куба ама там резултатите са ясно видими . Даже и нашата на времето съществуваше в рамките на СИВ и се смяташе за голям успех да пробием с нещо извън него .
    Последно редактирано от sek.1; 20-02-17, 06:14.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: F-35

      Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
      .....Точно американците са едни от най-практичните във военната техника - можеш да си сигурен в това. За тях това е просто бизнес, а не символ верую или фетиш с който да парадират по света.
      Бъркаш/смесваш интереса/бизнеса на корпорациите, с интереса на обикновения човек... Примери и сам можеш да си дадеш - хвърлени милиарди (и рекламирани с гръмки реклами) а резултата - бракуван самолет след една бойна мисия (и противниците се смеят)...

      Между другото - интересна статия на руския отдел на ББС - интервю с американския военен аналитик Пиер Спрей, който е работил в Пентагона, и е участвал в създаването на energy-maneuverability theory, вследствие на което са направени самолети кат Ф-16 и А-10: http://www.bbc.com/russian/features-38572283
      Там се обсъжда точно петото поколение и Ф-35... Интересен поглед (не значи, че е 100% правилен) върху задачата...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #78
        От: F-35

        Добре, за наше щастие ги има руснаците, които да ни светнат колко е гаден F35. Викам да приключваме с дискусиите защото руското мнение относно един американски самолет взе много място тук а аз не искам това мнение да се бута навсякъде. Който в каквото си вярва да си вярва, а живота ще си каже. Между другото, в темата за руския ПАК-ФА не си спомням някой да се е опитвал да натрапва американското мнение за този самолет, аз не знам дали има и такова на сериозни анализатори защото хората си гледат тяхната работа а не да се опитват да промиват мозъци.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #79
          От: F-35

          Диско, навярно не си обърнал внимание, че отново цитирам мнение на американски експерт, работил точно по темата в Пентагона... Къде виждаш руско мнение? Или всяко мнение, което се различава от твоето, е руско мнение???!!!
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #80
            От: F-35

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ...Щото нали не върви да се обясни на будния американски данъкоплатец, че еди-колко си милиарда са отишли в частния джоб на еди-коя си компания...
            Впрочем, американския данъкоплатец няма никакъв проблем с джобовете на "частнИците" и изобщо такава постановка му е непонятна, защото в неговата реалност (а оттам и манталитет) никога не е имало друг бизнес.
            Това, освен всичко казано от Ениюзър.

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ... Примери и сам можеш да си дадеш - хвърлени милиарди (и рекламирани с гръмки реклами) а резултата - бракуван самолет след една бойна мисия (и противниците се смеят)...
            За Ф-35 ли става дума!
            И ако не - за кой?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #81
              От: F-35

              [QUOTE=Goblin;3111318]
              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
              Някоя добра душа ще ми изясни ли връзката между това което цитираш от мен и линка който пускаш ?
              Нека се приеме като шега, макар неуместна и без да глождя. В този ред, кой е технологично ''по-босия''? Както от изток, така и запад се сипе съмнителен маркетинг. Саркастични дори абсурдни ми се струват сентенции от рода на 2-3-5… на нула за нашите!-Ама, кой и с какво е насреща!? Може ли да се сравняват самолети от различно поколение и предназначение? Ф-35 е ДА уникален проект- недоносче, както и др.
              …ако нещо, ще извиняваш. И не съм русофил, само закърмен. Тва последното за колегата Биол!
              Със здраве.

              Коментар


              • #82
                От: F-35

                [QUOTE=biol;3111386][QUOTE

                Връщам си думите с нещо което струва:
                „Живота е толкова гаден, не си струва да се караме и изнервяме за глупости. Да се закрият всички теми за оръжие и за да няма обидени да пишем .....примерно за руски песни поздрави на всички”
                Продължавай да лъзгаш, съжалих за положителната емоция!

                Коментар


                • #83
                  От: F-35

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Диско, навярно не си обърнал внимание, че отново цитирам мнение на американски експерт, работил точно по темата в Пентагона... Къде виждаш руско мнение? Или всяко мнение, което се различава от твоето, е руско мнение???!!!
                  Щом си бил в Русия, виноват!

                  Коментар


                  • #84
                    От: F-35

                    В САЩ има разни хора с разни мнения, и никой не ги спира да ги изказват.Впрочем в Русия също ( поне до скоро ).
                    Освен горецитираният експерт има и много други, които явно са на друго мнение, щом са създадени Ф-35 и Ф22.

                    Нищо против цитираният американски експерт, но ще се опитам да го пооборя, или поне това което е писано в интервюто:
                    - например това за радара и стелта:
                    Ако се прочете внимателно, публичната информация за Ф35 се вижда че е оборудван с добре развит оптико-електронен комплекс с HD термовизия, за който се твърди че може да засече и локализира старт на ракета или самолет от ... май беше 1000км. Колко е вярно ... не знам, но предполагам върши работа.
                    За да види цел на радарен образ - на Ф35 не му е необходимо да включва собствения си радар - може да използва образа от наземен такъв, от АУАКС, от сателит или пък от друг самолет, като при това той самият остава "невидим", та стелт-а не е съвсем безсмислен.
                    Все си мисля че това е отработено още с АУАКС-а и Ф16.

