Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Аз пък съм за закриване на парламента- всички простотии от там тръгват. Че и пари за самолети ще има!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Закриха какво ли не - а сега някои за още закриване мечтаят - кашик може да се става за седмица,пилот не се става и за 5 години и то с летене......па ако имаш пари си купи пилоти,пенсионирани Сърби ще ти свършат работа примерно.......да ти имам идеите аз
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        В какво по-добро? Като пари, като характеристики и възможности.....?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          200 мил са за поддръжка( не стигат реално), не са за нова техника.Нова техника се решава на дълго и широко в правителството и парите се отпускат допълнително.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            В какво по-добро? Като пари, като характеристики и възможности.....?
            За тези пари по-добро като възможности.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Преди малко гледах как Бащицата се тръшка, че ВВС са зарити с най-модерна и скъпа техника и ги било страх да летят в лошото време, то и него не му харесвало да лети в лошо време, но като се наложило излитал. Та дали любимеца на biol дали различава транспортни самолети от бойни машини, че явно е отворил куфара с лакърдиите в негов стил, да си каже нещо понеже всичко е ок а как така ...

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                ...
                Аз съм за цялостно закриване на ВВС.
                В момента армията за 2018 има бюджет 1 100 000 000 от които 9 000 000 само за заплати.
                Някой да ми обясни с тези 200 000 000 що за оръжие , оборудване и подготовка и храна има

                За ремонт и мотори на Миг съм абсолютно съгласен, но си спомням дебата как изглеждаше когато казаха че ще взимаме полски моторетки.
                Много ми е чудно сега защо руските станаха толкова лоши.
                Дори май имаше и дело срещу министър - защо е прецакал руснаците.
                И друго помня, на последните парламентарни избори , съюза на русофилите подкрепи Бойко а не БСП

                Руски издания: БСП – съветофили, ГЕРБ – класически русофили

                Прочети още на: http://www.dnes.bg/index/2017/03/28/...usofili.336300


                Решетников: БСП са съветофили, а ГЕРБ – класически русофили. Сиреч хора, симпатизиращи не на Съветския съюз, а на историческа Русия,“И в този смисъл ръководителите на ГЕРБ са даже по-предсказуеми. По-ясно е как да правиш бизнес с тях”, – думите са на генерал- лейтенанта от КГБ и руските служби Леонид Решетников.
                Мрън, мрън, мрън! Съгласен бил, ама трябва един месец да му вадиш думите с ченгел от устата. Ни се тръшка да рони сълзи за бедните хорица, дето ще умират по линейките заради пари, които ще даваме на РС МиГ; ни му мирише на корупция, ни вижда нарушения. Пък после не бил партийна тутурутка.
                Между другото, този дружбашки амбриаж, който щеше да договаря цялостно обслужване на МиГ-овете с Полша що не го направи, ами в крайна сметка поръча двигатели пак от Русия (през посредник)?!? Същите двигатели, които сега не могат да ги използват поради нередовна документация ...

                А за ликвидирането ... Що да спираш само с ВВС? Давай да ликвидирате и ВС като цяло. Пък, ако някога се наложи, събираме всички тролчета, връчваме им по една манлихера и кофа с вазелин и ги пускаме да бранят Родината с командата "Паре нЕма, действайте!"
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Аз пък съм за закриване на парламента- всички простотии от там тръгват. Че и пари за самолети ще има!
                  За.
                  Отдавна съм го казвал вместо парламент, да назначат 200 преводачи да превеждат нормални закони- кеф ЕС, Германия, Англия..
                  Качеството ще е по добро


                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Закриха какво ли не - а сега някои за още закриване мечтаят - кашик може да се става за седмица,пилот не се става и за 5 години и то с летене......па ако имаш пари си купи пилоти,пенсионирани Сърби ще ти свършат работа примерно.......да ти имам идеите аз
                  Може. Университета в Долна митрополия е абсурдно излишен.
                  Един факултет в ТУ и след това 2-3г в Гърция или Турция ще има по добро образование
                  Айде на графа една школа

                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  200 мил са за поддръжка( не стигат реално), не са за нова техника.Нова техника се решава на дълго и широко в правителството и парите се отпускат допълнително.
                  200 мил. за поддръжка, учения , консумативи амуниции е абсурдно невъзможно- това е сбирщина заплатаджии- чантаджии но не и армия


                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Преди малко гледах как Бащицата се тръшка, че ВВС са зарити с най-модерна и скъпа техника и ги било страх да летят в лошото време, то и него не му харесвало да лети в лошо време, но като се наложило излитал. Та дали любимеца на biol дали различава транспортни самолети от бойни машини, че явно е отворил куфара с лакърдиите в негов стил, да си каже нещо понеже всичко е ок а как така ...
                  Не си сложил цялото интервю -
                  Нашите правителства досега са плащали по стотици милиони евро за българските летци и съвсем малко за сухопътните сили, моряци и други,
                  Отречи това или армията е само ВВС . другите кучета ги яли, щом имаме 8 самолета сме супер , кашици и морски хич не ни трябват

                  1.3 % от БВП само за армия (Другото се купува извъредно) не е никак малко. Като гледах е от високия процент в Европа
                  Въпроса е как и защо се харчат
                  Е сега ще ме обявят за фен на Радев, но Радев пусна навремето доклад че армията не може да изпълнява конституционните си задължение

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    biol, а кой отпуска парите, че не стигат за друго?А защо другите не искат нещо ли?Щото не им стиска затова.Достатъчно ясно ли се изразих?
                    Относно доклада, Каракачанката скочи на бой че не е вярно.Не му хареса нещо.
                    А Бащицата обича да насъсква едни срещу други ...

