Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

    Паджероворд , пак ли звука ?
    Меджу другото някой да е качвал FreeBSD 8.1 ? Гледам , че има няколко верси даже с KDE 4. нещо си ..... не че ще го ползвам KDE-то
    Лудак

    Коментар


    • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
      Паджероворд , пак ли звука ?
      Не, звукът тръгна от раз, за първи път на Гном. Този път нещо товари ядрото на 100% и нищо не върви, дори мишката насича ужасно. Никакво приложение не тръгва за време, което да издържа аз. Специално исках да изчакам системния монитор да се напуйчи и покаже процесите и потреблението им, но не изтраях

      Коментар


      • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

        Проблема се решава с по-читав миксер под Гном... можеш да си го компилираш допълнително дори и от Fedora-та, ако нещо не се е променило генерално - напоследък не ги следя, че не ми остава време.

        Коментар


        • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

          Съвсем нормално е толкова сложен софтуер да изисква пипване тук-там, за да потегли в пълнота и блясък. Като се замисля, XP се подкарва почти толкова трудно (ако искаш да стане добре). Понякога - даже и ако искаш да стане как да е.

          Коментар


          • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

            ХР може да се подкара без да се прочете и един ред. Стъпваш на бутоните "next" и "OK" и си готов. При линуксите без четене не става работата или поне при мен не се е получавало. Лошото е, че част от документацията е писана от хора имащи понятие от материята, за хора които и друг път са се занимавали. Ако си начинаещ, се почва едно "гуглене", форуми и прочие губене на време със спорен ефект.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

              Толкова, колкото XP тръгва с next-next-next, тръгва и кой да е съвременен Линукс. После почва купонът, наречен драйвери и настройки, където си еднакво в лозята.
              - Пусни диска в AHCI режим, защото в IDE режим работи тягостно.
              - Пусни звука да пее, вариациите на тема 2.1/4.1/5.1/6.1 - после.
              - Подкарай на по-нов лаптоп Power Management, защото иначе погиваш с тая батерия.
              - Накарай видеото да не насича едновременно в игри и кино.
              - Камерата защо показва всичко надолу с главата?
              - Торентите защо ми задръстват канала към Интернет и/или достъпа до диска?
              - Wireless-а защо толко бавно работи на WPA2 ? А защо разпада през 10 минути на WPA1 ?
              - Защо намалява мястото на C: и защо това забавя все повече целия сандък?

              Всеки среден компютър, независимо от ОС има 3-4 от този род проблеми. Докато ги решиш, все едно си изгуглил интернета или си го дал на някой препатил. Следствения експеримент показа, че ако дадеш на човека Debian, без да е виждал Windows, после не можеш да го обучиш на въпросния Windows. Тогава и Убунту даже нямаше.

              А вирусите, ах, ВИРУСИТЕ, ... Не, че не може човек радикално да се справи с тях, но това хич, по никой начин не става с next-next-next, какъвто и антивирус да си вземеш.

              Коментар


              • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                Защо сравняваш XP със съвременна линукс дистрибуция ?

                2001 година когато ХП-то беше пуснато, КДЕ беше версия 2.1.

                Колкото и да не съм фен на малките и меките, не виждам как може да се твърди, че за десктоп машина 7цата се справяла по-зле от линукса.
                Последно редактирано от Венци- малкия; 23-11-10, 22:49.

                Коментар


                • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Защо сравняваш XP със съвременна линукс дистрибуция ?
                  Защото Ицо пише за него. Но добре, да се поправя - Виста. Същата работа, защото ситуацията си е същата още от времето на XP, по причини, нямащи нищо общо с ОС като такава.
                  Със Windows 7 просто нямам натрупан опит, но като се изключи по-новият набор драйвери, няма никакви причини да е по-добре.

                  Коментар


                  • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                    От Вистата (2години я ползвах) нямам никакви оплаквания.

                    Проблема на Уиндоуса, както и на Линукса е дебилният потребител. Работи винаги като Администратор(root), качва де що намери програмчета, игри, клика на всеки линк
                    със снимка на Памела и после.. рев.

                    п.с. за вируси пък изобщо забравих след като спрях да използвам IE.

                    Коментар


                    • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Проблема на Уиндоуса, както и на Линукса е дебилният потребител
                      И аз това разказвам, де. А "няма проблеми" колкото често е факт, толкова често е поради ниски критерии - не му трябва на човека нещо, не се е морил да го подкарва.

