Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на зарядно за батерии.

    Мен пак ме мързи да качвам снимки. Днес тествах с 3 клетки от стара лаптопска батерия.
    Средната беше под 2V, крайните около 3.2V.
    Чарджъра ОТКАЗА да ги зарежда в пакет.
    Изписа грешка.
    Наложи се да бутна САМО средната клетка с генератор на ток и да я докарам до 3 и нещо волта.
    След това аймакса пусна заряд в балансен режим нормално.
    Интересното е, че като беше под 2V през софтуера показваше тази стойност но на дисплея - не.
    Там показваше 0.00V за нея.
    След като я подбутнах ръчно взе да отчита стйностите нормално и на двете места (софт и дисплея).

    Тествах с заряд до 3А.
    Може още вероятно но стабилизатора ми е слаб.
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Избор на зарядно за батерии.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Ок,има ли друг вариянт за зареждане на литиевойонни освен паралел като една цяла батерия
      Има - на многоканално устройство.

      Бедата е че балансиращите механизми, независимо какви са, трудно могат да поемат повече от да речем 10% разлика в капацитета на елементите. За елементи които от завода си живеят свързани последователно това не е проблем защото законите на Кирхоф им решават повечето проблеми. Ако в пакет разликите между елементите минат 10% нещата силно клонят към фирма за рециклиране.

      Ако обещаеш винаги да ги изтощаваш докрай може и последователно да ги караш ама резултатът от една грешка не е лесно предвидим и варира от многократно удължаване на времето за зареждане (ако зарядното е хитро да свали зарядния ток до колкото могат балансните рамена) до топовни залпове (ако не е толкова хитро или има компрометиран контакт в балансния жиц).

      Коментар


      • От: Избор на зарядно за батерии.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Ок,има ли друг вариянт за зареждане на литиевойонни освен паралел като една цяла батерия
        Това, което си показал на снимката е последователно зареждане.
        Допълнителното кабелче пък ти посзволява балансен заряд.
        Имаш избор дали да балансираш или не от режима, който избереш през зарядното.

        Ако ги свържеш в паралел баланснен заряд не е възможен.
        Доп. кабел за баланс не е необходим.
        И да да има нищо не прави.
        За зарядното броят клетки се променя на 1 брой независимо колко броя в паралел си навързал.
        Не автоматично разбира се. Ти трябва да му каже, че ще зареждаш 1 cell.
        Този процес на зареждане е по-бърз от балансният.
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Избор на зарядно за батерии.

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Ако ги свържеш в паралел баланснен заряд не е възможен.
          Литиевите в паралел се балансират сами.

          Коментар


          • От: Избор на зарядно за батерии.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Литиевите в паралел се балансират сами.
            Как точно се балансират сами?
            И какво си балансират?
            Това не го разбирам много.
            Да, балансират се само докато са заедно и не се разделят.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Избор на зарядно за батерии.

              след всяко зареждане в паралел те са балансирани - и двете са на 100%

              Коментар


              • От: Избор на зарядно за батерии.

                Едната батерия ми е резервна в чантата с инструментите,и от една година не е зареждана .Естествено е умряла,зарядното не тръгваше,запаралелих я с заредена за десетина секунди и зарядното я пое нататък,340 миливолта е разликата в напрежението за сега
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Избор на зарядно за батерии.

                  Не бих се замилил дали е ОК да се практикува ако става въпрос за напълно еднакви елементи.
                  Както като химия, така и като състояние.
                  Вътрешнен импеданс, капацитет и парамери като цяло.
                  И след това работещи заедно и едновременно, отново в паралел.

                  Ако се ползват на различни устройства, по различно време или еле пък са с различни характеристики, паралелено зареждане няма как да е оптималено за двата. Или колкото там са.
                  Оптимално е само като време.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Избор на зарядно за батерии.



                    Това обаче ми дава грешка при връзване по същата схема.?
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Избор на зарядно за батерии.

                      Виж елетрическите връзки.
                      Или не му харесва състоянието на някоя от двете клетки.
                      То зарежда само през кабелчетата за баланс от горната ти снимка и само последователно.
                      Не в паралел.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Избор на зарядно за батерии.

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        паралелено зареждане няма как да е оптималено за двата. Или колкото там са.
                        Оптимално е само като време.
                        Ако са с еднаква химия и не превишаваш зарядния ток на един от тях - оптимално е.

                        Но важи само за литиеви и донякъде за оловни. Никел-нещоси категорично не го могат.

                        Коментар


                        • От: Избор на зарядно за батерии.

                          Аз ползвам такова от ибей:
                          http://www.ebay.com/itm/Plastic-Stor...-/371036804224
                          Зависи колко батерии зареждаш едновременно, но трябва да си го преправиш и да му препоиш един баланс кабел.
                          Инак тва с неодимовите магнитчета е хитро, доста хитро......
                          За АА и ААА ползвам подобно но с 8 гнезда и там вече независимо колко батерии съм наредил да зареждам се хващам с щипките....
                          Имам един мод който работи с 2 18650 последователно и се зарежда през стандарто УСБ.....
                          Как са го сътворили чайниците обаче за мен си е загадка.......
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • От: Избор на зарядно за батерии.

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Едната батерия ми е резервна в чантата с инструментите,и от една година не е зареждана .Естествено е умряла,зарядното не тръгваше,запаралелих я с заредена за десетина секунди и зарядното я пое нататък,340 миливолта е разликата в напрежението за сега
                            Можеш и с зарядното да го направиш.......
                            Пускаш на НиМх или НиКа и гледаш волтажа докато се вдигне на около 3 и пускаш след туй в Ли режим...
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • От: Избор на зарядно за батерии.

                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              Аз ползвам такова от ибей:
                              http://www.ebay.com/itm/Plastic-Stor...-/371036804224
                              ...
                              Първите ги купувах от този тип но нещо не ги одобрих.
                              Пружинките им внасят загуби/грешки при зареждането.
                              При 2А направо си греят.
                              Ти спомена, че зареждаш с малки токове и това не е проблем.
                              За по-сериозен ток не е добре.

                              Аз предпочитам като тези по-долу, че са по-масивни.
                              Както механично, така и електрически.
                              Има ги единични, двойни, тройни, четворки...
                              Елементите не са навързани по между си и съм свободен да правя каквото искам според зависи.
                              Но пък в тях НЕ ВЛИЗАТ елементи със защита заради няколкото милиметра повече в дължината.

                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Избор на зарядно за батерии.

                                Аз понеже съм невежа и не мога да разбера последните няколко поста за какво говорите
                                Ама да питам. Дойде ми зарядното Xtar WP2H

                                Елементите ми са 10 бр. 18650 , от една батерия за лаптоп. Ползвам ги на фенер Олайт. Като изключим че изглежда като най-долнопробното китайско зарядно , ще ми върши ли работа , да си светкам ? Вече заредих 3 батерии, ама ако има някаква опасност да изместя процеса по зареждане на балкона
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X