Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
    Засега по-добри резултати постигам с качествени CLF крушки.
    Само така си мислиш. Диодите са 2 пъти по-икономични откъм консумация. Пък и LED крушките са масово под 10лв вече.

    Сега гледам сайт - 7W e 3.52лв, 10W е 4.22, 12W е 5.91 за единични бройки. За 4бр има отстъпки.

    В сайта на 2R 9W е 6.24, 12W е 8.40.

    Какво им е на цените? Читава CFL струва пак толкова. И съвсем не е сигурно коя ще изкара повече. А ако се гаси и пали често (тоалетна, баня) е почти сигурно че LED-а ще изкара повече - на него не му пука колко често го палиш. Пука му само от това колко загрява.
    Последно редактирано от sparkybg; 10-03-16, 14:24.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      Една от моите "стари" крушки-23W 1500 lm,CORN или Filament са истински заместители на моята-от последната все още няма с такива параметри.Ако имаше,щеше да е 30 лв.От първият вид ми предлагат на 15 лв.Крушката трябва да свети на 360 градуса,а не на 180.Другото важно нещо-да има филм върху диодите,не желая да ми вади очите.И най-важното-реален дълъг живот,а не 2 години и половина...Защото CLF изкарва средно 3-4 години,и то при цена 5,50.Може би им трябват още няколко години,и ще се справят,но само ако наистина искат да постигнат качество,каквото би трябвало...

      Коментар


      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        И LED 15 W замесва като сила CLF 23W-разликата не е 2 пъти,а по-малко...

        Коментар


        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Разликата си е баш 2 пъти, че често и отгоре. CFL-тата със зор изкарват 60-65 лумена на ват още на хартия, а после има и самозасенчване, светене не накъдето трябва и т.н. Хубава диодна крушка дава примерно 80-90-100, и при добре предвидено осветително тяло всичките светят в посоката, която ти трябва, емсто да се отразяват и разсейват n на брой пъти преди да тръгнат натам.

          И горе съм споменавал - от личен опит - 2x18W ленти заместват 2x36 вата пури, само заради това че светят само надолу, а в конкретното осветително тяло половината светлина на пурите просто се губеше. В коридора 9W нарязана лентичка заместват 23 (или 21 беше, не помня) CFL, че даже се и вижда по-добре, а в дневната 4x9W COB-ове заместват 4x23W CFL в същите осветителни тела. В кухненския бокс 12W Е27 диодна крушка свети освзаемо повече от 21W CFL, нищо че там точно тялото е проста лампа с абажур тип "чиния" и крушката е открита (възможно най-изгодната за CFL позиция), 10W диодна свети малко повече от 8W филаментна, като двете заедно са сравними с въпросната 21 ватовата CFL преди това. Изобщо не повдигам въпроса че едното светва веднага и със силата и с цвета си, а другото светва на максимума си примерно след минута-две, нито пък повдигам въпроса че CFL-тата в дневната ми бяха с CRI 80, а диодите са с CRI 90+, даващи на порядък по-живи цветове на всичко, а има с CRI 97, и въпреки това даващи 100 лумена на ват и отгоре.

          ...та си е баш 2 пъти, често и повече.

          ...и докато CFL-тата в момента са на предела на спадане на цените си, LED крушките тепърва ще стават още по-евтини, поне 2 пъти. Вече масово се произвеждат чипове за целта, та и управлението им става хипер просто и евтино.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160310_191256.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5706177Няма малка по обем над 10W LED ( E14/27 ) и да работи задоволително, поне за моите разбирания за светло. Колко трябва да сложиш в един нормален хол? Тяло с 10 крушки или свряни във всяко кьоше- мерси. Виж, ако има обем да се монтира крушка като казармен чирпак, с радиатор, истински дросел и 35-40 диода, става. Ето и подобни, купувани от немско, китайски пластмасови, големи. Светят поне по 8-10 ч. дневно близо 2 години.
            п.п. снимката е на въпросните голямогабаритни крушки с размери ~110*150 мм.
            Последно редактирано от veskov; 10-03-16, 19:37.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ... Читава CFL струва пак толкова. И съвсем не е сигурно коя ще изкара повече....
              При мен статистиката показва че диодните лампи живеят по-малко спрямо читави Cfl...За последния месец имам две изгорели с диоди,изкараха има няма три месеца...Преди да сложа нова лампа я надписвам с перманентен маркер да знам статистически колко издържа.В кухнята имам ей тая:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160310_185036.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5706175

              От март месец 2009 свети в кухнята всеки божи ден поне по 6 часа.Свети приятно топло бяло.В един лекарски кабинет монтирах от тия 6 броя,купих над 20 тогава,всичките издържаха над четири години като две светят до момента по минимум 8 часа на ден.Това са 7 години...За момента нямам в нас лед лампа която да свети като тоя Осрам (където изгори такава купувам лед на нейно място) и да издържи толкова.Сигурен съм че бъдещето е на лед лампите но за момента положението е такова...

              за статистиката:Лампи на 2R vs V-TAC повече издържат тези на 2R,от вторите спрях да купувам.

