Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Верно!По -скоро не би ми и потрябвало,точно такова ножче!Като и SR a,остава си екзотично и за истинска работа не толкова функционално,като хубави мулти клещи ,нищо че нямат клечка за зъби!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Верно!По -скоро не би ми и потрябвало,точно такова ножче!Като и SR a,остава си екзотично и за истинска работа не толкова функционално,като хубави мулти клещи ,нищо че нямат клечка за зъби!

      Тоест, да те разбирам, че СР71 си е просто една нефункционална екзотика, която не е свършила много полезна работа? А че блекбърд не би ти потрябвал те разбирам.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Вършил е работа за времето си и най-вече е супер голям технологичен бум, а характеристиките си и сега.Но вече има много по -ефективни системи за разузнаване .U 2 върши неговата работа и до сега и е по- евтин за подръжка .Такъв бърз самолет като СР а губи малко смисъл без стратегическо въоръжение ,според мене!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Да не говорим, че "швейцарското ножче", понастоящем работи, ама по същество в единственото амплоа на ...сувенир. (И има малко общо с това, което е представлявало като елемент от военно снаряжение).
          Швейцарското офицерско ножче си работи както е по задание от 120 години насам. И то много добре. Това, че ти конкретно ползваш само клечката за зъби, респ. гледаш на него само като сувенир, означава точно това и нищо друго. Че ти гледаш на него като сувенир.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Нека да намекнем, че различните технологии имат различна времева рамка.

          Аз от технологиЙ не разбирам. Бълбукатора или бълбука или не. Ако бълбука - не го поправям. И грижливо чупя ръцете на всички, които искат да го модернизират, така че да бълбука по добре.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Швейцарското офицерско ножче си работи както е по задание от 120 години насам. И то много добре. Това, че ти конкретно ползваш само клечката за зъби, респ. гледаш на него само като сувенир, означава точно това и нищо друго. Че ти гледаш на него като сувенир.
            Не, аз ползвам единствено основното му ножче (допълнителното ножче е малко до неизползваемост; отварячката за консерви е тъпа, но пък непригодна за заточване; отварячката за бира е лабава и се кърти пружината; шилото за кожа е музеен артефакт; ножичката се чупи от ученическо, гланцово блокче; тирбушонът се изправя с поглед ...и т. н. и т. н.), за да си почиствам кожичките над ноктите (понякога и си изрязвам наслоената мъртва кожа по петите и палците).
            В настоящият му вид, то за друго и не става (пък и за това става, единствено ако аз съм го точил...).
            Последно редактирано от davc; 07-09-18, 00:15.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Няколко реда, извадка от една публикация за случая Беленко с миг-25 :

              The huge Tumansky R-15 jet engines gulped more gas by the minute. This plane was not made to fly low and subsonic. It was built to fly supersonic in the high altitude hunt for the now-extinct American B-70 Mach 3 super-bomber that was never put into service.

              https://theaviationist.com/2018/09/0...super-fighter/
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Швейцарското офицерско ножче си работи както е по задание от 120 години насам.
                Заданията се менят.

                Да не би швейцарското ножче да се ползва в днешната швейцарска войска? Имам предвид по задание, а не като част от парадната униформа.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Режат си салам на мазен вестник.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Заданията се менят.

                    Да не би швейцарското ножче да се ползва в днешната швейцарска войска? Имам предвид по задание, а не като част от парадната униформа.
                    Да. Ножа е standart issue и е задължителен за носене. Настоящият модел е 08. Доколкото знам същото е и в Бундесвера, даже и модела е същия.

                    По преобладаващата в тази тема логика отдавна трябваше да са преминали на лазерни мечове. Ама не са.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Добър вечер!

                      Вечният несериозен , даже бих казал глупав спор за SR-71 и МиГ-25. Също толкова несериозни твърдения за навременността на разузнавателната информация давана от Черната птица.

                      Хубаво е малко да се поназнайва и да се понапишат поне малко по-сериозни факти, че хептен на лаф моабет го ударихме!

                      Лека!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Ми напиши ги де .

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Подобните разсъждения наистина са безпредметни. Защото Мигът, за каквото мислен - мислен. Ма съвсем иначе се е реализирал.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Последната модификация на F-16 - блок 72, ще бъде предложена в процедурата за избор на нов многоцелеви изтребител за българските военновъздушни сили. От концерна производител "Локхийд Мартин" обявиха това на презентация. Предложеният модел е последната версия, известна още като Viper (V), на най-масовия изтребител в света.

                            Според правителственият проект, приет от парламента, финансовата рамка за купуване на "не по-малко от 8 броя бойни самолети" е 1.8 млрд. лв. с ДДС. Сумата включва купуването на самолетите, средствата за наземното им обслужване, за обучение на пилотите и инженерите, въоръжението и поддръжката за 3 години.

                            От компанията не отговориха на въпрос на "Дневник" дали предложението им ще се побере в парите, "заделени" от правителството, и графика за разсрочено плащане, което е предвидено да стане за 9 години. "Дискусията за парите ще е между правителствата", каза Ранди Хауърд, който е директор за развитие на програмите на F-16 и F-22 в компанията. Бъдещата сделка за нов изтребител ще бъде сключена на междуправителствено ниво. Ако бъде избран F-16V или друг американски самолет, ще трябва и одобрение от Конгреса.


                            Последната сделка за нови F-16 V бе сключена от Словакия през юли. Официално бе обявено, че за 14 изтребителя ще бъдат платени 1.589 млрд. евро, като в цената се включват амуниции, обучение на пилоти и логистична поддръжка за 2 години. Това прави 113.5 млн. евро на самолет, или над 220 млн. лв. Това е на ръба на заложените от правителството.





                            https://www.dnevnik.bg/politika/2018...jiha_f-16v_za/
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Като видях Паси на пресконференцията и ме налегнаха едни тежки мисли какви ги е вършил като външен министър на Р.България, и чии интереси е защитавал...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Като видях Паси на пресконференцията и ме налегнаха едни тежки мисли какви ги е вършил като външен министър на Р.България, и чии интереси е защитавал...

                                Аз па го гледам често по улиците на ПерниСофия и по някакви телевизии сутрин гастролира. Ходи с костюм и с фосфорно-зелени или пембени, или електриково-оранжеви маратонки. Нещо се е чалнАло туй мумча, не мислите ли?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X