Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежък инцидент край хижа Фенера

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

    За преждеговорившия.
    Честно казано - срамна работа. Не знам от кога се познаваме, той знае какво съм работил, какво е работил сам, и знае че аз знам. Та думата "нарцисизъм" в случая си беше съвсем на мястото, ама някак много самодезавуираща, та не знам и какво да правя нататък. Да беше на 15 години - ясно - много му се иска да е близо до това - фантазира. Пък той не е. А аз изобщо не искам да говоря за такива неща, понеже те вече са убити по нашите земи, явно никога няма да възкръснат, и аз никога вече няма да ги пипна. Тъжно ми е. Скачам само когато чужди хора се гаврят с костите им. И не се усещат да млъкнат, като им кажеш че приказките им са гавра, а не прослава.
    Е оставих си тука един КИ-13, щото ми е подарък от Борката Трампа, един жирокомпас и един хоризонт, като се пенсионирам може да ми остане време и сили да им направя захранвания да ги чуя за последно, ама избягвам да ги пипам че ми парят. Засега ми стига да чета разбирачите по авиацията.
    Излъгах, имам и истински КИ-11, това и в музея го нямат. Като ми остане време - ще го оправя и ще го напълня.

    А, че аз и до сега си подпирам краката на масата с парчета от спътници, да не се клати. И съм затиснал едни дъски доде им съхне лепилото, с лазер който могат да произведат три държави по целия свят. Като стигна до там в разчистването - и това ще иде в музея. Парчета от собствения ми живот, не на роднини и познати. Така и не вдявам по чии модераторски каприз, капацитети в такива въпроси се оказват хора, които никога даже не са виждали такива предмети, камо ли да знаят как работят. Нарцисизма е въпрос на собствената им проблемна самооценка, а виж модерирането по симпатии - вече общ.
    Последно редактирано от Стефан; 17-04-13, 01:40.

    Коментар


    • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

      Защо не се отдели темата за МериКурий, от темата за трагичния инцидент ?
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

        Ами ако можеш - събери себеподобните си, и ги отдели. А то инженери, авиатори, военни стратези ... Ний простолюдието се объркахме.

        Коментар


        • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          ... Ний простолюдието се объркахме.
          Ами да! Толкова претенции в една глава, как да не се обърка ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

            Знаеш ли, аз от малък съм тъп. Много не успявам да измисля, повече го карам на спомени.
            Щом можеш да оцениш празните ми претенции - заповядай вкъщи, разгледай.
            А преди да си го направил - имаш право да ми се извиниш. Или аз ще започна да пиша умозрителни глупости по твой адрес.

            Коментар


            • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              ... Много не успявам да измисля, повече го карам на спомени. ...
              Ахъм! Спомени от окопите на Отечествената война, от службата в кашимерията, танкови войски, авиацията, спецчастите, че даже и от единия запас в Горна Баня ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                Не.
                Само от татковата ми фирмичка.
                Която ми се падна от зенитна засада със Стрела.

                Коментар


                • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                  Всяко едно летателно средство има предполетна подготовка ,която в зависимост от Регламента за ТО продължава определено време.ИЕзпълнението и за по кратко време може да означава недоглеждане на нещо, което не е добре по отношение безопасността на полета. За изпълнението на тази подготовка техникът пускащ ЛА ,бригадирът и командирът се разписват в бордовия дневник.Копие от него остава на земята.
                  До 1991 година Хели Еър-наследник на ПСАУ ,имаше постоянно дежурство на въртолети във Пловдив ,Велико Търново,Варна ,Бургас и София.Времето на готовност на тези въртолети през деня беше половин час. Полети се изпълняваха по заявка на БМП. Обикновено се кацаше в София ,където пострадалия го поемаше линейка.Изпълняваха се и полети и тренировки със ПСС.
                  По едно време даже се обсъждаше вариант кръстовището до Пирогов да се направи закрито със въртолетна площадка отгоре.

                  Коментар


                  • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                    И пак в началото на 90-те, някъв депутат от СДС се гордееше че е казал на американците колко бомби, и къде около Пирогов трябва да хвърлят, така че ни една линейка на мръсните комунисти да не може да стигне до болницата.
                    От заповедта, до запуска на ротора на тебе колко време ти трябва?
                    Ако искаш може да опитаме да се направя на наземен щурман. Сигурно няма да стане веднага, но ако искаш - ...

                    Коментар


                    • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      И пак в началото на 90-те, някъв депутат от СДС се гордееше че е казал на американците колко бомби, и къде около Пирогов трябва да хвърлят, така че ни една линейка на мръсните комунисти да не може да стигне до болницата.
                      От заповедта, до запуска на ротора на тебе колко време ти трябва?
                      Ако искаш може да опитаме да се направя на наземен щурман. Сигурно няма да стане веднага, но ако искаш - ...
                      Нямаше нужда от бомби. Руските възпитаници така бяха окрали държавата, че нямаше бензин за линейките...

                      еххх, Стефане, нямаш спиране...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                        Стефане, ти си знаеш. NIKSD, черна точка за пригласяне.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X