Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

    Дойде им времето да поевтиняват, а и качеството се завиши не само на реномираните марки. Напоследък купих разни на по 4/5лв от тук и там като Метро и ала бала с неизвестни имена, и ми харесват как светят. CFL не понасям заради времето им за светване както трябва.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      В момента в голямата верига ...фланд има 10W led, E27, 3000K за 4,99 и 2г гаранция. Снощи я гледах, че свети поне като 60-75W. Китайска, но са я кръстили б..пункт.
      Разумните хора се интересуват от светодобива на крушката за единица изразходвана енергия, а не от консумацията и.
      Печките Лъч са още по-добра алтернатива - към 2kW консумация по спомен, но непонятно защо, не ги харесват като осветителни тела...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Разумните хора се интересуват от светодобива на крушката за единица изразходвана енергия, а не от консумацията и.
        Печките Лъч са още по-добра алтернатива - към 2kW консумация по спомен, но непонятно защо, не ги харесват като осветителни тела...
        Колко чак толкова може да варира ефективността на светодиодите да не говорим че когато съм мерил консумация в 99% реално е по малко от обявената. Повечето неизвестни марки достигнаха задоволително качество от известно време, не е както беше преди.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Колко чак толкова може да варира ефективността на светодиодите.
          Примерно 2 пъти.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Примерно 2 пъти.
            Така прав си, имах предвид обаче че не могат кардинално да те прецакат в сметката за ток.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Така прав си, имах предвид обаче че не могат кардинално да те прецакат в сметката за ток.
              То и обикновени крушки да ползваш за осветление, пак няма кардинално да фалираш. Не е в това въпросът. Аз не купувам крушка без да и знам лумените, просто защото искам да знам какво купувам. Повечето "филаментни" например можеш да ги купуваш без особено притеснение по отношение на ефективността, но от останалите има огромно разнообразие от светещи зле като спектър, с ниска ефективност, трептящи и т.н.

              И не на последно място, Blaupunkt крушки не знам да правят. Производител, който не слага собственото си име върху продуктите си, трябва да ти говори за едно-друго.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Разумните хора се интересуват от светодобива на крушката за единица изразходвана енергия, а не от консумацията и.
                Печките Лъч са още по-добра алтернатива - към 2kW консумация по спомен, но непонятно защо, не ги харесват като осветителни тела...
                220V 82ma, 10W, 806 Lm,3000K, Ra>80, произв. за D, добра опаковка, 2г гаранция- бива ли я? Не съм я изследвал и правил обзор, нито препоръки. Ако е реклама е ясно, че е за коша.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                  Ми 80 лумена за ват никак не е велико постижение. Но пък и не е съвсем зле.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Аз не купувам крушка без да и знам лумените, просто защото искам да знам какво купувам. Повечето "филаментни" например можеш да ги купуваш без особено притеснение по отношение на ефективността, но от останалите има огромно разнообразие от светещи зле като спектър, с ниска ефективност, трептящи и т.н.

                    И не на последно място, Blaupunkt крушки не знам да правят. Производител, който не слага собственото си име върху продуктите си, трябва да ти говори за едно-друго.
                    Понеже говорим за незнайни марки, как може да им вярваш за лумените? Общата ми идея беше че крушките от 4/5лв. за мен са станали поносимо качествено. Не мога да си позволя да купувам масово (защото в къщата има бая крушки) маркови и скъпи. Една скъпа купих от Икеа преди година защото ми трябваше да се и димира, 16W мисля към 25лв беше и да качествено и силно свети, ноо 25лв...
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      220V 82ma, 10W, 806 Lm,3000K, Ra>80, произв. за D, добра опаковка, 2г гаранция- бива ли я? Не съм я изследвал и правил обзор, нито препоръки. Ако е реклама е ясно, че е за коша.
                      Подобно измерване трудно може да се направи с ампермер, тъй като не е ясно какво е дефазирането на тока прямо напрежението.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                        http://www.olx.ua/obyavlenie/prokat-...r-IDhtZ3c.html

                        Аз меря с такова, и си мисля че мери както мери и електромера.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          Понеже говорим за незнайни марки, как може да им вярваш за лумените?
                          Вярвам им със здравословно количество песимизъм. Пък и смея да твърдя че мога да преценя като сложа нещо ново вкъщи дали свети или не. При някои се вижда и още в магазина.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Подобно измерване трудно може да се направи с ампермер, тъй като не е ясно какво е дефазирането на тока прямо напрежението.
                            Това пише на крушката, с качествен надпис. Не карам никой да купува, и аз не съм. Развойната дейност със светодиодите отдавна съм я приключил. И на маслата никога не съм мерил вискозитета, гледам само от къде/кого купувам. В Германия бдителността ми пада, за някои неща изчезва.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Примерно 2 пъти.
                              Да речем, че дори и 5 пъти. Слабите са около 60 лумена на ват, а CREE би трябвало вече да са пуснали 300 лумен на ват. Естествено разликата в цената е драстична, но пък в по-малко по обем тяло, респективно с по-малко охлаждане, можеш да вкараш много по-силен светодиод и да получиш принципно различен ефект на осветяване.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • От: LED и стандартно осветление, lumen сила на осветяване

                                Кои светодиоди са 300лм/ват? Ако CREE са ги пуснали по пазара вече смятам, че предстои следващ upgrade на къмпинг осветлението. То харчи по 4 вата, а такива светодиоди ще харчи под 2 вата за същата светлина .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X