                      Коментар


                      • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                        За Windows-сите мога да кажа че , след 98 всичко на горе е добре , че даже и 98СЕ - БАЗИК !
                        Всяка операционна система си има своя бъг а това е потребителя , аз за последните 2 години веднъж ми се наложи да правя преинсталация и то защото компа ми беше в един приятел 2 седмици .До преди преинсталацията бях с верното XP след това сложих 7-ца и тя не е мръднала - я вервайте ми компа го тормозя на МАКС и то с какво ли не!
                        Най бързо набозващата ОС на микрософт е Вистата или поне аз с такова впечатление съм останал е верно не е като синия екран на 98-цата ама е тегава..........Давам пример веднага , нов лаптоп с оригиналдъ Виста ,докато я укача с необходимите програми почна да се засмиля в пооооовече .След 2 часа реших , че няма какво да си играя и качих 7-цата , укачих я съв софтуера и се държи по-прилично .
                        За Линуксите незнам как се държат по-простата причина че графичната среда я качвам колкото да има и нея изареждам
                        Лудак

                        Коментар


                        • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                          Аз от вистата бях потресен но пък windows7 доста ми се нрави явно са си взели поука.

                          Инак тия дни инсталирах на един лаптоп linux mint много приятна дистрибуциика хареса ми.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            ХР може да се подкара без да се прочете и един ред. Стъпваш на бутоните "next" и "OK" и си готов. При линуксите без четене не става работата или поне при мен не се е получавало. Лошото е, че част от документацията е писана от хора имащи понятие от материята, за хора които и друг път са се занимавали. Ако си начинаещ, се почва едно "гуглене", форуми и прочие губене на време със спорен ефект.
                            Първо сравнението е много неточно и тенденциозно - казвам го като основно Windows потребител и администратор. Не може да сравняваш система, която е ориентирана към потребителите от 89-та насам със такава стартирала около 94-5 като екзотика достъпна до тесен кръг ентусиасти!

                            Второ по-въпроса за "next/ok" - да, така е - от Windows 95 насам реално можеш да постъпиш така и дори шанса да заработи е наистина добър. Въпроса е, че едва при Windows 7 реално е въпрос на някаква нужда да променяш настройките - т.е. е безмислено да пипаш нещо друго освен "next/ok" и това е сбор от много фактори - например безмислено мощните процесори и огромните харддискове. Още (каква идиотщина от моя страна, но за съжаление няма избирателна памет) помня кои елементи е добре да махнеш от 3.11/95/98, както и кои версии на 98 са по-подходящи за инсталация... Можеш ли да се сетиш защо? Преди време, когато цифрите все още имаха смисъл за мен бях смятал, че ако наистина съм спазил темпото то в един момент съм чукнал над 2000 инсталации на различни операционни системи... някъде около 2004-та беше...
                            Последно редактирано от господин никой; 24-11-10, 08:31. Причина: добавяне на "второ"

                            Коментар


                            • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                              Тук съм съгласен с Господин Никой , само за мощните процесори и хардискове може да поспориме .Аз съм от 93-та Геймър ,играл съм игри от по 1 мегабайт , за 17-години всичко се променя и в момента имам игри от по 20 гигабайта ,общо взето тва е едно много голямо "колело" с цел обирането на паричките за Ъпгрейди и Софтуер .
                              Искаш определен Софтуер е да ама той иска по-бърз процесор , айде взимаш процесор .Излиза по-нова Операционна С-ма е да ама тя - повече място ,памет и незнам кво си ....... е тва е с течение да годините.....
                              Лудак

                              Коментар


                              • От: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                                Тук съм съгласен с Господин Никой , само за мощните процесори и хардискове може да поспориме .Аз съм от 93-та Геймър ,играл съм игри от по 1 мегабайт , за 17-години всичко се променя и в момента имам игри от по 20 гигабайта ,общо взето тва е едно много голямо "колело" с цел обирането на паричките за Ъпгрейди и Софтуер .
                                Искаш определен Софтуер е да ама той иска по-бърз процесор , айде взимаш процесор .Излиза по-нова Операционна С-ма е да ама тя - повече място ,памет и незнам кво си ....... е тва е с течение да годините.....
                                Е, а аз съм геймър от 84-та... та много добре разбирам какво ми казваш Последният ми upgrade беше nVidia GTX480 Днес си чакам Razer Mamba-та, а в началото на Декември Razer Black Widow Та мисълта ми е, че точно с това "колело" няма ефект да се гониш - купуваш каквото си решил, скъсваш го от ползване и купуваш следващото...

                                Споменах за "безмислено" бързи процесори, защото като си спомня за 200 mgz Pentium Pro и сегашният ми AMD X2 4.8gghz изглежда наистина безмислено бърз.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X