Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на зарядно за батерии.

    Опасност винаги има.

    Коментар


    • От: Избор на зарядно за батерии.

      Не се поддавай на параноя - моите като зареждам нещо ми стоя до кревата и респективно до главата.
      Само високо-технологичните, ултра-бързи, програмируеми хипер-мега-дупер зарядни ги държа на разстояние
      На това гледам като на безопасна игла.
      Гаранция-Франция дето казва Ясен ма то може да ти гръмне и лаптопа доде ти е в скута а това звучи доста по-притеснително

      Ама за едно си прав - може би е добре да се отделят локумите за балансните зарядни отделно?
      Ясен да каже, че от такива идеи той трябва да работи
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Избор на зарядно за батерии.

        А какво ще кажете заNitecore Digicharger D2

        Тъкмо ми дойде Xtar-а и ми подариха Найткора. Кое да си запазя според вас ?
        Аз си мисля да продам оригиналното на Олайт и Екстар-а , ида си запазя Найткор-а , защото той може да зарежда и 18650 и RCR123 .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Избор на зарядно за батерии.

          Вече съм писал, че моите симпатии са изцяло към Xtar.
          Има повече фунционалност, прочетените ревюта също са изцяло в негова полза.
          CRC123 не е ли батерия?
          Защо реши, че тя се зарежда от каквото и да е?
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Избор на зарядно за батерии.

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Вече съм писал, че моите симпатии са изцяло към Xtar.
            Има повече фунционалност, прочетените ревюта също са изцяло в негова полза.
            CRC123 не е ли батерия?
            Защо реши, че тя се зарежда от каквото и да е?
            Има и акумулаторни в този размер.

            Коментар


            • От: Избор на зарядно за батерии.

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              А какво ще кажете заNitecore Digicharger D2

              Тъкмо ми дойде Xtar-а и ми подариха Найткора. Кое да си запазя според вас ?
              Аз си мисля да продам оригиналното на Олайт и Екстар-а , ида си запазя Найткор-а , защото той може да зарежда и 18650 и RCR123 .
              Ако ще продаваш Д2 се обади

              Коментар


              • От: Избор на зарядно за батерии.

                Хах...
                Вярно имало.
                Това предполагам:



                Но то е Li-Ion, същата химия както 18650.
                Каква е причината да не се зарежда от екстар-а?
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Избор на зарядно за батерии.

                  А ако ще продаваш екстара се обади на мен

                  Опс... Куриер не ща.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Избор на зарядно за батерии.

                    Ето малко снимки от тестовете на iMAX B6 mini.

                    Както казах, мери точно и не се налага калибровка, поне за момента:




                    Токът на разряд е ограничен софтуерно за да се докара отдаваната мощност до граница, която устройството може да разсее.
                    При по-високо напрежение на пакета, максималният ток пада.
                    Ако се разрежда 12V оловен акумулатор разряда би намалял до около 400mA.
                    Проста математика.
                    И в трите примера по-долу е зададен 2А ток на разряд от настройките.

                    Един елемент - 1.5А:


                    2 елемента - 700-800mA:


                    3 елемента - 500mA:


                    При зареждане такъв тип лимит няма.
                    Не мога да пусна повече от 3А в примера по-долу защото ми кляка изправителя, с който захранвам чарджъра.



                    Ако се зарежда по-голяма бройка елементи в серия и се гони голям ток, входното напрежение от стабилизатора следва да е максималното с което работи аймакса - 18V.
                    Иначе пак няма да "развие" тока, с който сме му казали да зарежда от настройките.
                    Нямам обаче такова на удобно място за тестове.
                    На следващите снимки входа с който захранвам чарджъра е вече 12V / 10А от импулсен източник.
                    Поради ниското напрежение на входа и 3 елемента след чарджъра пак не може да пусне заряд повече от 3А независимо, че съм му казал 6А.




                    Освен това се оказа невярно и твърдението ми, че B6 мери импеданс на целият пакет ако елементите са в серия.
                    Явно са го фикснали това, импеданса на всеки от тях се мери индивидуално, ако разбира се е включен балансният кабел.
                    Колко верни са тези стойности не съм проверявал. Въпросът е че ги показва:
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Избор на зарядно за батерии.

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Ако се зарежда по-голяма бройка елементи в серия и се гони голям ток, входното напрежение от стабилизатора следва да е максималното с което работи аймакса - 18V.
                      Иначе пак няма да "развие" тока, с който сме му казали да зарежда от настройките.
                      Нямам обаче такова на удобно място за тестове.
                      Големия imax b6 на 12 волтов автомобилен акумулатор или на 16 волта 4.75А импулсно от лаптоп пържи на изхода всичко каквото му закачиш, в рамките на 50-те вата изходна мощност която му е софтуерно ограничена. Включително напрежения над входното. Предполагам и този е така.

                      Коментар


                      • От: Избор на зарядно за батерии.

                        Вероятно да.
                        Просто нямам под ръка мощен източник и с напрежение 17-18V за да тествам.
                        Вероятно ще ги направи и този.
                        Тук са с 10W повече но ако измисля нещо да го захраня с повечко вход ще видим.
                        Ако до тогава не са си взели и вторият чарджър, де.

                        Това с ограниченията по мощност при разреждане за повечето хора не е проблем.
                        Батерии предимно се зареждат.
                        Ако обаче се ползва за тестове и мерене на капацитет за всичко повече от 1 18650 елемент е малко изнервящо.
                        Не за друго но просто теста ще изисква прекалено много време!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Избор на зарядно за батерии.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Ако обаче се ползва за тестове и мерене на капацитет за всичко повече от 1 18650 елемент е малко изнервящо.
                          Не за друго но просто теста ще изисква прекалено много време!
                          Веднъж го оставих да измери 100Ач Банер

                          Е, измери го. За около седмица. Броячът на милиамперчасове превърта на 60000.

                          Коментар


                          • От: Избор на зарядно за батерии.

                            Мда, брутално е.
                            На мен за една седмица ще ми в спирал тока поне няколко пъти, така, че проблем с брояча аз не бих имал
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Избор на зарядно за батерии.

                              А, това също. Затова машинката беше включена към друг акумулатор.

                              Коментар


                              • От: Избор на зарядно за батерии.

                                Надявах се B6 мини да може да се захранва от USB - нали миника вече има интегриран такъв.
                                Като остане обаче само на включен USB кабел свети но изписва грешка от сорта (LOW INPUT POWER) или нещо от сорта.
                                Иначе USB-то ми пуска 1.5А, кабела... Хм!
                                Трябва да проверя с друг кабел - този, който ползвах беше ментелив, само за данни.
                                Ще пробвам после с друг!
                                То не съм сигурен и че е предвиждано да работи така - не съм чел дали има нещо по въпроса в мануала.
                                Добре би било обаче ако може при такива тестове.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X