Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дядо е добре известен с това че в цял разсадник с елхички да влезе .......... борче ще откопае.....
    Питането е за тези накрайници които ги има на всяка китайска ръчна хидравлична помпа (мъжкото с резба) и съответно на цилиндъра ( женското с гайка ). За нещо си да правя си поръчах цилиндърче, резбата пасна, но хода малко малък, поръчах си през един размер по-голямо и МЯУ, на картинка същото, но на живо два пъти по-голямо. По основните магазини за хидравлика имат бързи връзки, но те са на "щрак-щрак" със сачми, а не на резба. Питанката е тази връзка как се води, и евентоално къде може да намеря за да намаля голямата до размера на малката ( тази с червената заглушка ) Понеже имам и други хидравлично приспособления с малката резба, за сега не искам да сменям маркуча на помпата, а търся само смяна на голямата.......

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0053.JPG
Прегледи:613
Размер:168.5 КБ
ID:7038768
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Мисля се водеше "контролна точка".
      На насрещното има клапан, който се натиска от подобие на тръбичка от това, което е при теб на снимката.

      За всеки случай - престраши се и ми снимай вътрешността на това при теб, без шарената капачка

      Коментар


      • Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение

        За всеки случай - престраши се и ми снимай вътрешността на това при теб, без шарената капачка
        Готво! В дясно е маркуча от помпата - уьовина с клапанче, в ляво цилиндърчето - пичковина с клапанче..На големия пак така , ама два пъти по-голямо и неще да се чифтоса с помпата, че било малко и не го кефило.......

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0055.JPG Прегледи:0 Размер:159.0 КБ ID:7038956
        Последно редактирано от дядо владо; 13-05-26, 18:21.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Някъде го намирам като "резбова връзка за маркучи на трактор" - подобно е.
          Или "бърза връзка VHP "

          Ама цените не са много хуманни. Някои ги продават в к-т.

          Замисли се дали да не минеш на друг тип връзки - по-масови и относително "народни " цени и да си унифицираш хидравличните джаджи с еднакъв тип връзки ?

      • Варианта да си направиш един маркуч с два различни накрайника ; в единия край с голям “уй” в другия с малака… такова ?
        Ще е къс маркуча , не вярвам да е мега скъп .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Абе вземай уйчето и таковата при хората с маркучите )

        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Ще го направя тази седмица, ама по-долу виж слагам си още таралежи в гащите 😂

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Като искаш истински таралеж, да ти донеса пак кончето , че катастрофирах с него, тъкмо докато му изправяш старите кокали , ще му реновираш и двигателя ))) а накрая за капак и нова исталацийка да му туриш ))

      • Дедо понеже нe разбира от геополитика ( да коментира WW 3 ) не разбира и от музика да коментира какаманга, та реши да види дали вярно неговата фреза не качва масло към прозорчето. Речено сторено - верно не качва Разглабяне тук и там и стигам до тази инджеклъмЪ която като включиш захранването ( мотора да върти ) и от посочената дупка почва да лее масло в количества които според мен са по-големи от допустимото по фън-шуй......


        Някой от хевиметалите във форума с идеЙ какво аджеба е това и как да го накарам да праща мазничко по всичките си дупки


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0053.JPG Прегледи:0 Размер:118.5 КБ ID:7039653
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0054.JPG Прегледи:0 Размер:117.4 КБ ID:7039654


        Фрезата е "Стригон MSU 250" писал съм го тук , но пак ще го напомня

        P.S. Да допълня , че на портовете отстрани ( на снимките се виждат лошо ) има набити букви. Отгоре надолу H O SZ EK
        Последно редактирано от дядо владо; 18-05-26, 18:31.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • On Hungarian hydraulic/oiling equipment, especially older machine tools like the MSU-250, this very likely means:
          • SZ = Szívó → suction / intake
          • EK = Elfolyó / Elvezetés / External kivezetés → drain / return / outlet
          • H = Hajtás or Ház → drive side / housing
          • O = probably Olaj → oil
          Единственото сигурно е че SZ е intake, до някъде е сигурно че ЕК е изход. Дригите обаче...

          Или изхода е запушен, или клапана за претоварване, ако има такъв, е със счупена или липсваща пружина, или нещо е охлабило и изпаднало. Опитай да обиколиш дъното на картера с магнитче да видиш дали няма да намериш някоя интересност.

          ПП: Горното е сътворено от изкуствен интелект.
          Ето малко от естествен + google преводач:

          ЕК = Elfolyó Kivezetés = drain outlet
          H вероятно е корпус.

          За O нямам никаква идея.
          Последно редактирано от sparkybg; 18-05-26, 21:27.
          Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            В българските фрези мазането на самоходите е отделно. И помпата на самоходите се върти от техния мотор. За паралелите има копче, което пуска масло към тях пак от тая помпа.

            За скоростите на шпиндела е тотално отделно.

            Не изхвърляй маслото ако е в добро състояние. Специално е, с добавки против залепване.

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Отзад напред - мерси , много се чудих за маслото, ама нали съм малко чичо Скрудж та си го върнах. За масата е в отделен съд с ръчна помпа, Самохода и бързия ход май са с някакво управление електро клапани и хидравлични съединители ама още я разучавам, за това търся схема на смазването......

