Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

    Абе Близнак, от всичките ти постове лъха някаква необяснима елитарност!?! За мен е странно презрителното отношение към любителите с обикновените джипки, българската публика, неразбираща истинските неща в офроуда... и вся остальная сволочь....!!!
    Не знам от какъв пиедестал гледаш на света, но подобно отношение не съм виждал от истински шампиони, като Долфи, Йоцов, Вушев....

    Не знам какви спортни успехи имаш, но звучиш все едно си на нивото минимум на Сайнц. Дай по-полека, и за другите има място под слънцето....
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      Е сега пък иронично ви било.....няма оправия.Нали гледам да ви надъхам колкото повече български джипки толкова по добре.Ето нали четеш хората с домакински джипове чудеса правят.


      Питай първо някой от твойте агенти дето е виждал твоята кола наживо и се е състезавал в гърция на Трофито.Какви промени ще ти трябват как защо и тн..Траяладжии и хора с опит в БГ много. Лошото е че малко преди старта става друго.А относно до спонсори в България верно май не си се допитвал.

      Айде че много спам стана извън темата.
      Близнак последен път пиша по нашите спорове, защото ми се стори , че ставаме банални, а както виждаш на много от колегите, нещата са им ясни и не искам да влизам в подробности защото много ще ЗАМИРИШЕ. Само ще ти кажа следното- Първо-нито ти нито някой друг сте хората, които ще кажат дали моят джип става или не за Солунското трофи и дали трябва да се пропеня или не- тва са мои проблеми Второ- мисля , че досега съм участвал на много,много състезания и съм показал че машината ми се защитава добре и в триали и в трофита- мисля, че не необходимо да давам примери нито да говоря за успехите ни. Трето- дали аз трябва да променям джипа или някой друг ,трябва да се ПОМИСЛИ. И последно- мисля и съм сигурен , че до ден днешен не съм търсил помощ от никой в БГ като спонсор- нито за участия, нито за ходене по международни състезания, както и на моя сметка ходих на срещата в Германия за Евротриала, И ПАК СЪМ ВЯЛ БАЙРАКА, но с това не искам да кажа, че нямам възможност за спонсорство в БГ.

      П.с. Тук е момента да се извиня на повечето колеги за нелепите спорове в форума, но мисля че поне послужиха за ИЗЯСНЯВАНЕТО на някои неща.

      Коментар


      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

        Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
        Що да не направим,какво ни спира?Докъдето стигна,дотам
        От моя страна , няма проблем

        Коментар


        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Абе Близнак, от всичките ти постове лъха някаква необяснима елитарност!?! За мен е странно презрителното отношение към любителите с обикновените джипки, българската публика, неразбираща истинските неща в офроуда... и вся остальная сволочь....!!!
          Не знам от какъв пиедестал гледаш на света, но подобно отношение не съм виждал от истински шампиони, като Долфи, Йоцов, Вушев....

          Не знам какви спортни успехи имаш, но звучиш все едно си на нивото минимум на Сайнц. Дай по-полека, и за другите има място под слънцето....
          Напълно ти подкрепям мнението.

          Коментар


          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

            Уважаеми колеги, в нашата страна хората дето се интересувате и болеете по темата се броите на пръсти... Но като гледам това няма да е проблем по типичен нашенски маниер няколко човека да са на няколко страни... Моля ви, осъзнайте се... защо във всичко трябва да се търсят разликите... каква е тая българска черта не знам... Я се огледайте и вижте колко сте... Заедно като сте, едва ще ви забележат... вземете да се разделите та да е по-интересно... Не ви разбирам и това си е...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Уважаеми колеги, в нашата страна хората дето се интересувате и болеете по темата се броите на пръсти... Но като гледам това няма да е проблем по типичен нашенски маниер няколко човека да са на няколко страни... Моля ви, осъзнайте се... защо във всичко трябва да се търсят разликите... каква е тая българска черта не знам... Я се огледайте и вижте колко сте... Заедно като сте, едва ще ви забележат... вземете да се разделите та да е по-интересно... Не ви разбирам и това си е...
              Съжелявам за получилото се в някои теми в форума, напълно си прав, но с мисленето на някой хора, не мисля че ще дойде денят в който с удоволствие да бъдем "ЗАЕДНО", от моя страна ръка подадох в няколко момента,НО...........................още един път съжелявам за случилото се и в крайна сметка нека тук да говорим само за Триал Шампионата

              Коментар


              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Абе Близнак, от всичките ти постове лъха някаква необяснима елитарност!?! За мен е странно презрителното отношение към любителите с обикновените джипки, българската публика, неразбираща истинските неща в офроуда... и вся остальная сволочь....!!!
                Не знам от какъв пиедестал гледаш на света, но подобно отношение не съм виждал от истински шампиони, като Долфи, Йоцов, Вушев....

