Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Споменах за "безмислено" бързи процесори, защото като си спомня за 200 mgz Pentium Pro и сегашният ми AMD X2 4.8gghz изглежда наистина безмислено бърз.
    Такова животно като "безмислено мощен процесор" няма. Не и за десктоп система. Безсмислено скъп - да, но безсмислено мощен - айде моля ти се.

    Ако не даваш парите ти, не би ли си взел всичко най-по, което днес се произвежда? Щото аз бих. Макар че отдавна не съм геймър, поне по отношение на дъно, процесор и памет предпочитам да се ръсна, но в следващите няколко години да знам че имам компютър. Пък и съм установил че така излиза по-евтино, отколкото всяка година да купувам все по нещо. Вярно, не взимам най-по, но взимам най-бързиа процесор на смислена цена (щото от едно ниво нагоре за 10% повече, плащаш 50 и повече % повече), и максимално доброто дъно за него, пак на смислена цена. После набутвам толкова памет, колкото към датата на покупка би стигнала за всичко възможно, че и със сериозен запас.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

      Малко ще се впусна в лиричното отклонение - за което се извинявам предварително - на който не му се четат такива неща да не чете...

      Да, факт е че колкото и бърз и мощен процесор да имаш все ще се намери какво да го използва - така е... За мен по-скоро, като потребител... да го повторя - като потребител въпроса е доста прост - какво повече ми дава Windows 7 от Windows 98 SE да кажем... Нищо... Абсолютно нищо... Шаренийки... ми не, благодаря - мога да мина и без тях. Ако не бяха новите игри щях да си стоя на 2000 сигурно и това го заявявам напълно отговорно... Факт е, че ако имаше как 2000 да поддържа съвременен хардуер и новият DirectX 11 просто щях да карам на него, за да ми остават повече ресурси за игрите...

      Коментар


      • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

        Шаранийкитете и мен ме дразнат и е 1-вото нещо което махам .Операционните с-ми стават все по юзер-френдли и мултимедийни.... .Дръпнах да тествам Need for Speed Hot Pursuit и се оказа ,че вътре един вид е вградена Социална мрежа в него...................... остава и игрите да ги пре..бат .
        Лудак

        Коментар


        • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Защото Ицо пише за него...
          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Първо сравнението е много неточно и тенденциозно - казвам го като основно Windows потребител и администратор...
          Добре де, никой ли не чете темата подред. Това, че не цитирах поста на Ясен май ще се окаже грешка...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Съвсем нормално е толкова сложен софтуер да изисква пипване тук-там, за да потегли в пълнота и блясък. Като се замисля, XP се подкарва почти толкова трудно (ако искаш да стане добре). Понякога - даже и ако искаш да стане как да е.
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          ХР може да се подкара без да се прочете и един ред. Стъпваш на бутоните "next" и "OK" и си готов. При линуксите без четене не става работата или поне при мен не се е получавало. Лошото е, че част от документацията е писана от хора имащи понятие от материята, за хора които и друг път са се занимавали. Ако си начинаещ, се почва едно "гуглене", форуми и прочие губене на време със спорен ефект.
          Така по-четимо ли е?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

            Някак си много обобщаваме нещата... На първо място всъщност трябва да се гледа предназначението на компа. Дизайнер ще ви изяде с парцалите ако му предложите нещо различно от Мак ОС, някоя руса кукла ще ви удари шамар ако няма поп ъп прозорчета и клатещи се камбанки на 7 цата,пъпчив 18 годишен "хакер" друго освен бек доор не признава,офис човек неползващ Екс Пи е загубена кауза, ентусиаст обичащ да "пише" не би погледнал друго освен Линукс... Та и тук май няма значение нищо друго освен "зарибяването" и пълненето на корпоративни и без това пращящи по шевовете портфейли... И няма перфектно добро. За мен просто откъм универсалност, "ядене" на ресурси и възможности за настройки и досега Екс Пи си остава най добрата платформа. Ясен е напълно прав,че и за него си трябва доста ръчкане да тръгне като хората но хубавото е,че тръгне ли не конфликтва с никакъв хард и софтуер, стои си стабилен и непоклатим и няма нещо което да го изненада. На мен лично отдавна ми писна да "пиша"... . И досега твърдя,че оптимизиран ЕксПи може да ви спести двойна цена инвестирана в хардуер. Не говоря,че онзи ден нетбуук от 500 лева със ЕксПи за пореден път удари в земята лаптоп за 3000 лева и 7 ца на някой приложения... Та знам ли къде е бъдещето на софтуера, според мен е леко в миналото засега...
            А ония легенди за вирусите нека си стоят за приказки за торбалан... .
            висете отпуснато

