Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусът или колата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автобусът или колата?

    Вярно, че имаше такива дето гледаха знаците от към гърба. Ако и тях трябваше да разпознаваме, хич дане щяха да са двулицеви. Ако си гледаме това което е пред(за) нас и знаем правилника. ...
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Автобусът или колата?

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Вярно, че имаше такива дето гледаха знаците от към гърба. Ако и тях трябваше да разпознаваме, хич дане щяха да са двулицеви. Ако си гледаме това което е пред(за) нас и знаем правилника. ...
      И тва са ме учили. На кръстовище в кварталите винаги гледам и на дясностоящия знака. Много пъти се оказва че той има знак стоп и кръстовището не е равнозначно. Както и да е . Чавдаре пиша от телефона. Няма редове мредове. Ако искаш чети.


      Коментар


      • От: Автобусът или колата?

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        И тва са ме учили. На кръстовище в кварталите винаги гледам и на дясностоящия знака......
        И мен така са учили и да гледам под бронята на автобуса или тролея които
        заобикалям спрял на спирка и т.н.
        Ма ,явно ни е много остаряло училището.

        Коментар


        • От: Автобусът или колата?

          В интерес на истината, не случайно знаците за предимство и СТОП-а са с различна форма от другите. За да могат да бъдат разпознаваеми в "гръб". Но, това е необходимо само за кръстовища без светофар, или с не работещ или работещ на жълта мигаща такъв.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • От: Автобусът или колата?

            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
            В интерес на истината, не случайно знаците за предимство и СТОП-а са с различна форма от другите. За да могат да бъдат разпознаваеми в "гръб". Но, това е необходимо само за кръстовища без светофар, или с не работещ или работещ на жълта мигаща такъв.
            С различна форма са, за да може водач да ги разпознае, ако по някаква причина лицето е изтъркано и неразпознаваемо.

            Коментар


            • От: Автобусът или колата?

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              С различна форма са, за да може водач да ги разпознае, ако по някаква причина лицето е изтъркано и неразпознаваемо.
              Именно за това е различна формата на тези знаци. А не за да ги разпознават другите участници, от другите клонове на кръстовището.

              Днес на 7 км от Шумен стана катастрофа с жервютви 9 годищно момиче и баба му. Дядото който е карал колата е в болница в тежко състояние.
              Кой крив-кой прав-не коментирам, макар да съм долу-горе наясно какво се е случило. Ако не е от разсейване и невиждане на идващия камион(камион бе, камион)-значи човейът е бил твърде самонадеян, или просто не е знаел на кого е предимството.
              Бог да прости починалите.
              Отлейте малко за тях, и се смирете.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Автобусът или колата?

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                С различна форма са, за да може водач да ги разпознае, ако по някаква причина лицето е изтъркано и неразпознаваемо.
                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Именно за това е различна формата на тези знаци. А не за да ги разпознават другите участници, от другите клонове на кръстовището.
                Само за това? Дали:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5763485
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • От: Автобусът или колата?

                  Да, но това е за да ги различават шофьорите за когото са предназначени.
                  А не за да ги виждат другите шофьори, и да си правят сметката. За другите си има поставени техни си знаци, които също са с такава форма.
                  Няма защо точно на теб да обяснявам как на единия ще има триъгълник с острото надолу, или осмоъгълник, а на другия ще има квадрат с острото надолу-нагоре(някои му викат ромб). И всеки ще гледа формата на знака който е за него, няма какво да се кьори в другите посоки.

                  П.п. Меган сценик II ли ще си купуваш?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Автобусът или колата?

