Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Не съм го мерил колко харчи, но 1000-та лумена според мен си ги дава.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      По скоро е около 820 лумена,и това е бъдещето-филамент крушките ще заменят обикновените до няколко години.Цената би трябвало да падне 3-4 пъти,а и мисля че ако им направят матов бял филм,няма да заслепяват толкова.Трябва обаче да пуснат и 10 и 12 вата.Голямото им предимство-светят на 360 градуса,а не на 180 като по-евтините...

      Коментар


      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        По скоро е около 820 лумена
        Това мери ли го?
        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        мисля че ако им направят матов бял филм,няма да заслепяват толкова.
        На тия конкретно предимството им е именно в липсата на такъв филм. Има и с филм от другите. Ама филма значи веднъж загуби от отражение, и втори път - самозасенчване.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Има някакви загуби,но много мощни шини 18 вата без филм ми вадят много очите-когато ги купувах нямаше оше матови.Много е дразнещо когато се погледне към тях.А мисля че са около 820 лумена,защото досега не съм срещал произведени в Китай с подобни параметри,може би до 1 година да направят...

          Коментар


          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
            ...А мисля че са около 820 лумена,защото досега не съм срещал произведени в Китай с подобни параметри
            Въпрос на търсене. Ако въпросните ленти са със samsung 5630, по даташит на диодите и за тока, на който се ползват, излизат 120 лумена на ват и отгоре. Ако махнеш загубите в резисторите - дават си лумените.

            Както споменах - сложих въпросната на място, където преди това беше 12 ватова, пак LED. Разликата е минимална, и то като имаш предвид че предната светеше на 180 градуса, а тая свети и нагоре.

            С мислене не става. Трябва мерене. А меренето на лумени няма как да се случи в домашни условия - постановката е доволно сложна и скъпа. Затова и лично ги смятам по datasheet и мощност. И понеже имам и ленти, и COB, и крушки, и нарязани ленти с шунтирани диоди, и мощности от 6 до 36 вата на осветително тяло, смея да твърдя че чисто емпирично поне в моята къщурка мога да преценя що е то 1000 лумена. Въпросната свети като 75W обикновена, 12W LED, 20W енергоспестяваща. На конкретното място ги е имало и трите, а докато изгоря предната LED за 1 ден беше с енергоспестяваща, та сравнението е съвсем пряко.

            ПП: Не гарантирам за 1000-та лумена, да не ме разберете погрешно. Просто свети добре заради конструкцията си и ниското самозасенчване. И ще свети така независимо от това в какво тяло се ползва. Енергоспестяващите и другите LED крушки си имат недостатъци в това отношение, когато се ползват в неподходящо за тях тяло, а това просто може да завиете в старите си полилеи или аплици без никакви драми, и пак ще свети добре.
            Последно редактирано от sparkybg; 16-10-15, 11:35.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

              Пичове, въпрос: имам няколко 'твърди' ленти, които са на 2700 Келвина и около 18W. Вършат ми отлична работа, обаче ми трябват още няколко, но с цветна температура около 4000, а не намирам такива? В смисъл, отделни светодиоди - бол, даже бяха и евтини, обаче определено нямам нито време, нито желание да си ги сглобявам сам.
              Та въпросът е: аз ли не гледам където трябва, или готовите са все с топло-бяло?

              П.П. Търся конкретно ленти, защото ми е важно осветлението на конкретното място да е равномерно, без засенчване и досегашните експериметни поазват, че 4 ленти на квадрат са близко до идеалното. Просто ми трябва малко 'по-бялото бяло', както казва леля Мария в онази уникално тъпа реклама
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                По незнайни за мен причини лентите с тая мощност започната да се намират трудно. В ledneonbg към момента поне в сайта има "топло бяло" и "бяло". Може да опиташ дали "бяло" няма да ти свърши работа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                  И относно LED filаment крушката - след няколко дни наблюдения, мога да кажа че нямам основания да се съмнявам в охлаждането. При мен е във вертикално положение - след часове работа лампата е на около 50 градуса в горната си част. Нагрява се цялата (в смисъл - целия балон, дори отдолу), нищо че е от уникално тънко стъкло. Тоест, топлообмена работи. МНОГО по-студена е от аналогичната 12W с алуминиев радиатор. Както вече споменах - като светлина са сравними. Не мога да ги сравня напълно - просто едната свети на 180 градуса, а другата почти на 360. Но пък цветната температура и CRI-то са приятни и трептения няма.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                    "МНОГО" по-студена може да значи и влошен топлообмен.
                    Част от патента филамент може да е възможност за работа на кристалите при високи температури. Това си е микро ЛЕД лента по същество. Обаче за да има тази производителност явно са пипнали нещо.