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Да, за масата (хода ляво-дясно) и на моята фреза е отделен резервоар с ръчна помпа. За напред-назад и нагоре-надолу е бутон,който насочва към направляващите масло от помпата на самоходите. Има и табелка по колко секунди на час да се натиска. Помпата на скоростната кутия за самоходите маже и съединителите и винтовете (включтелно тоя за наляво-надясно). Специално за винтовете не знам дали постоянно или когато е натиснат бутона за мазане на направляващите.

            За маслото - тук всеки ще ти каже да сипваш M10D. Ама M10D няма нищо общо с това, което трябва да е сипано, особено по отношение на направляващите. Маслото по спецификация и за струга и за фрезата ми си е нарочно за такива работи, с добавка, подобна на тая за LSD диференциал. Това предотвратява залепване на направляващите и ход на тласъци.

            Не е проблем въпросното масло (или еквивалент) да се намери и сега. Просто са още едни кинти.


            ПП: Пак, има сериозна вероятност мазането на скоростната кутия за шпиндела да е отделно. При българските се маха капака с ръчките за предваките за да се гледат зъбни колелета. Сигурно има и други капаци, ама откъм задния капак (където при мен са ремъци) не съм гледал.


            ППП: И...моята помпа за скоростите на шпиндела също не работи. Тая на самоходите трябваше да я ремонтирам за да тръгне - счупена пружина на сачмата, която го играе клапан.
            Последно редактирано от sparkybg; 22-05-26, 11:25.

        • Значи жокера "обади се на приятел" (Спарки ) действа Туй горното било някаква помпа и електромотор на самохода, а Спарки като по - зрящ ( по- млад ) и по- запознат с конструкцията на металорежещите машини тръгнА от смукателя в картера на машината ( за протокола те са два, за самохада и отделно за централното смазване ) и стигнА до нЕква инджъклЪма която аз си мислех че е лагерно тяло, но той остече "това е помпата". Разглабяне чистене сглабяне и вече си имам фреза с работещо централно мазане ( дори ми се струва , че малко утихна машината) Сега вече мога да продължа с опитите я пръст да си откъсна, я око да си извадя ...... ( кафе )
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Ми честитутка.

        • Дедо както си седя
          пак резбата обърна .......

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0077.JPG
Прегледи:123
Размер:240.0 КБ
ID:7043456


          ...налазихА ме "обратни" ( разбирай десен волан JDM-и ) тойоти мицубишита и все с електрически проблеми. Докато първата тойота и мицубишито бяхо по-лесни, последнато ми съзвава главоблъсканица Тойота 80 4.2 дизел с два акумулатора, пали работи като часовник, но зарежда само левия. Някой с идея за схеми кога кое как се включва,Изкусквения интелект каза че може да е така, ама можи и иначе, абе оправяй се
          Предполагам че основно е 12 волтова , а 24 е само стартера, но ми трябва някаква схема.......
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Дядо, обаче има различни версии, ето тук примерно батериите са вързани по друг начин, по единия начин батериите се самобалансират, а при другия това реле превключвател 12/24В отговаря и за зареждането, а това реле се поврежда както се досещаш. Та мерене и да видиш коя точно версия е тази система + може и да е побългарявана...

            ЛИНК - https://forum.ih8mud.com/attachments...-webp.2913931/

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            ХУбави снимки и обяснения.

            https://www.landcruiserclub.net/comm...ruiser.143513/

          • sonda
            sonda коментира
            Редактиране на коментар
            Ааа, браво Дед Влад..Прогрес се вика, програс, от кога ти викам да се пояпончиш ..Как е писал и Герги- 24 волта върти само стартера, всичко е 12 но ти това си установил.. Там всичко е твърде просто- гаранция става въпрос или за прецакан кабел, или реле некво...Иначе- тия баш палат и работят така от километър първи до километър двумилионни

        • Дядо,

          Дясната батерия няма директна връзка с алтернатора, минава през т.н. фюз линк (кутия с предпазители)

          Виж там с бушоните каква е ситуацията.

          Ето снимка

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot From 2026-06-21 13-48-07.png
Прегледи:110
Размер:136.8 КБ
ID:7043471
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Мерси , преборих го, снимки малко по-натам ☕

        • И така както вече писах гадината е за вътрешно японския пазар (JDM) а там нещата са маааалко по-различни, та схемите бързо и лесно налични в нета не са съвсем точни, но......помагат. Тъй като логиката на производителя е сходна , нищо че е за различин региони, леко леко и по жицата и МЯУ
          Както стана ясно водещ за захранването на колата е десния акумулатор, Силовия му + отива директно на релето 12/24 V без каквито и да е предпазители, а други проводници през предпазители хранят останалата част от колата.. Левия акумулатор ( на снимката горе в ляво) се храни от алтернатора, по отделен кабел, по синия кабел директно храни стартера, а червения отива към релето 12/24. В режим 12V ако двигателя работи от + по синия кабел през червения през релето 12/24 отива зареждане към десния акумулатор Там в кръгчето е и силовото разклонение ( изолации болт и гайка,) но ако ще тече дори ток, за да не изтече, самобитния майстор го е замазал с нещо гуменоподобно и дори е сложил безсмислена свинска опашка ( това в червеното кръгче ) а оргиналната японска пластмасова кутийка и махнал щото нали да .....под замазката връзката не се вижда, но е корозирала със всичките натам благини
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0078.JPG
Прегледи:76
Размер:192.8 КБ
ID:7043540
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Браво Деди, златен си, важното е, че хвана проблема и вече си го отстранил.

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

        Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

        Зареждам...
        X