Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусът или колата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автобусът или колата?

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=221362
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • От: Автобусът или колата?

      Наборе???
      Чак не вярвам, че онова си го писал ти. Злагаш се бе.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Автобусът или колата?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Фактът че не разбираш проблема не е похвален.

        Светофарът изобщо ти позволява да минеш, но не определя в какъв ред спрямо другите, на които също позволява.
        А , не издържах!Светофарът дава право на движение.При преминаване през кръстовището пръв е движещият се по права линия.Всеки , който я пресича изчаква , т.е. е без предимство.
        Иначе нахуй нам нужни светофори!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: Автобусът или колата?

          Първоначално публикуван от ivanov_06 Преглед на мнение
          Казуса е реален. Във Враца има такова кръстовище. На Демокрация и Екзарх Йосиф. Главен път от Демокрация надясно по Екзарх Йосиф. Има и светофари и знаци, с предимство на главния път, без предимство и стоп на другите два изхода от кръстовището. Някой друг от Враца може да го нарисува.
          Кво да го рисувам.Няма нито един , който да завие наляво по Демокрация , без да изчака движещите се направо по Екзарх Йосиф.Без значение колко е "отворен"
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Автобусът или колата?

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Е па естествено, че като ти е червено не минаваш, та ако ще и десет предимства да имаш, когато ти е разрешено преминаването. Та ко туй несъответствие?
            Именно - съвсем естествено е. Въпреки, че според знака имаш предимство (и значи следва да караш). Те това е и противоречието, което се разрешава с този член 7.

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            От линка на пост 1
            Във връзката от първото мнение, като основен авторитет е поставен някойси "актуално ком" (същият се е подписал и като редактор). Ми как да ти кажа...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Автобусът или колата?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

              Светофарът не отменя знаците, той е с приоритет над тях, в случай на противоречие.
              Каквото в случая няма!
              Не ги отменя.Когато работи , все едно ги няма.Не важат.Ти го кажи , ако искаш - прави ги невалидни.
              Правилата са еднакви в цяла Европа.Елате да покарате с такива разсъждения в някой голям европейски град.После местният застраховател ще ви праща на курсове.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Автобусът или колата?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Наборе???
                Чак не вярвам, че онова си го писал ти. Злагаш се бе.
                Наборе, аз съм шофьр, колкото и ти. И на двамата ни са други професиите (а "ресорната", не е и шофьор, а юрист). По въпроса има професионалисти, засега се е изказал (засега е до трета страница и от мнението ми насам, защото това съм чел) един. Ми не се излагам според него.
                Последно редактирано от davc; 09-08-17, 23:57.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Автобусът или колата?

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Не ги отменя.Когато работи , все едно ги няма.Не важат.Ти го кажи , ако искаш - прави ги невалидни.
                  Я прочети какво сам си написал.
                  Не ги отменял, ма ги правел невалидни...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Автобусът или колата?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Именно - съвсем естествено е. Въпреки, че според знака имаш предимство (и значи следва да караш). Те това е и противоречието, което се разрешава с този член 7.
                    Не, от знака не следва да карам, щом светофара за мен е червен. Аз кога зимвах книжката така ни учеха, както е указано по-горе - регулировчик, светофар и т.н.
                    Тука казуса е друг - не какво правиш, когато ти свети червено, а кой е с предимство на картинката, когато и на двамата им свети зелено едновременно. Ми повечето сме на мнение, че автомобила е с предимство в този случай, ако че автобуса е на главен път. После вече дойдоха другите хипотези - при неработещ светофар кво става и други. Нема ли светофар, вече гледаш обърнатия триъгълник и табелата която указва кой е главния път(това ако си на местото на автомобила). Требва да се върна на картинката да видя кви знаци има пред автобуса.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Автобусът или колата?

                      Ами да, пред автобуса си има знак, че е с предимство и табелата указваща главния път. Ся, утрепай ме не зная тоя знак за предимство пред автобуса само за главния път ли важи или и за направо
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Автобусът или колата?

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Не, от знака не следва да карам, щом светофара за мен е червен.
                        От знака точно това следва, от светофара не. Това и е противоречието, в което влиза в сила приоретността.
                        А какво било казало мнозинството, означава единствено какво мисли/знае мнозинството. Защото ние тук в момента не пишем закон и правилник, та съответно и да ги гласуваме.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Автобусът или колата?

                          Този пост е отговор на пост 202.
                          Ма бързо пишете бе, да му се не види.

                          Тц, злагаш се.

                          Колко пъти трябва да се повтори, че след като има светофар-все едно знаците ги няма.
                          А след като ги няма(Няма ги бе, ако се ползват модерни технологии-знаците ще са на дисплей, и щом работи светофара-дисплея показва бяло. Или черно)-по кое правило ще преминат участниците в движението?

                          Ся, верно, че щом натоварения път(този който е с предимство според знаците) не е направо-светлините на светофара ще са съобразени с това. Или поне не би трябвало да е инак.
                          Тук става въпрос за теоретичен казус, и целта му е да провери колко са в час шофьорите.

                          В заключение-има ли работещ светофар-все едно няма знаци. Преминаването през кръстовището е регламентирано в правилника. Знаците започват да важат когато светофара не работи.
                          Същото е и с маркировките и регулировчика. Много ясно е дефинирана йерархията.

                          Я да питам-на същото това хипотетично кръстовище няма светофари, а има регулировчик.
                          По кои правила ще се водите, ако знакът ви казва, че вие сте с предимство, но регулировчика е застанал с лице към вас, и дясна ръка пред гърдите?
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Автобусът или колата?

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Я прочети какво сам си написал.
                            Не ги отменял, ма ги правел невалидни...
                            Пак чети и ти.Те са си там и не можеш ги маха и отменя.При работещ светофар са невалидни.Вдяваш ли?
                            Не съм забравил български.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Автобусът или колата?

                              Утре си правя застраховка живот,навремило е...Свате,Свате, мискинин такъв,в разходи ме вкара...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Автобусът или колата?

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                От знака точно това следва, от светофара не. Това и е противоречието, в което влиза в сила приоретността.
                                Значи, това което казваш, звучи така: от знака следва, че при червен светофар трябва карам, а при червен светофар не следва да не карам, но понеже отдаваме приоритет на светофара.... тука вече се обърках.... и имаме противоречие.

                                Някой друг ще сподели ли какво е разбрал от изложеното от колегата?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X