Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Малкия ми е с един режим и е много отдавна - поне 7 години. Имах и втори такъв ама ми дотрябва копче за една играчка на детето та го разглобих за части. Съответно му затрих останалите части, ама снощи отнякъде изкочи задното капаче, та веднага вкарах в употреба зелената гумичка от копчето - на домашния фенер, малкия син беше изчоплил оригиналната черна гумичка от копчето. Сега е супер, със зелена светеща гумичка и той пременен.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Освен с теб да спретнем един тест,на първо четене конвоя не е същия като твоя ц8, резбите са оксидирани,уплътненията незнам да светят,копчето отзад е черно ,а бутона е като на олайт ,рефлектора е гладък.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Освен с теб да спретнем един тест,на първо четене конвоя не е същия като твоя ц8, резбите са оксидирани,уплътненията незнам да светят,копчето отзад е черно ,а бутона е като на олайт ,рефлектора е гладък.
        Какво значи да спретнем тест? Ако е да го пращам пак насам натам, мина ми мерака!
        Относно резбите, моите се вижда че са бели , т.е. с цвета на неокислен алуминий. И на малкия и на големия фенер съм намазал резбите със смазка, по спомен ГОИ. Сега докато ги снимах забелязах че докато при големия фенер резбите са си същите на цвят и смазката си е като нова, при малкия резбите са потъмнели като окислени и смазката е станала тъмно сива. Значи или състава на алуминиевата сплав е различен или по някакъв друг начин небоядисаните участъци на С8 са защитени от окисляване - не потъмнява и където не е намазано със смазка! В крайна сметка това са някакви такива дребнавости които никога не са имали значение за мене стига резбите да си вършат добре работата и фенера да свети винаги когато аз поискам.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Значи,че са различни.За пример,имаме 4 стълби,две немски една турска и последната не я знам.Всички алуминиеви и скъпи,особенно немските са по 6,тоест ако такава стълба струва 120 лв.немските са 750-800 лв.Качеството също е 6 пъти различно,ако турската изкара 2 години е късмет,немската за 8 години не е мръднала.

          Та по същество,когато работиш със немската по краката където се търкаш,оставя едни черни петна,все едно си ходил седмица бос в пепел,направо рисунки стават до колената,това само на кожата,там където има панталон никакво цапане,предполагам влага.
          Турските не цапат въобще,даже са красиви на цвят.Колелото ми е алуминий 6062 и не цапа.
          Тоя алуминий,който цапа става при търкане чернилка.Вероятно и при теб черното се появява със влагата.
          А защо резбите трябва да са боядисани,незнам.Но по това определят ниско и т.н качество.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            При немските освен относително по високото качество плащаш и в пъти по високата надница на турчина дето живее и работи в немско та ги е произвел, и освен това плащаш и помощите на некой талибан дето Меркел го е поканила да живее у немско, и един куп други немски работи. При турските, както и при китайските плащаш просто това което получаваш.
            Ако праховото боядисване на резбите повишава чак толкова качеството на китайските фенери, аз моите мога да дам още утре да ми ги пръснат безплатно! Обаче понеже отдавна не варвам в некои пазарни митове и легенди, няма да си мръдна и пръста а ще си ги ползвам така докато се скапят или ги загубя и си купя други!

            П. П. Няма влага! И на двата резбите са намазани отдавна със смазка. Просто едната алуминиева сплав явно се окислява по лесно от другата, или не окисляващата се е защитена с някакво прозрачно и все още не олющило се покритие. Всъщност съм ги намазал със смазка за да не се "самозавари" резбата както понякога се случва при алуминиеви резби в следствие на корозия поради влага или ниски температури, и да се случи така че да не мога да я развия с ръце.
            Последно редактирано от sl.daskalov; 12-10-16, 22:23.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Понеже със стълбите си вадя хляба,нека да знам по добре турско или немско.Колегата Румен си натърти ребрата преди няколко месеца,а колегата Жоро си счупи крака пролетта и двамата от отворен турски автомат.
              За друго разправях,алуминия е различен
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Значи,че са различни.За пример,имаме 4 стълби,две немски една турска и последната не я знам.Всички алуминиеви и скъпи,особенно немските са по 6,тоест ако такава стълба струва 120 лв.немските са 750-800 лв.Качеството също е 6 пъти различно,ако турската изкара 2 години е късмет,немската за 8 години не е мръднала.

                Та по същество,когато работиш със немската по краката където се търкаш,оставя едни черни петна,все едно си ходил седмица бос в пепел,направо рисунки стават до колената,това само на кожата,там където има панталон никакво цапане,предполагам влага.
                Турските не цапат въобще,даже са красиви на цвят.Колелото ми е алуминий 6062 и не цапа.
                Тоя алуминий,който цапа става при търкане чернилка.Вероятно и при теб черното се появява със влагата.
                А защо резбите трябва да са боядисани,незнам.Но по това определят ниско и т.н качество.
                Какво оставя зависи от сплавта и от термичната и обработка. Варианти много и за едното и за другото.