                Не знам какви спортни успехи имаш, но звучиш все едно си на нивото минимум на Сайнц. Дай по-полека, и за другите има място под слънцето....

                А ма Георги Василев първо недей да си играеш с разместване на постовете както на теб ти е удобно.Това че си модератор не ти дава право да манипулираш по този начин протичането на диалога.Ако желаеш може да ти пратя на лични педесет мой поста и ти да ги разместваш спрямо спора в твоя полза.Вижда се че дори с простите си модераторски способности злоупотребяваш камо ли ако ти се даде реална власт за по значими житеиски деиности.

                Сега относно питането ти ще ти отговоря.
                В България всички на този етап сме с обикновени преправени от стандартни джипки.Пожелавам ти един ден да имаш силата и желанието да намериш начин и да видиш ИСТИНСКА СЪСТЕЗАТЕЛНА МАШИНА.Презрително отношение не съм имал към никой но за това да изглежда така ти добре се грижиш като местиш постовете.Колкото до Българската публика аз незнам дали някой е правил повече от мен тя да научи реално в този спорт и всичките му разновидности как седят нещата.На пръв поглед ще кажеш какво толкова е направил пък тоя..
                Но и идея си нямаш колко труд разходи и нерви съм хвърлил точно за тази публика.Ако може да научи и разбере повече неща за оф-роуда въобще.Това съм направил напълно безплатно и без оглед на сили и средства.Постове като твоя по горе за пореден път ме навеждат на мисълта че няма никакъв смисъл вече да го правя.

                Точно затова и никога не си виждал и няма и да видиш истинските шампиони и карачи като Долфи Йоцов и Вушев да пишат в този форум.Май точно ти беше човека дето се ебаваш като пишеш думата професионалисти в скоби.Недей да буташ чужди имена живей и се сравнявай спрямо другите със своето собствено.

                Добре че точно аз ти направих сянка.....Място под слънцето има за всички друг е въпроса че някой или ги е страх или ги мързи да излязат на горещото.

                Моля те не споменавай името на матадора щото ще оспамим темата и ще трябва да я заключиш.

                И за да не се правите на обидени и миличките засенчени от злия Близнак хора пак ти казвам че..моето мнение е че.....

                В България на този етап не е правен РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
                В България няма достатъчно подготвени джипове за РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
                С обикновена джипка не можеш да отидеш на РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
                Никой не ви пречи или злобее че си карате нормалните джипове на организираните от вас състезания.
                Но и никой няма да се хване на този етап да направи РЕАЛЕН ТРАЯЛ.

                Мнението ми е под номер 352 веднага под мнението на spark & ivo под номер 351.
                Моля ако се получи разместване Администрацията незабавно да вземе отношение по това.
                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-02-09, 10:27.

                Коментар


                • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                  Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
                  Видяхме в Солун кво стана с подготвените джипове,каде се класихара? Аз сам сам обикновен джип и сас сигурност няма да сам в Солун,но за Приморско ако имам вазможност ще бада там.Всичко това започва да ми прилича на това което става в нашата държaва-в нас е всичko a вие нямате право на глас-в случая ние сме с добрите коли и ще казваме кво ще става а на другите мнението не ни интересува.Нямам нищо против никой и даже се радвам като видя подготвени джипове се радвам много но трябва ли да не си правя кефа защото някои кара с 20пати по скапа кола и му се струва че каквото тои каже трябва така да е.Близнак не те познавам но ще се радвам да се запознаем и да поспорим на маса.КАНЯ ТЕ ДА МИ ДОИДЕШ НА ГОСТИ-ДЪРЖА ЕДНА ХИЖА(ПАШАЛИЙЦА)НЕ Е КОИ ЗНАЕ КАКВО ДА Е НО КОГАТО ТИ Е УДОБНО ИДВАИ НА ГОСТИ ДА ПОСПОРИМ И ДА ПОПИЙНЕМ-ВСИЧКО Е ЗА МОЯ СМЕТКА-ЕТО ТИ ТЕЛЕФОНА МИ:0889414199.Имам някои идеи и може да ги обсадим.ZZLATEV също е поканен и винаги е добре дошъл защото вси4ко което той пише в форума е реално и си личи че този човек мисли за развитието на всички независимо дали са с"пазарни джипки" или с добре подготвени автомобили.Spark&ivo iskaш ли да направим двоика в Солун?От мен Сувлакито и октоподите а от теб Узото-Става ли?Ama felis,pezmo.(Ако искаш казвай)Аз знам гръцки и ще се оправим
                  Благодаря за поканата ще се радвам да се запознаем.Сигурен съм че тогава дори и при спорове ще сме си интересни и полезни един на друг.Точно и ще мога да ти разкажа от първа ръка.Какво и защо се случи в Солун.Щото дори и от форума никога не може да се добие реална представа за това което се случва в дадено мероприятие.Поне аз никога не съм казвал в този спорт кой да има и кой да няма глас.Напротив винаги съм бил за ясни правила и почтенни взаимотношения.

