Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусът или колата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автобусът или колата?

    лентата с автобуса не е за направо и да, трябва да го пропуснеш

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:has.JPG
Прегледи:1
Размер:251.3 КБ
ID:5763374
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Автобусът или колата?

      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
      Ся тука да пропусна ли колата в червено или не


      Това е кръстовището аз съм в лентата дето е автобуса и карам направо, свети ми зелено , на човека отсреща които прави десен завой също.




      погледнато от другия край


      п.п. Ако може да се обосновете и защо независимо от отговора.
      Благодаря
      Ти не караш направо, а завиваш на ляво. Въпросния автомобил срещу теб завива на дясно. Разбира се, че той е с предимство.

      Чуденката явно идва от факта, че са 5 лъчите на кръстовището, като имаш 2 в ляво, единият от които изглежда като естествено продължение на пътя от който идваш/все покрай реката/, но според пътната уредба се явява отклонение.

      ПП Кръстовището ми е много познато , а пътя за Кенана естествено е най-важен.......
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Автобусът или колата?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Аз вероятно мога да ти разказвам много повече. Но все-пак, има една малка разлика между пешака милиционер от улицата, комуто само: "Ся кошпрайм" му е в главата - и официално становище на институция.
        Аз нямам предвид полицай на улицата.

        Коментар


        • От: Автобусът или колата?

          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
          Предлагам всеки пред себе си да признае, гледа ли знаците над светофара, при работещ такъв. Щото, аз не, и се съобразявам единствено с него.
          Преди бях чел едно изследване,колко процента от това което виждаме,мозъка отхвърля като ненужна инфорация.Ако не се лъжа,процентите бяха 80,та въпреки,че много неща попадат в полезрението ни ние реално не ги виждаме.Сега като се замислих,при работещ светофар знаците попадат някъде из между тия 80% ,поне при мен де.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Автобусът или колата?

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            А сега де!!!!

            Хм. Това силно ми прилича ми на фейк. Особено предвид структурата на СДВР.
            https://www.mvr.bg/sdvr/%D0%B4%D0%B8...83%D1%80%D0%B0 и общия изглед на мобилното приложение.

            P.S. Пък и да е автентично, официалността на чат-становище нещо ми се губи.
            Последно редактирано от Danika; 11-08-17, 11:09. Причина: P.S.
            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

            Коментар


            • От: Автобусът или колата?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Тук създадохме материал и тема за чесане някой друг месец след ваканцуването.
              В България имам някъде из къщи разни екземпляри на Закона и Правилника(в книжен вариант), от доста преди ерата на интернета, и все си мисля, че обясненията бяха доста по-подробни и ясни(чел съм ги някога като ученик). Някой ако ги пази може да провери.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Автобусът или колата?

                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                Хм. Това силно ми прилича ми на фейк. Особено предвид структурата на СДВР.
                https://www.mvr.bg/sdvr/%D0%B4%D0%B8...83%D1%80%D0%B0 и общия изглед на мобилното приложение.

                P.S. Пък и да е автентично, официалността на чат-становище нещо ми се губи.
                Приложението е месенджър. Въпросът е какво стои зад Сдвр
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • От: Автобусът или колата?

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Приложението е месенджър. Въпросът е какво стои зад Сдвр
                  Профилът - цък. Изглежда официално.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: Автобусът или колата?

                    "Пълното тълкуване е следното:


                    Колата е с предимство, защото според чл. 7, ал. 2, Глава втора от "Правила за движение по пътищата" на Закона за движението по пътищата: "Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали."


                    Както и според чл. 37, ал. 1 от Раздел VII "Завиване надясно или наляво" на Закона за движението по пътищата: "При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства. От същото правило помежду си се ръководят и водачите на релсовите пътни превозни средства."


                    http://www.dnes.bg/obshtestvo/2017/0...-mae.349361,14
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Автобусът или колата?

                      Признавам си, че месинджър не ползвам, а профилът във Фейсбук го видях, но не се ми се стори да е този форматът.
                      Както и да е, дори да има такъв чат, би трябвало да е с отдел "Пътна полиция" по тези въпроси, но... Наистина не знам какъв е форматът.
                      Продължавам, обаче, да съм скептична към официалността на становище в чата.
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар


                      • От: Автобусът или колата?

                        Същото положение е във Враца, всеки един знае къде е това кръстовище, че си е натоварено. Първо минават колите направо, тези по главната, изчакват, за да продължат.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:эи.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5763431
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Автобусът или колата?

                          Аз си мислех, че шофирането е проста работа (да не се бърка с простотия), а то излезе ,че трябва да имаш завършено минимум семестриално обучение в юридическия факултет на СУ, за да можеш да си тълкуваш правилата както ти е изгодно....
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • От: Автобусът или колата?

                            Ами при положение, че въпроса не е достатъчно ясно дефиниран в ЗДвП и ППЗДвП, не е зле да си юрист за да знаеш, какво е тълкуването на закона. Къде там пише, че светлинните сигнали уреждат предимството в кръстовище? Пише че те разрешават и забраняват навлизане в кръстовищата... а предимството е дефинирано или чрез пътните знаци или по правилото на десностоящия при равнопоставени пътища или по правилото за предимство по пътя с настилка, пред този без.
                            В случая просто не се ръководиш от никакви правила, а от тълкуване... така ни беше обяснен същия този казус още 2001-ва година, в часовете по теория. И инструктора ни беше съгласен, че ако четеш само закона и правилника и не знаеш, какви са тълкуванията на разните му там казуси, би трябвало автобуса да е с предимство. Този въпрос явно е вечен в листовките... а брат ми, пък го помни от неговите изпити през 96-та.

                            Коментар


                            • От: Автобусът или колата?

                              Нали е ясно, че при движение регулирано със светофари, за да не казваме предимството, то този който е направо преминава пръв, а този който завива наляво пропуска преминаващия направо. Ето, без да споменаваме термина предимство. Т.е. светофара в случая не дава или отнема предимство, но разрешава/забранява преминаването и указва реда за преминаване през кръстовището при прилагане на правилото, че завиващия наляво пропуска насрещно движещите се мпс-та.
                              Последно редактирано от Самодържец; 12-08-17, 22:33.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Автобусът или колата?

                                Оказа се, че в Държавата ни има повече адвокати, отколкото шофьори. Всички тълкуват, не карат по правилник.
                                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X