Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусът или колата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автобусът или колата?

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Милиционер-гледаш него
    Сфетофар-гледаш него
    Знак-гледаш него
    Маркировка-гледаш нея
    В този порядък.
    Айде сега обясни и на колко етапа го прилагаш.

    Коментар


    • От: Автобусът или колата?

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      но защо е нужно да те обърква, да те кара да мислиш, да ти дава алтернатива и възможност за грешка ?
      Тъй-тъй, нещата полека се поизясняват и ще докажат правотата ми

      Никакви алтернативни тълкувания и теории, братче. Правила железни като релси. За излизане от релсите - никакви глоби, а сто тояги у гърбината. Току виж след сто години бой сме станали човеци, а от там и изрядни водачи. Както казва един от градския транспорт, когато го засече някой - и сега как да постъпя, човек ли да бъда или водач?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Автобусът или колата?

        Поне регулировчика като го погледна, и знам на всички около кръстовището какво им е разрешено.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Автобусът или колата?

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Тъй-тъй, нещата полека се поизясняват и ще докажат правотата ми

          Никакви алтернативни тълкувания и теории, братче. Правила железни като релси. За излизане от релсите - никакви глоби, а сто тояги у гърбината. Току виж след сто години бой сме станали човеци, а от там и изрядни водачи. Както казва един от градския транспорт, когато го засече някой - и сега как да постъпя, човек ли да бъда или водач?
          Така де,то и математически е ясно.Две възможности правят 50% шанс нещата да се объркат
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Автобусът или колата?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Поне регулировчика като го погледна, и знам на всички около кръстовището какво им е разрешено.
            Цецо, ся ти видех подписа... Това като че ли е казано във връзка с тая тема, особено последното изречение.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Автобусът или колата?

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Тъй-тъй, нещата полека се поизясняват и ще докажат правотата ми

              Никакви алтернативни тълкувания и теории, братче. Правила железни като релси. За излизане от релсите - никакви глоби, а сто тояги у гърбината. Току виж след сто години бой сме станали човеци, а от там и изрядни водачи. Както казва един от градския транспорт, когато го засече някой - и сега как да постъпя, човек ли да бъда или водач?
              Аз не видях единодушие по казуса. Гледам вече и тоягите извадихте.

              Коментар


              • От: Автобусът или колата?

                Абе той подписа е заради една стара подобна тема, в която бях пряко замесен.

                Но гледайки снимката на варненското кръстовище... Свети зелено в отделна лента за ляв завой, и с отделна секция, защо трябва да се съобразявам с насрещното движение и защо въобще то е пуснато да се движи заедно с мен??? Попрелистих в главата си как е на подобни светофари в София(без да гледам знаците) и нещо не се сещам да има такова... Ако нема стрелка и лента, да ги чакам насрещните, ама иначе си гледам светофара и гаааз... Да не е нещо грешка в тоя светофар там във Варна?
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Автобусът или колата?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Поне регулировчика като го погледна, и знам на всички около кръстовището какво им е разрешено.
                  За разлика от светофара, около регулировчика няма как да възникне казус за предимство. Неговите стандартни сигнали позволяват движение само в непресичащи се посоки.

                  Коментар


                  • От: Автобусът или колата?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Гледам вече и тоягите извадихте.
                    Ми не, нищо не е извадено и резултата е налице. Ама защо, тебе страх ли те е от тоягата? Щото мен не, дори доброволно, както споменах, се отказвам да разсъждавам в/у закони и правила за движение, стига да ми предоставят грамотни и еднозначни такива, които да не оставят поле за изяви в подобни теми. Просто желая да спазвам правила, ама такива, дето да не може всеки орган да си ги тълкува по различни начини.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Автобусът или колата?

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      правила, ама такива, дето да не може всеки орган да си ги тълкува по различни начини.
                      Размечтахме се нещо

                      Коментар


                      • От: Автобусът или колата?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        За разлика от светофара...
                        По твоята логика добави и знаците - имаш знак за предимство, ама няма как да знаеш, че и на всички клонове на кръстовището нямат също знак за предимство, нали?

                        Коментар


                        • От: Автобусът или колата?

                          Първо не съм се "перчил като петел" на никой олигофрен, просто отговорих на въпроса както аз мисля. Мога да ви покажа няколко крастовището на които не си с предимство при зелен светофар и знаците са си точно над светофара. Ако някой толкова желае ще му дам моята кола да се блъсне в човека насреща обаче ако после му напишат акт ще плати всичко и на двете страни
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • От: Автобусът или колата?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Те бабуните са да се намали скоростта. А и като цяло са си глупаво решение, щото същото нещо се прави съвсем успешно с камери, които си възвръщат инвестицията.
                            Освен това теория и практика понякога се разминават. В определени части на света, това се случва по-често отколкото в други.
                            Конкретно там трябва споменатия светофар, от ония с бутончето. Минавал съм оттам и лично съм снимал два пъти пешеходци, които не пресичат на пешеходните пътеки, намиращи се м/у двете бабуни, а там където им е удобно. Ма това едва ли се взима предвид, ако че някой се изхвърли, че пешеходците били "опраскани". Нека да не се забравя, че освен водачи сме и пешеходци, та не си говорим на ангро.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Автобусът или колата?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Размечтахме се нещо
                              В 21-ви век е в много голяма степен постижимо. Не се опитвай да ме убедиш в обратното.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Автобусът или колата?

                                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                                По твоята логика добави и знаците - имаш знак за предимство, ама няма как да знаеш, че и на всички клонове на кръстовището нямат също знак за предимство, нали?
                                Я като по-вещ дай мнение.

                                След като ми свети светофар със стрелка само за наляво и съм в лента само за наляво, защо трябва да чакам движещите се срещу мен? И защо въобще има насрещно движение заедно с моя ляв завой?

                                ПП: Това е положението на кръстовището дадено за пример от Варна.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X