Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
    Чета, чета,чета и се смея с глас...
    Май някой не чете, а бърза да покаже колко му е голям ... Линукса


    В коментари по-горе достатъчно ясно беше казано кое за какво се използва. Масовата употреба на Уиндоус не е на сървъри на велики доставчици на Интернет, а на други места ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Масовата употреба на Уиндоус не е на сървъри на велики доставчици на Интернет, а на други места ...
      да прав си така е и ние всеки божи ден поглеждаме зад пердето потребителите под какво са....дори и от любопитство

      и всеки божи ден тенденцията за по голяма употреба на Линукс се засилва!

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Май някой не чете, а бърза да покаже колко му е голям ... Линукса
      Чете чете...вервай ми буква по буква ай ша си говориме след 5-6 год къде ще е Линукса...запомни го ! Нали и сам си видял развитието му за последните 3 години...скока е бая огромен за разлика от Винбозето..което виси като воденичен камък на шията на чичко БИЛ...ех тоя DOS бреее

      Що не влезеш в Линукс Бг и да кажеш колко е добър Винбоза...да видиш сис админите кво ще ти кажат ??? лелеееее чудо ще е
      Последно редактирано от 4x4; 16-02-07, 09:02.
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #33
        Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
        Що не влезеш в Линукс Бг и да кажеш колко е добър Винбоза...да видиш сис админите кво ще ти кажат ??? лелеееее чудо ще е
        Нямам никакви съмнения за сисадмините на Линукс БГ какво ще ми кажат. Ама на тях може да им се начука много квадратен ... като ги пуснеш да сисадминстват в някоя голяма фирма с много офис и с много юзър, и на сичкото РС - Линукс ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Нямам никакви съмнения за сисадмините на Линукс БГ какво ще ми кажат. Ама на тях може да им се начука много квадратен ... като ги пуснеш да сисадминстнват в някоя голяма фирма с много офис и с много юзър, и на сичкото РС - Линукс ...
          и те имат отговор...незнанието е бич божи...и са прави !!!!!!!!!!!!!!!! единствения начин да не прейнсталват като луди и усерите да не чупят е именно ЛИНУКС...рут правата при тях и усера се насира !

          скоро се изгъбаркахме с експлорер 7цата...не бил се качвал ако уйндоуса не ти бил платен..аре бе...може ама не е верно...едно файлче на определено място му джаснахме (хакнахме) и полетя като бесен

          ето ти едно линкче за нещо страховито и грациозно:

          впечатлен съм от възможностите му !

          http://video.google.com/videoplay?do...eid=searchfeed

          Терминатора на небето е ...под ЛИНУКС

          скоро чичко ти разПУТИН извади среден пръст на Хамериканските кравари и им каза...Фнимавайте мноо ...ние сме по добрите...и умната
          Последно редактирано от 4x4; 16-02-07, 09:02.
          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

          Коментар


          • #35
            Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

            Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
            да прав си така е и ние всеки божи ден поглеждаме зад пердето потребителите под какво са....дори и от любопитство

            и всеки божи ден тенденцията за по голяма употреба на Линукс се засилва!
            А случайно да сетвате TTL-а на 1-чка, за да не могат клиентите ви да връзват повече от един компютър без допълнителна такса? Щото над половината ми познати вече са си сложили по една стара щайга с линукс за рутерче, което да им дига TTL-а и зад него си ползват по 2 - 3 машини с уиндоус
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #36
              Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

              що не си сложат комп с винбозче....хахахах знаем какво се прави знаем и че ни препродават не само си закачват компове...делят си и такси вътрешни мрежи си градят...ограничението е по друг начин ! Всяко действие си има точно значимо по качество и количество противодействие...

              нека си мислят че са ни прекарали...

              само си го мислят обаче
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #37
                Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                Аз съм вече близо 7 год под линукс в офиса и определено съм забравил за всички проблеми които имах в миналото с уйндоуса. От време на време обаче се налага да си ги припомням тъй като в къщи "трябва" да съм под уйндоус. Ама съм се амбицирал и това да променя. Най-съм доволен когато миналата година си купих мултифункционална машина на XEROX, която се оказа с драйвери за линукс. Та сега и скенера и принтера и факса са под едно управление, нещо което преди ме тормозеше и ме караше от време на време да търся компютър под уиндоус за да свърша някоя по-специфична работа. Радвам се че това за мене е вече минало. Вече няма нещо в ежедневната ми работа, което да не мога да свърша под линукс. Кой каквото иска да ползва, аз за себе си съм решил въпроса!
                Поздрави на другаря бил гейтс!
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #38
                  Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                  Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                  що не си сложат комп с винбозче....хахахах знаем какво се прави знаем и че ни препродават не само си закачват компове...делят си и такси вътрешни мрежи си градят...ограничението е по друг начин ! Всяко действие си има точно значимо по качество и количество противодействие...