            Коментар


            • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
              Проблема се решава с по-читав миксер под Гном... можеш да си го компилираш допълнително дори и от Fedora-та, ако нещо не се е променило генерално - напоследък не ги следя, че не ми остава време.
              Прав беше. Понеже съм скаран с компилирането... просто дръпнах и инсталирах GNOME ALSA Mixer. В него се появи заветното копче Audigy Analog/Digital Output Jack, за което споменах и което липсва в стандартния аудио миксер на Гнома. Естествено се оказа на Digital по подразбиране и след като прехвърлих на analog, Кидика запя
              Това се случи под Ubuntu 10.10, което инсталирах след неуспешната борба с Fedora 14. Сега за това Убунту вече мога да кажа само хубави неща.

              Коментар


              • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                @ittso - извинявай - не съм разбрал контекста... Не зачетох темата от кора до кора за което се извинявам - малко неподготвен се изказах...

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Прав беше. Понеже съм скаран с компилирането... просто дръпнах и инсталирах GNOME ALSA Mixer. В него се появи заветното копче Audigy Analog/Digital Output Jack, за което споменах и което липсва в стандартния аудио миксер на Гнома. Естествено се оказа на Digital по подразбиране и след като прехвърлих на analog, Кидика запя
                Това се случи под Ubuntu 10.10, което инсталирах след неуспешната борба с Fedora 14. Сега за това Убунту вече мога да кажа само хубави неща.
                Радвам се, че си се оправил - това е важното

                Коментар


                • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                  И аз да се запиша в темата, колеги.
                  На работа имам една стара машина, а именно - Celeron 500MHz; 384MB RAM; Video-Ati-4MB; PCI-Wireless. Ubuntu(с Gnome) тръгва без проблеми на такава машина. Когато инсталирах за първи път преди около две години и половина, само вграденият звук не тръгна. След малко търсене и една команда - имах вече звук.
                  Отдавна минах периода на игрите, основно сега ползвам компютрите за музика, филми, браузване, четене на компютърни и автомобилни списания в електронен вид, скайп, e-m@il, ICQ, малко програмиране...
                  Удобството на линукс за мен, в частност Убунту, е опростеният и интуитивен интефейс и многобройните безплатни програми за всичко, за липсата на вируси е ясно...
                  И на мен шаренийки и натрупания десктоп с хиляди безсмислени програми не ми харесват.
                  От седмица-две сложих на една пак стара машинка новата Fedora 14. Засега нямам отрицателни впечатления - стабилна е, иска малко свикване с конзолата...

                  Ползвам Ubuntu на лаптопа, като имам и WinXP, ако нещо искам да проверя.
                  На домашния десктоп компютър имаме WinXP с качено Убунту през Windows-а.

                  Коментар


                  • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                    Продължаваме по темата с лек ъпдейт за новостите в света на Linux. Вече се появиха две нови графични системи;

                    Unity, която е в Ubuntu


                    и Gnome 3 Shell, която е във Fedora, Ubuntu, Mint и т.н.


                    Въпреки видимите им прилики и минималните им разлики, с тези интерфеиси разработчиците се стремят да навлязат в нисшата на мобилните устроиства/мобилни телефони и таблети/. Дали това ще бъде успешно само времето ще покаже.

                    При всички положения обаче, това което виждате по-горе е бъдещето.

                    Няколко думи обаче за въпросните системи реализирани при desktop варианта.

                    Неудобно е. Шарениики, ала-бала, фръц-пръц и до тук. Говори се за удобство, за ергономичност при работа, но аз лично никъде не ги усещам тия неща. По-скоро виждам, дори и усещам огромно затормозяване. Да, в Gnome 3 Shell казват, че с няколко клавишни комбинации може да се елиминира използването на мишката, но... кому са нужни?

                    Не знам, последно време, това което виждам е едно огромно затормозяване на потребителя. Да, кварталните лапета може и да се кефят на това, че им светка, върти се, пее, дрънка, показва им купища безмислици и кво ли още не, но такива като мен, които не се впечатляват от такива неща продължават да гледат тъпо и недоумяващо...