                  Коментар


                  • До: Републикански Траял Шампионат - организация


                    ..следя от известно време споровете ви по темата..
                    не за друго а защото мото ли с джип ли с камиони ли триала ми е и винаги ми е бил интересен
                    ..сега дори от общината искат да организираме /нашия мотоклуб/ някаква проява и си мисля че един триал с джипове..па дори и най елементарният ще е интересен и ще събере публика..всяка година при нас СБА организира най обикновен "триял" за леки обикновенни автомобили-което всъщтност представлява елементите за "полигон" при взимане на книжка плюс още няколко простотии..като местене на чаши с вода и тн и се събира огромно количество публика
                    ..сега имам идеята ако общината наистина удари рамото което обеща /но само тогава и при никакъв друг случай / да направим и ние подобна проява ..каквато и била и налазарово..нещо в което да могат да участват и по неподготвени и по подготвени джипки..понеже нищо не разбирам от триал с джипове..се обадих на Йоцов с който отдавна сме приятели и колеги в ендурото и обеща съдействие..така или иначе ако не тая година до година ще го направим защото вече има доста сериозни членове клуба ни..
                    какво ми прави обаче впечатление..ето едни такива лаици и простаци като нас които искат да направят подобно нещо..като го решат..се сблъскват с няколко сериозни проблема-1 во да проектират триал трасе което да не е трудно да не е и смешно лесно..2 ро -да имат сигурни заявки и участници-за да не се окаже че са правили правили всичко а накрая да не дойде никой участник..има и други проблеми ..но те вече са разрешими на местно ниво..тия двата обаче мисля че точно вие сте хората които трябва да се стегнете да спрете да се плюете и замерате и да ги решите ако искате наистина да се свърши нещо по темата
                    иво не го познавам..но ми се стрева свестен човек близнака го познавам..и го знам че е свестен..за това накрая нещо ми се струва че просто не можете да изкажете и разберете един друг правилно ..което е един от проблемите при писменото общуване ...май и съм сигурен че при среща лице в лице ще сте като първи приятели а и гн Петров е прав че повече неща ви обединяват отколкото обратното..
                    конкретно как ще стане триал шампионат..ами много лесно
                    -1 во тр да има е такива състезания от рода на лазаровското ...повече и да станат традиционни
                    2 ро тр някои е такива простаци като нас ако решат да правят подобно нещо да има хора от вас към които да се обърнат..и те да им кажат-намерете багер -2 броя булдозер 1 -направете изкоп...5х 5 х3..сложете отгоре такива и такива дървета-намерете минимално еди колко голямо си място направете това това и това осигурете еди колко си лева поне минимум за награди а ние ще дойдем да видим кво сте направили и да си заберем и нашите хора с джипките да направим шоуто
                    ..е по тази схема като почнат традиционно да се правят състезания на 5-6..10 места унас..по някое време ще се поуеднаквят условията и изискванията и всяка такава проява ще носи по еди колко си точки на еди койси участник от еди какви си класове и шампионата ще стане..постепенно и някои от проявите ще станат и по трудни от други ..и може би ще имат и по висок коефициент..
                    ..инак всичко друго е спам и празни приказки ..от прекалено уважавани от мен хора..което е жалко

                    Коментар


                    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                      Пич тебе те гони някаква параноя! Аз съм модератор в други подфоруми и тук нямам никакви права(инструменти) да пипам каквото и да е ...
                      Според мен ако двама и повече души започнат да пишат почти едновременно дълги постове, те ще излязат по реда на завършването им. Венци да каже.

                      "В България на този етап не е правен РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
                      С обикновена джипка не можеш да отидеш на РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
                      Но и никой няма да се хване на този етап да направи РЕАЛЕН ТРАЯЛ."

                      С тези три твърдения не мога да се съглася.
                      РЕАЛЕН за мен е траял, който се случва реално във времето и се провежда по правилата на траялните състезания. Такъв е правен и ще се прави. И някои се хващат да правят такъв.
                      Наличието на различни класове доказва, че с обикновена джипка можеш да отидеш на РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
                      Друг е въпроса за нивото на нашите състезания, но това е еволюционен процес и нивото ще се покачва.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                        Прав си Близнак!