              Коментар


              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                Има само едно обяснение за наблюдаваните ефекти и то е че си ги затворил някъде където прегряват.

                Коментар


                • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Няма малка по обем над 10W LED ( E14/27 ) и да работи задоволително
                  Дай дефиницията си за "задоволително".
                  Иначе аз по-нагоре и снимка съм постнал:


                  Същите безгрижно мога да ги пусна на 18 вата.


                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Колко трябва да сложиш в един нормален хол?
                  Това е индивидуално решение за всеки. Някой цели да му е притъпено и уютно, други като мен целят да им е светло и с добри цветове.

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Тяло с 10 крушки
                  Може и тяло със 100W COB да сложиш, какъв е проблема? Как ще свети зависи от тялото - ако диода е открит със сигурност няма да ти е много приятно ако ти е в полезрението. И това важи за всички лампи въобще. Тяло с "крушки" е далеч от оптимума за диоди. Крушките са компромис за голяма част от потребителите, които не искат да си сменят осветителните тела. Във всички случаи тяло, правено специално за LED, и правено с акъл, е най-доброто решение.

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  или свряни във всяко кьоше- мерси. Виж, ако има обем да се монтира крушка като казармен чирпак, с радиатор, истински дросел и 35-40 диода, става.
                  Еми има - има и панели, има и готови платки, че даже и на магнит вече. Ако си на плафони - изкормваш всичко, лепваш платката (може да е и със 100-ина диода) и си готов. Въпросната от нарязани лентички в коридора работи близо до 24/7/365 от 20 май 2014 година.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                    Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                    ...За момента нямам в нас лед лампа която да свети като тоя Осрам...
                    Намираш си лампа със SAMSUNG диоди и си готов по отношение на цветовете на светене. Ама понеже затвориха кепенци, вече се намират трудно.

                    10W LED крушка OSRAM гледам има вече по 10лв.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Има само едно обяснение за наблюдаваните ефекти и то е че си ги затворил някъде където прегряват.
                      Двете на V-tac дето изгоряха за три месеца бяха на външната фасада на къщата ми,края на ноември ги сложих...Няма как да прегреят не е толкова топло в Пловдив.За сравнение отворих да снимам аспиратора,вътре съм боднал някакви NVC-нищо не ми говорят като име а са кучета.Купих ги и тях от 2R,вече три години са в мизерията,влага,пара,мазнотии жега и вибрации.Два пъти съм ги мил с обезмаслител и топла водица(само стъклената част) светят си безгрижно вече над 3 години:

                      Коментар


                      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                        Спарки, народът се вълнува от източник на светлина, който да се монтира елементарно в съществуващите тела, да не е прекалено скъп и да свети поне като стария. Това го е разбрал цял свят. Не случайно се произвеждат толкова масово. А иначе може всичко.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                          Тук в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...98#post2941298
                          прочетох, че "В Правило 87 е записано, че интензитетът на светлината трябва да бъде в границите между 400 кандела и 800 кандела. За сравнение – лампа с нажежаема жичка 100W има интензитет 100 кандела." /това за дневните светлини/
                          Значи за дневни светлини трябва да предвидя поне 400 вата "обикновенна лампа.
                          Или нещо мерките не са правилни или са "китайски" ватовете?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                            Прочети каква е дефиницията за тая мерна единица, и ще ти се изясни за какво иде реч.

                            Жокер - 100 ватовата крушка в цитата е без никаква оптика, демек свети на 360 градуса.

                            100 ватовата крушка изпъчва нещо между 1000 и 2000 лумена, да приемем че са 1500. Тия 1500 лумена, ако светят на ъгълъ 65.54107317 градуса вместо на 360, ще дадат 1500 кандела.

                            Ето ти калкулатор:
                            http://www.rapidtables.com/calc/ligh...calculator.htm

                            Ето ти я и въпросната регулация:
                            https://www.unece.org/fileadmin/DAM/...gs/r087r2e.pdf

                            Накратко DRL лампите трябва да светят поне на 10 градуса над и 5 градуса под хоризонталата, и на минимум по 20 градуса встрани. В annex 3 има схема за процентното разпределение на светлината като процент от интензитета в центъра (въпросните между 400 и 800 кандели). Като по-рано в документа има и изискване в никоя посока, в която въпросната DRL свелина е видима, интензитета да не превишава 1200 кандела. Площта на петното трябва да е между 25 и 200 квадратни сантиметра.

                            ПП: Въпросното се постига безгрижно от 10 ватов диод, излъчващ 1000 лумена, без почти никаква оптика.
                            Последно редактирано от sparkybg; 24-03-16, 11:30.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                              Да питам.
                              Има ли смисъл G9 да ги мина на диодни?
                              Светя с 2 тела по 6 крушки, включват се по 6.
                              Най-евтиното което намирам са с по 104 диода за $2.50 в Ибей.

                              Коментар


                              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                                В момента в голямата верига ...фланд има 10W led, E27, 3000K за 4,99 и 2г гаранция. Снощи я гледах, че свети поне като 60-75W. Китайска, но са я кръстили б..пункт.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X