                  нека си мислят че са ни прекарали...

                  само си го мислят обаче
                  Ми тогава щом знаеш това нали се сещаш и статистиката ти за това колко хора в действителност са минали на линукс. Би трябвало да знаеш, че същото нещо няма никакви проблеми да стане и под уиндоус... просто е въпрос на едно сърчване с гугъл. Може и наистина да седнеш да прочетеш какво е писано по темата до тук... Рутер под линукс е доста далеч от понятието десктоп машина. А иначе аз недоумявам защо са тези ограничения. Просто съм се спрял на провайдер, който ме ограничава единствено по скороста за която съм платил и не го интересува колко компютъра има от другата страна.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    А иначе аз недоумявам защо са тези ограничения. Просто съм се спрял на провайдер, който ме ограничава единствено по скороста за която съм платил и не го интересува колко компютъра има от другата страна.
                    Е де, ай сега па недоумяваш ? Канала е един...знаем клиентите и потреблението !!! Да ама като се навъдят пирато-тарикати лапкащи нет без пари какво става с канала и трафика летящ из него??? Кой почва да страда...май тия който си плащат нали ???/как да вдигаме скорости като те се изяждат автоматично от нелегално ползващите нета/ И в крайна сметка това води до - клещите на админа...лимити за хората със скрити машини отзад, нека си мислят че са прекарали някого...прекарали са го ама един друг път!!! Същото е да ти пусна нета без лимит и да заемеш целия канал само ти...кво става с другите потребители обаче ?????????
                    или викаш аз да съм добре па Вуте да ама теб хапят по тоя начин ползващите НЕТ гратисчий...вярвай ми - от теб крадат!!!
                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    ...нали се сещаш и статистиката ти за това колко хора в действителност са минали на линукс.
                    сещам се само едно едно : във видимия сектор на потребителите /оня на тарикатите го забравям засега...скоро сам ще си отиде, има механизми/ тенденцията на линукс ползвателите се засилва всеки божи ден...това е факт !!!

                    Много точно колега е казал следните думи по долу, вярвай ми точно разбирам и защо са казани :
                    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                    Кой каквото иска да ползва, аз за себе си съм решил въпроса! Близо 7 год съм под линукс в офиса и определено съм забравил за всички проблеми които имах в миналото с уйндоуса. От време на време обаче се налага да си ги припомням тъй като в къщи "трябва" да съм под уйндоус. Ама съм се амбицирал и това да променя. Поздрави на другаря бил гейтс!
                    адмирирам с две ръце написаното !!!
                    Последно редактирано от 4x4; 21-02-07, 08:20.
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                      Аз си представям един нормален интернет акаунт, за който плащам така: Плащам си за скорост Х мегабита в секунда и получавам Х мегабита в секунда. От там нататък дали ще си закача 1 компютър и ще имам целия трафик на него или ще си закача 3 компютъра и трафика ще се разпределя между тях си е изцяло мой проблем. Въпроса е, че във всички случаи имам калал Х мегабита в секунда от моя рутер до провайдера. Къде е тука проблема? Освен, ако провайдера не продава повече отколкото може да подържа с надеждата, че не всичките му клиенти ползват канала си през цялото време... За пример ще ти дам всеки един офис. Плаща се някакъв по-дебел канал и се връзват 10 - 20 - 50 - 200 машини. Каква е разликата?

                      А с тия ограничения се постига най-вече неудобство. Аз например въобще не държа да ползвам повече от една машина по едно и също време... Ама искам да си ползвам лаптопа с уайърлес. Е, как да си включа уаърлес рутера, като ме заключват по TTL без да правя разни мизерии? Или заради тая простотия трябва да си купувам по-скъп дивайс дето да подържа уайърлес бриджинг? Ами като имам и десктоп машина. Не ги ползвам едновременно, но ту ползвам едната ту другата... И какво? Да сменям кабели, да сменям МАС адреси и т.н. ли? Не, мерси. Просто си намерих провайдер с който нямам такива проблеми. Дори когато ги питах имат ли такива ограничения и мога ли да включа уайърлес рутер без да правя мизерии ми отговориха не само, че няма проблеми, а дори ми казаха с кои дивайси са забелязали, че има проблеми в тяхната мрежа и с кои не и предложиха, ако не се оправя да викна техен човек да ми конфигурира мрежата безплатно. В момента, ако пусна само една от машините си имам цялата скорост на нея, а ако пусна двете рутура лодбалансира трафика и сумарния ми е какъвто съм платил. Не виждам кой ме хапе в случая. Винаги получавам точно това, за което съм платил. Това което описваш може да се случи само, ако продаваш повече, отколкото имаш...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                        аз също то 2002 година ползвам в офиса Линукс
                        верно е има разни ограничения все още, но те са в забавленията
                        за пряката ми работи върши перфектна работа
                        преди ползвах федор сега ползвам убунту