                        Аз за 4-5 години висене в този форум и ходене по състезания от време на време съм видял ДВЕ подготвени машини за траял.
                        Едната е на Иво ..... за съжаление извън България .... а може би и за добро. Чест му прави на Иво, че развява Българския байрак, винаги и където може.
                        Другата е на Киров ....

                        Та за сега в родината ни положението е такова.

                        А кой, колко и какво е направил за развитието на офф-роуда .... всеки вижда, чете и ......
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Благодаря за поканата ще се радвам да се запознаем.Сигурен съм че тогава дори и при спорове ще сме си интересни и полезни един на друг.Точно и ще мога да ти разкажа от първа ръка.Какво и защо се случи в Солун.Щото дори и от форума никога не може да се добие реална представа за това което се случва в дадено мероприятие.Поне аз никога не съм казвал в този спорт кой да има и кой да няма глас.Напротив винаги съм бил за ясни правила и почтенни взаимотношения.
                          Ок,чакам да се обадишл
                          Със себе си съм имал повече проблеми,
                          отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                          Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                          Коментар


                          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                            Не искам да бъда разбран погрешно за това ще дам примери.
                            Въпросът -Дали има или не машини за триал в Бг е безмислен.
                            Понятието триал обубщава вида на състезанието както Раид, Трофи и т.н. , но това не е определящо за нивото наподготовка на автомобилите-отново ще дам пример с Евротриала/ класове / Оригинален,Стандартен, Модифициран , Про-модифициран и Прототип- както виждате има място за всички.

                            Коментар


                            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                              Преди малко отворих един нов пост, който да е конкретно за изграждането на общ правилник за Триал състезанията в Бг.

                              Коментар


                              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                                Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
                                Близнак последен път пиша по нашите спорове, защото ми се стори , че ставаме банални, а както виждаш на много от колегите, нещата са им ясни и не искам да влизам в подробности защото много ще ЗАМИРИШЕ. Само ще ти кажа следното- Първо-нито ти нито някой друг сте хората, които ще кажат дали моят джип става или не за Солунското трофи и дали трябва да се пропеня или не- тва са мои проблеми Второ- мисля , че досега съм участвал на много,много състезания и съм показал че машината ми се защитава добре и в триали и в трофита- мисля, че не необходимо да давам примери нито да говоря за успехите ни. Трето- дали аз трябва да променям джипа или някой друг ,трябва да се ПОМИСЛИ. И последно- мисля и съм сигурен , че до ден днешен не съм търсил помощ от никой в БГ като спонсор- нито за участия, нито за ходене по международни състезания, както и на моя сметка ходих на срещата в Германия за Евротриала, И ПАК СЪМ ВЯЛ БАЙРАКА, но с това не искам да кажа, че нямам възможност за спонсорство в БГ.

                                П.с. Тук е момента да се извиня на повечето колеги за нелепите спорове в форума, но мисля че поне послужиха за ИЗЯСНЯВАНЕТО на някои неща.
                                Боже господи тоя пък на джип се засегнал..лелеее
                                Понеже не знаеш само ще ти кажа че на Трофито в Гърция не са дупки от багер на поляна.А ръгане в гората през много тесни дървета.Има и много обратни завой които няма начин да се вземат с толкова широка дълга и висока джипка.Скоростното каране е за точно време и то до известна степен определя и крайният резултат.Не съм искал да кажа че твойта джипка не е направена добре.Няма такова нещо но на тесните дървета не им пука на колко траяли си карал..Това съм имал предвид като писах че за там трябва да се промени колата. Не виждам и нищо лошо в това даден автомобил да се променя спрямо различните състезания.Но сигурно е по добре някои дето е ходил да ти каже за какво става въпрос.Помня че точно ти питаше дали твоята машина ще става за там.Или съм в грешка...

                                Но ако от Испания успееш да умиришеш темата за българските състезания ще те призная.Не съм се заяждал с никого просто след твоята намеса така се поставиха нещата.И моля те недей да плашиш че пишеш последно по темата.Няма смисъл.И на друго място сме го чели това.Докато темата не беше заключена заради нарочен спам който остана абсолютно безнаказан.По този начин лишихме публиката от интересни неща.Само ще ти кажа че много хора ми пратиха съобщения да не споря с теб а да пиша по темата щото им било интересно.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49650

                                Не виждам какво толкова е станало в спора се изясняват много неща.Това че спориме не ни превръща в кръвни врагове.Я как се раздвижи умрялата тема.Може и нещо добро да излезе от това.


                                Извинявам се ако някой се е почуствал засегнат лично но това са нещата дето мисля аз по този диалог ако ще и спор.Важното е да се стремим и да правим нещо а не само да си пишем за несбъднати мечти и обещания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X