Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

    Първоначално публикуван от Жечко Русчев Преглед на мнение
    Друго е като седнеш зад един МАС, ако нямаш някаква работа да вършиш няма за какво да го пускаш. Всичко е лицензирано добре работещо - професионално и скъпо.
    Ей това е истината, не познавам човек, който да се е върнал от Mac на уинбоуз. От около 2 години съм на макинтош, отдавна съм забравил за каквито и да е ядове с компютъра и OS-a.

    Коментар


    • #77
      До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

      ами не ме познаваш ама от мак и убунту се върнах на ''джам''(и то стария добре изпитан хр). просто май нямам нерви и време вече........ просто това зе да ми се превръща в лична драма иначе.... :-) не ми тръгва уайрлесс, не мое ми познае тва не разбира онова пиши като луд......... и на следващия ден отново..... и отново.......... стига ми. а като си го туикнеш про то си работи безотказно и стабилно и не се чуди за нищо.... и не ми яде времето секи ден. е не е върха на сладоледа ама като баланс време-нерви май е водещо все още (даже пред 7 мия си събрат)..... а мак май се пооляха с кинтите вече...... па кат го треснеш лаптопа с мак в стента без да искаш си се троши като тия с уиндоус и линукс......
      висете отпуснато

      Коментар


      • #78
        До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

        Сега пиша от "Ubuntu 9.10 - the Karmic Koala". Тези дни пробвах и Open SUSE 11.2 и Mandriva 2010 - последните издания.
        Сравнявах бързодействие на системата със стандартните приложения, справяне с хардуера и с мултимедията... такива неща, без да настройвам допълнително много неща.
        Убунтуто се спъна с видеото и монитора - не му хареса слабата ми видеокарта, големия монитор 24 инча и всичко се влачи и товари процесора.
        Мандривата е най-интуитивна и приятна за работа, бърза, но си омазваше boot loader-a и се опитваше да ми затрие Уиндоуса.
        SUSE е някак най-солидната система, малко се бави в стартирането и нещо не се разбра със всичките ми дялове по дисковете (отказваше да ги mount-не)
        Непрофесионалното ми мнение - стават, но още не съм пробвал Win 7, пазя си го за десерт

        Коментар


        • #79
          До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

          Бе то и аз се върнах на ХР, малко по принуда. Част от служебния софтуер не тръгва на нищо друго, а най-вече Мандривата яко се разсърди на чипсета на сегашния лаптоп. Става дума за 2007 лимитед, новите не съм тествал. Убунту и Сузе-то нещо не ме кефят, макар и да ми е трудно да кажа какво точно, просто не ми е комфортно.

          Ще взема да дръпна 2010 Мандривата за проба, че то и без това не съм преинсталирал скоро

          Иначе съм съгласен с Тони33, че от вървящите в момента ОС, май ХР (сп2) наистина предлага най-уравновесена среда комфорт/бъгове/възможности, поне за моите нужди. Не съм вярвал, че някога ще кажа добра дума за нещо майкрософтско, но ... все пак да не забравяме, че не съм тествал новата Мандрива
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #80
            До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

            мда така си е за жалост или не. екс пи про сп2. това засега най-се оправя със всичко ;-). пак къса нерви ама доста по-малко ;-).
            висете отпуснато

            Коментар


            • #81
              До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

              Интересна тема поздравления за което, макар и малко стара нещата от тогава до сега се промениха!

              Всъщност, знаете ли, че потребителите могат да се разделят на три групи:
              • Такива, които мигрират от Windows към Linux, но в последствие се връщат на Windows, защото Linux не успява да им даде това, от което имат нужда за да си вършат спокойно работата;
              • Такива, който мигрират от Windows към Linux, но в последствие остават на Linux, защото са "преоткрили" някаква нова философия формираща мирогледа им и се чувстват "свободни";
              • Такива, които мигрират от Windows към Mac OS X, но в последствие си остават потребители на продуктите на Apple, защото са доволни от това, за което са платили;

              От всичко изречено до тук единственото, което не разбирам е защо тези, които мигрират от Windows към Linux започват постепенно да сформират някакво мнение, че едва ли не Windows е най-голямата издънка появявала се някога. Макар, че нещата стоят доста по-различно от колкото предполагат.

              Ето например в момента използвам Vista Home Basic, която идва "безплатно" към компютъра ми. Честно казано, на всеки, на който съм казал, че съм с Vista и съм предоволен от нея ми казва: "Ти не си добре, това е най-големия боклук. По-добре да си карам с XP-то". Обаче Вистичката, от както е купен компютъра е преинсталирана само веднъж и вече никакъв проблем с нея цяла година(че дори и не е ъпдейтвана със сървис пакове и разни други ъпдейти ).