                    Коментар


                    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      "МНОГО" по-студена може да значи и влошен топлообмен.
                      Част от патента филамент може да е възможност за работа на кристалите при високи температури. Това си е микро ЛЕД лента по същество. Обаче за да има тази производителност явно са пипнали нещо.
                      Нищо не са пипнали, мащабният фактор ги спасява.

                      А ако се замислиш внимателно, "много по-студена" от влошен топлообмен тя няма как да е. Все пак са едни ватове които отиват някъде.

                      Аз пък имам по-неприятен опит с такива крушки, от две взети за проба остана една. Ама са взети от другаде, не от 2р

                      Коментар


                      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        "МНОГО" по-студена може да значи и влошен топлообмен.
                        Част от патента филамент може да е възможност за работа на кристалите при високи температури. Това си е микро ЛЕД лента по същество. Обаче за да има тази производителност явно са пипнали нещо.
                        \

                        След часове (4-5) това е температуерата на балона, в горната му част. В долната е 4-5 градуса по-ниска. Топлината няма къде да отиде, даже и да са пълни с аргон, вместо с хелий(предполагаемо).

                        Разбирам че не ти се вярва, ама просто опитай. И аз си задавах същия въпрос преди да пробвам. Обаче като се замислиш, 8-те лентички имат обща площ на подложката около 3кв/см, охлаждат се отвсякъде (разбирай - поне двойна площ на хлаждане) и са "топнати" в газ с топлопроводност 0.152 (срещу 0.03 за въздуха), който отдава към въздуха през стъкло с дебелина 0.2мм(примерно) и сигурно 20-ина квадратни сантиметра. Сметката не е крайно сложна, и жич не слагам фасунгата в сметката, а от там пак топлоотдава.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Нищо не са пипнали, мащабният фактор ги спасява.

                          А ако се замислиш внимателно, "много по-студена" от влошен топлообмен тя няма как да е. Все пак са едни ватове които отиват някъде.

                          Аз пък имам по-неприятен опит с такива крушки, от две взети за проба остана една. Ама са взети от другаде, не от 2р
                          Филаментни ли?

                          Предната V-TAC не-филаментна сдаде май за около година (не знам дали и толкова изкара). Взе да пръщи и премигва на моменти. Ама не си пазя гаранцията.

                          Иначе, то е ясно че дефекти ще има, както и при енергоспестяващите едно време. В случая и лентичките и драйвера. Те и диодите си бяха кекави преди 2-3 години. Ама сега е друго. Докато станат по 5 кинта и надолу, вече проблемите малко или много ще са решени. Сега са още скъпи, най-малкото, въпреки 2 годишната им гаранция.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                            филаментни де.

                            Коментар


                            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                              Малко в страни от темата,искам да сменя крушките в мигачите на мотора ми с диоди.Целта е максимална сила на светене,без да променям заводския вид.Крушките са 21w не знам колко лумена дават но търся по-ярки диоди...Ще ги монтирам на алуминиева пластина в самия мигач.

                              Коментар


                              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                                Може ли да ми препоръчате с какво да заменя халогените G4/20W в кухнята. Имам 6 лунички вградени над шкафовете. Освен че гълтат много ток, греят много и периодично изгарят. Мога ли да сложа по един мощен диод около 2W и какво захранване да им направя? Гледах че има LED лампички с такъв цокъл, но те светят кръгово, а в моите лунички цокълът е странично и лампичките са хоризонтални. Рефлекторът ме съмнява че ще върши много работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X