Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Бюджетно решение - мощност около 9W. Тяло - 14лв (според вкуса - има и по 100лв), лента - 10лв, драйвер - 10лв, и малко окабеляване, което на картинката още не е сложено. Греене няма - диодите загряват до малко над телесна температура след 2 и кусур часа светене. Оказва се че основата на тялото е достатъчна, за да поеме тая мощност, а самата лента работи на половината си мощност и диодите при тия условия ще живеят дълго и щастливо. Същото го направих и за другия коридор с мощност 6W вместо 9. 9 ватовото пълноценно замества 23 ватова енергоспестяваща лампа, или ооколо 100 ватова обикновена. Парчетата лента са лепени към тялото с термопроводимо лепило. Лентата е твърда - с алуминиева основа (реже се с обикновена ножица) - същата, към която съм дал линк и картинки по-назад в темата. В случая всеки 3 парчета са вързани последователно, а върху всяко има по 3 последователни диода. Шунтирал съм съпротивленията, макар че може да не се шунтират. С шунтирани ефективността е по-голяма. Уверено мога да върдя че дава над 100 лумена на ват, вероятно дори около 120. Ако не се шунтират резисторите ще е с около 20% по-малко, заради загубената в тях мощност. Иначе ще свети точно толкова силно, колкото и с шунтирани - драйвера регулира тока, който е 300mA в случая. Това е 37.5mA ток през диодите (общо 8 успоредно свързани звена с по 9 последователно свързани диода всяко).
    Струва ми се, че ще е хубаво във всяка група от 9 последователно свързани светодиода да оставиш по един последователно свързан резистор, за изравняване на толерансите на отделните светодиоди. Така както са в момента, не можеш да гарантираш еднакъв ток през всяка от успоредно свързаните групи.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Струва ми се, че ще е хубаво във всяка група от 9 последователно свързани светодиода да оставиш по един последователно свързан резистор, за изравняване на толерансите на отделните светодиоди. Така както са в момента, не можеш да гарантираш еднакъв ток през всяка от успоредно свързаните групи.
      И аз си мислех че така ще стане, обаче от всичките ми опити до сега се оказва че се балансират почти идеално. Явно зависимостта на напрежението им от тока е достатъчна дори и да се появят температурни разлики. Иначе, нищо не ми пречи да оставя по един резистор - 39 омови са. Обаче се оказа че не се налага. Това и с въпросните ленти, и с 4 вида COB-ове, и с разни други (примерно с по 2 кристала в 5630 корпус)
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        За лепенето: на равна метална повърхност се лепят отлично и с обикновено гелово секундно лепило, проверено. Слоя става изключително тънък и със сигурност има по-добра термопроводимост от боята. Имам залепени 4 ленти на обикновен винкел (просто мястото е такова) бачкат безгрижно при почти денонощна експлоатация. В началото имах известни опасения, че разликата в коефициента на разширение ще скапе залепването, но нищо подобно не се случва, а парчетата при мен са по 500мм (лентата на две).
        Вярно, че секундните лепила като цяло са малко смотани от към издържливост на температура, но те и светодиодите не издържат особено много

        За рязането: напомням на по-припрените след рязане ВИНАГИ да проверяват за късо съединение и да зачистят среза, преди да "пуснат тока".
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Имам готови шини на 220V на 600мм/9W, 900mm/10W, 1200mm/25W и 1500мм/30W. Цветна температура 4500К и 2700К. Лесни за монтаж и с възможност да се правят светещи канали с по-голяма дължина. Могат да се монтират почти навсякъде. Производство на NVC са, което значи отлично качество и добра цена.
          Имам и лента 60 диода 5050 на метър , което е 14,4W/m . Профили има турски и италиански.
          Имаш ли още?
          Налага ми се да конвертирам стари тела 600/600 за вграждане в о/Т/качен таван, купих 4 лед лампи, но се оказа, че са се скапали куплунзите на луминисцентните. Не си заслужава да ги сменям и преправям инсталацията. Гледам на твоя сайт има само меки ленти. Коя да избера smd 5730 vs 5050?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            Купи си готов панел 600/600. Има 36 и 54Вата. 36В ти е достатъчен за да замени старите 4х18В.
            Шини на 220 волта има -гледай T5 LED.
            За лентите-питай мойте хора, че аз не ги разбирам. Но лентата не е сериозно да се ползва за осветление.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Купи си готов панел 600/600. Има 36 и 54Вата. 36В ти е достатъчен за да замени старите 4х18В.Шини на 220 волта има -гледай T5 LED.За лентите-питай мойте хора, че аз не ги разбирам. Но лентата не е сериозно да се ползва за осветление.
              Касае се за около 15 панела, които са сериозна цифра, ако се подменят. А икономията няма да е значителна, защото светят по час-2 при вечер от ноември до януари. С T5 LED не мога да подменя съществуващите "пури", защото дължината им с куплунга максимално превит на 90 градуса е 625 мм, а макс. размер на телата в дъното е 605 мм. Дайте идеи за твърди шини със вградено захранване. Така мисля, че е най-евтино и лесно.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                Тъй де, той ( Русев ) има баш твърди шини с вградено захранване от 220В и Т5 ЛЕД, има по 60 санта, купувах тази година и светят яко тия от 2700К.
                Единственото им лошо е , че не ги подарява .
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                  Да докладвам че се сдобих с едно такова:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:led-krushka-8w-filament-e27-500x500.png
Прегледи:1
Размер:210.9 КБ
ID:5686655

