Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на зарядно за батерии.

    Гледах подобен айчардж със тъчскрийн.
    Аймакса го храня със 10 ампера регулируемо стабилизирано от 0- 30 волта.Държа го на 15 волта.Над 18 волта пише високо напрежение и не стартира.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Избор на зарядно за батерии.

      То и SkyRC имат модел с тъчскрийн че и BT имаше май.
      Това обаче не са глезотии, които да ме впечатляват.
      На айсиктир 18V му е максимума, на този е 28V.
      Което не е гаранция, че на 19 пак няма да го отреже някаква защита.
      Пулсар-a например бачка на 12, 24, 36 и 48V вход но в някакви граници около 4-те стандарта.
      На 19.5 и той смърди за грешка във входните параметри, над 22 - не.
      Явно някаква съвместимост и защита ако се захранва с акумулатори на входа.
      На мен ми се иска да работи с 19 просто защото имам куп латопски, част от които бая мощни.
      Ще видим като го припаля.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Избор на зарядно за батерии.

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        ........просто защото имам куп латопски, част от които бая мощни.
        Извинявам се за офтопика, ама да имаш случайно за HP ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Избор на зарядно за батерии.

          С кой коректор ти трябва?
          Два вида са.
          Дай поне модел на кошницата да се ориентирам.
          И колко вата?
          Има модели 90,130,230W...

          Иначе имам да.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Избор на зарядно за батерии.

            Пристигна ръг§тръг зарядното за NiMH пакети от чайна.

            2-6 клетки - 800mA
            7-10 клетки - 500mA

            Приблизително така работи на практика, че май и работи коректно, не нагрява много...
            Като се ръгне, преди да тръгне опипва изхода за пакет с токови импулси.
            Като намери някакъв стартира алгоритъм за анализ преди да пусне основният цикъл на зареждане.
            "Умно" е, определено не е просто адаптер с ограничение по ток.
            Залепено е обаче та не мога да надникна вътре.
            Свалих VA характеристики но не съм ги разглеждал още.
            Любопитно ми какъв алгоритъм ползва за спиране на заряда.
            Предполагам делта пик, няма как по друг начин. Все тая, прави го.

            Днес го "сдавам" вместо аймакс-а заедно с акумулаторчетата а второто B6 Mini ще видим какво ще го правя.
            Вероятно ще го пусна за продаване, че нямам грам нужда от него.

            Враг усраине

            Коментар


            • От: Избор на зарядно за батерии.

              Дали на аймакс минито,има фърмуей с който да може да се превърне на прост токоизточник,със стабилизирано напрежение и ограничение по ток? Без да следи има ли товар или друго на изхода.Ако има,и решиш да го продаваш ми пиши.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Избор на зарядно за батерии.

                Ами ме зная - аз не съм търсил.
                Като гледам ти имаш интерес към идеята
                Според мен обаче конкретно с това не си струва да се прави.
                То е с двугодишна гаранция, която рискуваш с подобен мод, ако въобще има такъв.
                Виж ако е дошло от ибей - майната му но това не е.

                Готово такова, с добри отзиви и 300W:

                http://www.ebay.com/itm/171812886460
                http://mysku.ru/blog/aliexpress/24986.html
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Избор на зарядно за батерии.

                  И ти не спиш по тва време,ще го погледна
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Избор на зарядно за батерии.

                    Успя ли да откриеш нещо по въпроса?
                    Аз не че съм решил твърдо да го махам но просто ще ми станат много пък балансни зарядни определено не ползвам ежедневно.
                    Дори на iCharger не съм му правил някакви сериозни тестове, както възнамерявах.
                    Само дето установих, че работи идеално с 19.5V от адаптори за лаптоп, каквито имам няколко.
                    Вкл и 230W, което отнася ток до 15А без да се замисля.Найс, найс!

                    Той аичарджъра има такъв режим в стоковият си firmware, както и за CC.
                    Единият като примерно приложение го дават за тестове на DC двигатели а вторият за ползване с уред за рязане на стиропор.
                    Това е едно лъкче с опънат нагревател и то реже стиропорени плоскости, пяна.
                    На ингилиски е къде-къде по-кратко за писане: foam cutter [emoji4]
                    Последно редактирано от Esper; 31-12-15, 09:27.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Избор на зарядно за батерии.

