Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Български Траял Шампионат - организация

    скоро ще идвам към морето и може да се срещнем да обсъдим някой неща, ако не вие се обадете ако минавате насам телефона ми го има в началото на темата
    зенит ще го измислим затова е тази тема всеки да си даде мнението

    Коментар


    • #47
      До: Български Траял Шампионат - организация

      заминавам за созопол за няколко дена някой колега ако се сети и иска да се запознаем и обсъдим нещо 0896 771 195

      Коментар


      • #48
        До: Български Траял Шампионат - организация

        Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
        заминавам за созопол за няколко дена някой колега ако се сети и иска да се запознаем и обсъдим нещо 0896 771 195
        С Чуров и Пурси от Варна ще сме на Синеморец там ще са и Голди и Виктор от София най-добре е да доидеш да се запознаем и да поговорим а ако си и с подходяща кола заповядай с нас на офф

        Телефона ми го има в подписа

        Коментар


        • #49
          До: Български Траял Шампионат - организация

          Хм, така започнахме навремето няколко човека тук, във форума и шампионата по ендуро.
          Така че, пожелавам успех на начинанието ! Идеята е чудесна !!!
          Искам да помогна, колкото е възможно, защото виждам, че някои неща много интусиазирано ги предлагате, а ги и приемате !

          Например това - зрителите да оценяват състезателите е голяма глупост! Как ще стане това ? С анкетни карти, с дюдюкане или надвикване. Прав е Фулдата, трябва да има най-малкото контролно време + наказателни точки. От там няколко трасета или няколко манша, за да може да се отсеят участниците в класирането

          Друго противоречие е, че или трябва да е траял шампионат с покриване на всички изисквания за безопасност и да се лее кръв, защото без кръв публиката ще скучае, или да се направи всичко като приятелско събиране в стил: "Друс, друс полянка" (да ме извинява Близнака, че го цитирам без платени авторски права! ), но тогава пък какъв шампионат ще бъде ?!!

          В off road-a досега не съм открил начин, в който ем може да си съхраниш машината, ем голям кеф и сеир да направиш на себе си и на зрителите. Това трябва още от сега да се знае !
          Или си слагаш главата в торбата, или се събирате приятели, карате си по групички и пускате снимки във форума, за да им се радват другите.

          Не искам да разочаровам ентусиастите, а да заостря вниманието им към основните неща, които трябва да си изяснят още в първото събиране, което ще направят. Главното е: Що е това траял и има ли почва той у нас и в каква форма?
          Бих се отзовал дори като консултант при първата среща, защото имам много опит в прокарването на траял в ендурото и още не съм измислил начин, при който да са доволни и двете групи в едно състезание - състезатели и зрители. Ако трасето е тежко, зрителите са превъзбудени и се кефят, а състезателите те псуват. Ако то е леко, състезателите са мълчаливо доволни, но зрителите се прозяват и викат: "Нищо няма в това ендуро да им .......
          При всички случаи, все едните те псуват!

          Пожалавам отново успех на начинанието и ... УМНАТА !
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #50
            До: Български Траял Шампионат - организация

            Жоро, радвам се че се обади. Разбира се че има какво да научим от теб и ще сме щастливи от помоща ти (критиката също е помощ) .Намирам общи неща м/у ендурото и траяла и съветите ти ще са безценни ( е , все ще имат някаква цена... ) за нас.
            ,,...Бих се отзовал дори като консултант при първата среща,...."
            Ами хайде де идвай на Синеморец за уикенда ( казват че и рибка имало край морето ). Не се шегувам - заповядай !Да ти запазвам ли стая?
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #51
              До: Български Траял Шампионат - организация

              Жоро, както винаги, е много прав за основните проблеми, които всяко такова ново начинание предполага. Аз си позволявам да изкажа мнение, че трябва да се прецизира много внимателно употребата на двете думички "траял" и "шампионат", защото, четейки какви са всъщност намеренията на организаторите, май няма да е точно това. Хората, като чуят траял, и си представят онзи типичния - от Америка и като на Иво в Испания - тук такива джипки нямаме, защото просто още не е имало такъв тип трасета. Не че не може да се подготвят, разбира се. А Шампионат вече звучи малко "страшно" -изисква структура, календар, куп организация и т.н. Предлагам ви да помислите върху нещо като "Верига" състезания еди какви си. Ако целта ви е да привлечете разнообразни хора и машини, които по някаква причина не искат или не могат да карат на шампионата (традиционния), може би формата "Траял" не е най-подходяща. Може би трябва да се наблегне и акцинтира върху демонстрационния дух, на атрактивно шоу и емоции за зрителите, без голямото чупене на коли и опасни ситуации. Пожелавам ви успех!
              [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

              Коментар


              • #52
                До: Български Траял Шампионат - организация

                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                Хм, така започнахме навремето няколко човека тук, във форума и шампионата по ендуро.
                Така че, пожелавам успех на начинанието ! Идеята е чудесна !!!
                Искам да помогна, колкото е възможно, защото виждам, че някои неща много интусиазирано ги предлагате, а ги и приемате !