                  и една 4W "миньонка" от съшия вид.

                  Гадината свети учудващо добре за мощността си, и поне привидно има много добър CRI. Много добро решение за стари осветителни тела, предвидени за обикновени крушки. Поради прозрачния стъклен балон и тънките LED лентички в нея, самозасенчване почти липсва, което е основен проблем за други LED и енергоспестяващи крушки, когато се ползват в затворено осветително тяло. 8W светят като нещо като 75-80 вата, на крушката пише че е 1000 лумена, и изглежда не е далеч от истината - сложих я на мястото на 12W обикновена LED крушка, която по непонятни за мен причини сдаде, и са съвсем сравними, макар че 12 ватовата светеше видимо малко по-силно.

                  4 ватовата миньонка си свети отвсякъде като 40 ватова такава.

                  Светлината е малко по-бяла от на обикновена или енергоспестяваща 2700к крушка. Вероятно температурата е нещо като 3000к. Трептене няма. Има и гаранция 2 години за което ми написаха и гаранционна карта за всяка поотделно.

                  Единствен недостатък - по-скъпа е от другите, засега. Ама смятам че няма да е за дълго - не виждам причини да е по-скъпа - драйвера е миниатюрен и е набутан в цокъла, няма охлаждащ радиатор или нещо такова.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                    Моля, ако се счете за реклама, дай координати на ЛС от къде и за колко т'ва ретро.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                      Най-важното при ЛЕД осветлението е охлаждането на чиповете. Как ли се охлаждат тези тънки лентички, без контакт с никакъв метал?
                      Това според мен са декоративни лампи с ретро изглед, не вярвам да са трайни.

                      Коментар


                      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Моля, ако се счете за реклама, дай координати на ЛС от къде и за колко т'ва ретро.
                        Моите са V-TAC (потърси в google V-TAC LED крушка, и разгледай първите няколко линка да ги намериш на най-ниска цена), гледам и rusev има подобни, но няма 8W.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Най-важното при ЛЕД осветлението е охлаждането на чиповете. Как ли се охлаждат тези тънки лентички, без контакт с никакъв метал?
                          Това според мен са декоративни лампи с ретро изглед, не вярвам да са трайни.
                          И аз това се чудих... При гаранция от 2 години обаче не мисля че особено трябва да ми пука.

                          Тънките лентички имат доволно голяма собствена площ с околния газ отвсякъде. Околония газ от своя страна може да се подбере подходящ с голяма топлопроводност. Мощността е по ват на лентичка, или отделена топлина около половин ват за лентичка. Човек като се позамисли не е чак толкова. Крушката не загравя чак до там че да не можеш да я пипнеш. Явно са измислили нещо по въпроса. Например ако е пълна с Хелий, то е (май) с 13 пъти по-голяма топлопроводност от въздуха. Преполагаемо и затова ги правят стъклени - през пластмасата ще изфиряса.

                          ...ще видим де.
                          Последно редактирано от sparkybg; 15-10-15, 14:38.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                            VT-1988 LED Крушка - 8W Filament Patent E27 A60 Топло Бяла Светлина ...... 16,20 ???
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                              Да.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                                Само ми е интересно дали не са излъгали във мощността като миналия век при китайските касетофончета: 600 вата, а се захранва от 4 бр. R6 батерийки. Забелязах, че фарчета предназначени за велосипеди и МПС-та, както и фенери консумират по-малко ток от това, което би трябвало да бъде според закона на Ома. Кое свети по-силно: "LED-Лента-В-Профил-SMD5630-36-LED-Бяла-Светлина" това го пишат 18 вата, или това: "LED Plate T 10W 520mm 220V 3000K LED платка"- питам, за да ги вграждам в тела 600*600 на луминисценти лампи?
                                Последно редактирано от s_s1; 16-10-15, 08:54.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X