                      Не съм търсил,че сме на семейна разходка в мк доналдс,коя е тая функция за която спомена
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Избор на зарядно за батерии.

                        Е едната се казва foam cutter, другата не помня как са я именували - не е пред мен устройството.
                        И освен това казах, че тези допълнителни функции ги има в стоковият FW на iCharger.
                        iMax нямат такива. Нито в B6 нито в B6 mini.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Избор на зарядно за батерии.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          функции ги има в стоковият FW на iCharger.
                          iMax нямат такива. Нито в B6 нито в B6 mini.
                          Ок.Разбрах че за минито ги има.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Избор на зарядно за батерии.

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Гледах подобен айчардж със тъчскрийн...
                            Попаднах на интересно предложение/разпродажба за феновете на модерните интерфейси:



                            Цената е страхотна, при това е тук и с гаранция.
                            Дори не съм навлизал в детайли на характеристиките му но на пръв прочит - повечко мощност в сравнение с B6.
                            Повече ток както при зареждане, така и при разреждане.
                            На външен вид е ясно - тъч скрийн, футуристичен дизайн...
                            Според мен не е зле. Хич не е зле при тези условия.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Избор на зарядно за батерии.

                              Това, което бих ви предложил за всякакъв вид цилиндрични батерии (имам ги всички):

                              Nitecore Digicharger D2 и D4
                              + Качествена изработка, прецизна работа, вграден адаптер (вход 220 V и кабел), вход 12V, избор между 2-3 умерени стойности на тока, голям и красив дисплей
                              - Имат само режими на зареждане, D2 - 2 слота до 500 mA, D4 - 1-2 слота по 750 mA, при 3-4 заети слота токът пада едва на 375 mA (четири 18650 ще се зареждат 8-9 часа)
                              Забележка: Да, устройството леко завишава показанията и зарежда литиевите елементи до около 4,17 - 4,18 V. За мен това е предимство, тъй като при литиевите батерии е крайно нежелателно зареждане над 4,2 V. По документация и експериментално установено е, че дори при 4,25 V животът (в цикли) пада на 80-85% от фабрично гарантирания брой. При 4,3 V трябва да сработи вградената защита, а животът пада наполовина. Освен това, при 4,1 V зарядът вече е над 90%, а при 4,18V е може би 98-99%. 2-3% неизползван капацитет е по-добрия вариант от това да съкратите живота на батерията с над 4,2V

                              Opus BT-C3100 v2.2
                              Горещо препоръчвам това зарядно, тъй като
                              + Добра цена, поддържа всички видове цилиндрични батерии и има всички видове режими освен заряд. Освежава, рециклира, тества, мери вътрешно съпротивление и капацитет. Показва отделно състоянието на всеки слот. Слот 1 и 4 могат да зареждат с голям ток - 1.5A и 2A. Вграденият вентилатор е далеч по-безшумен, отколкото на висококласния SkyRC NC2500, и освен това показва реално измерван ток, а не пожелателния от текущо зададения режим. Не загрява много, адаптерът му е външен.
                              - Не особено висококачествена пластмаса, леко грозноват шрифт на дисплея.

                              SkyRC MC-3000
                              Това чудо още не съм имал време да му изтествам всички варианти на програмите и работата през кабел и bluetooth. Поддържа до 3A едновременно на 4 гнезда! Определено е най-доброто на пазара за персонално ползване, според мен.
                              два недостатъка - доста голямо, и струва близо 200 лв.

                              Коментар


                              • От: Избор на зарядно за батерии.

                                И на мен ми дойде до главата....

                                Nitecore мяй нямат "нормално" зарядно, дето да зарежда с повече от половин ампер. В момента имам i2 и като му сложа 4000мAh 26650 му трябват над 10 часа. Нарочим съм XTAR VP2 (1A, 12V вход с адаптер,) и SV2 (2А, 12V вход с адаптер).

                                Някакви съображение в полза на едното или другото ще са ми от полза. Както и предложения за други доказано качествени, поне 1А, които да могат да поемат размер 26650, на които трайно съм се спрял. Новия фенер (ACEBEAM EC50) вече пътува насам. Наличния пак е с такава, ма е много китайски та си самоподарих нов.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X