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Ако си беше направил труда да прочетеш дългия ми пост щеше да ти стане ясно. Да не говорим, че никъде не съм декларирал мойто становище за единствено вярно, точно и т.н. Аргументите на колегите също смятам за логични и не съм ги отхвърлил напълно. Ако не ти харесват мойте аргументи си карай както знаеш. Както някой спомена и ме подсеща и мен, аз карам вече така 15г. Така съм научен още на курсовете, а не от нещо друго, въпреки че многократно се опитвахте да намекнете обратното. Специално за теб ще повторя още веднъж, ако искаш си го изпринти, за да не ме питаш пак. Кръстовишата се регулират попринцип или с пътни знаци или със светофари. За това когато кръстовището е регулирано само с пътен знак той изпълнява и присъщата функция на светофара. Разрешава ти да навлезеш в кръстовището или ти го забранява. Отделно си изпълнява и втората функция присъща за него - определя реда за преминаване през това кръстовище. Когато кръстовището е регулирано само със светофар, той изпълнява функцията да разреши навлизането в него, ако няма знаци водачите се ръководят от общите правила за предимство (местоположение и посока). Когато кръстовището е регулирано и с двете светофара си изпълнява неговата функция (пуска мене - спира тебе) или пуска мене и тебе, а знака определя реда за преминаване. Особено когато кръстовището е регулирано с път променящ направлението си (тъй като със светофар няма как да се регулира направлението на пътя с предимство. Няма логика пътя с предимство да е с едно направление при знаци и с друго при регулирано кръстовище със светофар. Това което си цитирал в наредбата не виждам с какво оборва това което твърдя по отношение на двата вида функции на знака и означава именно това : светофара има предимство пред функцията на знака за навлизане в кръстовището. Никъде в приложимите разпоредби не мога да намеря аргументи че светофара дава предимство по отношение на реда на преминаване. Ако си представим че сме на кръстовище и караме един срещу друг, а пътя при теб е стеснен. И двамата караме направо и ни свети зелено. При този стеснен участък как ще се разберем кой да мине? И накрая ... ако прочетеш че някоя наредба отменя светофарите или знаците не вярвай много. Йерархията е закон, правилник, наредба.
                    Шофирането е проста работа( пак казвам, да не се бърка с простотия), ако трябва толкова много да се мисли и разсъждава на кръстовище, изискването за образование ще е минимум “бакалавър“, а не 8-ми клас...
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • От: Автобусът или колата?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Да, но това е за да ги различават шофьорите за когото са предназначени.
                      А не за да ги виждат другите шофьори, и да си правят сметката. За другите си има поставени техни си знаци, които също са с такава форма.
                      Няма защо точно на теб да обяснявам как на единия ще има триъгълник с острото надолу, или осмоъгълник, а на другия ще има квадрат с острото надолу-нагоре(някои му викат ромб). И всеки ще гледа формата на знака който е за него, няма какво да се кьори в другите посоки.

                      П.п. Меган сценик II ли ще си купуваш?
                      На теория е така, ама на практика, си непосредствено на входа на кръстовище на което уж си сигурен, че си видял знака( независимо какъв е бил), обаче някой от дясно на теб се бута нервно, или дреме и не минава, и ти се зачудваш дали правилно си видял миг преди това знака. Един бърз поглед вдясно на неговия знак( щото твоя вече си го подминал) и всичко си идва на място. Не ми казвай, че не ти се е случвало.
                      П.П. Ей, много виждаш. Ти луд ли си, да си купя такъв( Сценик) таралеж в гащите. Имам един такъв при мен, дето му е изгнил един куплунг под шофьорската седалка с тридесетина кабела с почти еднакви цветове и без номера. Разнищвам му схемите и се чудя откъде да го започна. И друг път съм го играл тоя филм, ама е много гаден.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • От: Автобусът или колата?

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        Когато кръстовището е регулирано и с двете светофара си изпълнява неговата функция (пуска мене - спира тебе) или пуска мене и тебе, а знака определя реда за преминаване.



                        Йерархията е закон, правилник, наредба.
                        Това първото имаше ли го някъде черно на бяло записано, както например споменаваните многократно членове, алинеи и точки??

                        За второто също имам един въпрос - когато има разминаване м/у тия трите, как да шофираме? И нали едното е правилник за прилагане на закона...

                        Ако ти е удобно да ми отговориш ще съм благодарен.
                        Последно редактирано от Самодържец; 13-08-17, 20:34.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Автобусът или колата?

                          Относно знаците - направило ми е впечатление, че често има поставен знак обърнатия триъгълник "пропусни движещите се по пътя с предимство", но без да е поставена и табела указваща кой е пътят с предимство... Обикновено се предполага, че е този път, който ще пресечеш, ама дали няма и други положения.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Автобусът или колата?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Реда по който колите преминават през кръстовището е ясно определен-"Тези които завиват наляво пропускат тези които завиват надясно, и тези които карат направо." Точка.
                            Точка, ама не. Това правило важи еднозначно, единствено когато кръстовището не е регулирано никакъв друг начин. В конкретното кръстовище, знаците и допълнителните табели го отменят. Точно това е смисълът на приоритетите, в случай на противоречие.

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            ...при зелен сигнал и за двете мпс-та, преминаването през кръстовището е разрешено (и за двете мпс-та), а реда за преминаване се определя от правилото, че завиващия наляво е длъжен да пропусне насрещно движещите се.
                            Дотам дето светофарът пуска и двете - всичко точно. Че завиващият, трябва да пропусне, движещият се направо, би било така, ако няма други условия. Каквито има.

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Не вярвам и защитниците на знаците да спират на СТОП при зелен сигнал, а би трябвало, защото не знаят на кой какво свети от другите. Дори тия, дето гледат знаците откъм гърба (в други теми)може да бъдат изненадани...
                            "Стоп"-ът и зеленият сигнал, също представляват противоречие, при което влиза в сила приоритета на светофара.

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            С различна форма са, за да може водач да ги разпознае, ако по някаква причина лицето е изтъркано и неразпознаваемо.
                            Това вече наистина е като изсмукано от пръстите . А освен знаците, нарочно направени с особена форма - другите няма ли начин да се изтъркат
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Автобусът или колата?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              А освен знаците, нарочно направени с особена форма - другите няма ли начин да се изтъркат
                              Има, ама они са по-важни!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Автобусът или колата?

                                Даже жизнено важни.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X