Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на зарядно за батерии.

    ---
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Избор на зарядно за батерии.

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Как се управляват до 20А без нужда от разсейване на топлина?
      импулсно.
      Разсейва се топлина, но малко.

      Сега видях че не го пращат от UK, ами от HK. Ако някой си го вземе за проба и не го хареса, обещавам да му го платя на доставна цена.

      Коментар


      • От: Избор на зарядно за батерии.

        Ясно е че е импулсно, но явно е важно точно как е направено това импулсно. В GEARBEST излиза най изгодно, аз другата седмица след като си пробвам това което си купих сигурно ще си поръчам и това.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Избор на зарядно за батерии.

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Това купих и ще го чакам да видим. 20лв къде не отишли, а пък ако работи още по добре.


          http://www.ebay.co.uk/itm/2522503255...%3AMEBIDX%3AIT
          Днес взех нещото от Габко и го тествах, работи без проблем, но онова 500 ватовото ме блазни.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Избор на зарядно за батерии.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Няма да съпре никъде защото поръчах от ЕС.
            Ясене, имаш ли вече някакъв поглед върху MC3000?
            Крайно време е да сдобия едно "модерно"...
            Пръкнал се е Xtar VP4 Plus Dragon - хипер-мега-ултра-последният-да-бутне-камика!
            В беге е на половин цена това, с 2 години гаранция а ме устройва напълно.
            Та може би аз ще взема едно такова г...о но все пак ми беше интересно и какви са ти наблюденията над SkyRC, ако е дошло благополучно.


            Sent from my SGP511 using Tapatalk
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Избор на зарядно за батерии.

              Имам.

              В най-тъпия си режим на работа е използваемо, ама тогава само може да зарежда NiMH и LiIon. Във всички останали варианти (вкл. работа с LiFePO заради които го взех) изисква потресаващо оплетено цъкане.
              Приложението му за Андроид е анти-интуитивно, но общо взето работещо.

              Абе, добър опит. Ама опит.

              Коментар


              • От: Избор на зарядно за батерии.

                ОК, благодаря!
                Не искам да си кълча пръстите, не искам и да хайтя после.
                От това, което казваш точно това ще стане.
                А искам да могат и нашите да го ползват.

                Поръчах вече тоя дракон.
                Вторник вероятно ще ми е в ръцете.
                Изглежда ми много по юзер френдли.
                Дано и работи както се окачва.


                Sent from my SGP511 using Tapatalk
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Избор на зарядно за батерии.

                  Дойде летящата ламя на Xtar.
                  Все още си играя с него но до момента мога да кажа, че впечатленията са ми по-скоро положителни.
                  С уговорката, че съм го отварял все още за да видя как е изработката вътре.
                  Управлението далеч не блести с интуитивност но като се прочете мануал-а поне бегло всъщност не е чак толкова зле.
                  Направо си е добре като се има предвид какво рече Ясен за неговият "трактор".
                  И като имам предвид Imax или iCharger ярмомелките...

                  Устройството има общо 3 бутона и всичко се прави от тях.
                  Добре де, почти всичко. Едно нещо се прави с... даване на късо на 2 жици

                  Не че може да се правят кой знае колко неща - заряд, рефреш и тест.
                  В линка към ревюто в lygte-info.dk (няколко поста по-горе) са описани как работят.
                  Не може да бели семки като Ясеновото.
                  Пише ги и в мануала естествено но аз с неговият английски не се оправих.
                  За мануал ползвах ревюто.

                  Всичките му канали (4-те отгоре, 1 USB и един за 3-клетъчен пакет отзад) на теория трябва да могат да работят едновременно и с пълен капацитет.

                  Има звукова сигнализация, която може да се деактивира.
                  Може да се деактивира и подсветката на "телевизора", т.е. дисплея.
                  Найс, а?


                  Няма да повтарям написаното в горното ревю но ще вмъкна наколко неща за това зарядно, които ми направиха кофти впечатление.

                  - 4 напълно независими канала отгоре но с 2А заряд работят само 2 от тях.
                  На останалите 2 максималният ток е 1А.
                  Надписани са.

                  - Настройките за ток са общи а не индивидуални за всеки канал както е при MC3000 или Maha MH-C9000 примерно.
                  Но май на всички Xtar зарядни това е така или приблизително така.
                  Тоест на практика не е добре да се зареждат много различни по капацитет елементи, ААА и 26650 примерно.

                  - Има възможност да зарежда пакет от 3 LiIon елемента с фиксиран ток.
                  Според мен доста по-практично би било да работи с 2С вместо с 3С пакети.
                  Просто 2С пакетите са по-масови.