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      ...
                      1.3 % от БВП само за армия (Другото се купува извъредно) не е никак малко. Като гледах е от високия процент в Европа
                      Може ли източника на тази опорна точка?

                      Отделно какъв е тоя 1.3% в абсолютна стойност ама това не е принципно важно конкретно в аспекта на отбраната.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        Университета в Долна митрополия е абсурдно излишен.
                        Един факултет в ТУ и след това 2-3г в Гърция или Турция ще има по добро образование ...
                        Че то университет в Долна Митрополия отдавна няма... Има факултет към ТУ...
                        А дали след това трябва да бъдат пилотите в Гърция или Турция - защо си мислиш, че там ще е по-евтино?!!!
                        Пък и да бе погледнал малко историята - с коя от тези държави сме били близки приятели когато стане напечено (и заради кого е ставало напечено)..
                        А и пилота е само малка част (макар и доста скъпа за обучение и от там - доста ценна) от една голяма верига...
                        Или казваш - да пращаме цялата 'верига' по поддръжка и ремонт на авиационна техника в чужбина - да им поддържат там техниката, пък като ги обучат - да идват тук да си стоят зад бюрата?!
                        Доста 'авангардно' предложение .....

                        Имаме светъл пример в това отношение точно в нашата армия... Как се създава подводен флот... Колко години трябват за да се стане независим от чуждото обучение... И тукашните кадри да натрупат достатъчно опит така, че да могат да го предадат на следващите, и така да се завърти цикъла на самоподдръжка....
                        Защо мислиш че с такова удоволствие унищожиха подводния флот?! Ами вече ние дори и да искаме - не можем да си го възобновим....
                        Стане ли така и с ВВС - ставаме още по-удобна за командване, заграбване и т.н. държава...
                        Последно редактирано от slowtraveler; 25-10-17, 14:43.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Значи миналата година Бащицата го беше ухапало кучето - ще купуваме самолети (даже финансиране беше предвидено в бюджета), сега като не стана неговата - ще купуваме кораби и БТР-ри - няма самолети, догодина като не стане далаверата с тях - пак ще напъне да купуваме самолети - корабите и БТР-рите у лево ... и накрая нищо - ни кораби, ни самолети, ни БТР-ри.

                          Е как да не му се кефи и да го хвали "вероятният противник" ?
                          Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                            Значи миналата година Бащицата го беше ухапало кучето - ще купуваме самолети (даже финансиране беше предвидено в бюджета), сега като не стана неговата - ще купуваме кораби и БТР-ри - няма самолети, догодина като не стане далаверата с тях - пак ще напъне да купуваме самолети - корабите и БТР-рите у лево ... и накрая нищо - ни кораби, ни самолети, ни БТР-ри.

                            Е как да не му се кефи и да го хвали "вероятният противник" ?
                            Аз пък не знам какво толкова те учудва в приказките на тоя.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Момци ВВС сами по себе си са нищо, в нашия актуален случай с 10 самолета и пилоти с 50 часа нальот са хептен кръгла нула. Първо ни трябва стратегия, какви са заплахите как ще ги борим и с какви средства разполагаме да постигнем набелязаните цели.
                              При положение че 80% от военнослужещите в момента са кабинетни командоси, няма никаква определена посока за развитие на армията, купуват се разни дивотии само и само да се вземат едни комисионни, ВВС в настоящия момент и за в бъдеще ще имат чисто парадни функции, всички средства налети при това положение в армията са пари на вятъра. 10 години се канят да купуват самолети при положение че за същия период не можем да поддържаме наличните антики, нито купените чисто нови 5-6 хеликоптера дето на втората година останаха на земята. Без една всеобхватна реформа и визия за армията, ВВС може само да плаши гаргите под формата на еър полисинг, за което да се наливат милиарди е безумие, притая ситуация преспокойно можем да обучаваме пилоти в чужбина и да си ремонтираме самолетите пак там или тук на място от чужди фирми, при настоящата расипия ще е в пъти по евтино. Преди да излезете с довода, ами при война кво правим? Без сухопътни войски и 100 аероплана да имаме се тая.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                                ... 80% от военнослужещите в момента са кабинетни командоси
                                ... при положение че за същия период не можем да поддържаме наличните антики, нито купените чисто нови 5-6 хеликоптера дето на втората година останаха на земята.
                                Може ли източник за тия 80% ?

                                Наличните антики няма как да се поддържат при положение че за поддръжката им трябва сътрудничество от страна на "вероятния противник".

                                Останалото може и да се поддържа при положение че има идея за това. То няма ама не пречи да възникне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X