                Например това - зрителите да оценяват състезателите е голяма глупост! Как ще стане това ? С анкетни карти, с дюдюкане или надвикване. Прав е Фулдата, трябва да има най-малкото контролно време + наказателни точки. От там няколко трасета или няколко манша, за да може да се отсеят участниците в класирането

                Друго противоречие е, че или трябва да е траял шампионат с покриване на всички изисквания за безопасност и да се лее кръв, защото без кръв публиката ще скучае, или да се направи всичко като приятелско събиране в стил: "Друс, друс полянка" (да ме извинява Близнака, че го цитирам без платени авторски права! ), но тогава пък какъв шампионат ще бъде ?!!

                В off road-a досега не съм открил начин, в който ем може да си съхраниш машината, ем голям кеф и сеир да направиш на себе си и на зрителите. Това трябва още от сега да се знае !
                Или си слагаш главата в торбата, или се събирате приятели, карате си по групички и пускате снимки във форума, за да им се радват другите.

                Не искам да разочаровам ентусиастите, а да заостря вниманието им към основните неща, които трябва да си изяснят още в първото събиране, което ще направят. Главното е: Що е това траял и има ли почва той у нас и в каква форма?
                Бих се отзовал дори като консултант при първата среща, защото имам много опит в прокарването на траял в ендурото и още не съм измислил начин, при който да са доволни и двете групи в едно състезание - състезатели и зрители. Ако трасето е тежко, зрителите са превъзбудени и се кефят, а състезателите те псуват. Ако то е леко, състезателите са мълчаливо доволни, но зрителите се прозяват и викат: "Нищо няма в това ендуро да им .......
                При всички случаи, все едните те псуват!

                Пожалавам отново успех на начинанието и ... УМНАТА !
                Жоро и си прав и не. Защото ако тръгнат по пътя на "професионалната" организация задължително ще стигнат до едни състезания в които ще могат да мерят сили само добре подготвени машини, много пари и малко състезатели... Защото в подобни състезания отново най-напред ще бъдат не най-добрите а тези които имат достатъчно пари и възможности да отделят съответното време... И тогава отново нещата стават безинтересни - според мен... Нещо като формула 1 - аз там виждам само летящи по пистата пачки с пари... Която е по-голяма тя ще спечели... Но в края на краищата нищо лошо няма и в това рано или късно ще има и профи траял тъй че и това ще стане... За мен всяка "професионализация" убива човешкото в спорта а дойдат ли парите край... Затова и моя съвет беше да бягат от спонсори като дявол от тамян и да се опитат да организират нещата така че всички страни да са участници в събитието... И като финанси и като реализация. И нищо невъзможно няма в идеята публиката да гласува, вижте например как е образувана англосаксонската съдебна система. Има една голяма група абсолютно непрофесионални участници наречена жури и професионален съдия който свежда до журито "сдъвкана" юридически информация тъй че журито да каже само да или не... Още повече че това наистина може да стане с анкетни карти които се получават при заплащане на сума за участие за да може да поеме и публиката солидарно разходите по едно такова мероприятие... Знам че всичко това звучи странно но ако някой успее да намери такъв баланс между интересите на толкова различни групи ще направо уникално...

                Но ние с теб Жоро можем да предлагаме пък каквото решат нагърбилите с тези тежки задачи това ще да е...!
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  До: Български Траял Шампионат - организация

                  И аз бих се включила с голям интерес с каквото мога, та дори и безпристрастно оценяване Има ми данните във перс. информация...
                  sigpic

                  Коментар


                  • #54
                    До: Български Траял Шампионат - организация

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    . С Pursie имаме и още една идея (не сме го измислили ние) - Ориентиране и навигация (намиране на точки по GPS ) , класиране не по време , а по точки . Възможно е двете мероприятия да се съвместят ( като два отделни етапа).
                    Повтарям се , но мисля че трябва да се съберем на ,,живо'' и да обсъдим.
                    Идеята ни , за която говори Чуров, не е нова, но сега взе да се избистря. И наистина е хубаво да се поговори
                    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                    NULLA TENACI INVIA EST VIA

                    Коментар


                    • #55
                      До: Български Траял Шампионат - организация

                      Венци, аз само заострям вниманието над някои проблеми, които неминуемо ще се появят по нататък. Щом ще е все пак състезание, критериите за оценка трябва да са възможно изчистени и приближаващи се към обективността, иначе недоволните след всеки кръг ще никнат като гъби
                      Бих се радвал все пак да се намери най-верния път към едно такова трудно и отговорно начинание !

