Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

    Аз не съм го пратил на никой.Ти не го ли разпрати бре?

    Коментар


    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

      мОМЦИИИИ..... съжалявам че взимам отношение след като не съм бил на сбирката ама...... да си кажем.
      Като чета виждам че ще требе още една за доуточнения.
      Ако се копнат 4-5 дупки и се направят няколко насипа и тия дупки половината се напълнят с вода и се обяви и дата за тест траял или не знам как да го нарека мисля че и публиката ще добие представа каква е идеята а и ще има достатъчно фенове които да си строшат колите и да си кажат мнението по въпроса(ако ви интересува де ).
      Също така искам да кажа следното:
      1-Аз не мога да го направя (заради паричките).Поради това по-горе казах че ми се кара а не ми се прави състезание.
      2-Мисля че хора които им се прави шампионат могът да си позволят един безплатен старт(ако идеята не е друга де ).
      3-При това положение излавяте всички(и решилите да карат и публиката) ако наистина искате повече мнения.
      4-А ако идеята има комерсиална цел ми се струва мъртво родена.
      5-Не знам къде но първия траял трябва да е близо до доста хора практикуващи тоя стил(демек масовост) .Изхождам от финансова гледна точка.Понеже хората които могат да си позволят ОБИЛНИ разходи или тези които имат спонсори отдавна са се насочили към ралитата(без лоши чувства към тях).
      Та ако не стане война след това мое изказване ще продължиме и за в бъдеще с мненията и вижданията по въпроса.
      Ако стане другото с удоволствие ще чакам първия старт (без да се обаждам повече) за да си строша джипа и аз.
      Поздрави.

      Коментар


      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
        5-Не знам къде но първия траял трябва да е близо до доста хора практикуващи тоя стил(демек масовост) .Изхождам от финансова гледна точка.Понеже хората които могат да си позволят ОБИЛНИ разходи или тези които имат спонсори отдавна са се насочили към ралитата(без лоши чувства към тях).
        Нека чуем и видим какво е станало на срещата. Много желаех да присъствам за да разбера дали ще стане хавата или това са само мечти в стил /БЪДЕЩЕТО Е ЗА ВАС МЛАДИТЕ НО НАСТОЯЩЕТО НИКОГА.....
        За съжеление срещата се препокри със състезанието в Берово.
        Гарантирам на всички желаещи да карат в стил Траял че определено не са нужни толкова гОлеми средства като в ралитата. А като доза адреналин разликата е нищожна.Казвайте какво сте решили за да знам дали да си завършваме краулера или да наблягаме върху бегачката За състезание в София вече съм преговарял със спонсори и има интерес. Но ако няма достатъчно жипки само ще се изложиме. Ако не стане скоро в БГ има и други предложения

        Коментар


        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

          Има още няколко доуточняващи неща и пускаме правилника тук и започва обсъждане от всеки който иска за да се реши и приеме най-точния правилник.

          Коментар


          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

            следва колеги примерно трасе като предложенията бяха за Варна пари няма да се събират който иска може да дойде и тества засега ролкейджа и лебедката няма да се задължителни, но 3 точковите колани за всички и каски при кабриолетите са задължителни близнак стягай си кроулера, но състезанията трябва да са на базата на повечето джипове в момента а тя е доста слаба откъм гуми ходове и т.н.

