Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Благодаря.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      От качеството на 1-2-3 конкретни екземпляра на дадена марка не може да се съди за всичко, за съжаление. Това още от опита ми с компактни флуоресцентни (познати като "енергоспестяващи"). Особено в началото - Philips, OSRAM, Sylvania - единствено конкретен модел на Sylvania, произведен в UK, се оказа железен и всичките до една си изкараха живота от етикета. От другите, като тръгнеш от евтини до двойно по-скъпи от въпросната Sylvania - променлив успех и сравнително чести дефекти, особено в началото (разбирай - преди 10 години да речем).

      Аз затова и се въздържам от купуване на маркови засега - хем са значително по-скъпи за това, което дават, хем не се знае колко ще изкарат, нищо че са маркови. Пък и няма никаква гаранция че не се правят в същия завод като евтините.

      Гарантирано безпроблемно е ако си ги правиш сам и пускаш диода примерно на половината му мощност. Според мен на повечето заводски решения с неизвестен произход проблема им е прегряване - търси се компактност. И следват типичните за прегряване дефекти - мигане, прекъсване, самоизключване като загреят... В същото време самоделните ми аплици вкъщи, и тия в коридора с нарязани лентички, и тия в дневната с маркови диоди, просто си вършат работата, и самите диоди трудно ще сдадат някога - работят много под параметрите си и въпреки че 9 ватовата в коридора е с евтино китайско управление, откак съм я сложил е 24/7 включена, но загрява примерно до 40-45 градуса. Ако нещо думне, то ще е управлението. А на крушките точно обратното - сдават диодите.
      Последно редактирано от sparkybg; 08-03-16, 13:15.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        Точно марковите хич не ги бива в ориентация в бързо променящи се технологии като LED. А диодите още поне няколко години ще се стабилизират като технология.

        Коментар


        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Диодите са стабилизирани. Просто се правят откровенни простотии като 12 ватова крушка, цялата от пластмаса например. Като знам въпросния изгорял V-TAC (не филаментния) че работеше на 60-65 градуса на радиоатора отвън, смятай че пластмасовата си бичи диодите на над 100 градуса като стой та гледай. Ми няма диод, еле пък китайски, дето е в състояние да работи надеждно при тия температури.

          Не че ми пука особено де - в радиус 300м от работата ми има 3 магазина само за LED крушки. Връщане до откат, докато не се научат да ги правят или не ми върнат парите. Аз и без друго имам нужда от разходки чат-пат. Вече се научих да си пазя кутийките и бележките.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            Е, LED като технология и тя май скоро ще навърши десетина години...

            А за прегряване - самата истина. Освен прекъсване и премигване, намалява се и КПД-то и се скъсява живота.... Имах наскоро един разговор с пишман инвеститор/производител, дето искаше да произвежда лампи за улично осветление с LED за държава с много топъл климат изцяло от композитни материали... За зависимост от температури и топлоотвеждане бил чул за първия път от мен.....
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
              Е, LED като технология и тя май скоро ще навърши десетина години...

              ..
              Бая повече! В дипломната си работа в техникума използвах светодиоди. 1976г.

              Коментар


              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                Честит Осми Март, дами ако четат. При мен в коридора ЛЕД - лампите имат постоянно слабо светене, след като ги изгася. Идеално дежурно осветление, без да съм го поръчвал - неочаквана екстра един вид. Някъде четох, че причината е глимката в ключа. Въпроса ми е дали е така и как ще се отрази това на консумацията и на живота на крушките?
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                  На живота - нищо им няма. На консумацията - тя глимката колко консумира?

                  Коментар


                  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                    Благодаря, значи да го препоръчваме на всеки, който иска безплатна нощна лампа?
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                      ако не сменят нещо в лампите

                      Коментар


                      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                        В случая лампите вероятно са са с драйвери по китайски стандарт - серийно полиамиден кондензатор и след него грец и филтърен кондензатор. Някой ден като сложи някоя с истински драйвер, тя ще започне да премигва през секунда-две вместо да свети постоянно слабо. Играли сме го това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                          Дано да не попадам на такива "с истински драйвер". Коридора ми, както обикновено са коридорите, е без прозорци. Досега нощем, на път за кенефа, се ориентирах в пълния мрак по глимките на ключовете, не смеейки да светна, защото ще събудя тъщата в хола заради стъклената врата. Сега е райска работа - вижда се точно толкова, колкото да улучвам дръжките на вратите и да не се претрепя в захвърлените детски пантофи и играчки. За мое най-голямо удоволствие явлението се наблюдава само в коридора, макар че и в другите стаи ключовете са с глимки, а осветлението е ЛЕД. Някои неща нямат обяснение, се твърди в един популярен виц.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                            ...тъщата в хола...
                            Най-напред за тоя проблем трябва да мислиш решение. Мойте в коридора светят денонощно и няма кой да събудят.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                              Решението го чакам от природните закони, ама там ред няма и не се знае кому какво, без оглед на нашите очаквания.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                                Ползвам и LED,но нещо ми се губи икономическата обосновка за това при тези цени.Обещават живот 50000 часа-често не изкарват и 5000,а гаранцията е само 2 год.Защо не е 8???Ако цъфне на 3-тата каква вода да пия?При купени крушки онлайн,купувача плаща обикновено транспортните разходи,и това стига за да се откаже от рекламация.Де е Киро,на кирия???Засега по-добри резултати постигам с качествени CLF крушки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X