                    Друго предимство на концепцията за Ф35 е унификацията - една и съща конструкция с 3-ри вариации (Ф35 A,B,C) в които общите взаимозаменяеми компоненти сигурно са над 80%.

                    Както и да е , в съвременната война - самолетите са само елемент от цяла система, и не се очаква бой в стил рицарски дуели межу самолетите.
                    Последно редактирано от Anyuser; 20-02-17, 11:32.
                    Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                    Коментар


                    • #85
                      От: F-35

                      Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                      ...
                      Друго предимство на концепцията за Ф35 е унификацията - една и съща конструкция с 3-ри вариации (Ф35 A,B,C) в които общите взаимозаменяеми компоненти сигурно са над 80%. ...
                      Въпросът доколко това е предимство май е леко дискусионен. Както се спомена и по-горе, към момента заради унификацията проектът вече е много солидно забавен и оскъпен, като една от основните причини е изискването на морската пехота (с едва 14% от предвидените машини) за вертикално излитане и кацане. Заради тези 14% са забавени и оскъпени и останалите 86% от предвидените машини за флота и ВВС, като при тях на всичкото отгоре е било възможно да се постигнат и по-добри параметри, ако не е било изискването за унификация с VSTOL модификацията. Т.е. един видимите резултати за момента е това, че ВВС и флотът ще могат за закупят по-малко бройки, при това с по-лоши параметри, отколкото е могло да бъдат ...

                      Отделно, дето тепърва предстои да се види доколко добре ще работи концепцията за самолет-пенкилер, дето да може хем да завоюва господство във въздуха, хем да е добър за непосредствена въздушна поддръжка.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        От: F-35

                        Явно доста сметки са правили и се е преценявало дали си струва оскъпяването, забавянето и по-лошите единични параметри заради унификацията.
                        Вероятно ще гонят по-голям системен ефект от съместимостта за сметка на по-лоши (от възможните) единични параметри. Едно от нещата например е че за пилотите ще бъде много по-лесно, по-бързо и по-евтино да се прехвърлят от една на друга модификация (от ВВС във флота например) , вместо както сега от един на друг вид самолет. И това ще е само една от ползите.

                        Подозирам че в процеса на експлоатация и усъвършенстване разликите между модификациите ще се задълбочават все пак.
                        Планират произвоството на над 1500бр. само за собствени цели, може и това да е натежало в решението.

                        САЩ са богата държава и могат да си позволят експеримент със самолет-пенкилер, бъдещето ще покаже дали такава концепция има смисъл. Ако някой от възможните им противници не извади нещо което драстично да промени правилата на играта във въздуха не мисля че ще имат проблем дори експеримента да не е съвсем успешен.
                        Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                        Коментар


                        • #87
                          От: F-35

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Впрочем, американския данъкоплатец няма никакъв проблем с джобовете на "частнИците" и изобщо такава постановка му е непонятна, защото в неговата реалност (а оттам и манталитет) никога не е имало друг бизнес.....
                          Цитирал си ме непълно, и затова изводите ти са неправилни... Всеки данъкоплатец има проблем, когато пари от джобовете му са хвърлени на вятъра - въпроса не е толкова къде са отишли парите, а дали има ефект от разхода...

                          Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                          ...Нищо против цитираният американски експерт, но ще се опитам да го пооборя, или поне това което е писано в интервюто....
                          Разбира се, че има 'тънки' моменти в интервюто - неслучайно и аз вметнах в мнението си, че някои неща не ми звучат достоверно...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #88
                            От: F-35

                            Аз си мисля, че в свободното медийно пространство, американците нарочно пуснаха много подвеждащи сведения, умишлено занижавайки възможностите на самолета. Чиста и нормална дезинформация. Просто чакаха Ред-Флага, а всички съюзници са били наясно със секретната информация при покупките.

                            Сега се зачетох по-подробно - излиза, че за Близък въздушен бой, Ф-35 в комбинация с AIM-9X Block II няма равен - нито Сушки, нито какво да е. Там е разковничето, явно правилата вече са други.

                            Коментар


                            • #89
                              От: F-35

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Аз си мисля, че в свободното медийно пространство, американците нарочно пуснаха много подвеждащи сведения, умишлено занижавайки възможностите на самолета. Чиста и нормална дезинформация. ...
                              Или пък дезинформацията е в точно обратната посока. Примерно като следствие на атаките на Тръмп към прекомерното оскъпяване на проекта, а и на други гласове (пак от Щатите) срещу проекта. В стил "Ей го на! Скъп е, ама е голямата работа". Казва ли ти някой ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                От: F-35

                                https://www.f35.com/global/participa...mark/translate

                                Да не бъркам, ама нали датчаните купиха F35? Не ги имам за тъпи и надали са купили нещо дето не си заслужава. Тук дават и колко е ефективен накратко.
                                Иначе съм съгласен че това излитане и кацане усложнява много нещата. Знае ли се дали му е нужна вода за охлаждане при тези действия. Мисля че Harrier-ите имаха резервоар с 600 литра и след това прегряваха.

                                https://www.youtube.com/watch?v=zW28Mb1YvwY
                                Последно редактирано от disko04; 20-02-17, 17:13.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X