                  - Измерването на вътрешно съпротивление се прави с напълно независими сонди на елементи, които НЕ СА В ЗАРЯДНОТО.
                  Всъщност изрично е написано ДА НЕ СЕ ТЕСТВАТ елементи с тях ако са поставени в зарядното.
                  Това е добре, даже много добра идея.
                  Така има много по-стабилна електрическа връзка отколкото резтегателните слотове на зарядното позволяват!
                  Пък от горното зависи много точността на измерването.
                  Обаче типично по китайски, реализацията е "алеле майкьо, германци!!!"

                  Сондите се включват на гърба на устройството, когато ще се ползват и проблема е, че завършват на стандартен USB конектор.
                  Означили са го с IN-R.
                  Да ама в случая този порт няма нищо общо с електрическата USB спецификация.
                  Отзад също така има и стандартен USB порт (Маркиран като Smart) който е предвиден за зареждане на мобилни устройства.
                  Тоест спокойно двата USB порта могат да се разменят поради незнание или невнимание.
                  А ако тези сонди се включат в стандартен USB порт на тях излиза директно захранването.
                  Забавното е, че режима за мерене на импеданс се активира със закъсяване на двете сонди.
                  Това никак няма да се хареса на порта ако сондите не са във верният хуйесби порт!
                  Нито пък ще се хареса на батерията...

                  Точно затова използването на стандарни конектори за нестандартни приложения е АБСОЛЮТНО недопустимо.
                  Китайска работа!!!

                  - Текущото състояние на елемента при този модел е в проценти а не в напрежение.
                  Състояние в проценти се възприема доста по-добре от обикновен потребител и е добра идея.
                  Обаче този показател мисля, че за NiMH елементи не е много точен поради спецификата за прекратяване на заряда при тази химия.
                  Кога ще се получи delta V не е съвсем ясно и няма пряка връзка с абсолютната стойност на напрежението.


                  Ето няколко снимки:



                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Избор на зарядно за батерии.

                    Благодаря за описанието!
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Избор на зарядно за батерии.

                      Аааааа, добро си е моето.

                      Коментар


                      • От: Избор на зарядно за батерии.

                        Може и да е добро но на мен ми звучи като да не ми хареса.
                        По цял ден съм зад шибана клавиатура, не искам да се окаче, че ми липсва дори когато искам да заредя един тъп акумулатор
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Избор на зарядно за батерии.

                          За зареждане става.

                          Коментар


                          • От: Избор на зарядно за батерии.

                            Вчера това го купих най-сетне през Англия. Да видим как ще стане работата. Днес го пратиха и дадоха проследяващ номер. Да видим кога ще пристигне. Понеже с него няма грам кабелче, от Али оня ден купих и куплунги XT60 и силиконов кабел AWG12 за опроводяването му.

                            http://www.ebay.co.uk/itm/1222090064...%3AMEBIDX%3AIT
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Избор на зарядно за батерии.

                              Първоначално публикуван от ranger-x Преглед на мнение
                              Аз си мислех,че за зарядни от типа на imax 6 трябва да си купя така наречения държач за батерии,примерно за 1-2-4 броя.И после се използват,балансираните изходи според броя на акумулаторите,не е ли така?
                              Точно така е. Аз зареждам моите 18650 с imaxb6ac в държачи по 2 и 4 бройки. Извел съм балансиращи кабели и зареждам на 2 или 4S LiIon с 1A ток зелени самсунзи ICR18650, 2200mAh(макс 2C консумация и 1C заряден)
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Избор на зарядно за батерии.

                                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                                Вчера това го купих най-сетне през Англия. Да видим как ще стане работата. Днес го пратиха и дадоха проследяващ номер. Да видим кога ще пристигне. Понеже с него няма грам кабелче, от Али оня ден купих и куплунги XT60 и силиконов кабел AWG12 за опроводяването му.

                                http://www.ebay.co.uk/itm/1222090064...%3AMEBIDX%3AIT
                                Да се похваля, днес взех нещото от Габко. Мина през Англия без проблем, писали са цена около 20$ на етикета му. Платих го на 14.02 около 25.02 беше вече в Англия, бяха дали трекинг номер който обаче не се индексираше на страницата в eBay. Тежи до половин кило и цената в Габко е 2.20лв. Изглежда качествено направено, сега ще му ъпдейтна фирмуера който между другото не е много стара версия (изглежда скоро е произведено) и ще го тествам.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X