Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежък инцидент край хижа Фенера

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тежък инцидент край хижа Фенера

    Толкова знаем засега.
    http://offnews.bg/index.php/182203/d...ra-mazh-zagina
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Тежък инцидент край хижа Фенера

    Информацията на Блицhttp://www.blitz.bg/news/article/193738

    а тези снимки на "Пъпчето" намерих в нета..., поглед от подножието
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zakrivane 019.jpg
Прегледи:2
Размер:214.7 КБ
ID:5470407

    поглед отгоре....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:na varxa.gif
Прегледи:1
Размер:210.8 КБ
ID:5470408
    Последно редактирано от Пламен Златарев; 14-04-13, 11:10. Причина: допълнение
    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
    Пламен Златарев 0888 66 03 18

    Коментар


    • #3
      От: Тежък инцидент край хижа Фенера

      Бравос!!! Сигнала подаден в 14,32; хеликоптера тръгнал в 16,10!!!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Тежък инцидент край хижа Фенера

        А биха ли могли и с колко време да дойдат по бързо спасителите? Хеликоптера едва ли стои в готовност, не знам. А на кой телефон, освен на 112 трябва да се обадим при подобен случай?
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Тежък инцидент край хижа Фенера

          Застрашителни вади се виждат по склона. Приличат на изкуствено предизвикана ерозия. Баирчето си е отмъстило.

          Коментар


          • #6
            От: Тежък инцидент край хижа Фенера

            ''Баирчето" не могат да го преодолеят от първия път по-неопитни мотористи, какво остава за автомобил.
            Няма нужда да съобщават алкохолната проба на ''пилота'' дали е положителна, аз отсега съм на 90% сигурен каква ще е. Поредния случай, в който някой си самовнушава че е големия карач и има невиждано-проходимата машина. А тия дето са се возили с него надали са били завързани, та са направили своя избор- за съжаление фатален.

            А относно хеликоптера - те да се благодарят, че са се метнали по склона по рано във времето, защото след 19 часа вертолет не може да излети ( справка -момчето, което почина на ''Кончето" във Пирин).
            И не се е забавил изобщо, защото дори за една Уазка да излезне от поделение в помощ на някого се иска разрешение от Министъра на отбраната.

            Коментар


            • #7
              От: Тежък инцидент край хижа Фенера

              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
              Бравос!!! Сигнала подаден в 14,32; хеликоптера тръгнал в 16,10!!!
              Реакцията всъщност е светкавична. Някъде бях разказвал за случай (отпреди доста години вярно), когато чакахме с дни и накрая никой не дойде...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                Всеки нов колега, задължително трябва да отработи на полигон упражнение - връщане на джип, на заден ход при недоизкачване по наклона.
                Това е най-опасната ситуация в офроуда.
                Трябва да съумееш да включиш задна скорост, в момента, в който установиш, че повече нагоре не може, било поради липса на мощност, било поради недостатъчно сцепление. Трябва да можеш да подаваш леко газ, да ускоряваш и своевременно да запазиш правата на спускане на джипа.
                Отделно работещ ABS, на заден ход е изключително коварна работа.

                Съболезнования за загиналия, на оцелелите бързо оздравяване.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                  На всичките тия хем любимото им са "процедурите", хем нищо друго не правят освен "да процедират", хем за това вече потрошиха десетки милиони, хем нищо не работи.
                  Технически, тоя въртолет може да излети сигурно за десетина минути. Ясно че не може всеки на който му скимне да звъни на 112 да вдига авиацията, ама два часа са да ме прощават ...(((

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    На всичките тия хем любимото им са "процедурите", хем нищо друго не правят освен "да процедират", хем за това вече потрошиха десетки милиони, хем нищо не работи.
                    Технически, тоя въртолет може да излети сигурно за десетина минути. Ясно че не може всеки на който му скимне да звъни на 112 да вдига авиацията, ама два часа са да ме прощават ...(((
                    Доколкото зная, на хеликоптерите не е плащана задължителната застраховка, нито миналата, нито тази година.
                    Без тази застраховка, те нямат право да летят, по някакви международни правилници, защото ако паднат върху населено място и предизвикат жертви...
                    Абе нещо като " имаме хеликоптери, ама без Гражданска Отговорност."

                    Такъв е бил проблемът и със закъснялото излитане за село Бисер, а не както ни лъжеха - обледеняване.
                    Впоследствие се разбра.

                    Вероятно е било необходимо специално съгласуване за този полет.
                    Последно редактирано от Nik Nikolov; 14-04-13, 13:48.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                      Същи деветдесе, а? Голямата криза. На 12 операционни бокса - три фасциални игли, и три литра спирт на седмица, когато трябват пет на ден. Стои старшата посред цялата тая красота, и плаче. Щото няма какво да даде. В същото време на улицата парите текат на струя, и не са баварци, борци, не са банки, не е гъзария, а екипа не може да довърши операцията, че им треперят краката от глад. Всички знаят какво трябва да се направи, ама няма с какво.
                      Тогава и бяха масови всякакви огнестрели, "искам да живея бе, искам!".
                      Че живей си, кой ти пречи, половин час още имаш. Няма с какво.
                      Ма ето пари бе, верно на килограм, сега ще донесат още!
                      За кво са ми, да ги бяхте дали когато се молехме за тях, да купим каквото трябва. Сега няма ни откъде, ни за кога.

                      Значи всички пари са отишли за европлямпане, европапки, и еврогъзурчене. А санитарна авиация - няма.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        ...И не се е забавил изобщо...
                        + 1.

                        И (оцелелите) са извадили късмет, че се е случило що-годе близо до Крумово. В тоя занаят може би има по-добри по широкия свят, но у нас най-добрите са там. Знам го от сигурен източник.

                        Отделен е въпросът какво вещаят вече извършените и постоянно планираните реформи в армията и в Гражданска защита за онзи, който има нещастието да се окаже в подобна ситуация на север от Стара планина...

                        Поздрави!
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                          Бравос!!! Сигнала подаден в 14,32; хеликоптера тръгнал в 16,10!!!
                          Разстоянието по права линия от пистата (която е в пряка видимост от терасата ми) до Фенера е 58 км....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                            При нас сигнала дойде в15.51ч./не зная преди това по колко кабела е минал/ и преди да тръгнем съобщиха че хеликоптера е излетял.

                            Местото е много коварно за автомобил, аз лично без клетка и сам не бих тръгнал да го катеря. Съжалявам за момчето.
                            Последно редактирано от venci67; 14-04-13, 15:19.
                            TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                            TOYOTA BJ40 3.5D
                            Венци 0887551059

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тежък инцидент край хижа Фенера

                              А според мен момчетата с хеликоптера са се справили повече от добре. Кой е казал че Кугъра е медицински хеликоптер, че е имало готов медицински екип да тръгне на момента, че е имало наблизо необходимото оборудване за медицинско спасяване, което да се качи на машината, че на място има сравнително равна площадка за кацане /хеликоптер не може да кацне на голям наклон/, че екипажа е бил длъжен да е близо до машината и т.н. Много е лесно да ги обвиним къде са се мотали толкова време след сигнала.
                              Жалко за починалия, на останалите леко оздравяване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X