Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на зарядно за батерии.

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Не си зареждайте батериите с голям ток, не е добре за здравето им.....
    Въпроса е да имаш избор. 26650 с 500mA се зарежда неприемливо дълго време например. 1А им е препоръчителния ток на заряд, и според пробите е доста по-приемливо. С 2А още не съм пробвал - няма къде да изхабя батерията. Като дойде Opus-а ще го пусна да я разреди.

    Пък и те при мен умират от старост, не от цикли. И с 250mA да ги зареждам, след 2 години в жабката на колата така или иначе ще си заминат. При мен хавата е общо взето зареждане по веднъж на 1-2 месеца.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Избор на зарядно за батерии.

      Впрочем, и двете пратки от gearbest май ще минат през Чехия. Към момента са в Германия, а проследяващите им номера започват с CZ. НЕк'ва схема има тука, та на митница едва ли ще се ходи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на зарядно за батерии.

        Моята от gearbest понеже ще ходи до Англия е с Belgium Post. Да сравним времето от китайския склад до BG и UK. Покупката на батериите съм я направил на 17.09, a на 27.09 вече ми дава че е в UK.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Избор на зарядно за батерии.

          Ако някой има излишни, или мисли да поръчва ще лапна 1-2 батерии 18650 (ама да са маркиджани! Ментаци си имам)!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Избор на зарядно за батерии.

            Батерията ми вече е в пощата, ама днес не съобразих да я взема. Поръчката е от 15-ти, значи 15 дена.

            Другите джаджи, Opus-а включително, още пътува. Пусната е 2 дни по-късно, напуснала е Хонг-Конг 4 дни по-късно, стигнала е Чехия 5 дни по-късно. Сигурно в края на другата седмица ще дойде, демек 21-23 дни.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Избор на зарядно за батерии.

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              На мен нещо ми влезе в главата MC3000.
              Аз пък си го заръчах. Като дойде ще разправям.

              Коментар


              • От: Избор на зарядно за батерии.

                Чудесно, с нетърпение очаквам отзиви.

                Sent from my SGP511 using Tapatalk
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Избор на зарядно за батерии.

                  Днес след първи по-сериозни тестове на XTAR-а, мога да кажа че е много добра машинка. Набухах му и новата батерия, и старата, после и тая на новия ми фенер, ACEBEAM 5000mAh със защита. Всичко на 2А. Нито батериите, нито зарядното греат значимо. Батериите на пипане се усещат с температура като на ръцете ми, зарадното малко по-топло, сллед около 2 часа зареждане на 2 батерии на 2А, от които едната зареди за около половин час, защото не беше толкова изхабена.

                  Да, не го играе пауър банка, но пък си идва с читав 4А адаптер и кабел за автозапалка и си върши работата перфектно. Показването на процентите заряд е много ценна екстра - от 95 то 100% се зарежда бавно и с малък ток, а на 99% стои особено дълго - там няма разлика и в милиамперите, независимо от избрания ампераж, защото вече е в CV режим. Но пък батерия на 95% спокойно може да се приеме за заредена, че ще и е и по-добре от това.

                  Не засякох и грешни отчитания и други неща от сорта.

                  С 2 думи: Горещо препоръчвам!
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор на зарядно за батерии.

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Чудесно, с нетърпение очаквам отзиви.
                    Свършили били. Поръчах от другаде.

                    Коментар


                    • От: Избор на зарядно за батерии.

                      Еми то "там" бяха на "прИмоция".
                      10 гущера по-малко.
                      Само че аз нямах възможност да реагирам.
                      А и си давам сметка, че е просто гъдел.
                      Значителна сума за едно почесване.
                      Доста по-оптимално е "гъдела" да има и някаква по-прагматична насоченост

                      Аз имах късмет с iCharger нещата но дано и при теб не "сЪпре" на митница.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Избор на зарядно за батерии.

                        Няма да съпре никъде защото поръчах от ЕС.

                        Коментар


                        • От: Избор на зарядно за батерии.

                          гЯвол си ти Андрешко
                          И аз го намирах и в хамазоня (европейският) но по-скъпичко.
                          Въпреки, че и там имаше обратно броене за някаква прИмоциика (тогава).
                          Но няма "тръпка"
                          Колко пари излезе все пак?
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Избор на зарядно за батерии.

                            оф... сигурно към 250 ще дойде тук. Не съм гявол ами не ми се разправя с чиновници, еле па с такива навикнали на корупция.

                            Коментар


                            • От: Избор на зарядно за батерии.

                              Е, корупция...
                              Няма корупция - ти да не освобождаваш ТИР?!?
                              Просто брутална загуба на време за... Нюню.
                              За ТИР предполагам би си струвало.

                              ОК, пак в изходна позиция - очаквам отзиви.
                              Аз лично толкова пари без такива не бих платил.
                              Най-вече заради лошите впечатления от предният им модел - 2500.
                              Дано това да е такова, каквото изглежда.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Избор на зарядно за батерии.

                                е, ся. Почти няма нещо на което да не съм сменил някой кондензатор за да заработи като свят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X