                      Чуров, много съм зает с ендуро шампионата тази и другата седмица, братче ! Иначе с удоволствие бих участвувал в разсъжденията на лайф и "другите" мероприятия.

                      Идеята за "търсенето и намирането" на GPS точки е много интересна, страхотна и я практикуват все повече и повече по света, като имахме намерение и ние да направим такова състезание, но преди два кръга в Сопот навигацията беше по-сложна от обикновено и станаха три челни сблъсъка на мотори от объркан трак, а си представям, ако всеки свободно тръгне да покорява точки ! Един ще се връща, друг ще кара към нея и ...
                      Не ми се мисли.
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #56
                        До: Български Траял Шампионат - организация

                        Жоро ти винаги си бил извор на ценни идеи и още по ценна критика тъй че хвърляй от време на време по един поглед на тази тема че трябва да помагаме...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          До: Български Траял Шампионат - организация

                          Здравейте, респективно последните мнения по темата , разбирам , че идеята за този вид състезание поема добър път! Без да бъда досаден и на базата на моя опит в това ще си позволя да дам няколко съвета. Аз вече Ви писах , че най- бодходящо е да се обособят две категории с две трасета с различна трудност- нормално тук са две трасета с по 6 зони, затова в едно мое вклучване говорих за състезание от два дни. Атракцията за публиката ще бъде на страхотно ниво, а и , който се пробва в ниския клас много бързо ще иска да опита и в трудния.
                          Аз съм много щастлив за успеха на такова начинание и ще помогна с каквото трябва, вече Ви споделих че нямам никакъв ппроблем за организиране на такова състезание в Габрово. Бих искал да се срещнем и да говорим по темата сериозно. Аз ще бъда в България най вероятно последната седмица на юли. Ако желаете можем да си направим национална среща по този въпрос.
                          Поздрави!!!! ИВО

                          Коментар


                          • #58
                            До: Български Траял Шампионат - организация

                            аз предлагам да се действа смело пък който е недоволен да не идва на друго състезание това е нещо дето или ти хъресва иули си седиш в кащи и ползваш джипката да ходиш за хляб..
                            на първия ми траял се поизплаших чак лошо ми стана ма сега като се върна назад все едно че нищо и като гледам филма ми той се едно че съм бил на софт разходка..
                            тук винаги има недоволни и даже някои прекаляват с недоволството но най интересното е като ги видиш на следващото състезание пак и пак са в действие...
                            машините всичко с времето си не е задължително да се тунинговат машините за екстремни състезания пък и невярвам всичи да разполагат с една камара параи чесно казано като знам колко струва един моста дана про рок 60 или една раздатка 10:1 атлас..
                            друго нещо тук поне пиша в няколко форума и екстремните състезаниа на ммого не им хъресват
                            и даже почвам да се дразня като ги слушам но това е че не разбират или завиждат по вероятно че те само могат да сануват да минат по такава зона...
                            на един от репортажите в сегурия има снимки на две пипнатаи витарки с цели предни мостове
                            тези момчта веднага станаха лубимците на публиката е на това му викам аз майсторлък май бях пускал и филмче как преминават зони без използване на лебедка..
                            поздрави

                            Коментар


                            • #59
                              До: Български Траял Шампионат - организация

                              Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                              бях пускал и филмче как преминават зони без използване на лебедка..
                              поздрави
                              Нали това е целта на OFF-ROAD-а и ТРАЯЛА да преведеш автомобила през места където всеки трезвомислеш човек не би си и помислил да използва за разходка
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #60
                                До: Български Траял Шампионат - организация

                                Идеята е чудесна и я подкрепям.
                                Ако наистина става вупрос за шампионат,трябва да има задалжително поне два класа и съответно толкова трасета. В никакъв случяй където има опасност не трябва да се пренебрегват средствата за обезопасяване на автомобилите и на публиката.
                                УСПЕХ!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X