              Въпреки това до ден днешен да оставам привърженик на Red Hat & Fedora, но съм на мнение, че Linux има място само и единствено в мрежова среда(сървъри, рутери и т.н.). Колкото и да се опитват да го интегрират в desktop средите - няма да успеят.

              Коментар


              • #82
                До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
                Интересна тема поздравления за което, макар и малко стара нещата от тогава до сега се промениха!

                Всъщност, знаете ли, че потребителите могат да се разделят на три групи:
                [LIST][*]Такива, които мигрират...
                Не мислиш ли, че пропускаш една подробност: кой за какво и колко ползува компа, респективно ОС?
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #83
                  До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                  Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
                  Колкото и да се опитват да го интегрират в desktop средите - няма да успеят.
                  Обаче ние сме длъжни да видим докъде са стигнали, нали?
                  Аз не мигрирам от и наникъде. Виж какво стана в темата за емигрантите. Винаги съм обичал да знам какво свири в гайдата и затова пробвам и сравнявам на поразия - сега свалям поредните Fedora и Debian.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Не мислиш ли, че пропускаш една подробност: кой за какво и колко ползува компа, респективно ОС?
                    Визирах тези, които са най-разпространени - за домашна употреба/странно ми звучи /. Все пак, каквото и да си говорим почти всяко домакинство в България има по един компютър. Просто на днешно време компютрите(настолни или преносими) станаха много по-достъпни от преди десетина години, примерно.

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Обаче ние сме длъжни да видим докъде са стигнали, нали?
                    Аз не мигрирам от и наникъде. Виж какво стана в темата за емигрантите. Винаги съм обичал да знам какво свири в гайдата и затова пробвам и сравнявам на поразия - сега свалям поредните Fedora и Debian.
                    Едно време и аз ги тествах, инсталирах, триех, свалях нови версии докато не осъзнах, че тя не е "моята" операционна система. Някак си, колкото и да се опитвам да намеря нещото, което да ме задържи за да върша ежедневните си дейности под тази платформа, не го намирам.

                    Иначе съм съгласен с теб, хубаво е човек преди да си изгради някакво мнение за даден продукт да го тества до колкото разполагат възможностите, знанията и времето му и тогава да сподели мнение за него. Независимо дали то е положително или отрицателно.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                      На домашният ми лаптоп повече от година се клатеше Виста.
                      Абсолютно съм доволен от него.
                      НО реших да ъпгрейдна до 7ца
                      Толкова съм бесен ,че не ми се пише каква боза е това !!!!!!!!!!!!!!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                        явно всички сме еднакви.и аз свалям и пробвам всичко което ми се стори че има някакъв шанс. даже преди време "поработих" една седмица със Ремикса.което си беше рекорд.аа има и четвърта група- такива които са избягали и от Мак по ред причини.пък те завалиите зеха да ги продават и със Уиндоус Маковете ;-). и аз седя твърдо зад това че Мак са малко преекспонирани и прекалено рекламирани ;-). а кой го знае бъдещето на софтуера.... наслушах се за последните години на "ей тва е!" като излезе нещо ново. и после тихомълком се връщат на нещо старо и изпитано. та чакаме.... е поне има с какво да се забавляваме.сега даже обмислям да си взема едно писи само за експерименти. че се ръчкам по лаптопите и понякога сривам ;-).
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #87
                          До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                          Аз съм доволен от Уиндоус ХП. Всичко което ми е трябвало е работило без проблем на тая ОС и на това писи. Предпоследната инсталация беше правена май 2005. За тоя период, компютъра е тормозен прилично, без сериозни проблеми. Наложи се да преинсталирам заради лоши сектори по твърдия диск. Естествено пак с ХП.
                          Казано иначе, на фона на всеобщото плюене, аз нямам оплаквания от МокроМек.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #88
                            До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                            Днес Български Пощи/EMS ме зарадваха с нещо, което очаквах чак след поне три-четири седмици, а именно новото Ubuntu, на два диска - десктоп и сървърна версия(x64 версия).
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #89
                              До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                              LZ1DWW

                              Коментар


                              • #90
                                До: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                                Според мен андроид и хром ос са доста обещаващи и определено ще следя как си проправят път към десктоп системите. Отначало бях скептичен и си мислех , че ще се върна към уиндоус мобайл както се върнах от линукс на уиндоус, но тук нещата не седят така. Графичната и програмната среда са много напред дори по-напред от десктоп операционните системи.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X