                При резба черното се появява заради алуминиеви частички, които се отделят от нея, независимо дали има смазка или не, и почти без значение от каква сплав е - алуминия не даяни на триене просто. При при качествена правоъгълна елуксирана/оксидирана резба процеса е много по-бавен -оксидното покритие върху резбата е много пъти по-износоустойчиво от основата (от същото - Al2O3, правят шкурки например), и за да тръгнат да се отделят частички алуминий трябва първо то да падне, а при качествено такова това става трудно, зaщото е и дебело - примерно половин десета.

                Ако отваряш фенера (за да зареждаш батерията например) 2 пъти в годината практически е все тая, ако го отваряш през 2-3 дена хавата е съвсем друга. При фенери с вградена зареждачка, които се отварят само като приключи живота на батерията или инцидентно да сложиш резервната, е съвсем все тая. Каква е сплавта обаче и колко "месо" има в корпуса обаче не е никак все тая - има и 7075 сплав, дето е почти със свойства на стомана, ама се съмнявам да има китайски фенер от такова.

                Чисто технически, за алуминий и самите резби и допуските им са други, даже когато са обикновени триъгълни. Обикновено са "по-стегнати" и с по-малка стъпка, точно за да се минимизират ефектите, посочени по-горе. Ама това иска технологична дисциплина, дето не може да се докара във всеки китайски гараж.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Понеже със стълбите си вадя хляба,нека да знам по добре турско или немско.
                  Бе не е така! Ти си балък да си даваш кинтите на изедниците немци. Нещо си се заблудил - разликата е само в цената и толкоз, пък! Чисто съвпадение е че колегите ти падат все от турските.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Чисто съвпадение е че колегите ти падат все от турските.
                    А то аз и от българска дървена съм падал
                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    При немските освен относително по високото качество плащаш и в пъти по високата надница на турчина дето живее и работи в немско та ги е произвел, и освен това плащаш и помощите на некой талибан дето Меркел го е поканила да живее у немско, и един куп други немски работи.
                    .
                    Не е точно така . Немското е скъпо само тук в България . Миналия месец един колега ходи за 2 седмици на гости и наснима един немски магазин за машини . Лентова ножовка на чугунен фундамент с охлаждане и въртящо се менгеме размер дето тука е 1500 лева нагоре там е 350 Евро . Пет операционна дърводалска машина на която ножовете на абрихт/щрайхмуса са поне 300 мм и тя струва без малко 400 евро . За ножовката съвсем сериозно се замислям да си я докарам от Германия . Видя на времето какво стана с груповата поръчка на заваръчна техника от Германия същия и по висок клас техника идваше поне 2 пъти по евтино от това което се продаваше тук .
                    Последно редактирано от sek.1; 13-10-16, 06:27.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      А то аз и от българска дървена съм падал Не е точно така . Немското е скъпо само тук в България . Миналия месец един колега ходи за 2 седмици на гости и наснима един немски магазин за машини . Лентова ножовка на чугунен фундамент с охлаждане и въртящо се менгеме размер дето тука е 1500 лева нагоре там е 350 Евро . Пет операционна дърводалска машина на която ножовете на абрихт/щрайхмуса са поне 300 мм и тя струва без малко 400 евро . За ножовката съвсем сериозно се замислям да си я докарам от Германия . Видя на времето какво стана с груповата поръчка на заваръчна техника от Германия същия и по висок клас техника идваше поне 2 пъти по евтино от това което се продаваше тук .
                      Мда, и това също го има и е вярно! Моя часовник го поръчах от Германия и дойде с доставката за 300 лв тука струваше 450 лв същия!
                      Ако чуете случайно че съм паднал и съм си строшил ребрата примерно, да знаете че е заради алуминиевата сплав на фенера ми и щото резбите не са му оксидирани!

                      П. П. Между другото почти се навих, ако съвсем случайно остана жив още 10 години търчейки по гори и поля с калпави ефтини фенери и гонейки талибани, като се пенсионирам и взема евентуално двайсетте заплати накуп, току виж съм си купил някой правилен, скъп фенер да си го нося гордо в жабката на колата и да си търся с него чорапите под леглото!
                      Последно редактирано от sl.daskalov; 13-10-16, 08:09.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        да си търся с него чорапите под леглото!
                        С чорапите се ориентираш по миризмата въобще не ти трябва фенер
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Какво ми подариха? Гювеч фенер Oshtraco M6232S. Същото пише и на батерията - 2.4v/1.9Ah.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Батериите са NiCd/NiMh, а крушката предполагам най-много да е ксенонова с нажежаема жичка. Това е било фенер преди 10 години. Сега е музеен експонат.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Да! Батерията е такава, но "крушката" си е диод, с един режим на светене. Лошото е, че в Нета няма никаква информация. Другото лошо е, няма регулировка на фокуса. Иначе свети много силно. Ден на Ф100 и след 20 метра, ден на Ф150.

                              Още не съм гледал колко издържа батерията.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                В нета може и да няма нищо, ама снимките никой не ги е забранил.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X