                        смея да твърдя, че човек който може сам да си инсталира и администрира уиндоуса, съвсем спокойно може да направи това и с линукса
                        поне от времето когато аз ползвам линукс, дистрибуциите стават все
                        по лесни за работа на обикновенният потребител

                        относно разпространението на Линукса, си мисля основен проблем както и в много други области е натрапването
                        защото за майкрософт е лесно да подари на всяко училищще Н на брой дистрибуции, и децата са обременени от най-ранна възраст
                        LR RR Classic VM2.5

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          Аз си представям един нормален интернет акаунт, за който плащам така: Плащам си за скорост Х мегабита в секунда и получавам Х мегабита в секунда. От там нататък дали ще си закача 1 компютър и ще имам целия трафик на него или ще си закача 3 компютъра и трафика ще се разпределя между тях си е изцяло мой проблем. Въпроса е, че във всички случаи имам калал Х мегабита в секунда от моя рутер до провайдера. Къде е тука проблема? Освен, ако провайдера не продава повече отколкото може да подържа с надеждата, че не всичките му клиенти ползват канала си през цялото време... За пример ще ти дам всеки един офис. Плаща се някакъв по-дебел канал и се връзват 10 - 20 - 50 - 200 машини. Каква е разликата?

                          А с тия ограничения се постига най-вече неудобство. Аз например въобще не държа да ползвам повече от една машина по едно и също време... Ама искам да си ползвам лаптопа с уайърлес. Е, как да си включа уаърлес рутера, като ме заключват по TTL без да правя разни мизерии? Или заради тая простотия трябва да си купувам по-скъп дивайс дето да подържа уайърлес бриджинг? Ами като имам и десктоп машина. Не ги ползвам едновременно, но ту ползвам едната ту другата... И какво? Да сменям кабели, да сменям МАС адреси и т.н. ли? Не, мерси. Просто си намерих провайдер с който нямам такива проблеми. Дори когато ги питах имат ли такива ограничения и мога ли да включа уайърлес рутер без да правя мизерии ми отговориха не само, че няма проблеми, а дори ми казаха с кои дивайси са забелязали, че има проблеми в тяхната мрежа и с кои не и предложиха, ако не се оправя да викна техен човек да ми конфигурира мрежата безплатно. В момента, ако пусна само една от машините си имам цялата скорост на нея, а ако пусна двете рутура лодбалансира трафика и сумарния ми е какъвто съм платил. Не виждам кой ме хапе в случая. Винаги получавам точно това, за което съм платил. Това което описваш може да се случи само, ако продаваш повече, отколкото имаш...
                          Естествено "проваидерите" продават Повече от колкото имат, това се нарича Oversubscription и е нормална практика за всички, дори Телеком операторите разчитат на статистическо уплътнение на каналите - Има се в предвид че клиента не винаги е активен (говори, ползва интернет).
                          Кабелните оператори правят всички тези гимнастики за да предотвратят (не че успяват) поделянето на един канал между много потребители (например вход в един блок) тогава натовареността на канала е в пъти по-голяма, т.е. те трябва да ти продават Гарантиран Bandwith (пропускателна способност) а това Вече Струва едни съвсем Други пари можеш да се заинтересуваш колко плащат те за каналите си на БТК (или на някой друг). Но това е защото Масовият потребител е "Тарикат" иска за 5 лева Целият свят
                          Аз с моят Проваидер съм се разбрал и имам IP, няколко компютъра - Но мой компютри - само аз работя на тях и не преотдавам трафик и сме си приятели

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                            Първоначално публикуван от hf hpe Преглед на мнение
                            смея да твърдя, че човек който може сам да си инсталира и администрира уиндоуса, съвсем спокойно може да направи това и с линукса
                            По мои впечатления, броят на такива потребители не е толкова голям.