            Коментар


            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

              Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
              следва колеги примерно трасе като предложенията бяха за Варна пари няма да се събират който иска може да дойде и тества засега ролкейджа и лебедката няма да се задължителни, но 3 точковите колани за всички и каски при кабриолетите са задължителни близнак стягай си кроулера, но състезанията трябва да са на базата на повечето джипове в момента а тя е доста слаба откъм гуми ходове и т.н.
              Е добре де ама ако няма ходове лебедка и гуми това вече сме го виждали още през 2001г. Виждали сме какво става и без ролкейдж. А без блокажи лебедка и поне нормални гуми ВЕЧЕ Е МНОГО ТРУДНО ДА ИГРАЕШ и в така наречените ралита какво остава за Траял. Каската помага ако при страничните удари и подскачания се чукнеш във вътрешните части на кабината. При кофти обръщане на кабриолет МОЖЕ ВОДАЧА ДА СЕ ПРЕЧУПИ НА ДВЕ КАТО СУХА КЛЕЧКА ако ще и да е със скафандър. Както и да е важното е че нещо се раздвижва в посока на този тип състезания. Никой не е казал че трябва да се започне от мега екстремни препятствия но ако не е нещо което вече е виждано многократно от публиката какъв ще е интереса. Ако се определи само такъв тип машини за състезания е добре ще има развите и интересни решения и конструкции. Но ако някой е решил да ходи с ЕДНА И СЪЩА КОЛА НА ПАЗАР И НА РАЗХОДКИ ДО КЪРА Това вече сме го препатили и да ви кажа излиза по скъпо и не ефективно Пак казвам не е необходимо всички да направят Снайпери но просто да се мисли автомобилите да се пригодят да бавно каране по препядствия дори били те и нормални След пет шест състезания ще започнат сами да се оформят В българия винаги е било проблем тясно да си специализираш бегачката. Щото нашите условия на терена и желания на организаторите и състезателите не могат да определят даден стил на направа на джипките. Както и нагласа за каране.По тази причина отдавна се разбра че не е важно как ще бъде направена една кола а колко пари се набутват в резервни части Повярвайте ми че хората карат в пъти по бързо или по по екстремни препятствия без такива безумни разходи. Това е и една от причините да не ходиме на всички прояви. При състезанията тип Траял тази задача е елементарна щото трасетата са направени точно за такова каране
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 09-10-07, 00:21. Причина: щото така съм решил

              Коментар


              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                Е добре де ама ако няма ходове лебедка и гуми това вече сме го виждали още през 2001г. Виждали сме какво става и без ролкейдж. А без блокажи лебедка и поне нормални гуми ВЕЧЕ Е МНОГО ТРУДНО ДА ИГРАЕШ и в така наречените ралита какво остава за Траял. Каската помага ако при страничните удари и подскачания се чукнеш във вътрешните части на кабината. При кофти обръщане на кабриолет МОЖЕ ВОДАЧА ДА СЕ ПРЕЧУПИ НА ДВЕ КАТО СУХА КЛЕЧКА ако ще и да е със скафандър. Както и да е важното е че нещо се раздвижва в посока на този тип състезания. Никой не е казал че трябва да се започне от мега екстремни препятствия но ако не е нещо което вече е виждано многократно от публиката какъв ще е интереса. Ако се определи само такъв тип машини за състезания е добре ще има развите и интересни решения и конструкции. Но ако някой е решил да ходи с ЕДНА И СЪЩА КОЛА НА ПАЗАР И НА РАЗХОДКИ ДО КЪРА Това вече сме го препатили и да ви кажа излиза по скъпо и не ефективно Пак казвам не е необходимо всички да направят Снайпери но просто да се мисли автомобилите да се пригодят да бавно каране по препядствия дори били те и нормални След пет шест състезания ще започнат сами да се оформят В българия винаги е било проблем тясно да си специализираш бегачката. Щото нашите условия на терена и желания на организаторите и състезателите не могат да определят даден стил на направа на джипките. Както и нагласа за каране.По тази причина отдавна се разбра че не е важно как ще бъде направена една кола а колко пари се набутват в резервни части Повярвайте ми че хората карат в пъти по бързо или по по екстремни препятствия без такива безумни разходи. Това е и една от причините да не ходиме на всички прояви. При състезанията тип Траял тази задача е елементарна щото трасетата са направени точно за такова каране
                Споко бе човек и това ще стане не се наемай толкова, сам знаеш, че подговени коли за траял в Бг няма и ако не се почне от някъде няма и да има. Специално вашото бъги и окачванията които внасяте от САЩ са светлинни години напред, но вие сте едни опсс или вие сте двама еднакви (айдеее вече се обърках) сега сериозно. Трябва да направим така нещата, че да напаснем съществуващите коли в БГ към някакъв тип траял за да има масовост а съм сигурен че след време тези коли ще се развиват и тунинговат в тази посока.
                А нищо не пречи на трасето да се изгради и мега препятсвие което ще е за вашата кола за да се сверяват часовниците. Абе идеи много просто бавно ще става.

                Коментар


                • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                  Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                  Споко бе човек и това ще стане не се наемай толкова
                  А нищо не пречи на трасето да се изгради и мега препятсвие което ще е за вашата кола за да се сверяват часовниците. Абе идеи много просто бавно ще става.
                  Е тогава няма да ми е интересно. Но може да пуснеме и една по нормална кола имам нещо в предвид. Длъжници сме на едно превозно средство от което се учихме и сега седи зарязано. Главното е идеята да се развива и да има шоу. Ти поне си гледал наживо такова състезание и знаеш колко е атрактивно

                  Коментар


                  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                    "Близнак" в началото със сигурност няма да ти е интересно ако си с твоята"траялка".Не съм чул друг да си е подготвил до толкова колата.За това си всеми тази старата за която казваш.Иначе ще се превърне във вторинство вместо първенство.Пък знаеш ли може да се появи някой "луд" дето да се справи и с по-непипната кола.