                    Коментар


                    • Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                      Не знам, последно време, това което виждам е едно огромно затормозяване на потребителя. Да, кварталните лапета може и да се кефят на това, че им светка, върти се, пее, дрънка, показва им купища безмислици и кво ли още не, но такива като мен, които не се впечатляват от такива неща продължават да гледат тъпо и недоумяващо...
                      За най голямо съжаление точно тези неща продават.
                      В съвременния свят компютрите се ползват основно за интернет, игри, чат, четене и писане на документи.
                      Хората занимаващи се с компютри от много години не обръщат внимание на шаренийката, но това грабва веднага
                      обикновенния потребител.
                      Много хора биха си купили макинтош само заради начина на изкачане на прозорците - това е факт.

                      Линукс базираните операционни системи не могат толкова бързо да навлязат при обикновенните потребители заради
                      неудобния интерфейс, (при децата) заради липсата на игри.

                      Да това е бъдещето, капацитивни дисплеи, шаренийки, интернет интеграция, уиджети и т.н.
                      Не на последно място - линукс навлиза доста добре в мобилните устройства с Андроид - постарали ла се.
                      Въпреки многото негативи - нямаш рут достъп, все още ограничен софтуер и най дразнещото за мен
                      Няма Гармин ХТ.

                      Коментар


                      • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                        Преди няколко месеца на работа имах Ubintu, което не ползвах, пък и колегите нямаха опит. Понеже пишем дебели сървърни приложения с невероятен брой накачулени технологии - никой не смееше да скача на нова ОС. Най малкото заради предполагаеми проблеми с миграцията.
                        Престраших се и за един слеdобед минах на Linux. Пълна 64 битова поддръжка на хардуера! Не се и замислям да се връщам на Windows.
                        Последно редактирано от Rabin; 12-08-11, 09:10.

                        Коментар


                        • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                          Някои по-горе беше писал, че уиндовс се продава заради най-добрата и шарена графична среда...
                          Съврменния уиндовс 7 просто е "взаимствал" идеите за визуализация на KDЕ i MacOS.
                          Така, че този "нов невероятен" интерфейс от 1-2 години го има при конкуренцията

                          Коментар


                          • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                            X-windows го има от 80-тте години на миналият век (дали не беше и по-рано) и от тогава много не се е променил потребителският интерфеис
                            А Уиндоус-а се наложи на десктопите поради наличието на апликации!!! Каквото ти трябва - върви под него. Иначе Юникс-а (Линукс в частност) е по-добре измислената ОС. И честно казано, аз не разбрах защо на времето Микрософт, не легна на него, вместо да "измисля топлата вода", но "интереса клати феса" са казали хората..
                            В интерес на истината, аз забелязвам много сериозно Влошаване в UI-то (потребителският интерфеис) на Микрософт - типичен пример е новите Офиси (с който аз така и не мога да свърша и половината неща който можех с предишните (до 2003), а за Уиндоус 8 не ми се и говори....

                            МАК-овете в момента избиват рибата, макар и по-съпи, само заради Лекотата и Интуитивността на работа - иПАД-а е най-продаваният таблет (и портативен компютър) в Света - защото НЕ ти трябва Ръководство от 2000 страници за да работиш с него - Това е и кредото на Маркетолозите - Хората иска лесни за работа изделия, мина времето когато шепа специалисти пишеха по 256 символа (Минимум) команди, за да направят елементарни неща

                            Затова и при портативните в момента борбата е iOS срещу Андроид (аз Залагам на Андроид-а), а в десктопите - Уиндоус ще доминира още доста време, докато някой с МНОГО Пари (като Гугъл, например) не извади Работеща алтернатива в Която да ПОВЯРВАТ Девелоперите или най-добре да работи с Уиндоус приложенията!

                            Коментар


                            • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              ....
                              в десктопите - Уиндоус ще доминира още доста време, докато някой с МНОГО Пари (като Гугъл, например) не извади Работеща алтернатива в Която да ПОВЯРВАТ Девелоперите или най-добре да работи с Уиндоус приложенията!
                              Съгласен съм, само това което съм удебелил ме съмнява.
                              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                              Walter Rohrl
                              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                              Коментар


                              • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                с който аз така и не мога да свърша и половината неща който можех с предишните...
                                Ръждясали сме, приятелю. И аз така, ама с малко упорство се свиква. Дори вече започвам да предпочитам тоя интерфейс в някои приложения.


                                Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                                Съгласен съм, само това което съм удебелил ме съмнява.
                                Те доста хора от доста време се съмняваха, и все така продължават да се съмняват, а уиндоуса все продължава да бъде най-масовата операционна система, добър или лош. Тая песен я слушам почти откак има уиндоус въобще.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X