                            Първоначално публикуван от hf hpe Преглед на мнение
                            относно разпространението на Линукса, си мисля основен проблем както и в много други области е натрапването
                            защото за майкрософт е лесно да подари на всяко училищще Н на брой дистрибуции, и децата са обременени от най-ранна възраст
                            Че нали Линуксът е безплатен? Какъв е проблемът да се използва?

                            Ама, както тук вече беше посочвано, работата не опира само до операционната система. Щото, ако ще ОС да е като слънце, ако необходимият за работата ти софтуер не работи на нея ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Естествено "проваидерите" продават Повече от колкото имат, това се нарича Oversubscription и е нормална практика за всички, дори Телеком операторите разчитат на статистическо уплътнение на каналите - Има се в предвид че клиента не винаги е активен (говори, ползва интернет).
                              Кабелните оператори правят всички тези гимнастики за да предотвратят (не че успяват) поделянето на един канал между много потребители (например вход в един блок) тогава натовареността на канала е в пъти по-голяма, т.е. те трябва да ти продават Гарантиран Bandwith (пропускателна способност) а това Вече Струва едни съвсем Други пари можеш да се заинтересуваш колко плащат те за каналите си на БТК (или на някой друг). Но това е защото Масовият потребител е "Тарикат" иска за 5 лева Целият свят
                              Аз с моят Проваидер съм се разбрал и имам IP, няколко компютъра - Но мой компютри - само аз работя на тях и не преотдавам трафик и сме си приятели
                              Именно Есетествено, че плащам за моя интернет малко повечко за скоростите които са обявени на хартия при него и при другите... но не мисля, че не си заслужава при положение, че другите не ми гарантират това за което плащам Всъщност по-точно плащам за малко по-ниски, но гарантирани скорости толкова колкото бих плащал при друг за по-високи, но често само на хартия такива. Всеки си преценява какво иска

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Че нали Линуксът е безплатен? Какъв е проблемът да се използва?
                              Ама, както тук вече беше посочвано, работата не опира само до операционната система. Щото, ако ще ОС да е като слънце, ако необходимият за работата ти софтуер не работи на нея ...
                              Подряването на уиндоуси и въобще всякакъв софтуеър на учебни заведения е свързан в повечето случаи и със спонсорство за закупуване на самите машини, както и други неща... Общо взето Еъйпъл май не са флирали до сега благодарение на факта, че в САЩ са зарибили така бая университети и излизащите от тях искат от работодателя да им осигури Мак щото са свикнали да бачкат с него...

                              А, аз пък съм другата крайност Работата ми е свързана с юникс и разни юниксоподобни ОС. Демек никакъв уиндоуски софтуеър не ми трябва. Нямам проблеми с инсталирането и работата на какъвто и да е линукс, bsd и т.н. Дори без графичен интерфейс мога да се оправям. Владея и vi-то много добре(дори си имам vi и под уиндоус)... Обаче всичко това ми струва повече време, усилия и нерви. И просто предпочитам да си ги спестя с един ОЕМ уиндоус(виж за не ОЕМски уиндоус по-трудно бих прежалил парите...). И, да наистина доста голяма част от предимствата са в часта ентъртеймънт... ама нима това не е важно?! Все пак предпочитам машината, на която работя да ме кара да се чуствам по-добре, отколкото би ме карал един струг...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Windows, Линукс и бъдещето на софтуера...

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                ....т.е. те трябва да ти продават Гарантиран Bandwith (пропускателна способност) а това Вече Струва едни съвсем Други пари можеш да се заинтересуваш колко плащат те за каналите си на БТК (или на някой друг). Но това е защото Масовият потребител е "Тарикат" иска за 5 лева Целият свят
                                Аз с моят Проваидер съм се разбрал и имам IP, няколко компютъра - Но мой компютри - само аз работя на тях и не преотдавам трафик и сме си приятели
                                Брях мааму доживях да чуя едно спер изказване ! трогнат съм

                                Колега абсолютно точно се изказа...по точно и не може да бъде !!!!!!!!!!!

                                5лв и света да е мой...е нема такова понятие...трябва да забравим за него.

                                а на колегата Zaarin с уаерлеса ще кажа че е удобство и то голямо...само че когато връзката е криптирана и рутерчето не е купено от приятелите в блока за обща употреба с/у една такса за нет . За да има нови технологий в една мрежа се искат реинвестиций и то здрави,това не става с 20 плащащи и 200 неплащащи зад тях потребители нали??
                                затва бат Стефчо има една рекламка: пиратството ограбва !!!
                                вас плащащите най вече .... сори това е истината!
                                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X