                    П.С.Всичко с врмето си.В началото ще има за всеки а по-нататък който има дупе.

                    П.П.С.Пратих временния правилник на Иво в Испания да видим какво ще каже.

                    Коментар


                    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                      Петре все пак трябва да се почне отнякъде не можем да почнем с по-яки трасета при положение че няма джипове за тях с течение на времето вярвам че всичко ще се развие както трябва

                      Коментар


                      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                        Послушайте близнака и сложете изискване за сигурност към автомобилите. Не може без рол-кейдж, колани (4-точкови поне), седалки, противопожарни средства (вие си ги уточнете). Не знам какво ще е това трасе дето да може да се мине без лебедка, затова трябва и лебедката да е задължителна.
                        А за трасетата гледайте да ги правите малко по сложни за да затрудните поне малко ралиджиите в лицето на Долфи, Иво и други (за близнаците не говоря, те си имат кола за рали и кола за трял).

                        Коментар


                        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                          Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                          Послушайте близнака и сложете изискване за сигурност към автомобилите. Не може без рол-кейдж, колани (4-точкови поне), седалки, противопожарни средства (вие си ги уточнете). Не знам какво ще е това трасе дето да може да се мине без лебедка, затова трябва и лебедката да е задължителна.
                          А за трасетата гледайте да ги правите малко по сложни за да затрудните поне малко ралиджиите в лицето на Долфи, Иво и други (за близнаците не говоря, те си имат кола за рали и кола за трял).
                          Абсолютно съм съгласен за трасето, чак без лебедка ми се струва много леко и така вместо по-голяма масовост на участниците може да се получи отлив. Ще решат, че ще им е скучно и няма да дойдат.
                          По отношение на сигурността аз ще си сложа ролкейдж, и 4-точкови колани, защото такъв е личният ми избор, и докато не го направя няма да се пробвам.

                          Коментар


                          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                            Здравейте, пише Ви Иво. Ще се постарая да вмъкна няколко полезни съвета относно щампионата.
                            1.Близнака е прав, че без елиментарните условия за сигурност е безмислено, първо да осигорим човека апосле да се мисли за машините.Клетката , коланите и каските трябва да са задялжителни.
                            2 Вече един път се опитах да Ви обесня по какъв начин могат да се направят зоните за траял за да позволят участието на повече автомобили. Трябва да се изграждат зони със препядствия започващи от по-малка към по-висока трудност.Разбира се в крайна сметка ще има автомобили по-вече и по-малко подготвени, затова и ще се отличават по добрите не само като карачи а и по подготовката на колите.
                            3.Много важен е съвета относно екстремните зони- правете състезанията със 6 зони за траял и за начало за тези които се чустват по подготвени и имат поне предни лебедки 2 зони ексрем с отделно класиране.

                            На 6 и 7 учасвахме в Испания в такова подобно състезание и имаше автомобили с различни нива на подготовка. имаше пожече от 2000 човека публика и КУПОН 2 дена!!!!
                            Мисля че в България ще има интерес към такива състезания, а и без да се лъжем в момента има поне 20 автомобила които веднага могат да участват без да подобряват машините.

                            Относно трасето вече говорих с близнаците , че ако има нужда ще помогна при направата на зоните така ще сте сигурни че няма да има престрастия.

                            ЗА ТРУДНОСТТА НЕ ГАРАНТИРАМ!!!!! ИВО

                            Коментар


                            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                              Забравих да добавя нещо относно зоните.В последното състезание тук от 37 автомобила шестте зони за траял бяха завършени само от един автомобил, затова и се разделят на участъци с точки и отделно времето за преминаване.
                              Иво

                              Коментар


                              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                                Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                                Абсолютно съм съгласен за трасето, чак без лебедка ми се струва много леко и така вместо по-голяма масовост на участниците може да се получи отлив. Ще решат, че ще им е скучно и няма да дойдат.
                                По отношение на сигурността аз ще си сложа ролкейдж, и 4-точкови колани, защото такъв е личният ми избор, и докато не го направя няма да се пробвам.
                                Ако имам удоволствието да помогна за направата на зоните ще се постарая да не са скучни за никого!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X